breeder 2014 júl. 18. - 15:59:07
(182/242)
Szórakoztató, jó kis film!
Viszont a giccsbe hajló látványelemek és néhány szereplõ gyenge játéka miatt csak 7/10-et kap tõlem eme alkotás.

***SPOILER***

A körhintás jelenet szerintem is nagyon gyengére sikerült.
Ha több ötletességet visznek bele, egy szavunk sem lehetne.
Így viszont max csak poénnak jó a történet végére, hogy lám igazi varázslat is van, nem csak megtévesztõ bûvésztrükköket láthatunk. :)

***SPOILER VÉGE***

Ezt leszámítva a Szemfényvesztõk egy nagyon jó hangulatú, vicces, trükközõs, jól megkoreografált film. :)
A sztorija túlságosan nagy tanulságokkal ugyan nem szolgált (legalábbis számomra nem), de egyszer mindenképpen érdemes volt végignézni! Szóval nem csalódtam benne! Pár jeleneten igazán jókat nevettem!:)


7/10
1/10
Owl 2014 júl. 18. - 00:13:31 1/10
(181/242)
Ez a film olyan nézõknek való, akik azt szeretik, ha belefolyik az agyukba a látványos giccstengerbe burkolt, sci-fi hologramokkal tuningolt, ostoba történet, és nem fontos az értelem és a logika, vagy a mûvészi hatás. Páran jól megfogalmazták a lényeget, de még így is vastagon fogott a ceruzájuk a pontozásnál, ez a film egy ellenszenves karakterekkel telibe rakott, történetileg zéró vagy az alatti hálivúdi förmedvény. A tipikus sablon: "mindent évekkel elõre megszervezünk, megtervezünk és óramû pontossággal végrehajtunk a városi csúcsforgalomban, de máshol is" cselekményszál uralja, amiben minden passzol és nincs hiba. Történet meg kb. nincs benne, a faék egyszerûségû, egy mondatban kifejthetõ indítékot leszámítva. A végén kibontakozó szerelmi szál volt a film mélypontja. Nem igazán tudom ajánlani.
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 25. - 12:49:29 10/10
(180/242)
Nagyon jó film. Egyszerûen megunhatatlan. Kimondottan felfrissíti a kategóriáját filmezés terén.
Fordulatos így meglepõ, és mozgalmas. Elmésen trükkös és korrektül megszínészkedett mû.
Nem tökéletes ugyan, de kiemelkedõ alkotás, így nálam 10/10.
eperszuret 2014 máj. 22. - 15:28:50
(179/242)
végre, nem mozis változaban 8)
a rendõr motivációja és szerepe kb egyértelmû, max. azt nem vágom, hogy õ hogyan jutott a SZEM tagsághoz...
illetve a francia cunci fura viselkedése csak nekem szúrt szemet? a amikor a párizsi trükköt mmagyarázzák a rendõrnek ,kicsit 'jelentõségteljes' stílsban beszél, meg a repülõn a trükkök (gyakorlása) és a könyv amit elalvás elõtt olvas.... lehet ,hogy a 2. részben fog erre vonalra fény deülni??
zsuzsica 2014 máj. 14. - 11:29:25
(178/242)
Röhögjetek ki,de a végét én sem értem...
10/10
Cullangka 2014 márc. 24. - 22:21:55 10/10
(177/242)
hát hallod, szerintem tényleg elkapcsoltál :D ennél jobb lezárás? minek? szerintem az egész film úgy jó ahogy van, minden egyes percét imádtam, és mikor vége úgy voltam meg kell nézzem még1x! Zseniális :D 10/10

SPOILER

egyértelmû hogy valaki beépitett a rendõrségnél, amig a néger hapsi nem akarta ráterelni a gyanút a nõre, addig én is õt gyanusitottam, de utána magától adta a dolog :D ki az akibõl egyáltalán nem nézném ki? és valóban... :D
a "nagy durranás" trükkjei kicsit átlátszóak voltak, mint a tükrös páncélterem, az ál autó, az elégett test nem volt nagy meglepetés..
A kedvencem a focista nézõk voltak, azon jót derültem :D
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 22. - 08:46:38
(176/242)
tervezhetsz egyedi DVD borítót amit kinyomtathatsz. Amúgy nekem ez tetszik a többi közül http://m.cdn.blog.hu/ae/aeonflux/image/201208/dvd_prometheus_v2.jpg
4/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 21. - 16:40:15 4/10
(175/242)
azért írtam, hogy nagyrészt...
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 21. - 16:30:25
(174/242)
egyáltalán nem rajongok a BD filmekért. Sokkal élesebb képet adnak mint amit a valóságban látsz. E tekintetben a DVD sokkal reálisabb képet ad.
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 21. - 16:29:16
(173/242)
"a Blu-Ray lemezek borítóján nagyrészt mindig valami kegyetlen jó kép van"
hát a Prometheus-nál pont a DVD-s verzió lett a jobb...
Meg most nézem, hogy a BD toknál nem elég a nagy helyt elfoglaló csík felül, még alulra is kell oda az a kékség, hogy a leghülyébb csöves is tudja, aki betéved az üzletbe, hogy az egy BD film
4/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 21. - 16:28:20 4/10
(172/242)
Egyetértek ezzel teljesen, elõzõ kommentem meg Meklod-nak írtam, legalábbis egy részét, csak elfelejtettem feltüntetni. Cloud Atlas miatt irigyellek, én nekem 2012-ben az a film tetszett legjobban. Nekem is be kéne így olcsóbban szereznem. :D
4/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 21. - 13:12:39 4/10
(171/242)
Én nem a borító miatt veszek meg egy filmet, vagy legalábbis az nem befolyásol a megvételben, hogy az milyen. Nekem a minõség a lényeg, nagyképernyõs tv + bluray lejátszó, aztán megveszel egy filmet amit szeretnél nagyon jó képinõségben megnézni, és megnézed. Látni fogod a DVD és az a közötti különbséget, mert egy 720 vagy 1080p-s képminõség fényévekre van egy sima dvd film képétõl. Persze ezek a lemezek drágák, de mint mondtam a minõségért fizetni kell. A borítóról meg annyit, hogy oké ott van felül egy kis kék csík és fel van tüntetve, hogy ez Blu-Ray disk, ezzel sztem nincs baj, alatta meg ott a kép teljesen, nem rondít bele csak 2 centivel kisebbnek kell lennie a kép magasságának. És a Blu-Ray lemezek borítóján nagyrészt mindig valami kegyetlen jó kép van, aminek a minõsége is jobb mint pl egy dvd film borítójának, de félreértés ne essék, semmi bajom a DVD-kkel, mert nekem is van több száz eredeti, csak azért van különbség.
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 21. - 09:33:07
(170/242)
az neked szép, ha egy nagy csík foglalja a helyet?! :D
amúgy az eredeti DVD film tûéles képet ad, annyival nem jobb a BD, hogy megérje azt a pénzt. Másolt DVD-nél már más a helyzet.
4/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 21. - 07:40:24 4/10 Előzmény Meklód fia
(169/242)
A minõséget mindig is meg kellett fizetni. Különben ezt hívják stílusnak és egyediségnek, ha a BD borítóiról beszélünk.
MartiniG!rl 2014 márc. 18. - 09:14:35
(168/242)
Imádtam ezt a filmet, az elejétõl a végéig! A mûfajbesorolást egyáltalán nem értem, inkább akció, mint thriller szerintem, de ez részletkérdés. Gyönyörû látvány, pörgõ képsorok, eszméletlen színészi játék!
10/10
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 03. - 18:54:04
(167/242)
szóval félkomolyra fordítva a szót, egy BD film iszonyat drága amikor megjelenik, elsõnek azt hittem, hogy csak viccbõl találták ki elrettentõ példának, hogy minél több DVD fogyjon, de rájöttem hogy ez nem vicc. BD-n nem tetszik a felsõ kék csík, mert vagy 20%-ot elfoglal a jó borítókép helyett. A tok büdös mûanyag szagáról pedig annyit, hogy engem még vonz is valamennyire, mert emlékeztet a nagymamám hatnapos leheletére.
Meklód fia 2014 márc. 03. - 15:34:01
(166/242)
az az igazság, hogy nincs már értékük itthon a DVD-knek. Bejött a Blu-ray és az emberek rájöttek, hogy kevesebb pénzük marad ha arra váltanak. Ez mondjuk valahol érthetõ, mert engem is nagyon le tud törni amikor egy csomó pénzem megmarad az olcsó DVD-k miatt és már nem tudom, hogy mit vegyek. Borzasztó érzés, amikor még neked kell agyalnod, hogy mit végy a megspórolt pénzedbõl.
Hála a méregdrága BD lemezeknek már megoldódtak ezek a problémáim.
Meklód fia 2014 márc. 03. - 14:39:30
(165/242)
töltsd le valamelyik torrent oldalról, én is ezt fogom tenni. Habár azért a 10-20 perc áramért mire lejön még így is kell fizetni, ami eléggé elveszi a kedvem :(
kritiza 2014 márc. 03. - 11:39:32
(164/242)
Tipikus "nagyobb a füstje, mint a lángja" film. Idegesítõen teátrális, de ahogy halad a történet, egyre semmibb. Még az eleje felé úgy érzi az ember, lehet valami nagy csattanó a végén, de aztán a végkifejlet a legnagyobb csalódás.
4/10
viskia01 2014 febr. 17. - 15:31:47 4/10
(163/242)
katasztrófa. Adnék rá 6-7 pontot, de mivel istenítette néhány hozzászóló, aminek következtében egy remek filmet vártam, csak 4-et adok rá. Nem is érdemel többet.
van a végén egy csavar? Ne vicceljetek tisztelt elötte szóló. . harmat gyenge csavar volt.
Még jó, h nem moziban néztem. pénzkidobás lett volna