tortura 2017 aug. 14. - 19:08:00 Előzmény Zserno
(290/350)
Valahogy én is így vagyok vele. A másik ilyen nyerõ nálam ebben a kategóriában a Holtpont.
bekukkancs 2017 júl. 29. - 20:38:46
(289/350)
Bárgyú történet.
10/10
cellasto 2017 júl. 20. - 02:05:38 10/10 Előzmény napviragi
(288/350)
látszik, milyen tudatlan vagy

nézd meg a 44 perc címû filmet és az alapjául szolgáló dokumentumfilmet is
majd rájössz, hogy van realitása
1/10
napviragi 2017 máj. 04. - 08:52:23 1/10
(287/350)
- SPOILER-


Hát, nekem pont a utcai lövöldözéses jelenet veri ki éppen a biztosítékot. Ki az, és miért kell ilyen valószínûtlen hülyeségeket kitalálni??? Följöttem a netre, mert nem akarom elhinni. Volt ilyen a valóságban? Miért kell egy ilyen hosszú jelenet: 3 ember teli zsákkal a hátán gépfegyverrel lövöldözik egy egész rendõr csapatra, akik közül nyilván senki nem tud lõni. Õk is gépfegyverrel! Ez egy idióta ötlet. Ha volt valaha is ehhez hasonló a valóságban, írjátok meg légyszí, mert érdekelne.
Zserno 2017 máj. 03. - 14:35:27
(286/350)
Aki bármilyen negatívumot mond errõl a filmrõl az nézze meg még egyszer vagy inkább no comment...Lenyûgözõ alkotás.az egyik legnagyobb akció film ebben a szép kerek világban...
Teddy Daniels 2017 febr. 15. - 16:51:33 Előzmény robinho1983
(285/350)
Az egyik legnagyobb film a világon.
Ha már ennyire akciót szeretnél, akkor is kiemelkedõ ez a film, mivel az utcai lövöldözéses jelenet annyira élethû, fõleg a hangzása miatt, hogy egyszerûen páratlan.
7/10
pihes 2017 febr. 14. - 15:56:04 7/10
(284/350)
Maga a film, elég jó volt. Viszont, a közepéig, sok részletet elhúztak, rendesen megnyújtottak.
Nagy film, de egyszer, elég volt...
DimeRiko 2016 okt. 06. - 19:08:27 Előzmény robinho1983
(283/350)
Te ezt a filmet nem érted. Felületesen nézted.
2/10
robinho1983 2016 aug. 28. - 12:56:41 2/10
(282/350)
Én is úgy látom, hogy a többségnek tetszik ez a három órás valami. De amennyire vártam, hogy lássak Pacino-tól és De Niro-tól egy újabb jó filmet, annyira nagyot csalódtam. Nem is néztem, mi ez egyébként, de hogy nem akciófilm és nem thriller, az tuti. Ez nekem egy 3 órás romantikus dráma volt. Egy akciófilmben akció szokott lenni, egy thrillerben váratlan fordulatok, de itt csak néha volt akció, az se tartott tovább 4-5 percnél, és az egész film arról szól, hogy ki milyen viszonyban van a nõjével. Egyedül Val Kilmer jelenetei tetszettek. Ha az egész film olyan lett volna, mint azok a részek, akkor egy jó erõs 8-as lehetne. De amilyen nagy nevek vannak ebben a filmben, annyira sz.r. Csak Kilmer miatt nem 1. 2/10
barna pólós 2016 aug. 28. - 07:43:20 Előzmény Lucky04
(281/350)
Nekem sem jött be valahogy a film, nincs benne semmi váratlan, érdekes, az akciójelenetekben sem, csak lõnek ezerrel, a végsõ összecsapás is elképesztõen kiábrándító. De úgy látom, a többség véleménye nagyon pozitív.
filoszemitabélus 2016 júl. 23. - 11:24:27
(280/350)
Michael Mann minden filmje mestermû! Valahogy mindig tudja a mértéket tartani, ellentétben a szintén tehetséges Ridley Scott-tal. Scott jó, Mann tökéletes.
10/10
berto49 2016 júl. 23. - 10:41:50 10/10
(279/350)
Ki voltam éhezve egy igazán jó filmre, ezért vettem le a polcról ezt a maga mûfajában (egyszerre dráma, krimi és akció) páratlan filmet. Két ilyen nagy színészt (Pacino 1940, De Niro 1943) szembõl szembe látni külön élvezet. Eszméletlenül jó film, a 170 perces játékidõ elszáll, a nézõ a végén álmélkodhat, hogy már ennyi az idõ. Kár is több szót vesztegetni, a zseniális jelzõ kevés az értékeléséhez. Legalább három, vagy négy alkalommal látam már, de egy pillanatát sem untam.
freek82 2016 jún. 13. - 11:00:55
(278/350)
Megnéztem újra a filmet, kb akkor láttam utoljára amikor új volt:)

Egyetlen jelenetre emlékeztem(SPOILER) amikor al pacino rájön h õket figyelik éppen deniroék (SPOILER VÉGE)

Jû film, azonban 2 dolog nem tetszik benne
1.Túl hosszú, meg lehetett volna ezt simán oldani 2 órában is.

2.A vége nagyon gagyi lett sztem, süt róla ,h forgatókönyv.Deniro döntésére gondolok a végefelé.A való életben egy épeszû nem így cselekedett volna.
xdm 2016 máj. 14. - 18:29:45
(277/350)
gyorsabban váltasz köpönyeget mint bayer zsolt :D
xdm 2016 máj. 14. - 17:51:42
(276/350)
miez a 10 10 ? nem olyan régen még fikáztad ezt
3/10
Lucky04 2016 jan. 18. - 06:18:41 3/10
(275/350)
Anno a nõvérem aktuális pasijával kikaptuk a tékából, õ qrvára élvezte, én halálosan untam az egészet. Gondoltam újra megpislogom, hátha "felnõttem" a filmhez.. nem sikerült. Számomra szörnyen unalmas volt, kb.a Közönséges bûnözõkhöz tudom hasonlítani, az is magas pontszámmal fut az imdb-én, de négy nekifutásra se' tudott lekötni. Isten lássa lelkemet, tényleg megpróbáltam, de iszonyat gagyi és semmitmondó ez a film is.
Lincoln Hawk 2015 nov. 21. - 11:11:28
(274/350)
Tegnap néztem újra, és még mindig igencsak rendben lévõnek találtam: remekül ábrázolt karakterek, jó párbeszédek, már-már mûvészi operatõri munka, hangulatos zene, fájdalmas-feszült atmoszféra, és teljességgel rendben lévõ, erõteljes alakítások (és itt nem csak a fõszereplõk munkáját emelném ki, de az olyan, kisebb szerepekben feltûnõ színészekét is, mint pld. Natalie Portman, Danny Trejo, John Voight vagy Henry Rollins). Ahogy elõrébb és elõrébb halad a sztori, úgy válik egyre határozottabbá a nézõ érzése, hogy ennek nem lesz, nem lehet jó vége; és hogy a fõszereplõket tulajdonképpen egyetlen cél vezérli: hogy úgy éljenek (és haljanak), hogy közben mindvégig hûek maradjanak a saját törvényeikhez, a saját becsületkódexükhöz. Ennek pedig elsõ és legfontosabb szabálya, hogy a banda/a csapat a legfontosabb (már-már olyan, mint a család, sõt: De Niro számára még fontosabb is annál), a második pedig: a barátság/lojalitás egy életre szól. Aki ezek ellen vét, az követi el a legnagyobb vétket, amely nem maradhat megtorlatlan. E tekintetben Michael Mann filmje Alain Delon macsó krimijeinek (A vörös kör; Ég veled, barátom; Kalandorok) alaptételét fogalmazza meg újra; kiegészítve némi John Woo-i pátosszal.

A port.hu tartalomleírása viszont számos pontatlanságot tartalmaz: a film egyáltalán nem úgy mutatja meg Robert De Niro karakterét, mintha õ volna a bûnözõk királya: hidegvérû profiként ábrázolja, aki használja a fejét, és ennyi (nyilván rajta kívül is vannak más "nagypályás" bûnözõk, esetleg olyanok is, akik jobbak, mint õ - ez nem derül ki a filmbõl). Az is túlzás, hogy az évszázad bûntényére készülne (a filmben - a kezdõ kötvénytolvajlást nem számítva - egy betörési kísérlet és egy rablás szerepel, és egyiket sem lehetne az évszázad legnagyobb/legváratlanabb/legmeglepõbb ilyen jellegû bûnesetének minõsíteni). Al Pacino karaktere évek óta üldözné DeNiróét? Tévedés, hiszen a film elején látható kötvénytolvajlás után szembesül elõször a mûködésével! És hogy mániákusan üldözné De Niróté? Dehogy! Elismeri az "érdemeit", kifejezésre juttatja az elismerést, amit iránta érez, de számára ez is csak egy feladat a sok (Jon Voigt mondja, hogy élvezetbõl vadászik, és számos "nagyvadat" elkapott már). És hogy Val Kilmer volna a leggyengébb láncszem? Sokkal inkább Danny Trejo volt az (tekintve, hogy õ esett ki elõször). És nem is Val Kilmer megfigyelésével indul a sztori, hanem Tom Sizemore-éval. Amúgy minden stimmel. :D
10/10
Mumtaz 2015 okt. 19. - 21:50:28 10/10 Előzmény izo-top
(273/350)
Régi hozzászólás, de nekem eléggé feltûnt az 1.-es pont

***SPOILER***

Egyrészt, hol voltak ott géppisztolyos rendõrök? Ha jól megfigyeljük, akkor kb. Hannah csapata volt ott (2-3 ember), akiknél puska volt. Egyik sem volt sorozatlövõ. Mindenki csak egyesével lõtt, nem sorozatot. A többi rendõr pisztolyokkal volt felfegyverkezve. Utóbbiak az úttorlaszoknál álltak. Hátulról csak Hannah-ék jöttek, de viszonylag távolt voltak. Neil-ék az úttorlasz felé haladtak az autójukkal. A mögöttük érkezõ rendõröknek utol kellett érniük. "Szuperzsaru" szintén nem lõtt sorozatot, fõleg nem 3 percen keresztül. És cserélt tárat. Nem mellesleg futkosás után hirtelenjében elég nehéz célzott lövéseket leadni, ellenben, mikor Michael-t fejbe lõtte, akkor volt ideje célozni.

***SPOILER***

Biztos, hogy jó filmet kritizáltál?
10/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 16. - 21:20:41 10/10
(272/350)
egy szerep miatt? :D
akkor ostobább,mint hittem..
ehhez akkor mit szólna?:

https://www.youtube.com/watch?v=rx9QkWJiBq0

ássa el magát malcolm mc'dowell is?

ördögöt játszani nem lehet egyszerû :)
offtopic
_goldie_ 2015 okt. 16. - 21:19:01
(271/350)
persze tudom Pacino megtehette volna h nem vállal szerepet az ördög ügyvédjében..már ha úgy érzi az nem egyeztettethetõ össze a hitével (már ha van neki) de meg tette és tökéletes volt az ördög szerepére..