judephil 2009 szept. 06. - 12:37:37
(56/136)
Szerintem nagyon jó film,remek színészekkel. Már kétszer láttam, de most így harmadjára is jó volt megnézni. Russel remek választás volt a szerepre, bár nem biztos hogy Basingernek Oscart adtam volna, ha valami akkor ez megérdemli a díjakat...:)Hiába a 97 es év kiemelkedõ volt a filmeket nézve.:)
Jasinbure 2009 szept. 06. - 08:09:01
(55/136)
Bocsi!
Teljesen igazad van,de a film 1997-ben készült,akkor még nem volt teljesen sablonos.Amúgy én is tudtam elõre mi következik.
1/10
viktor666 2009 szept. 06. - 00:41:05 1/10
(54/136)
...édes jó istenem...
inkább néztem volna meg az MGM-en egy good old kávboj-filmet---
---hiszen ennek az izének a szokvány patronjai hasonlóan elcsépeltek már... hálivúd hálivúd hátán...
...szokvány figurák, elõre kitalálható szokvány verekedések, elcsépelt "final countdown" a végén...
...halálra röhögtük magunkat az asszonnyal, vetélkedtünk, ki mondja elõbb, most mi jön...
...ekkora idõ-elb...altázást évek óta nem követtünk el...
---rémületes belegondolni, hogy a mai generációnak ez tetszhet..
...szegény Magyarország...
Easy Rider 2009 szept. 05. - 22:28:48
(53/136)
igen, korábban általános volt a vélekedés, hogy jó a magyar szinkron. az utóbbi jópár évben sikerült összehozni - zömében a ker. tévéknek köszönhetõen - nem egy esetben alávaló átszinkronizált verziókat. mindig a trágár szavakat hozom fel, de amikor gagyi módon átszövegezik a durva kifejezéseket, az megöli a "hangulatot"... jó példa a Beverly Hills-i zsaru 3. része. annak idején - de régen is volt - még moziban néztem meg, ritka kemény szöveget tolt benne Eddig Murphy. amire eljutott a tévékbe, akkorra egy az egyben átírtak mindent. tudom, hogy a korhatár miatt van minden, de sztem nem egy esetben megesik az, hogy a bénább szinkront rakják rá a dvd-re is, a gyanútlan rajongó meg megveszi, na nem is folytatom...
dagad-ek 2009 szept. 05. - 22:28:48
(52/136)
De bizony ez "tudvalevõ" . A magyar szinkron valóban nagyon jó , ha jól emlékszem a Star Wars 1-2 csak magyarországon kapta meg a THX minõsítést. Az más kérdés, hogy ez a film milyen minõségû szinronnal készült , egyébként meg ha nem tetszik nézd meg DVD-n. :)
nostri 2009 szept. 05. - 22:27:51
(51/136)
...bizony ám, elismert a filmek magyar szinkronhangja, és ez is nagyon jó, a film nemkevésbé, sajnos a reklámokkal teletûzik majd.
dagad-ek 2009 szept. 05. - 22:26:24
(50/136)
De bizony ez "tudvalevõ" . A magyar szinkron valóban nagyon jó , ha jól emlékszem a Star Wars 1-2 csak magyarországon kapta meg a THX minõsítést. Az más kérdés, hogy ez a film milyen minõségû szinronnal készült , egyébként meg ha nem tetszik nézd meg DVD-n. :)
molnarcs 2009 szept. 05. - 22:18:27
(49/136)
csak egyet mondok: MGM csatorna...
inkább adnák a filmeket eredeti nyelven feliratozva vagy felirat nélkül...
8/10
zee944 2009 szept. 05. - 22:16:50 8/10
(48/136)
Nem "tudvalevõ", ezt csak azok bírják folyton hangoztatni, akik képtelenek feliratokat olvasni, vagy megérteni egy idegen nyelvet. Különben már rég rádöbbentek volna, hogy ez mennyire nem így van.
Cicalány 2009 szept. 05. - 22:09:17
(47/136)
Nem értem, mi bajotok állandóan a szinkronhangokkal!? Tudvalevõ, hogy a magyar szinkronok a legkiválóbbak közé tartoznak tengeren innen és túl!

Valakik felkapták ezt a marhaságot, hogy nem jók a magyar szinkronok, de higgyétek el, hogy 99,99 %-ban bizonyítottan jók!
Easy Rider 2009 szept. 05. - 21:50:55
(46/136)
nem tudom, én tévében láttam, akkor bejött, és azóta is csak a szinkronosat láttam. ma este sajnos a reklám lesz a legnagyobb ellenségem, gyûlölöm...
8/10
zee944 2009 szept. 05. - 20:53:21 8/10
(45/136)
Nem tudom elképzelni, hogy ehhez a filmhez hallgatható szinkront tudtak volna készíteni, úgyhogy nem javaslom senkinek, hogy tévében megnézze.
offtopic
neugassaman 2009 szept. 05. - 20:50:21
(44/136)
Végre mindkét csatornán nagyon nézhetõ filmek vannak Szombat este... Ritka véletlen...
marie1 2009 szept. 05. - 20:14:43
(43/136)
ja, és természetesen ma is megnézem! :-)
marie1 2009 szept. 05. - 20:13:52
(42/136)
Ez a film annyira jó! Sosem felejtem el: egy barátnõmmel láttam a filmet, kábultan jöttünk ki a moziból,és órákig nem tértünk magunkhoz. Beültünk valami kricsmibe és bambán néztünk magunk elé, miközben ezt mormoltuk : Bud White!:-DDD Most komolyan: minden nõ álma egy ilyen pasas! Viccen kívül, egy nagyon jól összerakott, minden percében mozgalmas...szóval nagyon ott van a film!Mindenféle Oszkárokat megérdemelt (dacára annak, hogy nem nagyon foglalkozom ezzel a kérdéssel, mert számomra nem mérvadó).
Zempy 2009 jan. 23. - 23:30:31 Előzmény Juventeeno
(41/136)
Nem ragaszkodom én annyira az utolsó szó jogához. :-)
De hát a fórum arra való, hogy reagáljunk egymásra, szóval engem nemhogy nem zavar, ha reagálsz, még jó is, ha véleményt cserélünk.
Juventeeno 2009 jan. 23. - 11:27:06 Előzmény Zempy
(40/136)
Kim Basingerre én is azt mondtam, hogy nem éppen jogos. A technikai díjak legyenek a Titanicéi, okés. A zene szerintem annyira nagyon nagyon ízlés kérdése, hogy kár lenne azon vitatkozni. Én személy szerint se a rendezõit, se a legjobb filmért járó díjat nem adtam volna oda a Titanicnak. Ez a film pedig határozottan többet érdemelt volna két szobornál. De mint már mondtam, ez az oscárosdi annyira megbízhatatlan egy valami, hogy valójában erre is fölösleges karaktereket pazarolni.
Ja, és ha írsz valamit, akkor nem fogok rá reagálni, lehet a tied az utolsó szó :). Kivéve, ha kérdezel, mert akkor arra azért válaszolok.
offtopic
Zempy 2009 jan. 22. - 10:13:55 Előzmény Juventeeno
(39/136)
Sosem értettem, miért sajnálják annyian a Titanic díjait. A színészek nem nyertek semmit, a nyálasnak tartott forgatókönyv még jelölést sem kapott- ez teljesen korrekt, nem? A sok technikai díj meg igenis vitte a prímet, tökéletesen megérdemelt mind. Ennyire aprólékos munka a és lelkesedés mellé pedig abszolút kijárt a legjobb rendezõ díja is!

Egyébként lehetne vitatkozni Kim Basinger Oscar-díján is, ha már itt tartunk!
Juventeeno 2009 jan. 16. - 15:14:49 Előzmény Zempy
(38/136)
Például az arányok. Az L.A. Confidential 2-t, a Titanic 11-et. Naaa. Meg úgy ezek alapján hirtelen rámzúdult, hogy a világ legnevesebb díjkiosztója mennyire megbízhatatlan. Mindennek hatására szó szerint kitört belõlem a nevetés. Nem ilyen szándékos "most jaj de nagy arc vagyok, hogy kiröhögtem ezt is"-nevetés, hanem ilyen kontrollálhatatlan hahota. Persze lehet, hogy sírnom kellett volna, de én szívesebben röhögöm ki a világot, minthogy megsirassam.
Zempy 2009 jan. 14. - 23:09:51
(37/136)
És mi volt ezen olyan vicces?