10/10
Rahel 2008 jún. 12. - 21:09:41 10/10
(50/350)
Végre egy jó film!!!!!!!!!!
10/10
Ricsa'rd 2008 jún. 12. - 20:20:43 10/10
(49/350)
Ezt a filmet bûn lett volna százhúsz percbe sûríteni. A minden ütõs zenét nélkülözõ tûzpárbaj pedig talán az eddigi legjobb amit láttam. És a "HappyEnd" nélküli befejezés külön felemelõ volt. Abszolút tizes.
10/10
acidphase 2008 jún. 12. - 20:14:18 10/10
(48/350)
jaja mocskosul nagy film, bár remélem eccer az életbe lesz hozzá szerencsém eredeti angol nyelven, mer szinkronosan már vagy ötödjére fogom látni, na de természetesen most is megnézös lesz :) nagykedvenc.
10/10
Agent Spender 2008 jún. 12. - 18:18:18 10/10
(47/350)
Hát emberek ez egy igencsak zsírkaraj film, nem is fûzök többet nem érdemes ennél jobban meg nem is lehet fokozni. Az egyik legnagyszerûbb és élethûbb lövöldözõs jelenetet láttam benne amit csak filmben látni lehet, és ezek közül a nevek közül már egy is garancia lenne a sikerre, nade ilyen sokat bele rakniegy filmbe.... Nagyon szuper. Apám micsoda büdzséje lehetett:D
ddcalhoun 2008 jún. 12. - 18:05:15
(46/350)
Sztem cool film.Az a kategória amit nem igazán lehet megunni.Pedig már ezt is leadták párszor ezek a csatornák.Nincs mit agyon magyarázni,szocio- meg pszihoanalizálni ,stb.Egyszerüen jó. Mindenképp jobb élmény mint a " micsoda nõ" vagy mittom én milyen más -valóban- unalmas limonádé. Csak már elõre kiráz a hideg attól a sok reklámtól amivel majd folyton megszakítják a filmet.
Közben "Hajrá Horvátország"!!
Sziasztok :)
yejo 2008 jún. 12. - 17:48:22
(45/350)
Most volt csak szerencsém elolvasni Almási úr Népszabadságban közé tett, lassan 10 éves kritikáját az utóbbi két évtized
egyik legjobb akciófilmjérõl. Jellemzõ példája annak, ha hozzá nem értõk igyekznek véleményt formálni valamirõl, ami egyébként másutt (szakmai berkekben is, lásd rottentomatoes.com) páratlan sikert aratott.
Nem látni túl, az amúgy sablonos történeten, és nem észre venni a számos, apróságokban és kevésbe apróságokban rejlõ szépséget nagy hiba, úgy vélem. Sorolni lehetne a jobbnál jobb jelenteket, színészi gesztusokat, vágásokat, a kíváló zenét, és természetesen a legsúlyosabb utca lövöldözést valaha filmre véve.
Jó akciófilmet készíteni igazán nagy kihívás lehet egy rendezõ számára, ami ebben az esetben tökéletesen sikerült.
Lbándi 2008 jún. 12. - 17:07:48
(44/350)
Az egyik alapmû a mûfajában.
Unalmas? Nézzél VV-t,BB-t,mónikasót(azt talán fel is fogod)
Manchester Utd. 2008 jún. 12. - 14:24:22 Előzmény Gecko
(43/350)
Gecko!
Apokalipszis mostban Harrison Ford az a fiatal tiszt, aki Natrangban kiadja WEillardnak a parancsot Kurtz megölésére. Ha megnézed újra, egybõl fel fogod ismerni :)
Manchester Utd. 2008 jún. 12. - 14:17:30
(42/350)
Ja és még két észrevétel:
1: De Niro és Pacino a Keresztapa (sintén alapmû!) második részében is szerepelnek egy fimben, az már más kérdés, hogy a fimben eltérõ idõsíkok miatt nincs közös jelenetük (Pacino a jelen keresztapját malakítja, míg De Niro szereplésével megtudhatjuk, hogy az apja hogyan került Amerikába és miként lett ott fõnök az olaszok között)

2: Valaki írta, hogy ez 3 óra tömény unalom, kiszámítható történettel. Javaslom neki hogy gondolkodjon el, hogy miért van az, hogy bár a sztori (kis rosszindulattal) tényleg nem eget rengetõ, manapság minden második rendezõ össze tud dobni ilyet, mégis ebben a "tömény unalom" filmben két ilyen színész játszik (akik mellesleg megválogathatják már egy ideje, hogy miben szerepelnek, nem feltétlenül muszályból vállalnak be egy-egy ilyen munkát) és nem Segal, D. Lundgren meg Q-kategóriás társaik...
Manchester Utd. 2008 jún. 12. - 14:04:33
(41/350)
Messze a legigényesebb és legnagyszerûbb akciófilm amit valaha is láttam. Mondjuk két ilyen színész mellett el is várná az ember :). Ahhoz képest hogy hajdnem három óra hosszú és csak 3 (!) klasszikus lövöldözõs meg üldözõs akciójelenet van benne, végig fenntartja a figyelmemet, számomra nincsenek benne üresjáratok. Tényleg remek film!
10/10
hoseman 2008 jún. 12. - 11:40:28 10/10
(40/350)
..csak annyira leszek kritikus,ammennyire a filmet 'lehúzók' azok..; szerintem aki azt mondja erre a filmre hogy unalmas meg szar stb,az totális agyhalál állapotában vergõdik..szerintem. üdv
ubika 2008 jún. 12. - 08:36:27
(39/350)
Szeretem, amikor mások munkáját elintézik egy szóval :unalmas.
Lássuk Natalee, Te milyen filmet tudnál összehozni? Nem nagyon ismerem a neved Hollywoodból. Jellemzõ, hogy ebben az országban nem ismerik el más munkáját, de ne fikázzunk már!
Írd azt, hogy nekem nem tetszik.
Egyébként gondolom nem láttad Al Pacino életmû-díj átadását. Azért õ már letett valamit az asztalra, és De Niro is.
jzmatekovics 2008 jún. 12. - 08:20:08
(38/350)
Sziasztok. Ebben a filmben A Monk sorozatból is ismert Ted Levine is játszik. Jó szórakozást.
agabri 2008 jún. 06. - 15:18:56
(37/350)
Kedves chief Brody! Nem tudom, h te milyen világban élsz, de nyilván valamiféle idealizált környezetet képzelsz el magad körül.. Hosszasan lehetne fejtegetni ezt a témát, de az tény, h egy magasan kvalifikált bûnözõröl nem igen mondod meg, h bûnözõ (épp azért, mert magasan képzett).. Tetszik vagy sem, manapság rendkívül nehéz egyes társadalmi csoportokat megkülönböztetni csupán öltözék, mûveltség, vagy éppen a magatartás alapján... Persz itt nem a szélsõséges elemekre gondolok (hajléktalan > < felsõ 10ezer).. Ismerek embereket mindkét oldalról (persze nem ilyen profi tolvajokat :)) és garantálom, hogy ha összehoználak velük pl 1 grillezésre, kizárt dolog, h helyesen döntenél arról, h ki a legitim és ki nem az.. A film teljesen hihetõ (a karakterek jelleme legalábbis biztosan).. Szerintem kiváló film a maga kategóriájában. Üdv
goodboy 2008 febr. 05. - 16:00:53
(36/350)
Erre a filmre azért nem mondanám, hogy unalmas.
tristaneugen 2007 szept. 02. - 20:36:11
(35/350)
"...Tudod Ralph, nem érdekel hogy megbaszod a feleségem, még az sem hogy az õ exférje kibaszott posztmodern lakásában fetrengsz, de arról ne is álmodj, Ralph, hogy az én kibaszott kurva tévémet bámulod..."
norton15 2007 szept. 02. - 17:12:27
(34/350)
Miért vagy ilyen agresszív? Nem volt gyerekszobád?

Amúgy meg imádom Pacinot és De Nirot(õt kevésbé), szerintem rossz a film és kész. Amúgy te határozod meg, van-e nekem jó ízlésem? Honnan tudod? Azért mert rámondtam valamire, hogy szar? Hát akkor veled vana baj nem? Javaslom, gondolkozz el rajta.
choxy 2007 szept. 02. - 14:20:02
(33/350)
Bravó,norton15!Legalább szint vallottál,ki számodra az "értelemes"!!!Aki veled egy nézetet vall!Legalább már egy valaki felsorakozott mögéd,igy már ketten vagytok nagyon,de nagyon értelmes emberek...:)))
Abban viszont igazat adok mindenkinek,aki azt mondja,hogy az "izléseket" nem lehet úgymond irányitani,mindenkinek megvan a sajátja...De annyit azért nagyon halkan hozzátennék a dologhoz,hogy aki egy ilyen filmet "szar" titulussal illet,ott már sajnos nem az illetõ "jó izlése" kérdõjelezhetõ meg,hanem az,hogy születésétõl fogva ilyen sötét,vagy "útközben" lett halmozottan értelmi sérült...
Üdv.
ChX*
Zsu1980 2007 szept. 01. - 23:53:35
(32/350)
Nekem ez a kedvenc filmem, és nemcsak azért, mert a 2 kedvenc színészem játszik benne. Nekem nem a kávézós jelenet a kedvencem, hanem 2 jelenet a végérõl. Az egyik, amikor Neil meghal, a másik pedig amikor kijön a szállodából, meglátja Hannat, és elmenekül, ahelyett, hogy beülne a kocsiba Eady mellé, és a lány csak nézi. Ennél a jelenetnél a zene is nagyon jó.
Engem az Álmatlanság címû film is erre a filmre emlékeztet, bár szerintem ez jobb annál.
zszoltan 2007 szept. 01. - 15:54:55
(31/350)
Ezzel én is egyetértek. Egy film - különösen egy félig dráma - legyen morálisan helyes és hihetõ.

A mûfaját illetõen leginkább a krimi-dráma nevet adnám neki, mert szerintem a drámai vonala legalább olyan erõs volt, mint az 'akció'. Engem azért nem ragadott meg, mert az akció része ehhez önmagában nem volt elég 'látványos' számomra, a lélektani része pedig nem mutatott be általam addig nem ismert dolgokat. Én személy szerint sem a profikról, sem a 'rablóból lesz a legjobb pandúr' alapelvrõl (most függetlenül kopónk 'anyagi' elõéletétõl) nem tudtam meg újat a filmbõl.