Shosannah 2011 máj. 24. - 07:24:26 Előzmény Beni89
(140/160)
Pont a Szerelmünk lapjait? :S .....akkor már inkább a The Fountain, ha már egyszer szerelmesfilm
1/10
Beni89 2011 márc. 02. - 22:52:19 1/10
(139/160)
Ez a film egy erõs 1pontot ér.
SPOILER
A srác egy igazi f*szláma aki családot alapít tönkretéve ezzel a 2 gyereke és a felesége életét, a nõ meg.. egy pénzéhes k*rva aki fogadásból 10 évig nem találkozik a nagy szerelmével hanem egy pénzes üzbég focistán élõsködik. Ja és ne hagyjuk kis a vonatos részt ahol a srác simán hagyta volna h elüsse a vonat a lányt (csak úgy forrott a levegõ a szerelemtõl)nameg amikor fogadásból megd*gta a szöszit a wc-be aztis átjárta a szívbõl jövõ szerelem, a temetésrõl nemis beszélve ahol a kislány viselkedése dühítõ. De a végkifejlet a legszebb! Az eget rengetõ szerelmük megpecsételése gyanánt bebetonozták magukat! Hát tényleg.. ennél romatikusabbat énse tudtam volna kitalálni xD (ezt már énis megkönnyeztem de a fájdalomtól)
Egyszóval kifejezetten irritáló mindkét szereplõ és az egész film.. ha romantikus és gyönyörû filmet akar látni vki akk a Szerelmünk lapjait nézze meg.
offtopic
Pandamanci 2011 jan. 23. - 15:15:06 Előzmény RDoo
(138/160)
Pedig ilyen az igazi szerelem, vad és féktlene, fájdalmasabb, mint bármi más. Te még sosem voltál szerelmes?
Pandamanci 2011 jan. 23. - 15:13:25 Előzmény hallucinations
(137/160)
Nem is tudtam, hogy a valóságban is együtt vannak:)

Eszméletlen film a szerelemrõl...imádom ezt a filmet:)
10/10
sabaton 2011 jan. 22. - 17:52:06 10/10 Előzmény dancergabor
(136/160)
Ennél szebben én sem tudtam volna megfogalmazni ;)
1/10
Éduah 2011 jan. 19. - 21:02:23 1/10 Előzmény hallucinations
(135/160)
ez egy annyira ostoba, unalmas, közhelyes film volt, hogy akár amerikai is lehetett volna... remélem a fiatalok nem a hányingerfakasztó csöpögõs gagyogásokkal, felszínességgel, esõben történõ nagy szavak mondásával azonosítják a szerelmet, a férfi nõ kapcsolatot az ilyen filmek hatására.
10/10
hallucinations 2011 jan. 18. - 01:25:33 10/10
(134/160)
Marion Cotillard és Guillaume Canet babát várnak. :) Amúgy a filmet imádom.
RDoo 2011 jan. 12. - 10:19:56
(133/160)
Voltak dolgok amik nem tetszett a filmben, mikor: - hagyta volna h elüsse a csajt a vonat, mert azért a fiú sértettsége nem egyenértékû egy emberi élet feláldozásával, na meg le is csukhatták volna, ha elüti a vonat a lányt, és kiderül, hogy hagyta. - néha túlságosan durvák voltak egymás érzelmeivel, szóval ha az én érzelmeimmel így játszottak volna, mint ahogy õk tették egymással, én biztos örökre megharagudnék....ha szerelmes vagyok, nem szeretem bántani a másikat, azt fõleg nem, ha engem bánt.
RDoo 2010 dec. 26. - 14:24:58 Előzmény nemvagyokitt
(132/160)
A Szerelmünk lapjaihoz ne hasonlitsd,az egy tipikus hatásvadász film,semmi eredeti nincs benne,tömegekenek való akik a cirkuszt szeretik!
RDoo 2010 dec. 26. - 14:23:24 Előzmény nemvagyokitt
(131/160)
Azért ettöl is van szebb film,én már csak tudom!
9/10
stomachh 2010 dec. 21. - 10:07:31 9/10
(130/160)
Amindenit, ez aztán a francia romantikus dráma/vígjáték! Egy jól kitalált sztori, remek fényképezés, jó rendezés, kiváló szinész játék. Sok érzelem, sok nevetés, drámai pillanatok, szenvedés, itt-ott kicsit értelmetlen.
A port.hu kritikáját http://articles.port-network.com/article/7338 is javaslom elolvasni.

Nagyon tetszett! 9/10.
10/10
dancergabor 2010 nov. 02. - 00:00:52 10/10 Előzmény nuca2831
(129/160)
Kissebb SPOILER:
Ha megfigyelted, a végén két befejezés van. Egy reális, és egy alternatív, amiben körülírják, hogy mi lett volna ha másképp alakul a doboz története.
Spoiler Vége !

Összességében nagyon jó film, ajánlom azoknak ,akik szeretik az olyan filmet ,amiben van érzés.
nuca2831 2010 szept. 22. - 22:04:28
(128/160)
reg lattam mar ennyire ertelmetlen filmet. Szepek a francia filmek, ez igaz, jajjjj de ez. haaaaaaaaaaaaat micsoda vega van... az egesz olyan szepen befejezodhetett volna..
BelleDeJour89 2010 szept. 19. - 04:12:56
(127/160)
Köszönöm, hogy léteznek francia romantikus filmek és így a világ kicsit megmenekülhet a sok ócska, nyálas, közhelyes amerikai maszlagtól. Milyen Szerelmünk lapjai? Hol van abban az igazi La vie en Rose? Az élet egy kegyetlen rózsaszín játék, mivel a végén mind betonban végezzük...
1/10
tamast2 2010 aug. 27. - 12:27:31 1/10 Előzmény nemvagyokitt
(126/160)
Hat azert a "Szerelmunk Lapjai" jobb ami a pontszamokbol is latszik, meg persze abbol is, hogy megnezzuk a filmet :-) Ez sem volt olyan rossz, de nem volt tul realis. Ugy a 8,5-os atlag az jo. Ja es mitol vigjatek? Egy poen nem volt benne. Egy sem! Mondjuk az nem baj, de en biztosan nem neztem volna meg ha valami vigjatek lett volna. Ez sokakat elriaszthat a filmtol.
10/10
Kuznyecov 2010 aug. 16. - 19:43:39 10/10
(125/160)
Bûbájos kis film. Aki szereti a francia filmeket, az feltétlenül nézze meg.
10/10
nemvagyokitt 2010 aug. 02. - 20:03:43 10/10
(124/160)
Nézd, engem nem sértesz meg a kritikáddal, viszont furcsállom, hogy hogy nem elehtni szeretni ezt a filmet. Én véletlen akadtam rá a gépen, az USB-met adtam kölcsön az egyik haveromnak, aki rajtahagyta ezt a filmet. Kíváncsiságból megnéztem (nem ezen az oldalon, mes semmi kritikát, magát a filemt), és ez jó egy hónapja lehetett, de ha hiszed, ha nem, minden egyes áldot tnap újra megnézem ezt a filmet. Nem tudom megunni, valami új dolgot mindig felfedezek benne.

Nem tudom, idegesítõ alatt mit értesz, de akkor az összes romantikus film idegesítõ valaemilyen szinten, mert pont attól film, hogy nem szokványos békében élnek, hanem valami akadályozza a szerelmet. Ez valamiylen szinten mindig idegesítõ.

Történet, cselekményszál semmi? A két ember fiatalkorétól szereti egymást, de félnek, hogy elveszítik a abrátságot, félnek kimutatni az érzéseiket, a játék fontosabb. Csak nagysokára jönnek rá, hogy nem tudnak mégsem egymás nélkül élni, és feladjáka büszkeségüket.

Egy-két aranyos, szerelmes jelenet akad?! Minden egyes jelent,a hol 2-en vannak, aranyos. A párnacsatás is, pedig abban semmi romantikus nincs. Az is, amikor Julien bemegy a szupermarketbe, ahol Sophie dolgozik. Minden egyes jelenet el van találva, és a helyén van.

Én a Szerelmünk lapjait nem értem, hogy lehet azt a filmet szeretni. Nem akarom szétoffolni a topikot, de leírom: az a film (nekem legalábbis) arról szólt, hogy volt egy lány és egy fiú, a lánynak nem is tetszett a fiú (az elején érdekes még randizni se akart vele elmenni, meg semmi, késõbb is csak ragaszkodott hozzá), de összejöttek, aztán hiáva voltak néhány órányira egymástól, egyik se kereste meg a másikat. A csaj se írt a a fiúnak. Aztán a ragaszkodás miatt együtt éltek a továbbiakban. Abban a filmben semmi romantikát, semmi szerelmet nem láttam, semmi hiányzást a másik iránt.

Itt a bebetonozós jelentnél már zokogtam. És ezt úgy írom, hogy még életemben nem is könyneztem egyetlen filmen se.

És napokig gondolkodtam még rajta.

De hogy ne csak istenítsema filmet: a végére az az öregkori álomkép nem kellett volna, a bebetonozás után be kellett volna fejezni a filmet. Ráadásul az az idpsek otthona beli jelent nem szép, az egyszeráen nem kellett volna oda.
mosoly87 2010 júl. 28. - 01:41:40 Előzmény nemvagyokitt
(123/160)
Elõre mondom: elnézést a sok rajongó komment gazdájától, de a véleményem õszinte.

Ahogy a sok-sok pozitív kommentet olvastam, nagy lelkesedéssel álltam neki filmnek, de hatalmasat csalódtam:S

Szeretem, ha egy film elgondolkodtat, és nem szokványos, de ez egyenesen idegesítõ volt. Történet/cselekményszál semmi. Egy-két aranyos szerelmes jelenet akad, de vétek lenne ezt a filmet a Szerelmünk lapjaihoz hasonlítani. Az a film után el lehet gondolkodni, meg lehet könnyezni, miután megnézed, odabújsz a párodhoz, de a Szeress, ha mersz egy tipikus francia idétlen film..:S Nagyon bele kell gondolni, hogy valami értelmet keressünk neki:S
10/10
nemvagyokitt 2010 júl. 25. - 22:05:35 10/10 Előzmény dorologia
(122/160)
én csak azt nem értem, ki az a pasi akit Julien felakasztott?? :o és utána miért hívta fel Shopie-t hogy "cap" ? v ezt csak képzelte? mert utána megint a kocsiban ül, telefonálva.
És amikor végülis Julien nem tette meg az esküvõjén, h nemet mond, akkor ott vége van a játéknak nem? Mert Shopie nyert...
na és miért volt az hogy 10 év után Shopie ráhívta Julienre a rendõrséget? :D
Ééééés végül, miért Shopiet hívják föl, M. Janvier feleségeként?

Julien nem konkrét személyt akasztott fel, sõt, ez az egész egy álom volt, mert nem jó az élete, nem szabad, és a benen rejlõ feszültséget jelenti, hogy álmában elrabol valakit (a csomagtartójában), utána meg felakasztja.
A játéknak azért nem lett vége az esküvõn való igennel, mert ez csak egy kérdés volt ott az asztal alatt, nem pedig kérés, ez nem a játék része volt, hanem inkább az akkori barátságukhoz tartozott, gyerekként beszélgettek errõl.
Sophie azért hívta rá a rendõrséget, ennyi idõ után, mert emlékezz, hogy váltak el, Julien a vonat elé állította bekötött szemmel...
10/10
nemvagyokitt 2010 júl. 25. - 22:00:22 10/10
(121/160)
a legszebb film amit valaha láttam *.*

végre egy reális, nem nyálas, mégis gyönyörõ és bájos film

milliószor jobb a Szerelmünk lapjainál, mégsincs felkapva

11/10 :)

az utolsó jelenet a filmtörténet legszebb alkotása *.*