10/10
Keló Scofield 2014 szept. 28. - 13:56:37 10/10
(250/350)
Nagy kedvencem nekem is. Viszont amikor "szemtõl-szemben" beszélgetnek, külön vették fel, nem kedvelték egymást akkoriban. Ha már sokadjára nézi az ember észrevehetõ, de hibátlan a film. 10/10
10/10
Jagdglück 2014 szept. 28. - 10:12:57 10/10
(249/350)
Szerintebb kevés menõbb dolog van annál, mint amikor Al Pacino és Robert De Niro együtt szerepel egy filmben. :)
Ez az a film, amiben a férfi szinkronhangok 95%-a ugyanolyan mély orgánumú, ilyet is ritkán látni/hallani! :D
MissPoppy_ 2014 aug. 20. - 17:45:01
(248/350)
Soha nem tudom megunni...
Már ezredszer néztem meg most, Al Pacino-t imádom benne.
10/10
castlereagh 2014 jún. 26. - 10:27:32 10/10
(247/350)
A szinkronhang:
Robert De Niro és Kulka János

Többen is kritizálták és teszik most is, hogy Kulka hangja nem passzol Robert De Nirohoz.
Szerintem pedig pont ellenkezõleg: mivel a fõszereplõ személye csendes, visszafogott, megfontolt, komoly, ezért megfelelõ volt a választás. De lehet, hogy csak megszoktam így, nem tudom, én tegnap eredetiben néztem meg, házimozival... Még most is hatása alatt vagyok, döbbenet, akkora film! Minden idõk legjobb akciófilmje, vagy legalább a TOP5-ben alapból helye van.
Maximális 10 pontot adok rá, mert csak eddig lehet pontozni...
Peppo 2014 máj. 24. - 21:48:20
(246/350)
Ez egy kibaszott nagy film. Mindenkinek ajánlom megtekintésre. Karakterek, sztori, zene, minden egyben van és tökéletes. 10/10 nincs vita.
offtopic
zottyo534 2014 máj. 01. - 20:52:46
(245/350)
Az mennyire durva, hogy a rendõrök lövöldözés közben elugrottak shoppingolni civileknek szánt cuccot, mert a rendszeresített fegyverük gyenge.
kroll 2014 máj. 01. - 19:59:04 Előzmény Tinv
(244/350)
Egy ilyen golyózápor nemcsak hogy simán lehetséges hanem a valóságban még húzósabb is megtörtént 1997-ben.


http://en.wikipedia.org/wiki/North_Hollywood_shootout

https://www.youtube.com/watch?v=dLcX52Ecd5A


Egyesek szerint az elkövetõk talán a filmbõl merítettek ihletet.

http://voices.yahoo.com/life-imitating-art-heat-north-hollywood-shootout-6644494.html
fürmender 2014 ápr. 14. - 08:21:08
(243/350)
De Niro és Al Pacino szerepeltetése egy filmben, pláne együtt, a siker egyik garanciája ( lehet ). Jelen esetben sincsen ez másképp. A két ikon most is megbízhatóan hozza a tõlük megszokott, hiteles, nagyvonalú alakítást. A többi szereplõ igencsak az ilyen produkciókban megszokott, papírmasé figura. A magyar változat óriási baklövése "Magenheim doktor" mint Robert de Niro magyar szinkronhangja. Teljesen elhibázott választás, a már etalonként rögzült Reviczky Gábor szinkron hang helyett. Ez a "szereptévesztés" számomra sokat levon a film vitathatatlan értékeibõl. És ha már a hibáknál tartunk, a film helyenként meglehetõsen terjengõs, egy határozottabb vágással sokkal feszesebb, talán drámaibb (is) lehetett volna. Mindent egybevetve, nálam 6 ( hat ) pontra jó ez a film.
10/10
Keló Scofield 2014 márc. 23. - 13:13:00 10/10
(242/350)
Pedig ez tökélete, az elejétõl a végéig. Megvan az oka, hogy miért vannak "köztes" jelenetek.
Kerek Perec 2014 márc. 23. - 12:44:28
(241/350)
Nekem borzasztóan hosszúnak és unalmasnak tûnt a film, ha kihagyták volna a vontatott közjátékokat akkor egész jó lett volna.
9/10
kazama90 2014 márc. 16. - 12:29:06 9/10 Előzmény molnibalage
(240/350)
ez egy precízen megrendezett film tökéletes/életszerû akciójelenetekkel +jó párbeszédekkel.Pacino és De Niro rohadt nagyot játszanak de a többi színész is jó,volt egy két gyenge rész(amikor csak úgy elengedik Christ hamis papírokkal+Van Sant nyugisan ücsörög testõrök nélkül a villájában holott tudja hogy meg akarják ölni).bõven többször nézhetõ film ,igazi klasszikus 10/9.ez a film olyan idõtálló mint mondjuk a Scarface,18 éves film de nem tûnik réginek.
molnibalage 2014 márc. 11. - 16:08:28
(239/350)
Elég sok rendõrt eltaláltak. Egyébként meg a fedezettûz alatti elõrenyomulás lényege az elnyomás. Mivel Neinéknél a végén már csak ketten futotak egyetlen céljuj a tûzerõ fedezete alatti megpattanás volt. A háborúban meg ilyen lekötés mellett megy a szárnytámadás.

A maszkot azért húzták, mert a kamerákat kikapcsolták, de így nem tudja a többi ember azonosítani. Amíg nem csinálnak semmit, addig nem feltûnõek. Az emberek többségének borzalmas arcmemóriája van...

Az autót mezei rendõrõk állították meg. A '90-se években vagyunk, tegyük fel, hogy nem volt idõ fényképet adni mindenkinek. Õk a névre utaztak és a fake ID átment a gyors rostán. Egy alaposabb ellenõrzés lebuktathata volna. Ez a része tényleg gyenge a sztorinak, de ennek semmi köze az akcióhoz és ennyi belefér. Minden más filmben ehehez képest bõdületes állatságokat vannak...

A Van Zantos részt is a gyengébbek között van, sanszosan a vágás áldozata lehetett egy olyan rész, hogy elvonul egy helyre, amit Neil ilyen-olyan úton kiderít, hogy hol van. Nem ez az elsõ film, ami a vágóasztalon vérzik el részben, mert kimaradt jelenet nem magyarázna meg ezt-azt. Lásd Prometheus.

A visszafordulásos rész meg pontosan arról szól, hogy hiába profi Neil õ sem volt képes parancsolni az érzelmeinek és kicsinálta azt, aki a barátait kicsinálta. Késõbb hogyan találta volna meg széles nagy USA-ban, amikor az összes korábbi kapcsolatát felszámolta...?

Vannak zavaró apróságok és te ezeken lovagolsz...
Tinv 2014 márc. 10. - 16:26:08
(238/350)
Jajj, jajj, bocsánat!!! Elfelejtettem kitenni a SPOILERT az elõzõ hozzászólásomban!!! Kérem, ha valaki tudja, legyen szíves pótolni!
Tinv 2014 márc. 10. - 09:46:27
(237/350)
Nekem alapvetõen tetszett a film, sõt a dráma nemhogy túl sok, de inkább az akció rovására is
mehetett volna.
Itt annyian írták, milyen realisztikus.. hát nem tudom, hogy egy olyan golyózáporban, ahol az autókat is szitává lövik, szerintem egy légy sem úszta volna meg sebesülés nélkül.
A bankban meg mi a csudának kell a fejükre az álarcot felhúzni, pláne Chrisnek, amikor bõven volt ideje mindenkinek szemügyre venni, amíg leteperi az emberét.
Aztán, mikor megy a nõjéhez, keresztül a kommandósok hordáján…..akik nem ismerik fel??
Miközben rá várnak??? Azért abban az idõben is volt már olyan technika, hogy egy ilyen keresett bûnözõnek az arcképe a legutolsó közlekedési rendõr zsebében is benne volt. És akkor megjelenik a várt helyen egy olyan fickó és elengedik, mert mutogatja a hamis papírjait??? Meg tán nem figyelték távcsövön az arcát? A vak is láthatta azt az örömet, ahogy a nõjét megpillantotta.
Van Zant meg tudja, hogy vadásznak rá és nyugodtan ül a kivilágított csupa üveg villájában õrök nélkül, kamera nélkül, még egy árva kutyát sem engedve szabadon a kertjében?
Aztán meg Neil, aki visszafordul?? A hõs bosszúálló? Nem végig azt akarták mutatni, hogy milyen profi? Egy profi szépen elrepült volna élvezni az életet, aztán, amikor már minden lecsendesedett, szépen nyugodtan visszajön és elintézi.
molnibalage 2014 febr. 14. - 17:27:02
(236/350)
Annak, aki akkor volt fiatal igen. Én már néha elgondolokozom, hogy egy mai fiatal mit érzem, amikor lát egy ilyen filmet. Semmi okostelfonnal való kódtörés, net sehol, mobilteló mutatóban sincs, utcai telefonokat használnak, stb. Totál más környezet. (Éjszakai Rohanásg dettó.)

Ismerek egy most 18 éves srácot, aki pár éve nem értette, hogy mi az, amikor mi arról beszélünk, hogy fekete-fehér TV. Neki evidens volt, hogy minden TV színes...
molnibalage 2014 febr. 14. - 17:24:07 Előzmény kimbin01
(235/350)
A lista természetes szubjektív. Több címmel egyetértek, de sokkal nem. Az 1. helyet viszont tényleg jól osztotta ki. Ennyire reális akciófilmet nem sokat csináltak. Nincs gagyi CGI és semmi más. Furcsa, hogy sok régi film esetén sokkal, sokkal élethûbb volt az, hogy meg sem próbálkoztak CGI alkalmazásával. Jó döntés.
filoszemitabélus 2014 febr. 02. - 20:49:39
(234/350)
Látom, vagyunk egy páran Michael Mann rajongók. Senki ne hagyja ki az 1992-ben forgatott "Utolsó mohikán"-t!
A maga nemében egy szintén tökéletes film. Remek színészek ( Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe), fantasztikus operatõri munka, utánozhatatlan akciójelenetek és olyan filmzene, ami még a film nélkül is egy élmény.
10/10
Keló Scofield 2014 febr. 02. - 18:53:20 10/10
(233/350)
Gyakorlatilag mindkét karakter jó ember. Igaz, hogy DeNiro bûnözõ, de senkit nem bántott ha nem volt muszáj.
Úgy hallottam, hogy a film forgatása idején kifejezetten utálták egymást, így nem is volt közös jelenet. Ha jobban megfigyeljük valóban úgy állították be a kamerákat.
A többi szereplõ is rendben van, T. Sizemore, W. Kilmer, A. Judd stb...
10/10
Keló Scofield 2014 febr. 02. - 17:50:15 10/10
(232/350)
Pontosan! Igaz, utána az elsõ piros lámpánál kirúgja az autóból a tv-t.:)
Ez is egy utalás arra, amikor beszélgetnek a kávézóban. "Magának normális élete van? Nem, éppen most vágom haza a 3. házasságomat":)
"Normális? Az mit jelent, kerti partyk, meg ilyesmi?"
10/10
Keló Scofield 2014 febr. 02. - 17:07:56 10/10
(231/350)
Mekkora jelenet, amikor Al Pacino hazamegy és az asszonyt egy másik pasival találja.:)
A tv! megvan? Zseniális az is.