10/10
Rankó Nikoletta 2015 jan. 22. - 11:44:45 10/10
(227/447)
Szia nekem azt mondták telefonon hogy õsszelmegpróbálják!
offtopic
ildimix 2015 jan. 21. - 19:19:30
(226/447)
Sziasztok!

Mankos ha megtudod mikor adják újra a sorozatot kérlek írd meg a címemre.

Az új címem:

ildiko.varga@gmx.com

Köszönöm!
Cameron007 2015 jan. 20. - 16:49:11
(225/447)
Elég tág fogalom, ez az idén, végülis még csak január van. Szerencsére akadt valaki, aki nekiállt feliratozni, és bár a kép minõsége nem a legjobb, de inkább nézem az õ munkáját, (és itt is hálás köszönet neki, ha olvassa) mint a .... rtl-en a filmet, bármikor is adják.
malvinkicska 2015 jan. 20. - 13:49:24
(224/447)
Kedves fórumtársak azt olvastam a neten, nem mondott le az rtl végleg a sorozatról az idén le akarják adni, ha lehet hinni nekik. Az indok a nézettségre hivatkoznak, ami persze szemen szedett hazugság szerintem.
Lengabor 2015 jan. 19. - 13:33:57
(223/447)
Gondolom van, akit azért érdekel, hogy a hivatalos nézettségi adatok szerint hogyan teljesített a sorozat helyén vetített Úszó erõd címû film.

Úszó erõd: 641 874 (18,1%), 264 607 (18,2%) - január 16. /21:15 - 23:11 között/
Az elsõ adat a teljes lakosságra vonatkozik, a második a 18-49 éves nézõkre. A teljes eredménybõl az látszik, hogy gyakorlatilag semmit sem nyertek ahhoz képest, amit a Szerelemben, háborúban elsõ része hozott.
A célközönség eredménye viszont jobbnak számít, hiszen egyrészt a 251 kontra 264 ezer is jelent valamit, de az igazi sikert inkább a közönségarány jelzi (14,6% kontra 18,2%).

Összességében felemás eredményt ért el az RTL Klub ezzel a lépéssel, ahhoz viszont bõven elég volt, hogy a TV2-s Hancock címû filmet verjék. Az RTL-nek pedig ez számít, tehát õk inkább sikernek könyvelik el a filmet.
Ha valakit vigasztal, A Macska címû telenovella mind az öt része népszerûbb volt, mint az Úszó erõd (annak a nézettsége 697 ezer és 742 ezer nézõ között változott).
offtopic
kolbászkirály 2015 jan. 18. - 18:22:07
(222/447)
Ha szerepelne benne két buzi meg pár ingyenélõ kis köcsög,akkor az Rtl-nek semmi baja nem lenne ezzel a filmmel,mehetne akár fõ mûsoridõben is,mert akkor az õ színvonaluk lenne.
Lengabor 2015 jan. 18. - 12:32:45
(221/447)
Hát egy kvázi "nézettségelemzõként" (azzal is foglalkozom hobbiszinten) elég gáz ilyet mondani, de a nézettségi adatok full kamuk. Természetesen ad valamilyen közelítõ helyzetet arról, hogy mégis mit néznek idehaza az emberek, melyik csatorna hol helyezkedik el a csatornák versenyében, de azok az adatok, amiket publikálnak, lényegében csak blöffnek jók. Az AGB Hungary 1994-ben 620, 1999 tavaszától 840, 2009. január 1-tõl 940 háztartást szerelt fel nézõmérõ mûszerrel. A mérésben részt vevõ háztartások száma 2009. április 1-tõl 1040-re bõvült. Tehát ez az 1040 háztartás dönti el, hogy mi a siker és mi nem. A módszerrel egyetlen baj van: nincs helyette se más, se jobb. Nemcsak Magyarországon, de pl. az USA-ban sem. A Nielsen monopolhelyzetben van, az általuk mért és hitelesített adatokat jobb híján mindenki elfogadja. Ezért ha õk azt mondják, hogy a Szerelemben, háborúbant 442 ezren nézték, akkor annyian nézték. Lehet, hogy a valóságban 900 ezren nézték, de éppenséggel az is lehet, hogy csak 221 ezren. Nem tudni. Azt viszont tudni, hogy a hirdetõk számára fontos információ, hogy mely célcsoportokat (társadalmi csoportokat) mikor, milyen csatornán és milyen jellegû mûsorok környezetében lehet elérni a televíziós kampányok segítségével. Fontos fogalom a célcsoport, hiszen bizonyos mûsorok környezetében lévõ reklámblokkokban elhelyezett hirdetések árának kialakításakor a nézettségnek meghatározó szerepe van. A legáltalánosabb a teljes népességre vonatkozó adat, de ezt szûkíthetjük korosztály, nemek, településtípus és egyéb demográfiai változók szerinti célcsoportokra is. Az RTL Klub is szûkíti, de nekik lényegében elég a 18-49 évesekre vonatkozó adat, azon belül pedig a közönségarány (tehát a százalék). Ez fõmûsoridõben (19-23 óra között) akkor jó, ha bõven 13% felett van. A sokat emlegetett 9,7% nagyon-nagyon gyenge volt (a Cool és a Film+ mûsorai szoktak így hozni). Ki tudja, hogy a valóságban az éppen tévézõ fiatalok hány százaléka nézte a sorozatot, de a nézettségmérõ intézet szerint ennyien. Mivel nincs más, ezért az RTL csak ebbõl tud kiindulni. Egyébként a nemzetközi ajánlásoknak megfelelõen a háztartásokat nem tartják 5 évnél tovább a panelben, tehát idõvel cserélõdnek azok, akik alapján eldõl, hogy mi siker és kb. mit mennyien néznek. Az új háztartásokat kizárólag a mûszeres közönségmérésre vállalkozó háztartások adatbázisából választják ki egy erre a célra kifejlesztett szoftver segítségével. Ezért van az, hogy sokan nem ismernek senkit, akinél lenne nézettségmérõ mûszer. Pedig van, csak nem sokan.

"Az lenne jó lenne olyan szolgáltató ahol meg választhatnám, melyikért fizetek nehéz ezreseket"
Ezt "a la carte tévézésnek" hívják, de Kanadán kívül érdemben sehol sem merült fel eddig, hogy az emberek saját maguk válogathassák ki azokat a csatornákat, amiket nézni szeretnének. Ennek fõ oka az, hogy sokak érdekét sértené, és esetleg kiderülne, hogy azok a csatornák, amik ma nézettek, talán nem is lennének olyan nézettek, míg azok, amiket nem nagyon néznek ma, az új módszerrel erõsödnének (bár ennek kisebb a valószínûsége). Azok, akik ma elõnyös helyzetben vannak, félnek attól, hogy esetleg a kutya sem választaná be a saját csomagjába valamelyik csatornáját, amit így nem nézne senki, ergo a fenntartása is értelmetlen lenne (pl. ki néz ma Film+2-t vagy Universal Channel-t?). Most is van egy csomó nem nézett csatorna, de azokat nem a nézettség miatt tartják fenn, hanem azért, mert a szolgáltató fizet nekik az elõfizetõi díjból, így valami haszon is származik belõle.
Ma több mint 100 magyar nyelvû csatorna létezik. Ebbõl kb. 20-25 hoz érdemi nézettséget, a maradék kb. 80 egyszerûen felesleges, mert alig kíváncsi rájuk valaki. Ha mindenki magának választaná ki, hogy mit akarna nézni, akkor ezek a csatornák megszûnnének a fenébe. Illetve ha valaki olyan csatornákat akarna magának, amire nincs nagy igény (magyarán szinte csak õt érdekli), akkor azért a sokszorosát kellene fizetnie, mint amit ma fizet azért, hogy kapjon 50 csatornát. Ez egy ördögi kör, és akkor még a technikai részérõl nem is beszéltünk (mûszaki problémák, minden egyes háztartásba külön, egyéni csatornalistát továbbítani).
A lényeg, hogy vagy nem engednék az ilyen jellegû felhasználást, vagy horribilis árat kérnének érte, ezért nem lesz egyelõre.

"lead olyan sorozatot ami kint megbukott és nincs befejezés,kérdem én minek?"
Azért, mert megvették és a szerzõdés kiköti, hogy kötelezõ valahol, valamikor leadniuk. Ez fõleg amerikai sorozatokra vonatkozik. Ott minden év májusában van az úgynevezett upfronts, amikor az öt nagy amerikai csatorna bejelenti, hogy mely sorozatai folytatódnak, melyeket töröltek, illetve mik az újdonságok. Ilyenkor tavasszal a magyar csatornák illetékesei is kiutaznak Los Angeles-be és az elõvásárlási jog alapján bevásárolnak az újoncokból. Mivel azok legkorábban szeptemberben kerülnek képernyõre, ezért akkor és ott még senki nem tudja, hogy mi lesz siker és mi lesz elsõ évados bukás. Ha bukik is, de a magyar csatorna megvette elõre, akkor le lesz adva, akár évekkel késõbb is, valamelyik kábelcsatornán vagy a fõcsatorna éjszakai sávjában (lásd az RTL Klub idei három éjszakai újdonságát: Piszkos csapat, Furcsa páros, Titkok otthona - mindegyik gyors bukás volt, kevés részt élt meg, de megvették, szóval kénytelenek leadni, hogy ne vesszen kárba). Persze van arra is példa, hogy egy csatorna utólag vásárol meg valami rövidke sorozatot, de inkább az a jellemzõ, hogy megveszik és leszinkronizálják idõben, majd "ráülnek" évekig és ha úgy tartja kedvük, akkor leadják.
A másik része pedig az, hogy attól még lehet egy sorozat jó és nézésre érdemes, hogy csak pl. 13 része készült el. A minõség és a nézettség nem feltétlenül arányos, sõt. Ennek esett áldozatul a Szerelemben, háborúban is, ami a törököknél sem volt túlzottan sikeres. Ettõl még idehaza lehetett volna, de nem lett.
melanett 2015 jan. 18. - 11:53:54
(220/447)
Mondjuk amilyen fejlett a technológia igazán kitalálhatnának valami hitelesebb mérési módszert, hátha kiderülne, hogy az emberek tényleg nem Való világot akarnak nézni.:)
Deny95 2015 jan. 18. - 11:13:29
(219/447)
Ez különben igaz, valóban így mérik. Valóban igazságtalan, de ha egyszer ez a szent és sérthetetlen...Lemérik, és valamilyen képletek, algoritmusok segítségével kiszámolják.
Azzal viszont nem egyezek, hogy értelmetlen behozni egyévados sorozatokat. Attól, hogy megbukott, még lehet jó. Amerikában az új sorozatok 2/3-a ilyen, nagyon kevesen élik meg a 2. évadot, bár idén már jobb a helyzet. Én pl. a Pan Am-et az egyik legjobb sorozatnak tartom, pedig csak 14 részt élt meg, viszont az a 14 rész isteni, és sajnálnám, ha nem láttam volna. Rengetegszer újranéztem már. Vagy ott a másik kedvencem, a Dzsungeldokik. 13 rész, de nagyon élveztem, miért ne élvezhetné más is? :)
offtopic
Texas Bill 2015 jan. 18. - 10:19:50
(218/447)
Ezt mondom én is. Volt errõl egy mûsor, én mondjuk 800 családra emlékszem, akiknél el van helyezve a kis kütyü, ami alapján a nézettséget vizsgálják. Még mondtam is, lehet, hogy néha csak bekapcsolják a tévét, aztán átmennek a másik szobába, hadd "lássák", hogy hasznos munkát végeznek.
Ezért voltam kissé megdöbbenve, amikor a minap elkezdett velem vitatkozni a szomszéd, hogy szerinte azt érzékelni tudják, hogy hányan kapcsolnak egy tévécsatornára. Mondom neki hogyan, ha pl. nem kábelen, hanem "levegõn át" veszi a készülék az adást. Azt mondta, van olyan gépük, ami azt érzi!
offtopic
Texas Bill 2015 jan. 18. - 10:15:01
(217/447)
Nem viccelt. Egy pillanatra én is azt hittem, de a szót tovább szõve kiderült.
sage 2015 jan. 18. - 08:54:55
(216/447)
A nézettséget nem millió ember dönti el,hanem pl 500 háztartásban ki van osztva egy box a távirányitón pl hogy ki nézi pl 1 gomb gyerek 2 férfi 3 nõ. És igy mérik fel a nézettséget.Ezt onnan tudom egyszer volt a Morning showban errõl szó,egy ilyen ügyfél nyilatkozott,persze nem lehetne nekik. Szóval kb 500 ember dönti el. Azt nem látják,hogy én mit nézek éppen. Lehet az 500-ból csak 10 nézte,ennyi. De akkor is büföghetnének valamit,hogy mi van. A Szulejmánt is elhúzzák mint a rétestésztát. Ok pl vágjon ki olyan jelenetet ahol pl 10 percig táncolnak legyen csak 5 perc,de ne fõ jeleneteket. Katasztrófa az összes magyar adó. Vagy van olyan lead olyan sorozatot ami kint megbukott és nincs befejezés,kérdem én minek? Értelmetlen. Szóval ez van a tv csak a reklám pénzre megy meg hogy több százezret kiadjon idióta celebekre,ha megnézitek évek óta csak ismétlések mennek. Éjjel nappal Budapest pl elég lenne egyszer,de nem, ismétli. És ha ilyen a való élet Budapesten hát akkor ássuk el magunkat jó példa a fiataloknak.
offtopic
blacknet 2015 jan. 18. - 08:25:22
(215/447)
Valami azért csak van a kereskedelmi tévék törzsközönségének negatív megítélésében, elég hozzá a mûsorkínálatból szemezgetni. A dékán ismerõsödnek meg vagy fejlett iróniája és humorérzéke van (ezzel párhuzamosan neked kevésbé), vagy pedig komoly defektusa, nem mellesleg a papír semmire sem garancia.

A felhorgadás egyébként jogos, bár kicsit eltúlzott, merthogy a protokollnak tizenegynéhány év után már ismerõsnek kellene lennie. Nem igazán húz a nagycsatornán, így átdobják valamelyik fiókára (cool, rtl2, stb.), tehát fel fog bukkanni pár héten, hónapon belül. Ennek egyébként nem a forradalom, hanem egyszerû pénzügyi okai vannak: fizettek érte, nem hagyják veszendõbe menni. Az már más kérdés, hogy mennyire gusztustalan módszer két rész után leszedálni, illetve ennyire késõn (egy-két nappal az aktuális epizód elõtt) ezt eldönteni.

Sokkal fájóbb volt pár éve a Sarah Connor Chronicles, amivel ugyanezt eljátszották, na akkor sokan váltottak torrentre a tévérõl (mondjuk amúgy is ésszerûbb megoldás). Azt persze irtózatos ostobaság volt a mainstreamre ráengedni (még a fogyaszthatóbb 24 is eleve a coolon ment), és hogy visszakössek a kiindulópontra, hát ezért lehet aljanépnek nevezni a kereskedelmi televíziók nézõközönségét, mert már egy kicsivel igényesebb, rágósabb tartalom is túlzottan megterheli az agykapacitásukat.
malvinkicska 2015 jan. 18. - 08:23:21
(214/447)
Az igaz amit szépen részletesen leírtál, amiket felsoroltál azokat jobban is reklámozzák, van olyan meg sem emlitik attól is függ, különben nagyon megvágták a Hazugságok Gyûrûjében, amit nem tudom hányszor abba hagytak, ma hajnalban csak véletlen oda kapcsoltam, mit ad Isten újra adják sehol róla egy szó se, így könnyû rá fogni, nem teszik, mikor nem is tudják, hogy újra elkezdték, szóval vannak itt gondok a nézõt semmibe veszik. Az lenne jó lenne olyan szolgáltató ahol meg választhatnám, melyikért fizettek nehéz ezreseket, akkor gondolkodnának kinek reklámoznak, meg játszanak, mint a macska az egérrel.
Texas Bill 2015 jan. 18. - 06:51:28
(213/447)
Sokan nyilatkoznak itt lenézõen, az IQ-szintet becsmérlõen az RTL Klub nézõirõl. Errõl csak annyit, hogy van egy egyetemi docens (mellesleg dékán) ismerõsöm, aki bizony kijelentette, hogy õ és a családja szinte csak ezt a csatornát, illetve a másik kereskedelmit nézi. Vélhetõen õk nem "tahók", bár ezen kijelentés alapján szerintem eléggé furcsa az érdeklõdési körük.
Zsolti Támba 2015 jan. 18. - 03:33:19 Előzmény melanett
(212/447)
Hát valóban... ugy látszik az rtl klubb és a tv2 még nem nõtt fel az ilyen jellegû török sorozatokhoz. Majd ugylátszik jönnnek az újabb degenerált valóság show-k amit a kutya nem néz csak a degenerált emberek . Talán 2015 ben elérjük hogy ki jön az Éjjel Büdöspest 2 És az Éjjel nappal csillagkút valoság show, vagy egy új tehetségkutató ? fizetünk neked egy éven átt xy n pénzt de csak nálunk szerepelhetsz és dolgoznod kell érte nálunk.Egyszerüen nem is értem minek jelentenek be ilyen nagy falatokat ha képtelenek megbírkózni vele .. Ha facebookon lenne dislike funkció - ba állna mind2 csatorna..Hétvégi filmkinálat kész katasztrófa... nem értem oda nem fért volna be ? vagy esetleg le maradnának az 1000x lejátszott filmekröl hát igen egyre jobb lesz csoda hogy leadták a 2. részt és nem jelentettek rögtön akkor csõdöt ...
deepblue noir 2015 jan. 18. - 00:13:46
(211/447)
természetesen én nem néztem a sorozatot, csak viccesnek tartom, hogy valaki leírja egy kommentben hogy ne várjunk török sorozattól nézettséget ugyanott a zöld íjásszal próbál az idõponttal kapcsolatban magyarázni, holott nyilvánvalóan az adott sorozat adott idõpontbeni várható nézettségérõl volt szó.
aki ilyen típusú sorozat második részétõl péntek késõ este 18-50 közötti korosztályból magas nézettséget várt az hülye, tehát vagy hülyék állították össze a mûsortervet, vagy csak teszteltek valamit amit õk maguk sem gondoltak komolyan, szegény naiv nézõket behülyítendõ.
tehát vagy hülyék, vagy aljasak voltak, nem sok más lehetõség marad.
deepblue noir 2015 jan. 18. - 00:09:32
(210/447)
A másik pedig, hogy egy török sorozattól ne is várjon az ember nagy nézettséget. "

gyerekek, ilyen állat márpedig nincs
deepblue noir 2015 jan. 18. - 00:08:15
(209/447)
Az sem kifogás, hogy péntek késõ este adják, mert amikor A Zöld íjász debütált ugyanebben a sávban, még 22 óra után is 1,27 millióan nézték a 2. részét. Szóval, ha van rá érdeklõdés, akkor nem gond az idõpont"

elmagyarázzam, miért lehet magasabb nézettséget várni a zöld íjásztól mint ettõl, vagy magadtól is megy az összevetés?
szar idõpontra tették, mert az rtl-nél hülyék vannak, a kereskedelmi tévék tele vannak aljas hülyékkel.
Lengabor 2015 jan. 17. - 21:31:52
(208/447)
Annyi kiegészítés ehhez a szép és részletes magyarázathoz, hogy az Éjjel-Nappal Budapesttel eleve az volt a tervük, hogy sikerré teszik, ha törik, ha szakad. Ennek oka elsõsorban az, hogy saját gyártás, ami - magyar mûsor lévén - az esetek többségében jobban vonzza a magyar nézõt, mint egy külföldi import tartalom, plusz érdemben csak saját gyártással lehet kiemelkedni a rengeteg egysíkú kábelcsatorna kínálata közül (más kérdés, hogy sok saját eresztés minõsíthetetlenül rossz). Épp ezért voltak vele türelmesek, sõt taktikáztak is az idõpontcserével az elején. Gyakorlatilag lenyomták az emberek torkán, ma pedig sokan nem tudnak nélküle élni. Ez a média egyik legnagyobb és valahol legvisszataszítóbb hatalma, hogy elhitetik velünk, hogy nekünk szükségünk van arra, amit õk adnak. Ha pedig valamit megszeretünk, de bármilyen ok miatt számûzik, akkor nem törõdnek a nézõkkel. Egy nagy álszent átverés az egész, csak éppen annyit finomodott manapság a helyzet, hogy a kábelcsatornákon el lehet szórni a "selejtet", ami nekik nem kell. Más viszont örül(ne) annak is. Ha megkapja és adásba kerül, akkor jó, ha nem, akkor háboroghat tovább. Le sem tojják.

A telenovellák pedig sikeresek, ezért vetítik õket. A Macska nagy siker, de jól kezdett az Emlékezz, Reina! és a Valentina titka is. Emellett a SuperTV2 egyik népszerû sorozata a Rabok és szeretõk, míg a Kuzey Güney nem volt éppen bombasiker. De ugye az Igazgyöngy is leszerepelt anno a VIASAT3-on, ezért került át délelõttre. Az RTL II-n is hol jobban, hol kevésbé jól hoznak a telenovellák. Szóval van rájuk igény, de ami fontosabb, hogy relatíve olcsók. Ezért megéri õket vetíteni. Amikor valami olcsó is és nézett is, akkor nagyon örülnek a csatorna illetékesei, mert minimális befektetéssel érnek el maximális hasznot.
Sajnos vagy nem sajnos, de a magyar nézõközönség azon részében keresendõ a hiba, akik a két nagy csatornán "élnek". Lehet, hogy a teljes lakosság 10%-át sem teszik ki, de mégis õk diktálnak. Ez a tévés "demokrácia" megcsúfolása, ahol a kisebbség irányítja a többséget.
Egyébként lehet azt mondani, hogy akit nem érdekel, az ne nézze, de valójában ezzel a kijelentéssel ártunk a legtöbbet, mert ha tényleg nem nézik a "birkák", akkor megy a levesbe az egész. Az RTL nem jótékonysági intézmény, csak a saját hasznát lesi. Ha majd akarnak, akkor "megkegyelmeznek", de úgyis azt csinálnak, amit akarnak. Mert nem a nézõi panaszok és a levelek térítik õket jobb belátásra, hanem a Nielsen eredményei (= a nézettségi adat), illetve az, amit õk maguk akarnak. Ha valamit nem akarnak, akkor fejre is állhatunk, csak legyintenek, mert mindig lesz alternatívájuk, amivel jobban teljesíthetnek (pl. egy film).
Még egy gondolat: az nem kívánság alapon mûködik, hogy ezt a sorozatot vetítse pl. az M1. Ahhoz, hogy egy csatorna vetíthessen valamit, szüksége van a vetítési jogokra is, ami pénzbe kerül. Ez az esetek többségében egyszerre egy csatornánál van (persze az ezeréves ismétlések felbukkanhatnak több helyen is, de egy valós premier egy csatornán vagy csatornacsaládon belül szokott lenni). Magyarán amíg ezekkel a jogokkal az RTL rendelkezik, addig õ dönt a sorozat sorsáról, mint ahogy a szinkron is az övé egyelõre. Ha már valamiért fizettek, akkor csak a legritkább esetben hagyják elveszni felhasználatlanul. A pénz, a nézettség és a reklám minden.
Pont ezért igazságtalan a dolog, mert a 442 ezer ember ugye rengeteg, de RTL-szinten meg elenyészõ. Ezért ami a fórumokon és a neten sokaságnak tûnik, az az RTL és a nézettségmérõ szerint kisebbség. Paradoxon, de így mûködik a média. Sajnos.