Anita851020 2009 máj. 05. - 11:13:23
(5/25)
Megtaláltam a rendezésre utaló dolgot.

Budapest - Éva elszerzõdött egy másik társulathoz - mondta Szerencsi Éva (†52) férje hétfõ reggel a Ruttkai Éva Színház fõigazgatójának, Szalai Zsoltnak, aki azért kereste a színésznõt, hogy felajánljon egy szerepet az Apácák címû musicalben, ahol Bánfalvy Ági lett volna a partnere. De Szerencsinek már nem adatott meg, hogy teljesüljön a vágya, és újból együtt játsszon Bánfalvyval, akivel valamikor a nagy sikerû Abigél címû televíziós sorozatban szerepeltek.

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //-->


Szerencsi Éva 52 évet élt - Hétfõ reggel azért hívtam fel otthon Évát, hogy felajánljak neki egy szerepet - mesélte Szalai Zsolt. - De férje, András megtörten csak annyit mondott: "Éva elszerzõdött egy másik társulathoz." Éva másfél hete úgy ment be a kórházba, hogy fájdalmai vannak, rendbe kell hozatnia magát.
A színházban csak sejtették, hogy a színésznõ beteg. Feltételezték, hogy a rák támadta meg. De õ soha nem beszélt errõl, nem is panaszkodott. A szezon végén megtartotta a rendelkezõpróbáját a Mátyás király meséi címû produkciónak, amelyet õ rendezett. Egy nappal a kórházba vonulása elõtt még a díszletekrõl tárgyalt a színházban, és örömmel mesélte, hogy a fia, Imi (18) jó eredménnyel érettségizett le. A munkáját most Nagy Miklós rendezõ fejezi be, de a mûsorplakátokon Szerencsi Éva neve szerepel majd.
- Három évet töltött velünk - emlékezett Szalai Zsolt. - És most nagyon örülünk, hogy megszépíthettük az utolsó esztendeit.
Anita851020 2009 máj. 05. - 11:00:54
(4/25)
Köszönöm a linket. Sajnos mint színésznõt is sokszor mellõzték. Pedig, ha jól megnézem zsenge 23 éves fejjel, a mostaniak közül pár ember botrányosan rossz, és ilyen mûvészt, mint Szerencsi Éva, pedig mellõztek.
Anita851020 2009 máj. 05. - 10:56:50
(3/25)
Nem tudom feltûnt-e, de itt a porton a nevénél találtam egy érdekes dolgot.

Mesebeli Mátyás rendezõ
bemutató: 2004. december 5. Ruttkai Éva Színház

Decemberi bemutatót õ rendezte, és két hónappal elõtte októberben halt meg. Nem tudom mennyi ebbõl az igazság, de ha így van tiszteletreméltó dolog, hogy rendezõként említik, pedig elõtte már nagyon beteg volt.
Anita851020 2009 máj. 05. - 10:51:01
(2/25)
Ez igazán így van. Én szeretem hallgatni is a hangját, mert azon ritka színészek közé tartozott, akik értettek is a szinkronizáláshoz. Õ nem csak felmondta a szöveget, hanem játszott is hangjával, és egyszerûen fenomenális volt.

Emlékszem halálakor, az M1-en, a Napkeltében volt "osztálytársai", "tanárai" és az írónõ, Szabó Magda emlékeztek meg róla.
Anita851020 2009 máj. 05. - 10:35:14
(1/25)
Szinkronizálni is kiválóan tudott. :-)

Tény, hogy legismertebb filmje az Abigélbõl Vitay Georgina.