Ford Mustang 2011 júl. 01. - 22:20:48
(113/253)
Az biztos! És a szinkron milyen jó még!
10/10
idõjós1010 2011 júl. 01. - 21:36:30 10/10
(112/253)
Nagy film !
10/10
Született90 2011 máj. 16. - 09:50:57 10/10
(111/253)
Imádom, hihetetlen jó. Zseniális sztori és színészek, mély mondanivaló
10/10
Pandamanci 2011 jan. 21. - 21:47:05 10/10
(110/253)
Tök romantikus:)
Limetorta 2010 nov. 22. - 13:39:30
(109/253)
A története csodás.
10/10
csoszvera 2010 nov. 22. - 13:34:58 10/10
(108/253)
Én is osztom a többiek véleményét.Régi film ugyan,de hihettelen a rendezés,a szereplõk játéka,és a hely is gyönyörû.Ajánlom mindenkinek akinek a szeme elé kerül:) Nézze meg!Örök emlék!
10/10
zsancii85 2010 szept. 16. - 04:40:46 10/10
(107/253)
Igazából nem is értem h mer véleményt alkotni a filmekrõl, az aki nem tud a ''sorok mögött'' olvasni.....Ebben a filmben az élet összes pillanata jelen volt amit egy ember megélhet e csekély 124 percben..........ez a film nem 1 családról szól hanem rólad vagy rólam......a szerelemrõl , csalódásról, a jó és rossz döntések sorozatáról, és azzal járó következményekrõl, felnõtté válásról szeretetrõl, barátságró, szégyenrõl, büszkeeségrõl, a lelki gyengeségrõl, l,sikerrõl, halálról,a család iránt érzett hûségrõl és gyarlóságról.....meg még sorolhatnám. Szóval az életrõl!!!!!........ Fantasztikus forgatókönyv, rendezés és persze kiváló színészek... Valószínû ezért kapott a film olyan értékelést amilyet kapott!!!!!!

És visszatérve az egyik hozzászóláshoz....a végén harcoló medvés jelenethez, nem a látvány miatt kellet a befejezéshez,(mint ahogy a film sem a látványról szólt) hanem ahhoz h senki nem menekülhet a sorsa vagy hívjuk "démonnja" elõl, hanem elõbb utóbb meg kell küzdeni vele, és vagy nyersz vagy elbuksz......
10/10
anibani 2010 aug. 23. - 00:10:22 10/10
(106/253)
film megnézése után fél perccel megkérdezte barátnõm h tetszett.szó szerint ennyit mondtam: kikészített megragadott elvarázsolt és imádtam
de ez is kevés h elmondhassam mennyire megragadott, nem lehet megítélni, szerintem át kell élni a film varázsát.
hnora88 2010 júl. 14. - 23:07:06
(105/253)
Aki szerint ez a film unalmas és kommersz, az nézzen amerikai pitét, meg hasonló kaliberû idióta amerikai népbutító baromságokat.
Ebben a filmben MINDEN benne van. Az egyik örök kedvencem... és nem azért "védem most", mert nekem a kedvencem, hiszen mindenkinek joga van eldönteni hogy mi az, ami tetszik és mi az, ami nem. De aki erre a filmre azt mondja, hogy szar, már ne is haragudjatok, de... egyszerûen nem értem meg... Miért? Mert emberi érzésekrõl szól? Mert benne van a nevezzük "kommersz" szerelmi szál mellet az apa-fiú kapcsolat, vagy a testvérek közötti kapcsolatok bemutatása? És még számtalan más... Tény, hogy nem egy könnyen feldolgozható darab, pont azért, mert nem egy "szokásos" forgatókönyvön alapszik. Akinek meg nincs agya hozzá, az meg ... mondom, nézzem amcsi pitét. Jeeeeeeee, színvonal meglesz.

Ááááá, mindegy, nem részletezem. Regisztrálnom kellett most, hogy ezt leírhassam, mert jól esett... Szép estét mindenkinek.
10/10
tamast2 2010 ápr. 17. - 17:39:07 10/10
(104/253)
Kemeny film volt! Tobb ilyen kellene manapsag. A taj is nagyon szep volt. Erdekes szemelyisegek fordultak elo a filmben, jol eljatszva. Meg szerencse, hogy nem egy atlag csalad mindennapjait mutatta be a film, csupa logikus tettekkel es dontesekkel, mert az nem igazan kapott volna ilyen pontszamokat. Igaz sokak nem haborodtak volna fel ennyire, dehat arra ott vannak a valosagshow-k.
Egy filmben valami erdekeset, nem hetkoznapit kellene bemuatassanak, amiben vannak esetleg betegek, vagy pszihopatak, mint ebben :-) Itt osszejott minden.
miklike 2010 ápr. 06. - 02:39:42 Előzmény Vilora
(103/253)
Igazad van,szuperkommersz.
10/10
Lamja 2010 márc. 21. - 09:58:20 10/10
(102/253)
Ez az egyik kedvenc filmem, fantasztikus a történet, az összes szereplõ, de fõleg Brad Pitt, akire nagyon illik ez a szerep. Más színész nem is tudná hitelesen eljátszani Tristan szerepét. A film lényegét szerintem Alfred foglalja össze Tristannak a sírnál.És persze nem mellékes az sem, hogy Brad Pitt mennyire jól néz ki. :)Ha nem õ játszana benne, biztos, hogy mindenhol ódákat zengenének a filmrõl, csak az a baj, hogy õt sikk utálni..
annie1991 2010 márc. 13. - 11:58:21
(101/253)
En szeretem ezt a filmet,mert a szineszek nagyon jok.Viszont az elözöleg leirtakra reagalva,ebböl latszik,hogy mindenki csak addig lat el,hogy a nö milyen volt,de azt,hogy a Brad Pitt altal alakitott Tristan milyen parszt volt,az senkinek sem tünik fel..Nem mondom,hogy Susannah mindent jol csinalt,de szerintem valamennyire ö is megerthetö.A völegenye meghalt,a masik otthagyta,ö meg szülök meg minden nelkül ottmaradt.De jo elet!Es akkor amikor neki is kellen valami otthon,akkor meg ö a hülye,hogy miert megy ferjhez.szerintem tristan volt a legparasztabb.....
de ettöl függetlenül szerintem jo film.a zene nagyon jo,es a szineszek is egytöl-egyig.Ami az ezredest illeti,Anthony Hopkins nagy szinesz,es jol jatsza a szerepet.
Vilora 2010 márc. 11. - 04:15:37 Előzmény Sátán_Követe
(100/253)
Egyezek, én most jutottam odáig, h megnézzem, ugyanis felvettem karácsonykor, mivel sok jót hallottam róla, de kár volt most is fennmaradnom miatta, jók a színészek, de a sztori elképesztõen vontatott, unalmas, valamilyen szinten kiszámítható, egyáltalán nem pityergõs, nem romantikus, nem megható, még a csodálatos, átlagos, szívbemarkoló zenei aláfestésekkel sem, szal azok után, amiket hallottam róla, rendkívül nagy csalódás volt számomra...
Susanna K 2010 febr. 10. - 13:07:41
(99/253)
Nem értem. „A film értékelése: 9,5/10 (255 szavazat)”; „Won Oscar. Another 1 win & 8 nominations” – de mégis mire??
A karakterek mindegyike egy 10 éves, szellemileg visszamaradt gyerek szintjén mozog. Apuka adott idõközönként kinyilvánítja, hogy a háború rossz, az indiánok meg jók. Susannah akaratgyenge, lelkibeteg, szenvedélyesen szerelmes mindenkibe, ésszerû tetteinek száma konvergál a nullához. Samuel bárgyú mosollyal vesz részt mindenben, amíg …, naivsága Alfredéval vetekszik. A legdurvább azonban Brad/Tristan, aki

SPOILER ON

idõnként 10 évekre eltûnik, majd visszatér, láthatóan többet fiatalodva, mint az egész Benjamin Buttonban, mindenkit megd*g, aki az útjába kerül, nõk millióinak szerelmét kivívva ezzel, Samuel haláltusája közben pedig olyan grimaszokat produkál, hogy csak ezért érdemes többször visszatekerni a jelenetet, mert fetrengve röhögõs rész.
Az egy-két elejtett metaforából többet is ki lehetett volna hozni, lásd szögesdrótba akadt Samuel és állat közti párhuzam, Tristan ajándékainak haszontalansága, de összességében

SPOILER OFF

ez mégis egy hihetetlenül szörnyû és szenvedõs film marad. Néhány esztétikai öröm: szép tájak, szép lovak, és (a lányoknak persze) Brad Pitt villanásnyi idõre megjelenõ meztelen teste. Ennyi.
8/10
Babito 2009 dec. 30. - 14:53:03 8/10 Előzmény kgyuri0
(98/253)
A vége elfuserált. Az a medvével küzdõs rész nyugodtan kimaradhatott volna belõle. Nem tom miért nem ott hagyták abba amikor a már bekerített temetõt mutatják.Alapból tetszett. 10/9
5/10
kgyuri0 2009 dec. 30. - 01:55:49 5/10
(97/253)
Elfuserált Tristan&Izolda parafrázis. Bombasztikusan fölfújt tudálékos és gyerekes sztori rengeteg életszerûtlen hiteltelenséggel.
Méltó a számomra színészként nemigen "bejövõ” BradPitt silányságához, de méltatlan a sokat próbált AnthonyHopkinshoz.
Várhatóan rettegett karácsonyi penzum, ami imkább penitencia.
filmbarbár 2009 dec. 29. - 22:21:26
(96/253)
Szentimentális, de nagyon jó film. Szívhez szól, ezért kedvelik oly sokan. Aki akar, természetesen a történelmi hátteren is elgondolkodhat.
Esik itt szó egyéni és közösségi felelõsségrõl, erõszakos cselekményekben való részvételrõl, egyéni elszántságról, becsvágyról avagy politikai akaratnak való engedelmeskedésrõl. Más szóval, a felelõsség és a gyávaság kérdéseit boncolgatja a film. Talán ebben a jelenetben sûrítve van a lényeg: http://www.sofaschool.eu/gapfill.php?gappa_id=264 (angolul)
ChaNel '09 2009 dec. 29. - 16:52:49
(95/253)
Húú ezt nagyon jól leírtad:)) Úgy értem, hogy van igazság abban amit írtál, és még vicces is:DD



SPOILER



Én sose voltam oda Pitt-ért, de ahogy az a nõ (inkább szajha) végigment mindenkin--> egyébként Én is azt vártam már hogy az öreget mikor csábítja el..XD
Már végig se akartam nézni a filmet, de aztán a vége felé megszólalt a lelkiismerete (mármint a nõnek):D




SPOILER VÉGE

Végülis nem volt rossz.
suti_88 2009 dec. 29. - 12:49:08 Előzmény Sz23
(94/253)
Spoiler:
Tristan, a gyerekei és Alfred, no meg az öreg és a munkások ott vanak a farmon, kimennek, kinn vannak a rendõrõk, Tristánért jöttek. Az öreg elõránt egy lefûrészelt csövû shotgunt a kabátja alól, a rendõrõk halottak. Tristánnak menekülnie kell, Alfred-re bízza gyermekeit.

Az öreg indián mesél, majd látjuk, ahogy a megöregedett Tristán megküzd a medvével, akit nem lõtt le, és valszeg meg si hal..

Sztem szar vége lett, de mindegy