7/10
offtopic
sexykex ápr. 07. 20:33:45 7/10 Előzmény olahmiki1959
(10/10)
Köszönöm! Van, amikor a saját gondolataim keverednek a film gondolataival, de többé-kevésbé mégis értelmesek. Van, amikor zavarosak és egy idő után „Magamat se értem”.
Üdv!
7/10
Nótárius ápr. 04. 02:06:35 7/10
(9/10)
A jó francia filmek oly meghitt ismerősséggel sajátságos hangulatának, megközelítés- és feldolgozásmódjának erényeit felvonultatva: a főszereplő viszont olyan keresetlen egyszerűséggel természetes, tétova, kifejezéstelenül reagáló és magába bambuló volt, hogy ezáltal már-már a film egésze is érdektelenné vált számomra.
François Damienst annyiban is univerzális karakternek éreztem, hogy a filmbéli többrétű társadalmi szerepei mindegyikében egységesen, ugyanavval az egysíkúsággal szemlélődve hozta a formáját. Tiszteletben tartva a róla kialakított, enyémtől eltérő véleményeket, én a jövőben mindenesetre igyekszem elkerülni.

Az viszont nagyon tetszett a filmben, hogy olyan jó érzékkel összeválogatott, a történésekkel érdekes kontrasztba lépő zenék voltak benne, mint például:

https://youtu.be/0FhIw0k_iWM?si=RLclC9yXPtfX0BHC

https://youtu.be/OTfUIW1tXfs?si=HxS0VrKcY7F8OvPa
olahmiki1959 ápr. 03. 17:34:02 Előzmény sexykex
(8/10)
Megérintett a hozzászólásod, valahol igazad van.
Akik hosszú évekig neveltek, szerettek, mellettem voltak, azokhoz kötődöm ezer szállal, azokhoz fűződnek az emlékeim, évtizedek múlva találkozni vadidegen emberekkel, csak azért, mert ők a vér szerinti szüleim, annak semmi értelme - szerintem.
A filmet ezek után - főként a te véleményed miatt - megnézem, mert érdekel.
Üdv!
7/10
sexykex 2022 nov. 28. - 13:46:08 7/10
(7/10)
Különleges vagyok. Vagy csak más. Szerintem, ha valakik tisztességesen felneveltek és a maguk módján még szerettek is, akkor ők a szüleim. Sohasem kezdeném el keresgélni az igazit, hiszen az igaziak otthon vannak, őket ismerem. Ha loptak, ha találtak, ha kérvényeztek és reménykedtek, így utólag már teljesen mindegy. (Hétköznapi élethelyzetekkel operáló keserédes európai film ez a Szerelemre tesztelve, tele kiszámítható meglepetésekkel.)
10/10
Morten 2022 jún. 01. - 22:08:27 10/10
(6/10)
Fantasztikus film volt! Lélekmelegítő csoda !
9/10
yaka 2019 márc. 24. - 19:48:29 9/10
(5/10)
Jó kis film. Jellegzetesen francia, az egy darab irritáló karakter (Zorró) miatt adtam neki 9 pontot, pedig az őt alakító színész hibátlanul játszik, mint mellesleg mindenki más... Szóval összességében szuper!
8/10
funfun 2018 dec. 10. - 11:57:53 8/10
(4/10)
Ahhoz képest, hogy francia film, nem túlerőltetett a humor szál. Könnyed, szomorkás, vicces. Kár, hogy a végén nyitva maradt 1-2 szál.
Engem kicsit idegesített Anna, a doktornő, furán írták meg a szerepét. Már az első jelenetében is túltolta az emancipációs vonalat, pedig senki nem kérdőjelezte meg a képességeit, csak vészhelyzeti reakcióról volt némi bénultság a főszereplőben. A többi jelenetben sem volt igazinak tűnő a jellemábrázolás.
emeseport 2018 márc. 06. - 09:40:02
(3/10)
Nagyon-nagyon tetszett, 10 évben egyszer tetszik egy film, és csak pár film érdemelte ki, hogy többször megnézzem, de ezt biztos meg fogom még párszor. Tökéletes történet, jó fordulatok, kifinomult, meglepõ, intelligens humor, csodás színészek, akik nem játsszák túl a szerepet. Mindenben tökéletes, könnyû, de mégsem gagyi. El vagyok bõvülve. Csak ajánlani tudom, azoknak, akik pl. nem tudják végignézni az Állítsátok meg Terézanyut, és a hasonló filmeket. Romantikus, de nem csöpögõs. Kedvenc!
7/10
facsiga anyja 2017 dec. 30. - 18:32:29 7/10
(2/10)
Egyszer megnézhetõ film, nem rossz a sztori, de nincs túlbonyolítva semmivel. A karakterek nyugodt személyeket jelenítenek meg. Klassz a fényképezése, tetszett a külsõ környezet. Kellemes kikapcsolódás.
zodiac1967 2017 dec. 18. - 09:15:12
(1/10)
Na ne szórakozzanak már velünk! 3/10