Téma: Széttörve

6/10
Markoo 2017 máj. 12. - 19:33:30 6/10
(34/94)
SPOIER-t tartalmazó kérdés!!!
Kérlek titeket, valaki mondja meg, hogy a végén Bruce W. miért van benne és mi a lényege ennek a \"lezárásnak\" ?
3/10
pihes 2017 máj. 11. - 15:27:21 3/10
(33/94)
Döbbenet az, hogy mennyi, és milyen sok az üresjárat, kb 80 percig... Talán, az utolsó fél óra az, ami, hoz is valamit. Hogy mit? Egy kis fantasztikus ökörködést! Ja, és BW-re osztott szerep, kb 1 mondat, kemény. Jó, hogy bele nem szakadt...
Ilyen pocsék filmet, rég láttam. Ez is azt bizonyítja, hogy a sz@r filmekrõl lehet, jó sokat írni.
3/10
beo71 2017 máj. 10. - 15:33:14 Előzmény Queen999
(32/94)
SPOILER

A film utolsó pillanatában megidéznek egy filmet ( Shyamalan : A sebezhetetlen ), aki azt látta, beugrik neki az összefüggés. Shyamalan mindig a jó és a rossz harcát, az örök ellentétet fényképezi. Ha van velejéig gonosz, akkor van ( isteni) jó is és fordítva is igaz: Ha van tökéletes törhetetlen ember, jóság, akkor lennie kell az ellenkezõjének is, a velejéig gonosz, széttört embernek.

SPOILER --- ezt csak, akkor olvasd, ha már megnézted A sebezhetetlent, mert ott is a film végi csattanó, az egészet átíró, utolsó pillanat a fontos és persze a legnagyobb SPOILER!!!


A sebezhetetlen ( Unbreakable - magyarul valahogy Törhetetlen, széttörhetetlen ) fõszereplõje Bruce Willis, aki fokozatosan jön rá ( a nézõvel együtt ) hogy Õ sebezhetetlen, törhetetlen és van valami, amire ezáltal õ predesztinálva van : a gonosz megérzése, üldözése, a sebezhetõek védelme. Erre csak a film legvégén jön rá. ( Imádni való egyébként a filmben, hogy a saját fia elõbb megérzi, mint õ maga.- A kölkök elõbb elhiszik a hihetetlent, mint a felnõttek! ) Itt eleve az a film címe: Széttörve, a fõszereplõrõl tudjuk, hogy gonosz, még, ha nem is mindegyik énje. Ebben a történetben a lányt futni hagyja,az ismert okok miatt, és úgy néz ki a Bestia is szabadon marad...de nem kell nagyon elborulnunk, hiszen a bárban a bestia, a Széttört mellett ott ült a SZÉTTÖRHETELEN is!!!!
10/10
örZSEH 2017 máj. 08. - 21:07:35 10/10
(31/94)
Nagyon jó film. Kicsit félve töltöttem le, mert a mozira nem volt merszem elmenni. Így is részletekben néztem meg. De.
A vége zárulhatott volna csattanóval, pl. a lány megöli a Beastet, és vége, "minden happy". De elengedte. Miért? Mert meglátta a lányon a saját maga által okozott sebeket /vágásokat/. Abban a pillanatban rájött, hogy õ is ugyanolyan sebzett, mint õ maga /anyja, nevelõje bántalmazta gyerekkorában, ezért lett belõle az ami/. Még mondta is, hogy "the broken are evolved", illetve "you are different from the rest". Meglátta magát a lányban, ezért hagyta futni.
Mikor azonban a rendõrnõ a szabadulás után kinyitja a rendõrautót és odaszól a lánynak, hogy "vár a nagybácsid" a tekintetébõl le lehet olvasni a lánynak, hogy nem akar menni, hiába szabad, mégsem az, mert egy újabb rabságba kell visszatérnie, talán ez az a pont, hogy feladja õt, amiért évekig molesztálta /apja halála után az õ gyámsága alá került/. Bár ez nem biztos hogy így fejezõdött be, ezt már nem látjuk, ez már csak az én következtetésem.
Szóval valamilyen szinten pozitívan ér véget a történet. A két sebzett lélek találkozása, egymás felismerésébõl fakadóan talán a velük szemben elkövetett erõszaktevõkkel szállnak szembe ezek után valamilyen módon. Ki tudja. Érdekes befejezés.
James McAvoy zseniális. Egyszerûen fenomenális. Ilyen alakítást talán utoljára deNiro alakított a Cape Fearben. Le a kalappal.
10/9. :)
10/10
Queen999 2017 ápr. 22. - 20:57:32 10/10
(30/94)
Hú, hát nem is tudom hol kezdjem. Ez a film nagyon sokkolt. Nemrégen néztem meg, és el kell mondjam, én egyáltalán nem csalódtam, sõt, teljesen magával ragadott.

Mikor megnéztem az elõzetest, nagyon sokat vártam a filmtõl, és amit vártam, azt meg is kaptam. Az elejétõl a végéig nagyon érdekes volt, nem untatott, fogalmam sincs, hogy mi bajuk van egyesekkel ezzel a filmmel. A színészek is valami fantasztikusat alkottak.

Viszont ... lehet, hogy én vagyok a hülye, DE a végét nem értettem, és folyamatosan kérdeztem, hogy \"most mi van?\".
Anna Dé 2017 ápr. 18. - 02:05:36
(29/94)
Hihetetlen egy történet. Az ember vár a végén vmi csattanót, aztán ott marad benne a kérdõjel. Tényleg csak ennyi volt? Semmi para, semmi dráma, semmi feszültség, feleslegesen elpazarolt 2 óra megint az életbõl. Valahogy így vagyok mostanában ezekkel az M. Night Shyamalan filmekkel. Rendezõként zseniális a pali, de forgatókönyvíróként nem igazán állja meg a helyét. A Jelek óta nem is csinált jó mozit, szerintem. Na mindegy, még szerencse hogy nem moziban néztük meg, mert így lehetett szünetet tartani két unalmas snitt között, vagy jelenet között. Sokat nem veszt vele senki ha kihagyja ezt a filmet az életébõl, nem ez lesz Shyamalan legjelentõsebb filmje, ebben biztos vagyok. James McAvoy viszont zseniálisat alakított, pláne Hedwig szerepében :))
kornflakes23 2017 ápr. 15. - 00:25:58
(28/94)
Nyomokban spoilert tartalmazhat:
Nem értem, miért háborognak annyian a film végén, sejthettük a trailerbõl, hogy lesznek benne természetfeletti (a film alapján természetes) elemek. Amúgy nagyon tetszett az alapsztori, rengeteg lehetõség lett volna benne, mégis egy teljesen kiszámítható, néhol vontatott filmet kaptam (pl. agyrem volt, ahogy az egyik lány harmincöt vagason keresztül csesztette a zárat a dróttal) :( Egyébként tényleg így kezelik ezt a betegséget? Szerintem ez legalább onveszelyes lenne a valóságban, akkor is, ha egy kilenc éves énrõl van szó.
10/10
Benedith 2017 ápr. 11. - 01:27:16 10/10 Előzmény Reiner Werner
(27/94)
Mi volt a baj a filmmel?
Reiner Werner 2017 ápr. 09. - 09:41:59
(26/94)
A fõszereplõ színészi játéka nagyon jó, a film nagyon nem az.
10/10
Benedith 2017 ápr. 07. - 21:29:38 10/10
(25/94)
Imádtam, szerintem nagyon jó film! Legszívesebben máris megnézném újra. James McAvoy zseniális, imádom az alakításait, felemelõ a színészi játéka. Anya-Taylor Joy is ügyes, õt a Morgan-ben ismertem meg, már abban a filmben is szimpi volt. Tudnék még ömlengeni, de azt hiszem, ennyi elég lesz. :D
6/10
Viktor6665 2017 ápr. 06. - 17:49:00 6/10
(24/94)
Trailer alapján jobb filmnek tûnt(bár melyik nem). A vége tipikus természetfeletti Shyamalan zagyvaság, ezért csak 10/6.
9/10
Véduska 2017 márc. 21. - 11:48:52 9/10
(23/94)
Szenz`aciós film!
Az utolsó 15-20 percet leszämítva ami t`ulz`as. De ha valaki talälkozott ilyen betegséggel az tudja mirôl van szó.... nem okozott csal`odäst! 9/10

Ui.: ha valaki tud még ehhez hasonl`o filmet k`erem jelezze!
9/10
galooo_89 2017 márc. 14. - 13:53:50 9/10
(22/94)
Senki nem tud mögénézni a filmnek? Az utolsó, picit eltúlzott 20 percen kívül zseniális film, a fõszereplõ és a pszichológusnõ számomra tökéletes, érdekes vázolás errõl a betegségrõl, a problémák megoldásáról... Aki nem hatalmas látványvilágú tipikus hollywoodi csinnadratta alkotást vár, annak nagyon nagyon ajánlom! 10/9
7/10
Moviefan04 2017 márc. 05. - 16:18:33 7/10
(21/94)
Jó filmet vártam de egy szuperhõs filmet kaptam. Kicsit csalódtam.
5/10
RTommy9 2017 febr. 28. - 19:27:07 5/10
(20/94)
A 2 perces elõzetes után azt hittem, hogy jó film lesz ez, de NEM! Elég gyenge és baromság az egész, moziba semmiképp sem érdemes megnézni, de nagyon otthon sem. :/ Bánom már, hogy megnéztem, mert sokkal többet vártam. Egyedül a fõszereplõ kis csaj alakít jól benne, SEMMI MÁST nem tudok kiemelni a filmbõl! 10/4.
beo71 2017 febr. 15. - 13:23:57
(19/94)
Shyamalan mesélõ : nála le kell menni gyerekbe vagy legalább tinibe és akkor beindul a para. Nagyon szeretem a filmjeit, ( na, jó, párat nem annyira ) eleve felkészültem rá, hogy nem fullba nyomja a horrort. Vízer Balázzsal ellentétben szerintem a horrort nem folyamat kell nyomni, a lelki tényezõ fontosabb, ennek mestere Shyamalan.
10/10. Tökéletes szórakozás.
McAvoy már régóta zseni, ez most örömjáték volt neki. Nekem pedig igazi mozihangulat, végre nem vágták agyon az egészet, nem kell szédülve kijönni a moziból. Nem kellett feszülten figyelnem : melyik Bosszúálló, melyik oldalon van perpill, csak élvezni kellett a fojtogató érzést, hogy elõbb-utóbb jön a bestia. Imádtam.
A végére pedig megkaptam a nagy bummot, mert egy nagy kedvencet idéztek meg.
zegorias 2017 febr. 14. - 18:39:02
(18/94)
McAvoy szerencsés, hogy ezt a szerepet megkapta............mert bár maga a film nem jó, egy ilyen sokszínû alakítás olyan kapukat nyithat meg Hollywoodban, melyek eddig zárva voltak........(majd kiderül).........Mindenesetre én kiemelném még a 20 éves Anya Taylor-Joy-t, akit rövid idõn belül most látok harmadszorra nagyon jól alakítani (A boszorkány 2015, Morgan 2016) és szerintem szép karrier állhat elõtte............(majd kiderül)............
10/10
mummy1 2017 febr. 12. - 00:27:43 10/10 Előzmény ztani
(17/94)
Sajnos az a legritkább eset, amikor az Oscart a valódi alakításért adják...Nem sok színész/rendezõ van, akinek a tényleges szerepformálásáért/munkájáért lett odaítélve. Az Oscar már rég szégyen...
7/10
blood.1 2017 febr. 10. - 22:01:28 7/10
(16/94)
Rettenetesen nyomasztó az egész film hangulata. Ez nem feltétlenül rossz, de úgy jössz ki a filmrõl, mintha fejbe vágtak volna. Nem találtam mást, ezért ültem be rá, tehát utolsó lehetõségként mentem el rá, és örülök neki, mert izgalmas történet. Számomra a scifibe illõ jelenetek lehúzzák a filmet. 10/7.5
Törvénytelen 2017 febr. 10. - 17:26:41 Előzmény Gaddemon
(15/94)
M. Night Shyamalan filmjeit messze kerüljétek el! Mindig valami elvont ökörséggel rukkol elõ.