Lieszkovszky 2023 febr. 11. - 09:13:19
(6/6)
A felnőtteknek szóló gyermektörténet egy nagy bérház udvarán játszódik. Hőse egy kislány és egy kisfiú. Lírával és humorral átszőtt kalandjaik a felnőttek világa elé tart tükröt.
fosszilia 2023 febr. 11. - 03:29:45
(5/6)
Ezt a filmet még nem láttam, de kétlem, hogy pontosan ugyanarról szólna, mint a Szerelem, ami szintén Makk Károly filmje, szintén 1970-ből, Törőcsik Mari, Darvas Iván és Darvas Lili főszereplésével. Az itt, a filmhez mellékelt leírás ugyanis a Szerelem c. film leírása, és az nyert mindenféle díjakat, sőt a 2000-es évek elején beválasztották a világ 100 legjobb filmje közé.

Ez a film viszont ezek után nem tudom miről szól, miután ennek a címében is szerepel a szerelem szó, de ennek alapján az egész világirodalom kb 50-60%-a lehetne, mert kb annyi szól a szerelemről....;)
bioscoopfan 2021 okt. 22. - 21:31:34
(4/6)
vino-et-veritas 2018 júl. 12. - 08:43:03
(3/6)
Az IMDb-n általában minden szereplőt megtalálni a legtöbb magyar alkotásnál is.
A magyar oldalak meg, úgy tűnik, egymás hiányos listáit másolgatják általában...

Kiss Gabriella gyerekszínészként Keménykalap és krumpliorr, Utánam srácok, stb.
olahmiki1959 2018 júl. 12. - 00:58:29 Előzmény Kuttyánszkikutya
(2/6)
Sőt, Korga György neve sincs itt - a tévében láttam - aztán Várhegyi Teréz, Szilágyi István, és rengeteg más színész neve sincs itt.
Egyébként nem tudom, hogy Korga György itt megegyezik-e a híres festőművész Korga Györggyel? Mert lehet, hogy fiatal korában szerepelt néhány filmben.
Már csak azért is, mert a filmben is állandóan rajzolt, és már akkor rengeteg illusztrációt készített.
A kislány pedig annyira ismerős volt, rémlik, mintha később szerepelt volna más filmekben is.
Kuttyánszkikutya 2018 júl. 11. - 12:33:35
(1/6)
Csak éppen a két főszereplő gyerek neve nincs a stáblistán!....