Phantasia 2014 ápr. 27. - 23:18:41
(629/729)
Kevés közhelyesebb és életszerûtlenebb romantikus filmet láttam ennél.
***SPOILER***
Nem is értem, hogy azokban akiknek tetszik ez a film, hogy nem vetõdik fel a kérdés, hogy ez a két ember egyáltalán miért szeretett egymásba?? Leginkább az a rejtély számomra, hogy a fiú mit látott a lányban. A lány az egész film alatt visítozik, idegesítõen vihog vagy bõg. Ezzel kb. össze is foglaltam az összes jelenetet. A mellékszereplõk hozzáállása érdekes még. Oké, a szülõk nehezen fogadják el a szerelmüket, mégiscsak kellett valami bonyodalom, hogy szóljon is valamirõl a film. De a csaj võlegénye, aki ahelyett, hogy kiakadna, amiért a menyasszonya épp most csalta meg valami random munkás csávóval, inkább még egyszer szerelmet vall neki és kb. támogatja. A fiú új csaja meg összebarátkozik Allie-vel, aztán jó barátnõkként köszönnek el egymástól. Ez mennyire reális???? Noah meg kb. a lelkét kiteszi a csajért, de mit kap cserébe? Szerintem semmit.
Szerintem ez a film nem szól másról, csak egy elkényeztetett kiscsajról.
10/10
Kacica55 2013 dec. 04. - 22:03:17 10/10 Előzmény Magnolia1
(628/729)
Nagyon tetszett 10/10
10/10
Magnolia1 2013 okt. 19. - 17:46:51 10/10 Előzmény Candide
(627/729)
Sablonos és kiszámítható? Ügyesen megtaláltad azt a két szót, ami pont nem illik erre a filmre. :)
5/10
Candide 2013 szept. 15. - 16:32:14 5/10
(626/729)
Sablonos és kiszámítható két órás bájolgás.
10/10
lucabubu 2013 szept. 15. - 15:29:56 10/10
(625/729)
Ilyen rendkívüli mély szerelem,erõs kötõdés szinte nincs is a mai világban...Talán azért is olyan megható a film.. A film alapjául szolgáló regény is nagyon tetszett.
10/10
lucabubu 2013 szept. 15. - 15:17:09 10/10
(624/729)
Gyönyörû film, egyik kedvencem...mindenkinek ajánlom.
9/10
Numa 2013 szept. 07. - 08:12:51 9/10
(623/729)
Folytatás (CSAK, HA LÁTTAD MÁR): Viszont nagyon szép, hogy az öregségben is kitart a felesége mellett Noah, azért a napi pár percért is, amikor emlékszik rá a felesége. Szereti úgy is és nem tartja feleslegesnek a történet felolvasását, az orvos sem tántorítja el ettõl.
9/10
Numa 2013 szept. 06. - 19:34:35 9/10
(622/729)
Érdekes... Többszöri megnézése után gondolkoztam el jobban az egész sztorin és, így annyira már nem is tetszik. NE OLVASD, HA NEM LÁTTAD MÉG, MERT LELÖVÖM A POÉNT! :D Igen, ez klassz, hogy szerelemi történet, de néha túlzásokba esnek (pl. egyszerre halnak meg), mert csodára is képes a szerelmük... <3 Érdekes elgondolkozni az egyes karaktereken is(külön a fõbb szereplõkön) valamint azon a végsõ döntésen, hogy otthagyja a võlegényét... De igen a szerelem, tudom... :)
10/10
Anna018 2013 aug. 21. - 02:00:52 10/10
(621/729)
Már annyi jót hallottam errõl a filmrõl és a hétvégén végre vettem a "fáradságot" és megnéztem.Nem,hogy nem bántam meg,de az egyik kedvenc filmem lett.Imádtam az elejétõl a végéig. Rachel Mcadams és Ryan Gosling páratlan alakítást nyújtott.Igazán tehetségesek mindketten.
Megy a filmre az abszolút megérdemelt 10 csillag.
9/10
Karter 2013 aug. 13. - 11:19:49 9/10 Előzmény Bellavita
(620/729)
Sziasztok:

értékelésem (spoiler lehet benne): a film jó, sõt nagyon jó...olyan megkönnyezõs, szerelemi történet, de azért pár dolog miatt "csak" 9es nálam:

szerintem a filmet a nõi fõszereplõ, Rachel McAdams viszi, hatalmas alakítást nyújt...nagyon átjön nekem az a vívódás, ami benne van.
Gosling nem rossz, bár lehet a szerepe miatt olyan kis bugyuta, szótlan emberkét alakít, igaz amit kell hozza.

Ami nagyon nem tetszett utólag (érdekes a filmet nézve akkor tetszett), szóval amikor a hölgy anyja elviszi a lányt egy helyre, ahol az õ évtizedekkel elõtti szerelmét mutatja neki...Na ekkor tudtam, mi lesz a film vége...és ezért bosszant, mert így megint egy kicsit az anyja hatására dönt úgy, hogy melyik palit választja.

A végén sajnos van egy giga túlzás, a kéz a kézben meghaló öregek...ez nem kellett volna bele...túl amerikais lett, sajnos.

De szép film, érdemes megnézni!
7/10
Bellavita 2013 júl. 10. - 00:07:35 7/10
(619/729)
A film klasszikus, "mindig bejön" kliséket használ: a szegény fiú esete a gazdag lánnyal, ahol a pénz helyett a szerelem gyõz. Amikor a lány választás elé áll, magamban igyekeztem lejátszani, hogy ebben a helyzetben vajon mit tennék? Nem sikerült döntést hoznom :-)
Szóval: Ryan Gosling-ot késõbbi filmjeiben szerettem meg, fiatalon (és plasztika elõtt) kevésbé volt jóképû, viszont már fiatalon is nagyon jól játszott! A színészi játékok kiválóak, Noah jól hozza a kicsit introvertált fiú szerepét, akinek nézése mindent elárul, a csaj pedig lubickolt szerepében!
Nõ vagyok, és csodaszép, örök szerelemre vágyom, így persze, hogy tetszett a film, hiszen elhitette velem, hogy bizony létezik örök szerelem. Kár, hogy nincs olyan, hogy egy pasiban láthassuk a kettõt: azaz a gazdag, mûvelt és tanult pasi az, akibe szerelmes. Ésszel átgondolva, talán veszélyes egy teljesen más osztályból származó mellett dönteni, aki lehet, hogy intellektuálisan nem fogja tudni lekötni egy életen át.
Node vissza a filmre: kicsit hatásvadász, sõt nagyon- fõleg a vége, az együtt elszenderülés. Én ésszel ezt fel tudom fogni, de a szívem könnycseppeket fakasztott... szóval pici szirup, régi idõk, sok romantika, könnyedség, szerelem és racionalitás- döntések és felelõsség, öregség és összetartozás. Minden benne volt, ami a tökéletes pontszámhoz kell, de valahogy én a film végén úgy álltam fel, hogy könnyes volt a szemem és az eszem azt mondta: micsoda bárgyú film volt :-)
Szóval a pontszám esetében is nehéz a döntés: a szív és az ész mást diktál. Igy lesz 7/10. A lehúzás a túlzott romantika,szirup és hatásvadász jelenet miatt.
nyc 2013 jún. 16. - 13:43:34
(618/729)
Egyszerûen felháborító és minõsíthetetlen, hogy ez a szemét retekklub egyszerûen csak elvágta az utolsó 5 percet, pedig abban volt az egész film lényege!!!!!

A film nagyszerû, csodálatos, megható és gyönyörû!
10/10
kasi 2013 jún. 13. - 23:29:48 10/10 Előzmény Gautama
(617/729)
a legnagyobb film amit valaha láttam és újra össze hozott azzal a Nõvel akit Szeretek! :) és meg is lepõdtem azon hogy a a fõ hõs 2 nap híján egy idõs velem mivel ö Ryan Gosling
Született: 1980. november 12 én meg ugyan így csak nov14 ez kifejezetten jól eset :)
9/10
komzoz65 2013 ápr. 18. - 13:01:01 9/10
(616/729)
Az amerikai tömegfilm a környezet sajátosságainál, a kulturális hagyományoknál és a kõkemény piaci szükségszerûségeknél fogva mindig is nehéz helyzetben lesz egy tetszõleges témájú történet elõadásánál. Egyszerûbb, érthetõbb meséket adnak elõ általában. A hatásvadászat és a hatásosság vékony mezsgyéjén lavírozva. Kötelezõ happy enddel súlyosbítva. Emiatt a cizelláltabb, sokszor kultúrsznob európai széplelkek fanyalognak gyakorta. Pedig bizony sokszor ezek a prózaian giccsnek titulált alkotások gyémánt tisztasággal rendelkeznek, némely lilaködös, akár sztárolt handabandával szemben is. Ennél a filmnél is errõl van szó. Szép, kedves történet, tisztán elõadva, emberekrõl, embereknek, minden hamis felhang nélkül. Akinek meggyõzõdése, hogy giccs, az sajnos sznob, a közönségnek nincs ennyire rossz ízlése.
1/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 05. - 16:34:31 1/10
(615/729)
Ismét csak egyetérteni tudok Stanmore-ral :) Némelyek itt összekevernek elég komolyan dolgokat :)
1/10
Nezo_nezo 2013 ápr. 05. - 15:45:49 1/10 Előzmény stanmore
(614/729)
Teljesen egyetértek.
1/10
stanmore 2013 ápr. 03. - 20:28:49 1/10
(613/729)
Hát igen baromira életszerû az egész és pláne nem elcsépelt klisékkel zsúfolt az egséz,a vége különösen tipikus és átélhetõ ,csakhát attól függ kinek:)
1/10
stanmore 2013 ápr. 03. - 20:26:12 1/10
(612/729)
Én fordítva látom,hogy egy bizonyos dologra utal, de nagyon, ha valaki erre a már kabarészámba illõ giccsre 10-et ad:)
grace08 2013 ápr. 03. - 14:50:31
(611/729)
Nem az alaptörténettel van a baj - legalábbis szerintem-, mert az tényleg megható, szép, ráadásul úgy gondolom mindenki látott már a környezetében legalább egy hasonló példát, amikor a felek nemcsak a jóban, hanem a rosszban is kitartottak egymás mellett. Inkább ezek a tipikus szappanoperákból ismert fordulatok, mint pl. szegény, melós koszos, ám intelligens fiú, elkényeztetett lány, naná, hogy ebbõl következik, hogy a sznob szülõk rossz szemmel nézik a kapcsolatukat, ráadásul anyuci még jól be is tesz nekik azzal, hogy eldugja a leveleket, majd a végére kiderül, hogy igazából a saját maga által elkövetett hibákat nem tudja feldolgozni. Ehhez még hozzájön a hatásvadász zene, hatalmas romantikus összeölelkezések, stb. Nincs ezzel baj, de láttuk ezt már párszor.
Nekem egyébként mindezek ellenére tetszett, egy kedves és szép film, igaz sírni nem tudtam rajta, mint itt sokan, pedig én egy igazi bõgõmasina vagyok...
Gautama 2013 ápr. 03. - 13:45:05 Előzmény stanmore
(610/729)
Ezt megint félre érted.
Spoiler vagy nem, aki nem akarja ne olvassa!
Nem az a lényeg, hogy szegény vagy gazdag, meg, hogy a mama mikor jött rá, hogy a lányát hagynia kellene jól dönteni. Ez a film az idõs pár, illetve az idõs Noah viselkedésétõl lesz gyönyörû. Attól, hogy nem mutatja a film az összes közös élményüket, a szürke hétköznapokat és a konfliktusokat, lehet sejteni, hogy a sok szép emlék mellett sok minden egyében is keresztül mentek, pl az idõs hölgy szenilitása és hisztijei, de ennek ellenére Noah kitart mellette és így kerek az egész. Amikor valaki úgy is kitart valaki mellett, amikor annak fogalma sincs róla, mert valamikor szerették egymást, számomra torokszorító. Az meg, hogy a naplót a hölgy írta, pontosan azért, hogy Noah felolvassa neki, hogy emlékezni tudjon- szerintem nagyon szép csavar! A film talán "belsõ munkát" is igényel, talán azért tartják giccsesnek és sablonosnak azok akik csak a képeket látják és nem képesek átérezni. Vagy talán nem is voltak még igazán szerelmesek, de hogy a véleményük írásakor nem azok, az tuti!