Matiri 2008 okt. 26. - 21:56:56
(20/40)
Általában kissé ódzkodom a homoszexualitást is beépítõ filmektõl, mert a többsége propaganda, de ez kivétel. Itt ez úgy tûnik, mellékes, mert nem azt jeleníti meg a rendezõ, ami az embereket elválasztja egymsától, hanem ami összetartja õket :a valódi, mély érzelmeket, a szenvedélyes életet, a mindenkiben élõ belsõ "istenembert", ezáltal a generációk, a vallások, a bõrszín, a társadalmi rétegek, a hitrendszerek között is fellelhetõ közösséget.
Csodálatos a zene, Giovanna is egy tipikus természetesen szép olasz nõ, "Lorenzo" Bováról ne is beszéljünk, aki sikeresen kibújt a szupermodell kategóriából már többedszer is. Nekem Emine figurája is nagyon tetszett, Giroli által is meg lehet szeretni az idõs, habókos urakat.
Na meg ahol sütik vannak, meg római hangulatos utcák, kávézók, azt amúgy is nehéz otthagyni :)
norton15 2008 ápr. 04. - 17:06:29
(19/40)
Nem rossz film, de talán úgy élvezném is, ha nem az osztály hangján túl kellene hallanom a szöveget, vagy a tanár nem vonná el a figyelmet... Nem rossz film. Ozpetek, a rendezõ (asszem) nevét megjegyzem.
dancika 2008 febr. 01. - 12:59:30 Előzmény rajongólány
(18/40)
Az egyébként nagyon csinos Giovanna Mezzogiorno remekül ábrázolta a fásult, törõdött, alsó osztálybeli, gondterhelt fõszereplõ alakját. A film nem egy könnyû kikapcsolódás, én is csak másodszori nézésre szerettem meg. De ami a legjobban megfogott benne, az éppen Giovanna játéka volt. Már több filmben láttam õt és nagyon tehetséges színésznõnek tartom.
rajongólány 2008 jan. 26. - 00:33:32 Előzmény Lisa111
(17/40)
Szerintem meg kisiskolás szintû alakítás volt, kb. két féle arckifejezéssel, melyek közül egyiket sem éreztem hitelesnek. Hozzáteszem, a "legjobb" c. alakítás mindig egy adott év termésére vonatkozik, úgy is érthetõ, hogy a többi rosszabb volt. Nem beszélve arról, hogy a színésztõl olykor nehezen elválaszható a karakter iránti szimpátia. A film, a szerep felhúzhat egy színészt is annyira, hogy jobbnak tûnhet a reálisnál, én ezzel tudom magyarázni ezt a sikert is. Aztán lehet, hogy nincs igazam, de nem is kell, mert nem kötelezõ mindenkinek ugyanazt érezni egy film vagy egy alakítás kapcsán...
10/10
Lisa111 2008 jan. 16. - 18:58:30 10/10 Előzmény rajongólány
(16/40)
Talán mert az egész film rá épül, és Giovanna Mezzogiorno nagyon jól eljátszotta? A magyar szinkron sajnos egyáltalán nem passzolt hozzá.
10/10
Ghee 2008 jan. 05. - 14:44:13 10/10
(15/40)
OFF:

A fantáziádra van bízva, mint sok minden az életben, de ha nagyon ragaszkodsz a földhöz, akkor teljesen mindegy mit írok... a másik pedig, hogy elvileg a film élményeit osztjuk meg itt egymással - ami mindenkinél eltérõ - nem pedig hozzászólásokat elemzünk.

ON.
rajongólány 2008 jan. 05. - 03:29:08
(14/40)
A film nem rossz, de azt kivételesen nem értem, miért szavaztak meg ennyi díjat a nõi fõszereplõnek.
kekikcay 2008 jan. 05. - 00:08:48 Előzmény Ghee
(13/40)
Tényleg remek mondat, csak sajnos nincs túl sok értelme. :(
"a múlt válaszútjának egy életreszóló büntetésének letöltése" - ez például mit jelent?
"A múlt megkövesedett tétlenségének súlya" - enyhe képzavar, ill. "a jelen dermettsége feloldódhasson a jövõ születésének akaratában" szintén mellément: tán akarásában, nem? Vagy a jövõ születésének van saját akarata? Arról már nem is beszélve, hogy dermeDtség. Bocs, ha bárkinek elrontottam az örömét.
frenki! 2008 jan. 04. - 12:16:26 Előzmény Ghee
(12/40)
Gratulálok én is! :)
10/10
Ghee 2007 dec. 15. - 15:51:51 10/10
(11/40)
Lélekbõl szóló film (mint ahogy Ferzan Ozpetektõl már megszokhattuk)... a múlt válaszútjának egy életreszóló büntetésének letöltése, mely az emberi lélek leépülésének fázisában kapcsolatba kerül egy másik -jelenbéli - válaszúttal. A múlt megkövesedett tétlenségének súlya és a jelen tehetetlenségének feszültsége - bûntudata - kerül párhuzamba, hogy a jelen dermettsége feloldódhasson a jövõ születésének akaratában.
10/10
Lisa111 2007 dec. 13. - 19:19:51 10/10
(10/40)
Akinek tetszett Giovanna Mezzogiorno alakítása a filmben, azt szeretettel várom ide:
http://www.freeforum.hu/europaiszineszek/topik/17596
Ezüstliliom 2007 dec. 12. - 23:23:36
(9/40)
Elgondolkodtató film, az biztos, bár azt hiszem, én sosem fogom megérteni ezt a szituációt, mert idegen a számomra a feleség-anya-szeretõ szerep. Kitartani valaki mellett, aki lehülyep*csáz és nem is figyel rám... Az álmok megvalósítása pedig... Itt, Békés megyében...?:/ Hogy jönnék én ahhoz, hogy felmondjak? Örülök, hogy luk van a s... Bocs, a szóhasználatért!
xtro 2007 dec. 12. - 16:02:36
(8/40)
Nagyon szép film, egyetértek a Port.hu kritikájával..:)
perry 2007 dec. 12. - 10:44:12 Előzmény akkika
(7/40)
Azon néha elgondolodok , hogy az élet gyorsult fel vagy én öregedtem meg?
Tudom , hogy trendi a jó klip vágásu filmeket csócsálni, vagy az 5 perc 6 hulla tipusu izgalmakat átélni, nekem még mindig a "mesélõs" mozik jelentik az igazi élményt.
Ezzel nem szeretném sznob módon "fikázni" az ipari filmet, ezeknek is meg van a maga létjogosultsága.
Fiatalabb koromban is azok a filmek kötöttek le ahol
érzelmek, drámák, és gondolatébresztõ konfliktusok
jöttek le a vászonról.
Beszélhetünk a mozi kapcsán akár romantikus filmrõl is, mely ide- oda csapong a szerelem, szenvedély, emberség, szimpátia, barátság között.
Ezt minden romantikus dráma képes nyújtani.
Amitõl több ez a film az a valódi, életszerû
hétköznapok, egy fiatal anyáról, egy idõs cukrászmester furcsa és megható titkáról tudni valamit.
Arról , hogy milyen egyszereû és véletlen történések határozzák meg a szereplõk életminõségének változásait. Ez pedig a való éltre is így érvényes.
Mit jelent fiatalon családanyának lenni, mennyire nehéz akkor ha a házasság kezd üressé válni.
Vágyakozás, és idol ábránd egy másik férfi iránt,
ennek álomvilágának megélése, majd beteljesülése, és a döntés a család és a vágy között.
A másik nagy kérdés az idõs barát személyisége.
Ozpetek filmjeiben sorra jelentkezik egy homoszexuális vonal. A jó rendezõt az különbözteti meg a csapnivalótól , hogy képes
egy ilyen helyzetet is úgy ábrázolni mint az élet szerves részét. Fontos dramaturgiai szerepet adva így az õ viszonyának a többi szereplõhöz.
Itt jegyezném meg , hogy Massimo Girotti 85 évesen játszotta el ezt a szerepet klasszis értékûen, sajnos ez a szerep lett az utolsó alakítása.
A film tele van önazonos ábrázolásokkal.
Valódi érzelmekkel, magával az élettel.
Engem arról gyõzött meg, hogy kaphatunk boldogságot odafigyeléssel, önzetlenséggel és
emberséggel ha képesek vagyunk a másikra figyelni.
akkika 2007 szept. 29. - 23:25:47 Előzmény fáklyás menet
(6/40)
Vannak lassú filmek. Ez is ilyen. Egy gyönyörû film a boldogságról, a boldogulásról, a múlttal való szembenézésrõl, arról, hogy ne túléljünk hanem lehetõség szerint a legjobban éljük az életünket. Látom nem mindenkinek jöttek le a film megejtõ képei, amit ha kiragadnánk állóképként, mûvészi fotók lennének.
10/10
Lisa111 2007 jan. 18. - 17:13:00 10/10 Előzmény Crazy Horse
(5/40)
Szia!! nekem is nagyon tetszett, 2szer láttam moziban...olaszul persze jobb mint magyarul...
és teljesen egyetértek, szeirntem is páran biztos elgondolkodnak (köztük én is) a film után....
Athelas 2007 jan. 05. - 00:22:42
(4/40)
Nekem meg pont a második fele tetszett, a 25. perc körül már arra gondoltam, átkapcsolok, de szerencsére nem tettem. A végére lett egész, jó hangulatú szépen fényképezett film.
fáklyás menet 2007 jan. 04. - 22:57:21
(3/40)
Maga a történet érdekes lenne, de ahogy elkészítették, az maga lett az unalom. Itt fõleg a második felére gondolok (pl. fél percig zenélnek, közben meg a majdnem teljesen sötét szobát látjuk, és semmi nem történik).
lecsosnokedli 2007 jan. 04. - 20:50:05
(2/40)
Nekem egyszer nézhetõ volt, viszont azon elgondolkoztam, hogy cukrásznak menjek. Csak úgy csorgott a nyálam, majdnem annyira, mint a Csokoládénál.
Crazy Horse 2007 jan. 04. - 17:48:43
(1/40)
Láttam régebben, nekem nagyon tetszett. Könnyed film komoly mondanivalóval. A film után páran biztos elgondolkodnak azon, hogy tesznek-e valamit azért, hogy boldogabbnak érezzék magukat az életben.