10/10
Hidetoshi Nakata 2015 nov. 03. - 18:06:05 10/10
(10/10)
végre egy értelmes,értéket képviselõ mûsor,van ilyen is.
20pontos
Swa 2015 márc. 15. - 19:35:46
(9/10)
Március 15, a Duna Word-ön, a csodálatos, békés Tiszáról, a fecskék lakta védett, löszös, almosot partokról gyönyörû felvételek, a befészkelõ partifecskékkel.
És mindez kotrasztként, az éppen elõtte a TV2.-n bemutatott képsorokkal: a hírekben mutatták: márc. 15 emlékére a budai Várban bemutatót tartottak - gyerekeknek - a 1948-as huszárokról, ahol kis (8-10 éves kölkök) kipróbálhatták a korabeli szuronyos puskával, hogyan lehet - fellógatott zsákokkal imitálva - ledöfni az ellenséget.
Parádés.
Az erõ, az ifjú hímek, a katonai erõ...
Itt ma a Várban a szuronnyal való emberölést mutatták be , amit a gyerekek - nyilván az elvakult boldog szülõk egyetérésével - követve a felnõttek példáját, hatalmas vigyorral boldogan döfték a fellógatott, emberméretû zsákokba a gyilkos fegyvert..
(ahogy Karinthy írta: és akkor pont a hasába jött a szurony)
Nagyon megütött a dolog.
Én 69-70-ben katonaként, mint pontonos hidász, szolgáltam.
A Tiszánál.
Csodás tavaszi élményeim közé tartozik, egy ilyen márciusi partraszállási gyakorlaton, átérve a meredeg partra, hirtelen gyors tavaszi zápor jött, nyakunkat behúzva vártunk, pár perc, és elvonult.
És ekkor láttam a csodát, pár másodperc alatt a parti fûz bokros vesszõk rügyei kipattantak, és a barkák ezüst színe elárasztotta hajtásokat, a partot. Mint gyorsított felvétel, kitárulkozva.
Tudtam, itt a tavasz, vége a hosszú rettentõ havas télnek, a sorszolgálatnak, itt a tavasz, és mér cssk a nyár, és leszerelek.
A retinámba égett a kép.
Talán a legszebb katonai élményem, amit a Tisza ajándékozott nekem.

Mindezt, az azóta megszüntetett sorkatonaság érájában.
Megszüntetett, nehogy igazán megtudják a fiatalok, hogy mi az igazi függõség, préselés, megalázás, parancs végrehajtás, vakon követés, hajsza, ha tetszik, ha nem...
No meg persze ellen reakcióként az antimilitarianizmus.
Ami ugy nem kívánatos.
Köszönöm, Tisza.
10/10
M41 2150 2015 febr. 25. - 08:24:51 10/10 Előzmény Sándor Baranek
(8/10)
YouTube-on bepótolható :)
Sándor Baranek 2015 jan. 11. - 14:55:08 Előzmény vakkond
(7/10)
Sajnos, a 15. részrõl lemaradtam, ha mevan valakinek, megköszönném....
vakkond 2014 dec. 24. - 18:59:26 Előzmény Vanek_úr
(6/10)
Köszönöm a választ!
Tõlem nyugodtan adhatták volna 25-én is, a Liszt-oratóriumot kivéve többet ért volna, mint az összes többi karácsonyi szokásos vacak. Valami ócska kanadai filmet adnak adásidejében inkább, hát ez van.
Vanek_úr 2014 dec. 20. - 10:26:58
(5/10)
Na, megnéztem, az epizódlistában (http://port.hu/szep,_szoke_szerelmunk,_a_tisza/pls/fi/films.episode_list?i_film_id=154153&i_season=-1) már szerepel 8-án a következõ rész: "Bácska és Bánát között". :)
Vanek_úr 2014 dec. 20. - 10:24:04 Előzmény vakkond
(4/10)
A múltkor a rövidpályás úszó világbajnokság közvetítése miatt maradt el, most nem tudom miért, a következõ napokban az ünnepi mûsorok miatt fog. Azért remélem, 8-án már fogják folytatni; és nem lesz 'elfelejtve' a végének a leadása...
vakkond 2014 dec. 17. - 17:44:51
(3/10)
Kár, hogy ilyen hitvány módon kezeli Duna a sorozatot.
Egy ideig hetente adták, aztán kimaradt egy-egy hét, most meg áll az egész,
három részt még nem adtak le, és ki tudja, mikor fogják.
Döbbenetes hozzáállás, méltatlan egy köztévéhez.
zsoltix 2014 szept. 25. - 16:53:41
(2/10)
A képminõségen nem igazán venni észre, hogy a HDTV-zés korszakában készült. Megérdemelt volna jobbat is, mert amúgy meg tényleg jó mûsor.
10/10
M41 2150 2014 szept. 11. - 21:28:43 10/10
(1/10)
A Kerekek és lépésekhez és az Európa kék szalagjához hasonlóan ez is egy csodálatos sorozat lett, nagyon szép felvételekkel, és hozzájuk illõ zenével! :)