9/10
Miss Judith 2018 dec. 08. - 19:01:50 9/10
(221/241)
Még régebben láttam, de nálam többször nézős! Tudom, hogy csalás, szemfényvesztés az egész, de nagyon szórakoztató. Mark Ruffalo nekem abszolút kedvenc, bár kissé elfogult vagyok vele Hulk miatt. ** spoiler----- Biztosan naivitás tőlem, de én teljesen meglepődtem, hogy a végén kiderült, hogy a nyomozó a "Szem"-hez tartozik.
eddy1 2018 dec. 06. - 11:34:45
(220/241)
Sziasztok! Egy különleges kéréssel fordulok hozzátok. A férjem nagyon szeretné megnézni egy régebben látott Morgan Freemannal a főszerepben filmet. De sajnos a címére nem emlékszünk, mert valószínű, hogy én is láttam. Már több órája keresem, minden "trükköt" bevetettem, de nem találtam meg. A tartalmából: Morgan Freeman, elrabolja egy nyomozó fiát, majd több gyilkosság is történik, egy fiatal férfire gondol az enber, hogy ő a sorozatgyilkos, de a végén kiderül, hogy Morgan Freeman a gyilkos. Köszönöm a segítségeteket!

A férjem még mesélt néhány részletet a filmből, a végén a nyomozó megtalálja a fiát egy házban, és életben. Állítólag valami vonatos ( a vonat tetején ) üldözéskor lövik le Morgan Freemant.
10/10
WynNyback 2018 nov. 05. - 06:20:55 10/10
(219/241)
Nagyon jó mozi! Végig leköti az ember pergő sehol nem akad meg.

*** SPOILER ***
Thaddeus Bradley-et egy jó ügyvéd 5 perc alatt kihozza a börtönből. Annyira egyértelmű, hogy rászedték, hogy ennél egyértelműbb nem is lehetne. Az viszont biztos elég büntetés annak az öntelt majomnak az is, hogy így rászedték.
*** SPOILER VÉGE ***
2/10
deadscott 2018 okt. 24. - 22:00:39 2/10
(218/241)
Ez egy roppant hatásvadász, logikátlan f*s, egy...
SZPOJLERRRRR!!!!
...kicsinyes bosszúra felépítve.
2/10
csicso82 2017 okt. 14. - 19:15:21
(217/241)
Ez egy kiváló film hatalmas kedvenc, minden megvan benne ami kell: rejtély, akció, dráma, csipetnyi romantika, humor kiváló karakterek és színésze, fordulatok stb.
sexykex 2017 jan. 28. - 15:17:41
(216/241)
Na, de uraim! Ez csak egy film. Egy film, a jobbak közül. Miért kell mindig mindent kielemezni? Ha nem agyalunk rajta túl sokat, valószínûleg tetszeni fog.
elemes 2016 dec. 05. - 12:08:40 Előzmény stupek2
(215/241)
...meg kell néznem még egyszer, és majd jobban figyelek, így elsõre -- érthetõ halivudi túlzásokkal és nem túl sok zökkenõvel -- jól megcsinált film volt, eredeti sztorival (a legkülsõ kerettörténet kicsit izzadságszagúra sikerült, de a szõke interpolos csaj elég jól játéka kompenzálta)
3/10
Nótárius 2016 aug. 29. - 12:43:21 3/10
(214/241)
E film készítõi valóban szemfényvesztõk voltak!

*** SPOILER -es !!! ***
Egyrészt az érdekes tartalmi felvezetéssel és a szereposztással elhitették velem, hogy érdemes megnéznem;
másrészt a gyakorta (a legváltozatosabb helyszíneken) irányítottan a nézõ szemébe (kamerába) reflektorozgatással.
Ezt jól kiegészítette a rángatós-húzogatós-forgatós kamerázás.
A történet számomra elég kuszán, látványos csiribával, logikátlan önteltséggel próbál hatást kelteni.
Lám, a kíváncsiságom mégis elvitt a végéig, hogy aztán az utolsó csavarban bebizonyosodjék a film saját elgondolási körén belül is teljes értelmetlensége. A fõhõs eszerint a vakvéletlenekkel is szövetségben, végig önmaga ellen játszott, nem kímélve sem a becsületét, sem a karrierjét, sem a testi épségét; ám teljesen hiteltelenül, még a legteljesebb egyedülléteiben sem esett ki e szerepébõl.
*** SPOILER -es vége !!! ***
A pontozásomban már benne vannak a jó színészek, karakterek és némely látványelemek is.
Alig várom a folytatást, ami engem ekképp védetten már biztosan nem fog szemfényveszteni. ;-)
7/10
Sárkányölõ 2016 aug. 28. - 21:03:11 7/10
(213/241)
Egy kicsit olyan túl látványos film. Nagyon emelni akarták a hatást a látványokkal, de már átestek kicsit a ló túloldalára.
7/10
sawyerx 2016 aug. 14. - 19:29:54 7/10
(212/241)
Nem volt rossz, de kicsit többet vártam volna, egyáltalán nem gondoltam volna, hogy egy nagy hajtóvadászat az egész film.
9/10
nikato 2016 júl. 18. - 11:48:35 9/10
(211/241)
Harmadszorra kezdtük el, most sem volt hozzá nagy kedvem, de ebbõl is látszik, hogy nem kell elsõ 5-10 percben véleményt nyilvánítani!! Nagyon jó film, végig izgalmas, jól ki van találva!!
3/10
Attila G. 2016 máj. 09. - 11:42:11 3/10
(210/241)
Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül olyan, akinek nem jött be ez a film. Eredetileg 10-bõl 2 pontot akartam adni rá; 1-2 trükk miatt adtam 3-at.
Valahogy nem kötött le, nem állt össze, nem volt kerek. S hiába akadtak menne nagy nevek, például a szemfényvesztõk csapatának tagjai kb. olyanok voltak, mint a zombik. Woody Harrelson csalódás volt. S ehhez a filmhez csináltak 2. részt... Jó, persze, olyan szempontból megértem, hogy például az elõzetesével sok nézõt be lehetett csalogatni a moziba. De nekem már valahogy akkor sem keltette fel az érdeklõdésem. Amikor elkezdte vetíteni a film+, gondoltam adok neki egy esélyt, de nem volt kellemes meglepetés.
profanumvulgus 2015 dec. 07. - 20:59:54
(209/241)
Tegnap adta a FILM+. Elejérõl lemaradtam, a végén (ahogy szokták) kiírták a film fõbb adatait. 3 nevet közöltek a szereplõk közül, az elsõ 2 nekem nem mondott semmit, a 3. Mickey Rourke volt. Kár, hogy a filmben õ nem szerepel...
8/10
stupek2 2015 okt. 06. - 08:14:30 8/10
(208/241)
Bûvészfilm, bár csak 1 mutatványt mutatnak fellépésenként. Viszont hihetetlen az egész, hiszen óriási technikákat kell kiépíteni a helyszínen, nem is értem visszafejtés közben miért nem tudják elkapni õket. (pld vetítõk kikapcsolása, vezérlés nyomonkövetése). A vége akkora csavar, ha belegondolok akkor viszont értelmetlen jelenetek voltak a közepén, de ezt csak a vége ismeretében mondom.
Rebbeka 2015 aug. 22. - 20:19:00
(207/241)
Nagyon szorakoztato kis fim. 10-bol 10. Nagyon tetszik.
8/10
fantyoyo 2015 júl. 26. - 09:24:23 8/10
(206/241)
nagyon szórakoztató film, az ilyenkor szokásos "jobb nem végiggondolni" kitétellel, mivel akkor nyilván kiderülne, mennyi képtelenség, valószínûtlenség is van a történetben.
tetszett, ahogy a jelenkori média eszköztárát, érzelmeket manipuláló trükkjeit megjelenítette (a tv-s tehetségkutatók modorában).
A new orleans-i jelenet felvethetett volna egy alapvetõen más irányt: azaz hogyan lehetne a kiszolgáltatott kisemberek javára fordítani a média hatalmát. Ehelyett visszacsúszott a kisemberek helyett felemelt sztárok történetébe.
grgr77 2015 ápr. 12. - 23:25:53
(205/241)
Kedvelem az elgondolkodtató és a szórakoztató filmeket, ez ebben a kettõben jó. Maximális pontot nem kaphat, mert tényleg vannak benne komolyan elõadott blõd dolgok, talán ugyanezért nem lett óriási kasszasiker.

Az angol királyi család is csodálja a bûvészeket/illúzionistákat, tanulnak is tõlük.

Összpontosítás, edzés, alap trükkök leleplezése, ezek jó dolgok, ha a közösség magasabb tudatszintre jutása az eredményük.
molnibalage 2015 márc. 24. - 09:57:41
(204/241)
Nekem bejött.
tothjani 2015 márc. 11. - 11:13:56
(203/241)
Nekem tetszett egy könnyed szórakoztató film minimális hullával és vérengzéssel.
Nem szabad gondolkozni rajta, mi hogy és miért van, ez tipikusan az a film amit csak nézni kell.
offtopic
Roah 2015 márc. 06. - 14:26:04 Előzmény wowow
(202/241)
SPOILER!

Nem feltétlenül veszed észre a giga tükröt - pont a mérete miatt. Jártál a régi budapesti Vidámparkban? Az Elvarázsolt Kastély üvegeinek simán nekimennek, csak úgy pattannak vissza a népek az üvegekrõl, orrba-verve. És ott még tudják is a látogatók, hogy az épület tele van csapdákkal, mégis kajálják a szemfényvesztést.
Mi lenne, ha nem számítanának rá?
Nagyon is elképzelhetõ, hogy a zsaruk nem látták a fától, illetve a tükörtõl az erdõt, ráadásul kapkodtak is, feszültek, idegesek, izgatottak voltak, vagyis elõ volt készítve maga a cselekmény is.
A káosz, a sietség, a nyomozókra váró kiszámíthatatlan húzások összerakták szerintem ezt úgy, hogy visszafelé ne legyen benne logikai bukfenc.

SPOILER VÉGE