10/10
offtopic
Gabriella54 2011 jan. 04. - 07:34:16 10/10
(10/10)
Ó semmi különös, csak annyi volt, hogy ezt a filmet sok évvel ezelõtt már láthattuk a magyar mozikban, Lány a pisztollyal címmel.

Ha ilyen pocsék volt a szinkron, tiszta szerencse, hogy most kihagytam...Maradjanak meg a szép emlékek, nem igaz? Amúgy Monica Vitti az égvilágon mindent el tud játszani!
filmbarbár 2011 jan. 03. - 23:11:58 Előzmény Gabriella54
(9/10)
Húúú, látom otthon vagy az olaszban. Megpróbáltam végig olvasni. Tetszett, még úgy is hogy alig értettem.

Tényleg érdekelt a film és a rendezõje. Megnéztem hát milyen filmjei vannak és melyik kapható nálunk DVD-n. Nos, ez utóbbiak száma 0! Azt sejtettem, hogy az olasz filmek nem jelentenek túl nagy üzletet, de azért ez eléggé felháborító, nem?

Van erre egyáltalán bármilyen magyarázat??
filmbarbár 2011 jan. 03. - 23:00:20
(8/10)
Remek film, már hogy a csudába ne volna az!
Elõzetesen tájékozódtam a nemzetközi (nem szakmai) fogadtatása felõl. Nem egy magasan jegyzett film a szavazatok szerint, de engem ez csöppet sem zavart. Reménykedtem, hogy a rendezõ minél többet tudjon kiaknázni a kínálkozó lehetõségekbõl, és nemhogy csalódtam volna, hanem végig élveztem a történetet, na meg a helyszíneket.

Persze, hogy Monica Vitti miatt jó. Nem tudom, hogy egyáltalán számoltak-e más színésznõvel, de ezt a klisé-szerû szerepet ilyen meggyõzõen megvalósítani, csakis egy kiválóság tud. Gyönyörû nõ, ezt tudtam róla, de a jelek szerint kiemelkedõ színésznõ is, szóval érdemes lesz több filmben is megnézni. A szerepébe szinte bele volt írva, hogy tessék ripacskodni, amennyi csak belefér. És egy pillanatra sem volt ilyesmi Vitti játékában. A többi szereplõ eléggé mellékes ebben a filmben. Ezért sem tetszik a kiforgatott magyar cím.

A vége is tetszett. Elég nyitott és nem belemagyarázó volt ahhoz, hogy elhiggyem, a rendezõ nem pusztám komédiának szánta a darabját.

Akik pedig úgy vélik, hogy valóban látták és hallották ezt a filmet, azok egész biztosan eredetiben élvezhették (valamikor régen). Ez a gyatra magyar szinkronizálás teljesen tönkre vágja az élvezetet, az enyémet biztosan.
Kivéve, roppant szerencsére, Vitti magyarítását, Liptai Claudia jóvoltából. Ha valaki úgy találja, hogy a film legtöbb férfi szereplõje igen gyönge volt, akkor elõbb a magyar 'tolmácsolók'-on verje el a port, mert megérdemlik. :(
10/10
Gabriella54 2011 jan. 02. - 20:04:02 10/10
(7/10)
Caro Tiberio, questo film é molto buono e se mi ricordo bene molti anni fa si poté vedere anche nei cinema ungheresi con il titolo: Lány a pisztollyal.
Csak hogy lásd, nem akadékoskodom!
Elõször azt hittem, ez egy másik filmje Monica Vitti-nek és igazából azért zavar az "átkeresztelés", mert így félrevezetés!
offtopic
filmbarbár 2011 jan. 01. - 12:36:50
(6/10)
Ez elfogadható magyarázat. :DD Akkor ezt a filmet is érdemes lesz megnézni.

Egyúttal megragadnám az alkalmat, hogy annak aki az egyik kedvenc filmemet, 'A szépség tárgya', elkeresztelte 'Fedezetlem szerelem'-nek, nos neki és a jó édesanyjának nagyon boldog újévet kívánjak! :(
10/10
ligetipeti70 2011 jan. 01. - 10:22:06 10/10 Előzmény Gabriella54
(5/10)
...mert a magyarosított (magyarított) filmcímek mindik ilyen lehetetlenek... :)
10/10
Gabriella54 2010 dec. 28. - 10:18:31 10/10
(4/10)
Imádom a filmet, de valaki meg tudná magyarázni, a Lány a pisztollyal címet miért kellett megváltoztatni?
Monica Vitti itt is bebizonyította, hogy ugyanolyan remekül komédiázik, mint ahogyan depis, kiégett alakokat formál meg Antonioni mester kamerája elõtt.
10/10
bársonyfüles 2010 aug. 29. - 14:58:26 10/10
(3/10)
Jó film.Remek zenével.
Ugek 2010 aug. 29. - 12:36:01
(2/10)
Ífjabb korom kedvenc színésznõje! Szép, temperamentumos, tehetséges!
10/10
Susanne 2010 aug. 29. - 10:25:18 10/10
(1/10)
30 éve láttam kb, nagyon jó vígjáték, Monica Vitti kiemelkedõ benne. Imádom!