wr 2013 márc. 17. - 21:44:52 Előzmény zs9302
(34/54)
Spoiler---

... és melyik lány halt meg, hmm? Mert ez a kérdés emeli ki a filmet az átlagból.
5/10
r0t0 2012 márc. 09. - 22:11:03 5/10
(33/54)
nem volt rossz, de jó se. túlértékelt film.
a végén a csattanó az oké, ha az nem lett volna, mindenkit lebeszélnék a megnézésérõl... így idõmilliomos kamaszlányoknak vagy anyukáknak, nagymamáknak "esetleg ajánlott."
megjegyezném még, hogy a tömeggyilkos srác alakítása abszolút hiteltelen. teljesen észnél volt, nem volt kikattanva. jóó tudom, nem õ volt a lényeg, de ez így elég kizökkentõ.
Muscleface 2011 dec. 16. - 18:45:23
(32/54)
Ez a film különlegeset nyújtott számomra. Elgondolkodtatott a körülöttem zajló eseményekrõl, dolgokról. Ugyanis annyira unalmasnak találtam h nem tudtam rá figyelni, és minden sz*ron elkezdtem gondolkodni. Nálam nem az év filmje.
8/10
barackszirom 2011 aug. 17. - 10:43:16 8/10
(31/54)
Tegnap sikerült megnéznem ezt a filmet, és mikor vége lett csak ez járt a fejemben, meg kellett fejtenem, és el kell hogy mondjam nagyon nagyon tetszett, rég láttam már ilyen jó filmet, ami ennyire elgondolkoztat!
Most, hogy olvastam a hozzászólásokat, még több minden leesett a film kapcsán!
Nálam nagyon bejött!!!!
10/10
alien1976 2011 jún. 09. - 19:34:51 10/10
(30/54)
Ez a film fantasztikus.
Hihetetlenül, fantasztikusan görgeti maga elõtt a sztori a drámai szálat, mely mesterien adagolva feltûnve a filmben, s gombócot add az ember torkába.
A szereplõk fantasztikusak, és nagyon - nagyon hitelesek.
Ilyen típusú filmekért szeretek leülni a tévé elé. Elgondolkodtat ódrámaiság lengi körül a filmet, és utána a lelkemet is.
10/10
LCsajszi 2011 máj. 08. - 17:42:13 10/10
(29/54)
Nekem abszolút nem volt unalmas, végig lekötött, mivel szeretem ezt a mûfajt.

Ahogy végig lepergetem magam elõtt a filmet, egyre több mindenre rájöttem:
SPOILER
Tehát a fiatal lány egy szemvillanás alatt lepergeti maga elõtt a jövõbeli idõsebb énjét, hogy mi lenne, ha... Arra is rájöttem, amit sokan kérdeznek más fórumokban, hogy miért 8 éves kislányt képzel el maga elé. Nos szerintem ez a kislány õ maga, ha emlékeztek a filmben, mikor Uma azt mondja kitalált férjének: "Úgy viselkedik velem Emma, mint anno én az édesanyámmal, csak sokkal fiatalabban." Vagyis a kislány is õ maga, saját magával vívódik, idõsebbként normális anyaként viselkedik, aki inkább katolikus iskolába vinné gyermekét. Talán a fiatal Diana közben átérzi, hogy milyen érzést vált ki viselkedése az õ édesanyjában, aki szereti õt.
Azt mondhatom, hogy ez egy fantasztikus film, a fõszereplõ 3 énjével.

Ja, és leszögezném, hogy néhányan azért panaszkodnak, mert nem derül ki miért kattan be a srác. A válasz pofon egyszerû, ez senkit se érdekel, mert ez gyakori Amerikában, hogy egy diáknak elege lett és elkezd lövöldözni az iskolában, hány ilyet hallottunk már, az indok saját maguk, utálnak mindent, ennyi. Viszont, ha bajuk van, akkor inkább nyírják ki saját magukat és embertársaikat hagyják békén. Sajnos Magyarország elég közel van hozzá, hogy bekövetkezik itt is elõbb-utóbb, már hallani olyat, hogy igazgatót meg tanárokat támadtak meg, diákokat ütnek más diákok.
10/10
LCsajszi 2011 máj. 08. - 16:59:05 10/10
(28/54)
Imádom az ilyen típusú lebilincselõ drámákat. Nagyon tetszett a film. A filmet megnézve eszembe jut, hogy bármi megtörténhet, lelõhetnek holnap akár az utcán és ott vannak a barátok. A film hatására fel is hívom a barátaimat, mert minden perc számít. Ez a fim azoknak az embereknek szól, akik elég érzelmesek és tudják mennyit számít a barátság.

SPOILER
A két lány feláldozta volna magát, mert a baráti szeretet erõs kötelék. Én mondjuk a fõszereplõlány helyébe, amikor Michael megkérdezte, hogy ha nem akar meghalni, akkor kit lõjön le, én akkor azt válaszoltam volna viccesen a fiúnak, hogy saját Magadat (ha úgyis megölne, hogy mit válaszolok).
2/10
M.Zs.F 2011 ápr. 26. - 23:20:30 2/10
(27/54)
Ritka film nálam, de sajnos a negativabb fajtából. Nem tudta az érdeklõdésem fenntartani, sajnos elaludtam rajta. Nem tudtam a képek mögé nézni, és hatalmas konzekvenciákat levonni. Pedig nem igy indultam neki.....:(

10/2
barbolya 2011 febr. 02. - 15:18:24
(26/54)
Valaki megmondhatná, hogy egy ilyen szuper filmet miért éjjel fél 3-tól kell leadni? A szereplõk fantasztikusak, az operatõri munka, a cselekmény-vezetés nálam tökéletes, 10 pontos! Szerintem a tiniknek kötelezõ, mert nagyon elgondolkodtató több szál is benne.
10/10
zs9302 2010 szept. 03. - 18:07:17 10/10
(25/54)
***SPOILER***

Nem olvastam el a filmkatalógusos véleményeket, de én így értelmeztem a filmet:
Amikor Diana (Evan Rachel Wood) meghallja, hogy a barátnõje magára vállalja a halált, akkor egy "szempillantás alatt" elképzel egy életet. Ezt látjuk, és természetesen ezért nincs benne abban a barátnõ sem. Miután megnéztem pár hszt, még jobban lejött, hogy amikor lelõtte, azután történt ez. A tanár mondata: a szív a legerõsebb emberi izom.

****VÉGE****

Nagyon jó film, végülis 10 pontot adok rá!
9/10
tolcso 2010 aug. 25. - 12:07:07 9/10
(24/54)
Az elején megijedtem, hogy vmi csajos film lesz, de aztán kellemesen csalódtam. Olyan mély kérdéseket boncolgat, hogy mi az élet értelme vagy mennyit ér egy élet és ki az aki megérdemli, hogy éljen. Nem úgy végzõdött, ahogy vártam, de végül minden értelmet nyert. Nem kell feltétlenül újra megnézni a megértéshez (a sok flashback sokat segít) de talán megéri mégegyszer megnézni és vigyorogni az utalásokon, hogy én már tudom miért mondja ezt. :D Azon is érdemes elgondolkodni, hogy én vajon mit tettem volna a helyében. A megvalósítás is jó, a színészekkel nem volt gond, a rendezõ pedig egy kifürkészhetetlen rejtvény helyett egy elgondolkodtató filmet adott a nézõknek.
6/10
Hamsterdog 2010 máj. 10. - 18:31:49 6/10 Előzmény tündemamusz
(23/54)
Nekem vontatott és unalmas volt. Gondoltam hátha történik a végén majd valami. Történt is, de azt meg nem értettem. Nem derült ki egyértelmûen hogy mit akarnak a végével ... Szerintem
8/10
tündemamusz 2010 márc. 16. - 09:45:01 8/10
(22/54)
Végre egy film aminek nem értettem a végét! :D
5/10
Rahar 2010 jan. 18. - 00:09:48 5/10
(21/54)
Érdekes film, jó történet, számomra lassú cselekményvezetés, jó színészi munka és nagyon jó képi megvalósítás jellemzi. Szerintem a történet nem annyira csavaros és zavaros és a vége is jó volt. SPOILER Ha valaki meghal akkor tudtommal a már leélt élete pereg le elõtte és nem az eljövendõ. Valamint a sors csak bizonyos ritka esetekben rögzített, az esetek túlnyomó részében több alternatíva is lehetséges, ezért igazából több lehetséges életet is be lehetett volna mutatni és nemcsak egyet. Ez persze az én véleményem. SPOILER vége. 10 pontból 5 pontra értékeltem. Az a problémám, hogy nemhogy nem izgultam és felcsigázva lettem volna, hanem még unatkoztam is a film nézése közben.
7/10
King Diamond 2009 nov. 02. - 10:52:17 7/10
(20/54)
Én is átfutottam a belinkelt másik fórum hozzászólásait és azzal kaptam teljes képet, hogy mi miért is történt, amit addig csak feltételeztem. Szerintem sem egy rossz film. A története egyedi, érdekes, a szereplõk játéka tetszett, a zenéje fantasztikus. Én nem éreztem egyáltalán vontatottnak, unalmasnak. Ezek után valóban megfontolandó, hogy el kéne olvasni a könyvet is, ami alapján készült. Egyszer--vagy még egyszer, ha nem világos elsõre--mindenképp meg lehet nézni.
7/10
9/10
akos015 2009 okt. 11. - 20:19:06 9/10 Előzmény Gandalf73
(19/54)
csak 7,7-re van értékelve???!!kár.megosztó véleményeket olvasok,hát igen valakinek tetszett valakinek nem,nekem tetszett!!Uma Thurman és Rachel nagyon jól alakítottak a filmben,és a történet,és .. SPOILER ..a végén a csattanóó!!,,bár nekem is fórumokat el kellet olvasnom h megértsem a film végét,és azután rádöbbentem h milyen jóóóv olt! SPOILER VÉGE
10/10
Gandalf73 2009 szept. 18. - 15:08:33 10/10
(18/54)
Az utolsó hozzászólónak: ki mondta egy szóval is, hogy ez a film egy thriller? Dráma ez, méghozzá nem szokványos fordulattal.
Adva van, ugye, a "bekattant srác" és a lövöldözés. És adott egy választási lehetõség: melyik lány haljon meg a kettõ közül. Mindkettõ választ, de csak az egyik hal meg, a film pedig arról szól, miért így választott az, aki a látszólagos túlélõ. Mert mindez egy "szemvillanás alatt" történik. Minden más pedig látszat.
2/10
Gy1k 2009 szept. 18. - 11:42:27 2/10
(17/54)
Az elõttem szólónak nem tudom hogy mi tetszett ezen a filmen annyira...???....
Ez thriller??? Na jó...hagyjuk már...
Dög unalmas az egész film és semmi lényeges nem lesz belõle.
Legalább azt tudnánk meg hogy miért kattant be az a srác...
Az egyetlen ami tetszuett benne hogy tényleg mindenkit kinyírt majdnem.
Szerintem ennek a filmen abszolút nincs értelme.
10/10
Gandalf73 2009 szept. 16. - 20:00:56 10/10
(16/54)
Sziasztok!
Nagy nehezen sikerült hozzájutnom a filmhez (hasonlóan "nagy hírverést kapott", mint egyik kedvencem, a Gattaca). Megnéztem. És kész vagyok. Totál kiakasztott ez a film. 10/10, és ezt ne hasonlítsuk a Mullholland Drive-hoz, mert utóbbi nagyon elvont, ez viszont valósághûbb, és van értelme mindennek a filmben, nagyon jól felépítette a rendezõ, pedig tartottam egy összecsapott filmtõl, hogy ilyen rövid.
Nem mellesleg az embert sajnos közelebb hozza az olyan tragédiákhoz, mint ami oly gyakori mostanában a híradókban, amikor "bekattan egy diák".
Az elõzõben hozzám szólónak segíthet a cím: "Szemvillanás alatt".
5/10
igiboy82 2009 szept. 12. - 13:16:21 5/10 Előzmény cstimcsi
(15/54)
Sziasztok!
Meg mondom õszintén engem felkavart a film és nem igazán vágtam le a végét.
Vagyis lehet hogy levágtam de lehet hogy nem!
Nekem nem teljesen világos.
Nem vagyok iq50-es csávó, a dráma a kedvenc mûfajom, de ezt a filmet nem igazán értem.
Kiváncsi lennék nektek mi jött le belõle!
Üdv