perry 2009 jún. 30. - 13:16:46 Előzmény alex4427
(6/46)
Akár arra is:)
alex4427 2009 jún. 30. - 10:34:24
(5/46)
1 Ft-os fagylaltra!:)
perry 2009 jún. 30. - 08:28:22 Előzmény fokusznyik
(4/46)
Mára már divat leszólni Bacsót, Jancsót, Szabót kisbetûvel írni nekünk nem tetszõ liberálisnak vélt rendezõk színészek, akár emberek nevét.
Meg aztán minden fórumon található politikai színezet alapján tollat ragadó fórumozó, akit mit sem érdekel a mozi és benne a film.
De vissza a Szerelmes biciklistákhoz.
Elsõ filmje, a Nyáron egyszerû 1963-ban készült: hamvas ifjak szerepeltek benne, míg ezt követte a most bemutatásra kerülõ film.
Fiatalokról szólnak ezek a filmek, fiataloknak, igaz ezek a fiatalok mára már apák, nagypapák és látva a mozit torokszorító nosztalgiával emlékeznek régmúlt ifjúságukra, balatoni nyarakra a Csepel bringákra, fecske úszókra a régi lányok nagy pettyes térd alá érõ ruháikra finom illatokra jóféle ételekrõl, egy szóval az elszállt áldott fiatal korra.
Átélhettük vele a kezdõ beat korszak -igaz "lájtos"- izgalmait, szembesülhettünk a fiatalságunk rossz és jó döntéseivel, esendõségünkkel, csalatásainkkal és csalódásainkkal a szerelemeinkkel.
Franciás könnyedséggel dolgozott, mintha a francia Truffaut lett volna : laza figurái amolyan kételkedve-vívódva szeretõk voltak, hibáikkal is szerethetõk,néha halálba hullóan tragikusak, de mivel modernül egyetemesek voltak, mindig lehetett velük azonosulni. Talán õ volt aki fedezte Káldy Nóra mindig messzire tekintõ, mosolyában is szomorúan tûnõdõ, gyönyörû arcát és pasztell tehetségét.
Mára már mindketten az égi filmgyárból tekintenek ránk, mi pedig szomorúan érezzük hiányukat itt ezen a sárgolyón.
Nézzük a képeket, lepereg ifjúságunk mint homokszemek azon a bizonyos órán, édes bús dolgokra gondolunk a Balatonra, barátságokra, lángosra a 2 forintos fagylaltra a 3.50 -s korsó sörre.........
10/10
fokusznyik 2009 jan. 04. - 12:40:44 10/10 Előzmény gabi99
(3/46)
Én nagyon szeretem Káldi Nórát. Mindig megérint.
vamosa 2008 nov. 28. - 17:57:36 Előzmény gabi99
(2/46)
Szóval itt a második kamaszkor ! Hajrá mindent bele ! A bicikli biztos megvan akkor mi tart vissza ? Persze a nyarat azért várd meg !
gabi99 2008 okt. 18. - 13:34:33
(1/46)
57 éves, vagyok. Jó lenne újra a Balcsi körül bringázni, csajozni és azon töprengeni, hogy is hívják azt a szemüvegest az Illés zenekarban.