norton15 2007 aug. 31. - 16:01:21
(30/350)
Na, egy értelmes ember!:)
danab1 2007 aug. 31. - 15:14:34
(29/350)
Nos, nem szeretnék beleokoskodni, de ez egy fórum! Prog és kontra érvekkel a fil mellett avagy ellen. Teljesen normális, ha valkinek nem nyerte el a tetszését. A kultúrált csevegésnek az is része, hogy nem majmozzuk le a másikat, csak, mert egymásbaütközõ véleményeitek vanak. Legalábbis szerintem.
Egyébként, meg kell mondjam picit én is többet vártam ettõl a filmtõl két ilyen színészóriással. De lehet, hogy csak elferdült ízlésvilágom van)
norton15 2007 aug. 31. - 14:58:52
(28/350)
Jaj, elnézést, hogy kifejeztem a véleményem! De mit csináljak? Többet vártam ettõl a filmtõl, sajnos Mann hozza a "stílusát"! Különben is, nem kellene minden negatív véleményre ugranod! Fogadd el, hogy vannak olyan is, akik NEM szeretik ezt a filmet!
choxy 2007 aug. 31. - 11:01:57 Előzmény norton15
(27/350)
Vigasztaljon az a tudat,norton15,hogy nem lehet mindenkinek jó izlése,ettõl még nem kell orditanod,mert nem fáj!:)))
...de ha fájna az ostobaság,meg a hozzá nem értés...lenne ám itt ezen a fórumon olyan üvöltés...:(((((((((
norton15 2007 aug. 31. - 08:12:27
(26/350)
Közepesnél jobb, de csak Pacino és De Niro miatt. Egyszerûen szar volt és kész. Végig sem bírtam nézni.
choxy 2007 aug. 30. - 21:14:30
(25/350)
Minden idõk egyik legjobb filmje,Michael Mann-nak pedig messzemenõleg a legbrilliánsabb alkotása.A szereposztásról már nem is szólva,ami egyszerûen zseniális.Minden egyes "figurája" telitalálat,beleértve a mellékszereplõket is.
Aki viszont esetleg "vontatottnak" találja a filmet(meg a többi általad felsorolt mestermûvet),azoknak tudom ajánlani
Jackie Chan,Steven Segal,Chuck Norris,stb.stb..."agyonverõs","agyonlövöldözõs" filmjeit.Azok aztán nem "vontatottak"!:)))))___igaz,a filmmûvészethez is vajmi kevés közük van.De hát akinek a "pörgés" a lényeg,tessék parancsolni,van választék/sajnos jóval több,mint pl.a ma esti Szemtõl szemben cimû zseniális alkotás/.
Jó szórakozást!
+*
sipka 2007 aug. 28. - 09:18:47
(24/350)
Nekem nagyon tetszett a film, attól függetlenül, hogy egy kicsit hosszúra sikeredett. De ha jobban belegondol az ember, akkor kellenek ezek a vontatott jelenetek is a filmben, mivel ott mutatkoznak meg igazán a színészi játékok. Ilyen vontatott film például a "Keresztapa", a "Zodiákus", a "Capote", az "Elveszett jelentés", az "Apokalipszis most" de még lehetne sorolni... S szerintem az elöbbi felsorolt pár film, (mely mûfajilag különbözõek) nagyon jóra sikerültek. S nekem nem mondja senki, hogy nem fáradt el miután megtekintette a "Keresztapa" címû filmet!! Mert az én idegrendszerem teljesen leállt a film megtekintése után :) De ettõl függetlenül, hogy egy kicsit fárasztott a "Keresztapa" címû alkotás, azt kell mondanom, hogy nagyon JÓ film. De most térjünk vissza a "Szemtõl szemben" címû filmre.... Al Pacino és Robert De Niro nagyon jól alakítja a két azonos személyiség jegyekkel ellátott, de mégis egymással szemben álló karakterüket!!
S valaki megemlitette, hogy a kedvenc jelenete az amikor egy asztalnál beszélget a két "színész legenda". Szerintem is ez a legjobb jelenet a filmben!!!! Már nagyon várom az újabb közös filmjüket, amiben már együtt fognak nyomozni egy gyilkossági ügyben. Remélem, hogy nem kell majd csalódnom a film színvonalát illetõen!!!! Felrakom a valamikor a közeljövõben bemutatott alkotás plakátját :) Már számolom a napokat......
zszoltan 2007 aug. 25. - 18:17:45 Előzmény Redfield
(23/350)
Leginkább én is így vagyok vele. Amit D.Sz. írt az mind igaz. De valahogy mégsem tartom kiemelkedõ alkotásnak. Nem sok minden ragadt meg belõle.
perry 2007 aug. 23. - 20:28:22 Előzmény Loopus
(22/350)
Az amerikai filmeknek meg van az a bája , ha zseniális színészek játsszák a filmet, akkor abból nézhetõ filmek lesznek.Így van ezzel a filmmel is.
Loopus 2007 ápr. 20. - 15:20:49 Előzmény Gecko
(21/350)
Az egyik tabornok (vagy vmi hasonlo magas rangu tiszt), aki az elejen a feladatot adja Martin Sheen-nek.
fordjee 2007 ápr. 15. - 21:33:38 Előzmény Gecko
(20/350)
dögöljek meg, én tudom ki benne, felismertem, megkeresem:)
Gecko 2007 ápr. 01. - 12:18:20 Előzmény x-tro
(19/350)
Ahhoz képest, hogy (tudomásom szerint) ez az egyetlen film eddig, amelybe sikerült összehopzni a két "legjobb színészt", az alkotóknak lehetett volna valami izgalmasabb szituációt kiötölni ennél a ósdi rablósdinál....:/

Az én tudomásom szerint pedig a Keresztapában már szerepeltek együtt, mint filmben, csak soha nem voltak egyszerre a vásznon.

Hosszú? Moziban biztos, de azért van a DVD, hogy kétrészessé "csinálhassa" az ember... Mert annak idején így járt az "Apokalipszis most" is, hogy kihagyták belõle pl. a francia telepesknél tett látogatás jeleneteit, de aztán DVD-n kiadták a teljes, rendezõi változatot, így húsz év után bekerült a filmbe az a szõke színésznõ, akinek nincs rajta a neve a boríton, de amúgy híres színész. (De hát volt ott éppen elég híresség: Marlon Brando [a szaadár parancsnok, akit le kell vadászni], Martin Sheen [õ kapta a feladatot, hogy nyírja ki Brando-t] , Dennis Hopper [a fotós, a szerepe egy az egyben olyan, mint a Szelíd motorosokban: mindent megmagyaráz amolyan víziósan, lehet, hogy a tag élõben is olyan stickes? ] és a feliratok szerint Harrison Ford, (aki kb. e filmmel egyidõben volt Han Solo kapitány is a Star Wars-ben, szal valamit már elért), de õt képtelen vagyok õt felfedezni bárhol is a filmben. A deszkás srác hasonlít rá leginkább, de õt más játssza, ez kiderült számomra az extrákból. Ha valaki tudja a megfejtést, akkor írja meg nekem ide! Elõre is köszi! Gecko
Gecko 2007 ápr. 01. - 12:04:26
(18/350)
Üdv Mindenkinek! A Heat nekem az egyik kedvenc filmem. Valóban nem szimpla action film, annál sokkal több, hiszen családok életét vagy éppen ötödrangú színesbõrû gengszterecskék életét éppúgy bemutatja, mint a fõhõsökét. Szerintem a magyar címe sokkal inkább kifejezõ, mivel a film csúcspontja valóban a rabló és a pandúr találkozása face to face. Tisztelik egymást. De nem csak ez volt jó jelenet, hanem talán az is, amikor a "van Zant" nem küldte el a pénzt csak a gyilkosokat az autósmoziba és utána felhívták õt:"Egy hulla van a vonal másik végén." és az ember rájött, hogy game over. Vagy amkikor a hekusok a banda éttermi buliját figyelték és utána magabiztosan kijelntette Hanna, hogy a következõ buli után nagyot néznek... de nem úgy lett végül :). És amikor a nõjével próbálják tõrbe csalni a Val Kilmert és az asszony finoman int neki, hogy húzzon el? Lehet belõle tanulni... És talán az is jó volt, amikor a banda "megbeszélést" tartott egy semmitmondó telepen és a végén a nyomingerek azon tanakodtak, hogy mit is nézhettek itt, mire Hanna rájött: "Do you know what? The fucking L.A. Police!"... és közben McNeil készítette a fotókat. Mert hát titokban az ember tán egy kicsit a bûnözõnek szurkol...És mivel elbuknak a végén, ezért sokszor azt már meg sem nézem.
Amúgy úgy tudom, hogy ez Mann második próbálkozása a témával, egyszer már leforgatta a '70-es években, tán sorozatként, noname szereplõkkel, de akkor az bukta volt. Azt hiszem, ma is megnézem...
A másik sztem hasonlóan jó film, a Doni Brasco, de azért van bõven különbség a kettõ között.
És mielõtt bárki azt hinni, hogy gengszterfilm-bu.i vagyok, leírom gyorsan a kedvenc rendezõimet: Lars von Trier, Pedro Almodovar, Milos Forman
Mákostonhal 2007 febr. 25. - 20:01:53 Előzmény valeslie
(17/350)
Tényleg nem kell.Egyébként én meg kell mondjam õszintén,hogy az elejét kicsit untam,de a végén már megértettem,hogy miért nyújtotta el ennyire a rendezõ.Különben szerintem ez Michael Mann legjobb filmje.Amik nekem nagyon tetszettek benne:Pacino és DeNiro egymás karakterére kihegyezett közös szerepeltetése,a kávézós beszélgetés,a 10 perces utcai harc,és a film legvége.Nagyon jó film,de nem tartozik a kedvenceim közé.Pacino-t jobban bírom,mint DeNiro-t,de azért DeNiro kicsit jobb színész szerintem.Mindenesetre jó,hogy össze hozták õket egy film erejéig.
valeslie 2006 dec. 12. - 22:10:17
(16/350)
Maximálisan egyetértek Veled! A film fantasztikus, amit leírtál tökéletesen így van.
Parádés szereposztás, jó sztori, izgalmas jelenetek, tökéletes jellemábrázolás. Kell ennél több egy jó filmhez? :)
x-tro 2006 dec. 03. - 11:18:57
(15/350)
Szerintem kissé hosszadalmas volt, ahhoz képest, amennyi ebben a filmben volt. Szimpla akciófilm, kicsit összekevert jellemû tipikus figurákkal: a zsaru kicsit mocsadék, a bûnözõnek meg vannak emberi vonásai, de hát láttunk már ilyet. De Niro meg Pacino persze profin megoldja, de nekik ez a játék ujjgyakorlat.

Ahhoz képest, hogy (tudomásom szerint) ez az egyetlen film eddig, amelybe sikerült összehopzni a két "legjobb színészt", az alkotóknak lehetett volna valami izgalmasabb szituációt kiötölni ennél a ósdi rablósdinál....:/
Redfield 2006 dec. 03. - 10:53:00
(14/350)
Annak ellenére, hogy lélektanilag klassz, és találok benne 1-2 tényleg szuper részt, engem nem fogott meg a film, egyáltalán nem vagyok oda érte... nem tudom miért. Pedig sztárok vannak benne, és izgalmasnak is nevezhetném, de engem tényleg nem kötött le. Valahogy hatásvadásznak tûnik, egyáltalán nem hatásvadász köpenybe burkolva. :(
ZAVI 2006 dec. 03. - 09:44:31
(13/350)
Szerintem is fantasztikus film, ahogy a tökéletesen megtervezett akciójelenetek (fú az a 10 perce utcai is a legdurvább) mellett megmutatja szinte az összes karakter jellemét, érzelmeit, családi életét stb. az szuper. Pacino mostmár a kedvenc színészem, és a vége is milyen drámai, mikor kezet fognak végül.
borisz007 2006 dec. 02. - 14:30:10
(12/350)
én is csak megköszönni tudom a Viasatnak, ugyanis nagyon szeretem ezt a filmet, és véleményem szerint a filmtörténelem egyik legjelentõsebb alkotása: izgalmas, érzelemdús, erõteljes történet, operatõri munka, zene... minden a helyén van, s így az a három óra oly rövidnek tûnik. még 5-ödjére sem tudtam betelni vele:D
CDK 2006 dec. 02. - 14:14:05
(11/350)
Többek közt azért is, mert ha jól emlékszem, ez volt az elsõ hálivúdi vászonra vitt jóval realisztikusabb utcai harcjelenet a korrábbiaknál - persze azóta ilyeneket már lehetett látni a Reality TV-n - de akkor 95-ben ez igazán reccsenõen kemény volt. Coleman kisgyerek, neki ez egy múzeumba való 'avétos szar', mert nem pörög eléggé - monnyon le! és mennyen buliba! ;D