Béka01 jan. 01. 21:00:09
(54/54)
Jó film, meghatódtam nagyon először, de..

mégiscsak erős morális kérdést vet fel az, hogy a kislány amikor magára vállalja a halált, annak a kérdésnek a fényében teszi, hogy ki érdemli meg jobban az életet. Viszont a saját magáról kialakult képet erősen befolyásolja a barátnő véleménye, aki látszólag nagyon jó barát, mégis erősen kritizálja és véleményt alkot róla, hiszen szó szerint 'slut' nak nevezi, undoritónak tartja a viselkedését(nekem ilyen barát nem kellene).A kislány emiatt érteleki le a saját jövőbeli életét és értékeli fel a másik életet vallásos hittel, férjjel, nyolc gyerekkel. A másik lány kevésbé vagy jobban, de mindig leértékeli. Szóval ez NEM egy megható történet, egy 'egyszerű' bullyngolás lazább formában, aminek tragédia a vége. Ez inkább erre kellene felhivja a figyelmünket, hiszen kettős szál van az elhanyagolt gyerekekkel kapcsolatban. Az egyik a srác, aki tömeggyilkos lesz, a másik az elhanyagolt kislány, aki leértékeli magát egy 'barátnő' mellett.


k11zoltan 2023 jún. 08. - 18:22:52 Előzmény Nimzo Nimzovics
(53/54)
Úgy emlékszem két idősík volt, de régen láttam.
Én kifejezetten szeretem azokat a filmeket, amik megkövetelik a küszöb értelmi szintet.
A többieknek ott vannak az akció filmek, meg a vígjátékok.
5/10
Dörflinger 2023 jún. 08. - 15:18:17 5/10
(52/54)
Az eleje jól indult a történetnek, egészen addig, míg először találták magukat szembe a lövöldöző sráccal, a retyón. De aztán úgy ugráltunk a különböző idősíkokban, egy percen belül akár 3-4 síkban, mint a nikkelbolha. Na, nekem itt kezdett unalomba fordulni az érdeklődésem a történet iránt. Kimásoltam két előttem kommentelő észrevételét, amik pontosan tükrözik saját véleményem.

"Nagyon sok idősíkot kevert össze a rendező és ettől egy kibogozhatatlan zagyvalékot tálalt fel a nézőknek, és legyünk őszinték, aki filmet néz az nem bogozni akar, hanem szórakozni."

"A csavarosság talán egy kissé az érthetőség rovására ment."
5/10
9/10
Era1980 2022 júl. 31. - 14:37:15 9/10
(51/54)
Nekem tetszett. Szeretem az olyan filmeket amikor egyszer csak leesik az állam.
Nádudvari Lány 2021 aug. 29. - 07:54:03
(50/54)

Időutazást vártam végig, azt hittem visszautazik az időben, de így is jól megoldották. Nekem teljesen érthető volt a film. Könnyekig hatott. Ha nem mondja azt, hogy öljék meg, akkor élete végéig lelkiismeret kísérte volna. Lepergett előtte a jövő, ami meg se történt.


2/10
poollaca 2021 márc. 22. - 21:43:17 2/10
(49/54)
Ez egy értelmetlen kibogozhatatlan szutyok!
Nimzo Nimzovics 2021 márc. 14. - 13:33:47
(48/54)
Lehetne ez akár egy jó film is, ha nem egy elmegyogyoból szökött örült rendezte volna. Ugyanis aki hülye a rendezéshez az képzeli magát művésznek, holott a filmrendezés egyáltalán nem múvészet, hanem egy mesterség, amit lehet jól is csinálni. A szomorú azonban az, hogy jelen esetben egy elmebetegre bízták a rendezést, aki több (nagyon sok) idősíkot kevert össze és ettől egy kibogozhatatlan zagyvalékot tálalt fel a nézőknek. És legyünk őszinték; aki filmet néz az nem bogozni akar, hanem szórakozni. Itt azonban csak bosszankodásról lehet szó.
7/10
Zsomika 2020 nov. 06. - 17:38:29 7/10
(47/54)
Nem tartom magam csekély értelműnek, de nekem egyáltalán nem volt világos a sok csavar után, hogy mi is történt. Ha a film után nem olvasom el a kollégák spoileres kommentjeit, akkor valószínűleg nem jövök rá, hogy mi is a vége. Ennek ellenére tetszett, mert fenntartotta a kíváncsiságomat, elgondolkodtató, és szemre is tetszetős a film. Szóval a csavarosság talán egy kissé az érthetőség rovására ment.
8/10
dandelion83 2020 okt. 03. - 20:38:34 8/10
(46/54)
Jó film, tetszett, nekem nem volt kiszámítható. A történet, a szereposztás, a zene, a megvalósítás, minden a helyén volt.
7/10
Nótárius 2019 ápr. 09. - 00:49:43 7/10
(45/54)
Aki a fenti ismertetőt komolyan véve kezdi el nézni e filmet, az könnyen lehet, hogy a végére sem keveredik ki a ("máig szörnyű emlék kísérti") félrevezetettségéből.

Talán érdekes spoiler, ha egyáltalán .... :


Szerintem, az ennek a filmbeli fikciónak megfelelően bekattant pszichopata a valóságban, a torzult személyisége cinikusan kegyetlen érzéketlensége által vezérelten; a lelkileg is minél kitörölhetetlenebb és fájdalmasabb kárt okozó kielégülését hajszolva; a saját "játékszabályát" is felrúgva, szinte biztosan a másik (?) lányt lőtte volna le!

kriszta.g 2018 dec. 24. - 15:13:11
(44/54)
Nagyon érdekes film volt minden percben volt egy apró fordulat amitől más irányt vett a sztori és maradt érdekes a végéig. Nálam 10 pont. ERW pedig szuperül játszott.

Először azt hittem a nő hagyta hogy a barátnőjét lőjék le és ezért a leliismerete kínozza aztán azt hittem hogy azért nem akarta hogy őt ölje meg a srác mert terhes volt de aztán az abortusz után megint fordulatot vett a sztori. Amit nem értettem hogy a srác miért kérte hogy válasszanak neki már mindegy volt lelőhette volna mindkettőt. Persze úgy nem lenne sztori. Az eredeti cím túl sokat elárul a magyar fordítás most sokszor jobb lett.


Szegi Suli Gárdonyi Géza 2016 júl. 31. - 00:37:51
(43/54)
Spoiler - A baleset idején Diana saját fiatal énjét látta a férjével - spoiler vége
tanhu 2013 júl. 13. - 12:54:30 Előzmény NADALFAN
(42/54)
Jellemzõen szombat este semmi értelmes mûsor, ami kiemelkedik az meg hajnali kezdéssel szerencsére reklám nélkül.Ki az a(politikailag tökéletesen inkorrekt szidalmak,átkok sorozata értendõ és olvasandó a pontpontpontok mögé a végtelenségig) .............................................................................................kalap aki ilyeneket ilyen ritka elcseszett idõpontra merészel mûsorra tûzni ,igaz legalább nem hétfõre virradóra, de akkor is.Bezzeg ha valami zsé kategóriás lerágott tucatszemét lenne az menne fõmûsoridõben.
9/10
NADALFAN 2013 júl. 09. - 20:57:27 9/10
(41/54)
lehetne tetette de inkább rejtette-:)
9/10
NADALFAN 2013 júl. 09. - 20:56:01 9/10 Előzmény Alejandro83
(40/54)
érdekes volt a film jelen és "jövõ" idõben történt cselekmény vezetése. kicsit- nagyon nem is értettem ,míg le nem peregtek az utolsó filmkockák. igaz voltak utalások . de jól tejtette az igazságot a rendezõ. mindenesetre erõs spirituális beütése van a filmnek, de nagyon tetszett! Wood mint mindig ebben is kiváló , gyönyörû elbûvölõ szépség-:)
10/10
Alejandro83 2013 jún. 23. - 03:07:28 10/10 Előzmény mákviráglány
(39/54)
Pffffff...Megint egy film, aminek hetekig a hatása alatt leszek...abszolút 10/10.
10/10
mákviráglány 2013 jún. 11. - 12:58:41 10/10 Előzmény r0t0
(38/54)
Elõször is a film szuper, szerintem lehet nem neked való.Másodszor az anyukák sajnos nem idõmilliomosok, mivel gyereket nevelnek, házimunkát végeznek, és sokan ezek mellett még dolgoznak is.Te mit csinálsz, hogy annyira elfoglalt vagy?Szerintem max dolgozó férfi vagy.
DE93 2013 ápr. 12. - 17:45:40
(37/54)
10/10, sõt kamatos kamattal ajánlom!
Izgalmas, megrázó, megható, kiszámíthatatlan, érzelmekkel teli. Igazi film, igazi dráma, egy Oscar járhatott volna neki. Ajánlom mindenkinek, aki nem a szennyet szereti.
10/10
zolnagy 2013 márc. 19. - 20:35:58 10/10
(36/54)
Nekem nagyon tetszett. 10/9
Nem értem meg azokat, akiknek ez zagyva, vagy nem érthetõ. Szerintem teljesen világos volt.
Még egyszer azért nem nézném meg, mert nem akkora Story, de igenis elgondolkodtató.
sheppie 2013 márc. 17. - 22:52:30
(35/54)
hát a szõke....

hisz a meg nem született lánya (Emma) is benne volt, és a prof is akivel nem is jött össze.
és bolyong a világba, és a végén megmondta, hogy õ nem túlélõ..