olahmiki1959 2014 jún. 25. - 18:30:19
(25/45)
Nem csodálom, elég sötét a fotó. Viszont ennél nagyobb baj, hogy nem tudok rájönni, hogy ki lehet ez a lány, pedig baromi jól nézett ki, - a vízparton, abban a falatnyi fürdõruhában kimondott bombázóként tette-vette magát - erre ez a mafla srác, amikor a csaj behívja a sötét szobába, és elheveredik az ágyon, akkor néhány mondat után otthagyja!...
A zsebemben kinyílt bicskát alig tudtam összecsukni, olyan ideges lettem!...:DDD
De a viccet félretéve, a lány nagyon szép, nagyon izgalmas jelenség volt, jó lenne rájönni, hogy ki volt ez a színésznõ. Nem nagyon emlékszem rá, hogy láttam volna más filmben is...

A film egyébként nagyon tetszett, elgondolkodtatott, megérintett, - pedig nem egy "nagy film", néhány fiatalember, aki nemsokára nekiindul a nagybetûs ÉLET-nek, még utoljára ki akarja élvezni ezt az utolsó nyarat a 60-as években, - vagányak voltak, ugratták egymást, buliztak, táncoltak, lányokat próbáltak felszedni, mégis, valami olyan tisztaság, szerethetõség volt ezekben a fiatalokban, különösen a lányokban, az azóta szinte teljesen kihalt szemérmesség, báj, ártatlanság, hogy az ember szinte úgy érezhette, mintha egy másik világba cseppent volna másfél órára.
Szinte már teljesen elszoktunk attól, hogy egy fiatalokról szóló filmben nem röpködnek percenként a bazdmegek, a lányok nem beszélnek úgy, mint a szódáskocsisok, és ha fiatalok megismerkednek egymással, 5 perc múlva nem szeretkeznek vadul és önfeledten egy autó motorháztetején, vagy egy gyorsétterem mellékhelyiségében...:))

A nosztalgia mondatja velem ezeket a mondatokat?
Lehet, sõt, biztos.
Mégis, azt kell mondjam, felüdülés volt látni ezeket a srácokat, a lányokat, az akkori Balatont, az éttermekben néhány forintért kapható, elképesztõ adag ételeket, az ötvenes évek nyomasztó légköre utáni, felszabadult hangulatot, a fiatalok optimizmusát, amellyel nekiindultak az életnek, a bontakozó szerelmeket, a nagy érzelmeket, a fellángolásokat, a csalódásokat, és azt a sok-sok tehetséges fiatal színészt, színésznõt, akik akkor még csak a szárnyaikat bontogatták ebben a filmben.

A hihetetlenül bájos Káldi Nóra miért halt meg 49 évesen?
És Orbán Tibor, Jobba Gabi - és mások - miért lettek öngyilkosok?

Nem tudom, de ennek a fényében még fájóbb, és egyben talán vigasztaló is, hogy legalább néhány filmben megörökítették a tehetségüket.
olahmiki1959 2014 jún. 25. - 17:53:08
(24/45)
Nem Csûrös Karola. Ennek a lánynak sokkal jobb alakja van, a hangja is más, és az arca is.
user11 2014 jún. 25. - 10:59:24
(23/45)
Köszönöm, hogy kijavítottad, elnéztem
filoszemitabélus 2014 jún. 25. - 10:11:15
(22/45)
Lehet, hogy Csûrös Karola?
olahmiki1959 2014 jún. 25. - 04:06:06 Előzmény user11
(21/45)
Bocsánat, de az ezen a fotón szereplõ lány nem Jobba Gabi. (Azt, hogy kicsoda, egyelõre nem tudtam kideríteni, de hogy nem Jobba Gabi, az ezer százalék..:)
Jobba Gabi egy kb. fél perces jelenetben szerepel a filmben, mégpedig akkor, amikor Orbán Tibor a kerékpárját tolva, egyik kezében egy görögdinnyével, találkozik az éjszakában néhány lánytanítványával, és hazaküldi õket. A középsõ lány Jobba Gabi, aki összesen - miután akkor még fõiskolai hallgató volt, - talán két mondatot beszél a filmben...:)
webulon 2014 ápr. 17. - 12:41:48
(20/45)
Remek mozi ,- kor dokumentum
10-pontos

Viszont egy dolgon elgondolkodtam

Érdekes

,hogy abban a rendszerben milyen sok színész/mûvész vetett véget önkezével életének,- mi lehetett vajon a kiváltó indikátor beszûkültek és meghozták ezt a rettenetesen nehéz döntést.

Csak a legismertebbek írom le:

Soós Imre,Latinovits Zoltán, Szécsi Pál, Domján Edit,stb....
user11 2014 ápr. 16. - 23:57:27
(19/45)
Részlet a filmbõl: Jobba Gabi és Orbán Tibor. Ugyanabban az évben vetettek véget életüknek.(1983)
user11 2014 ápr. 16. - 23:16:12
(18/45)
A két tragikusan rövid életû fõszereplõ:

Káldi Nóra (1943-1993)
és Orbán Tibor (1943-1983)
kaloz14 2013 nov. 09. - 18:09:47
(17/45)
Az adott kornak megfelelõ pár érdekesség:
Reggeliznek egy büfé standjánál, s 1 literes üvegbõl isszák a tejet.
Tahi-Tóth ahogy kaszál, az hatalmas. Nézi a család, s õ kantáros fürdõruhában nyomja.
1:01:09-nél Tihany még mennyire nem beépített!

Amúgy idegesítõ a filmben a rengeteg éjszakai jelenet (végig sötét).

A viselkedésrõl (apró kis bunkó dolgok):
1. A pincérnek nem köszönnek.
2. "Természetesen" meg sem köszönik amit felszolgál nekik.
3. Második szervirozásnál sem köszönik meg.
4. Lánynak sem köszönnek.
5. Egymás mellett biciklizés a fõúton többször látható, ami már akkor is teljesen szabálytalan volt.

Szintén a korra jellemzõ párbeszédek:
- Én betiltanám a nyílvános helyen a csókolózást!
- Olaszországban betiltották....
- De ott kapitalizmus van!


- Tanulni? Minek? - (igazi proli hozzáállás)


- Hisz Istenben?
- Nem. Asszem nem.
- Kár, lebeszéltem volna.
LexH 2013 febr. 03. - 02:01:47
(16/45)
Az Illés együttesnek jól jött a film, különben nem énekeltek volna el egy Fényes-Bacsó számot, amely teljesen eltért az akkori és a késõbbi stílusuktól. Bacsó Péter itt még nem volt ismert rendezõ, de nagy múltú (és nagy hatalmú) filmes fõmufti volt. Káldy Nóra fiatalon jól nézett ki, ráadásul jól is játszott.
-greghouse- 2013 febr. 02. - 12:50:56
(15/45)
Nem azért, de akkoriban nem volt általános a sokváltós, mittudoménmilyen szuper kerékpár. Ezt a távolságot sima, ahogy te mondod, "null váltós" Csepel kerékpárral mi is megtettük a haverokkal, ráadásul az Alföldön, nem igazán jó útviszonyok mellett. Meg kellene próbálni, menni fog, ha nem nyavalyog az ember a váltók miatt.
temps 2012 júl. 14. - 01:15:55
(14/45)
Káldi Nóra gyönyörû nõ volt, az a fajta szépség, amilyet ma már nemigen látni. Miért ragadta õt el oly korán a halál?
offtopic
fredi60 2012 júl. 13. - 15:47:47
(13/45)
1965-ben az Illés ismeretlen volt????? :o

"1962 és 1963 között a repertoárjuk a Beatles és a „luxemburgi” rádió hatására kibõvült, a Bercsényi klubban tartottak elõadásokat, emellett a Petõfi Sándor utcai Építõk klubjában is rendszeresen felléptek. Ezeknek a fellépéseknek köszönhetõen a fõvárosban egyre népszerûbbek lettek, telt házas koncerteket adtak. Az 1963-as Sportcsarnokbeli amatõr fesztiválon aranyérmet nyertek. A másik aranyérmes a Metro együttes volt. A rendezvényen felléptek még a kor jelentõsebb amatõr zenekarai, énekesei, mint a Scampolo, a Benkó Dixieland Band, az Omega, aki egy gimnazista lányt (Koncz Zsuzsát) kísért, valamint Zalatnay Sarolta. Koncz Zsuzsa 1963-ban csatlakozott a zenekarhoz, akinek révén tovább bõvült a zenekar repertoárja. Sportcsarnokbeli szereplésük miatt (a közönség õrjöngött) az MSZMP KB Agit. Prop. Bizottságának egyik ülése foglalkozott az Illés-együttes feloszlatásának lehetõségével is."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Ill%C3%A9s-egy%C3%BCttes
10/10
Kárpáti Éva 2012 júl. 13. - 08:49:30 10/10
(12/45)
A feltüntetett blogot elolvasva (egész jó értékelés) csak annyit tennék hozzá, hogy 1965-ben az Illés még egy ismeretlen zenekar volt, így nem lehetett húzónév a filmhez (akkor már Bacsó neve sokkal inkább). Inkább egy lehetõség fiatal zenészeknek, hogy megismerjék õket. Annál is inkább, mivel nem saját számot játszottak, hanem Fényes Szabolcs zenéjét (amit késõbb már sosem tettek), pláne Mary Zsuzsit kísérve.
Jómagam akkoriban (1966) többször is megnéztem barátnõmmel - bár mindössze 12 éves voltam - és nem is sokat értettem ebbõl a filmbõl. Most nagyobb élmény volt, bár nem az én korosztályomról szólt, hanem 10 évvel idõsebbekrõl, de a téma örök, ami minden idõben érvényes. Akkoriban a legtöbb lány találkozott ilyen András-félével...
offtopic
kõmacska 2012 júl. 12. - 22:44:18 Előzmény ilali
(11/45)
ez a kép nagyon tetszett már a videóban is... :)
danton-b 2012 júl. 12. - 22:39:29 Előzmény alex4427
(10/45)
50 filléres fagylaltra:)
smartdrv 2011 jún. 05. - 20:51:39 Előzmény alex4427
(9/45)
basszus, arról én lemaradtam, 3 forintnál szálltam be
ilali 2009 júl. 07. - 10:31:05
(8/45)
Szerelmes biciklisták
offtopic
Pickwick 2009 jún. 30. - 16:00:42
(7/45)
Véletlenül azt olvastam a szereplõknél hogy Orbán Viktor (Tibor helyett). :DDD
Én kérek elnézést. :D

Ettõl függetlenül jó filmnek tûnik ha tudom megnézem biztos jobb mint a sok értelmetlen tucatfilm napjainkból.
perry 2009 jún. 30. - 13:16:46 Előzmény alex4427
(6/45)
Akár arra is:)