Téma: Szente Vajk

fresia 2010 máj. 21. - 10:38:10 Előzmény síva72
(73/93)
Egy vélemény, ezúttal Serbán Attila szereplésérõl a Csaf- ban.
/Remélem, nem moderálják most is linket, ha mégis, akkor a Startlap - Musical fórum - Fellépések, TV szereplések topikjában olvasható./
http://vilagesegyebkatasztrofak.blogspot.com/2010/05/serban-attila-singing-in-rain.html
fresia 2010 máj. 21. - 10:22:51 Előzmény síva72
(72/93)
Zajlik az élet mostanában a nagy Délen... /irigy vagyok, az az igazság P :)/
... nem is szólva most azokról a kulturális eseményekrõl, amelyek Kecskemétre várhatóak...
10/10
síva72 2010 máj. 21. - 09:08:34 10/10
(71/93)
Én is meglepõdve olvastam az Udvarost illetõ kritikákat. Úgy éreztem, hogy abszolút telitalálat az õ számára ez a szerep. Sztem majd összeérnek.
Igen, egy Sors bolondjai lett volna a József után a soros darab, Marteeka névnapi ajándéka pluszban. Csakhogy közbe szólt az élet, és Serbi koncert lesz Baján, úgyhogy picit megkevertük a sorrendet, de a Sors bolondjai is terítékre fog kerülni.
A koncertélményedet mindenképp el fogom olvasni.
A "vakokat" inkább privátban írom meg.
fresia 2010 máj. 21. - 09:00:24 Előzmény síva72
(70/93)
Köszönöm ismét a Diploma elõtt- rõl a beszámolót.:)
Gyorsan felteszek egy linket, talán még nem olvastad ezeket az írásokat:
http://fidelio.hu/szinhaz/kritika/leckek_az_elethez.aspx
Ajánlom a kapcsolódó cikkeket is - az elsõ inkább a másik szereposztásról szól.

Láttam igen, én is a filmet anno, és ha hiszed, ha nem, nem 67- ben... akkor még csak 8 éves voltam. :)
Többször is - de már olyan régen, hogy a tartalmán, Dustin Hoffmann játékán és a zenéjén kívül a részletekre nem emlékszem.
Nagy - Kálóczy Esztert is kedvelem - tatabányai születésû, itt nevelkedett, emiatt kissé figyelemmel kísérem a pályáját...
Valahol azt olvastam, hogy Udvaros Dorottya nem igazán fogta meg a karaktert - ezen csodálkozom, "elvben", szerintem, illene hozzá...
Már vágyom én is egy kis prózára - ha lehetõségem lesz rá, feltétlenül megnézem ezt a darabot, és Vajkkal szeretném látni. :)
Azt viszont nem értem, miért írtad, hogy az "elsõ sorokat a vakoknak és gyengénlátóknak" ajánlod?
Túl közel volt a színpad ? - Van, amikor az sem elõnyös.

A szombathelyi Dolhai koncertes élményeimrõl még ma szeretnék végre írni - ha sikerül, Attila topikja olvashatod majd, amennyiben még érdekel... :)

A "Sanyis":) Sors bolondjai- t mikor nézitek meg? - most Marteeka miatt az következne a sorban. :)
fresia 2010 máj. 21. - 08:39:31 Előzmény síva72
(69/93)
Szia! :)
Nem megérzés volt - tudod, kicsi a világ, "úgy" hallottam arról, hogy Fáraó dala a fiad kedvence a Józsefbõl... :D
10/10
síva72 2010 máj. 18. - 08:46:51 10/10
(68/93)
Köszi!! Ráéreztél, Viktornak ez a kedvenc dala. Fõként Posta Victor elõadásában szereti. Az, hogy névrokonok, külön plusz pont, nagyon örült neki, hogy õ is Viktor.
fresia 2010 máj. 18. - 07:49:36 Előzmény síva72
(67/93)
Köszönet ismét a beszámolóért - reagálni is fogok rá, de most nincs több idõm...
Tegnap este újra meghallgattam a József zenéjét - persze, nekem is nagyon tetszik, a Fáraó dala kivált... :)
Ezt most a nagyfiadnak küldöm:
http://www.youtube.com/watch?v=OUIDGImXGaw :)
10/10
síva72 2010 máj. 16. - 00:48:08 10/10 Előzmény fresia
(66/93)
Short hajnali mese: ha láttad anno a filmet és szeretted, a darabot is fogod sztem. Ha jól emlékszem, '67es a film (nem abban az évben láttam ám!!), nyilván a maga korában nagyobbat szólt, tabut döngetett,stb. Ma már nem botránkozik meg senki egy 21 éves szûz fiú és egy negyvenen túli férjezett asszony viszonyán.
Nekem tetszett a darab, a színészi játék miatt. Nagy-Kálózy Esztert még sosem láttam színpadon, nagy hatással volt rám. Hogy azt a hogyishívjákot idézzem: "átjött". Nagyon jól játszotta a csábítót, a hûvös anyát, az unatkozó szépasszonyt. Béla is tetszett, mint mindig. Vajknál a szokásosat tudom mondani: Vajk az Vajk. A poénok nagyon ülnek, a zenét sem felejtették ki a rendezésbõl, aminek külön örültem. Egyértelmûen látszik, hogy filmrendezõ rendezte a darabot, filmkocka-szerûen és fõként gyorsan változnak a jelenetek, de nem követhetetlen a lépték.A kedvenc jelenetem, amikor az együttlét után Benjamin beszélgetést próbál erõltetni Mrs.Robinsonnal..Nem mondok errõl többet, mert lelõném a poénokat.
Szokatlan volt elõször a sok zenés-táncos darab után a próza, de jól esett. Elain szerepét nem éreztem elég ütõsnek, nem éreztem meg benne azt a valamit, amitõl Benjamin beleszeretett és vállalt minden családi cirkuszt és egyéb következményt, plusz még azonnal feleségül is kívánta venni.
A végére egy szolgálati közlemény: az elsõ sort csak vakoknak és gyengén látóknak ajánlom..
ildi0711 2010 máj. 15. - 09:19:16
(65/93)
A szomszédból!

Jubileumi MusicalPlusz 2010.június 6. 14.00
Pataky Mûvelõdési Központ

Fellépõk: Andrádi Zsanett
Csengeri Attila
Sánta László
Serbán Attila
Szente Vajk
Tabáni István

Várunk mindenkit sok szeretettel.:-)


Jegyek: www.musicalinfo.hu,www.ticketportal.hu
10/10
síva72 2010 máj. 11. - 12:42:16 10/10
(64/93)
Lesz bizony, hajnalban megírom.
10/10
síva72 2010 máj. 11. - 12:41:46 10/10
(63/93)
Örülök, hogy a cikk írójának is az a véleménye a Csoportterápiáról, ami nekem. Noha csak egy szösszenetet láthattunk - hallhattunk, engem meggyõzött és várom a folytatást.
fresia 2010 máj. 11. - 07:03:28
(62/93)
fresia 2010 máj. 11. - 06:59:14 Előzmény síva72
(61/93)
Lesz megint mese??? :)
fresia 2010 máj. 09. - 00:09:27 Előzmény síva72
(60/93)
Szia! :)
Csak most jelentkezem, pénteken utaztam Szombathelyre és ma este érkeztem haza.
Elöljáróban csak annyit, hogy a "medve bõre" itt is meg volt... nyugodtan ihattunk rá elõre, nem csalódtunk.
Részben más volt azt hiszem, mint a Attila szegedi fellépése - a koncert második felében többségében az "új dalok" hangzottak el, melyek egy részének a zenéjét Attila szerezte - Marteeka remek és lelkes beszámolójában, úgy emlékszem, nem volt szó ezekrõl.
Lesz majd hosszabb beszámolóm - csak most fáradt vagyok - addig is ajánlom olvasásra a Dolhai topikot. :)

Visszatérve a Producerekre - valóban nem emlékszem, hogy a zenei anyagban szerepelt volna az említett részlet, így a poént sem értettem.
Pedig már két példányban van meg, az elsõt Marteekának köszönhetem - a másodikat pedig, buta fejjel megvettem a múlt héten és meg is hallgattam újra.

A Diploma elõtt- höz megint csak jó szórakozást kívánok nektek - amit én eddig itt - ott olvastam a darabról, meg lesz az most is, és természetesen "mindenki" a Vajkos a szereposztást dicséri... :)))
ildi0711 2010 máj. 07. - 19:13:40
(59/93)
Jav.: Haumann
ildi0711 2010 máj. 07. - 19:12:50 Előzmény síva72
(58/93)
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :-) Jelen állás szerint már sajnos nem is fogjátok látni haumannal, mert leveszik a darabot. :-( Nekem Szerednyei jobban tetszett, bár én alapból nem szeretem Gálvölgyit.
Serbi is bíztos szuper volt eme kis szerepben, én csak Tomival láttam (elöször még nem miattam mentem, csak másodszorra) egy jó színész ezekbõl a kis szerepekbõl is nagyot tud csinálni.
A Vajkos résszel is teljesen egyet értek! Nincsen olyan darab, amiben ne 100%-ot, vagy annál többet adjon. Minden elõadásáról jókedvûen jövök ki, még akkor is ha elõadás elött pár perccel derül ki, hogy Õ játszik a kiírttal szemben, akiért mentünk. Erre azért kevesen képesek!
10/10
síva72 2010 máj. 07. - 18:32:18 10/10 Előzmény marteeka
(57/93)
Mutatom a vasárnap esti programunat:
10/10
síva72 2010 máj. 06. - 18:17:58 10/10 Előzmény fresia
(56/93)
Olvastam már ezt a kritikát, mondhatni pozitív, ami igen ritka tõle.
10/10
síva72 2010 máj. 06. - 18:08:02 10/10 Előzmény fresia
(55/93)
Az utolsó mondat csak poén!!!
Nem tudom, hogy a hangfelvételen rajta van-e az a rész, amikor Ulla megkérdezi, hogy hány órára érkezzen? Ezzel függ össze. Ha nem ismered ezt a jelenetet, privátban elmesélem.

Haumann sajnos nem szerepelt az idén a darabban csak Béla és Gálvölgyi, pedig én is szeretném látni vele.

Jó szórakozást nektek a koncertre! Itt is lehet inni elõre a medve bõrére! Mi is nagyon jól éreztük magunkat a szegedi koncerten. Kérek majd mesét!

A félkettes riport tényleg nagyon jó, annak pedig kifejezetten örültem, hogy végre egy felkészült, értelemesen kérdezõ riporter ült Vajkkal szemben.
fresia 2010 máj. 06. - 08:52:15 Előzmény fresia
(54/93)
Jav. "Az utolsó mondatod..."
... és akkor már egy kép is, az És mennyi szerelem- bõl. :)