10/10
zimike 2015 febr. 13. - 07:58:55 10/10 Előzmény Semprini
(256/276)
Teljesen egyetértek !
Ez egy kultfilm a Sziklák szeme 2 -vel együtt !
És nem igazi zombifilm amit nem megtörténtnek éreznék - nos ezt 100%-ban valóságosnak tudom elképzelni !
Nincs hozzá hasonló horror s mivel NINCS SZÖRNYÛBB A VALÓSÁGNÁL ezért nem egy ijesztgetõs+fosatós+
+buta +gagyi+emberbelezõs f@szság hanem a maga nemében EGYEDI TÖRTÉNET !
NEKEM a Jason még bejött, a Freddy már nem, a kettõ amikor együtt szerepelt (Freddy & Jason) az
meg végképp nem jött be és minden valóságalapot nélkülözõ erõltetett sci-fi baromságnak tûnt annyira hogy
számomra NÉZHETETlenné vált ! Sajnos sokszor azt hiszik a rendezõk hogy egy történet FOKOZHATÓ pedig legtöbbször
NEM ! Új történet kell ami valóban a meglepetés erejével hat DE NEM RUGASZKODIK TÚL EL A VALÓSÁGTÓL !
Mert ha túl eltávolodik a valóságtól akkor könnyen átmehet a történet esti mesébe ami még a gyerekeket sem
megrémiszteni fogja hanem inkább MEGNEVETTETNI !
10/10
Semprini 2015 jan. 23. - 12:35:30 10/10
(255/276)
"Aztán elindul a mészárlás, és mindent elront."

Abszolút nincs igazad, hiszen a film mûfajilag egy slasher, amelynek éppen a mészárlás a lényege, tehát nemhogy az rontaná el a filmet, de egyenesen az volt a célja, amiért egyáltalán leforgatták! (Nota benne: ez egy 1977-es Wes Craven-film remake-je és fényévekkel múlja felül az eredetit, én személy szerint a mûfaj egyik legjobb darabjának tartom, az utóbbi 10 évben nem is készült hozzá fogható.)
Azt sem érzem, hogy a szereplõk életképtelenek lennének, hiszen a szemüveges férfi fõszereplõ nagyon is kezébe veszi a sorsa irányítását és bemerészkedik a díszletfaluba, szembeszáll a mutánsokkal, a lakókocsinál maradt srác és kiscsaj pedig csapdát állítanak Papa Jupiter-nek és meg is ölik.
culas25 2015 jan. 23. - 00:50:46
(254/276)
SPOILER !!!!
Az eleje rendkívül jól indult, ahogy a semmi közepén lerobban a kis család, közben mindenféle apró jelek figyelmeztetik õket a veszélyre. Szinte már tökéletes, mivel szeretek túrázni, totál bele is éltem magamat a helyzetükbe.
Aztán elindul a mészárlás, és mindent elront. Már-már akkora a fejetlenség a mutáns támadás alatt, hogy megkönnyebbülés látni, ahogy néhányan elnyerik megérdemelt halálukat. A gyerek a film alatt vagy 5x elrohan kutyát keresni, a nagy republikánus családban még a rendõrfõnök apa is szanaszét lövöldözik a sötétben, annyira életképtelen minden egyes szereplõ, hogy nem tudtam senkiért sem izgulni.
A legvégén csak akkor éreztem némi szomorúságot, mikor a mutáns kislány meghal, õ az egyetlen szimpatikus szereplõje a sztorinak, én már szinte vágyat éreztem a végén, hogy megöleljem szegényt :D:D Inkább halt meg volna a szöszi, meg a balfasz öccse. Istenem, mikor ellövi a tárat egy mutánsra és el se találja, hát ott kiakadtam.
goodboy 2014 aug. 18. - 16:37:00
(253/276)
Ez a film, egy sótlan, ízetlen horror volt. Többet vártam tõle, ezt kaptam.
Greipel 2014 aug. 17. - 01:43:22
(252/276)
Undorító, durva és ocsmány volt az egész, ugyanakkor izgalmas is.

**SPOILER**
Nem értem, hogy voltak képesek ezek a torzszülöttek hangtalanul beosonni mindenhová, miközben nagy részük teljesen nyomorodott volt.
A befejezés meg úgy hirtelen jött a semmibõl, még legalább 20 percet odarakhattak volna valamit a végére.

**SPOILER**
Jól emlékszem, hogy ennek a 2. részében van egy jelenet, amikor egy nõ egy ilyen mutánsnak szétveri a koponyáját, belenyúl az ujjával az agyába, csavargatja benne az ujját, de a mutáns nem hal meg?
6/10
mrhun2 2014 júl. 31. - 23:28:49 6/10
(251/276)
Srácok ti láttatok már horrorfilmet?
Könyörgöm ne azok értékeljenek már itt 9-10 pontokkal,akiknek fingjuk sincs szinte mi az.Akik még a saját árnyékuktól is megijednek. Mert nagyobb horror fanoknak meg csak csalódást okoznak a filmmel kapcsolatban. Mint,ahogy régebben mondtam még mindig csalódás számomra ez a film. De írok egy kicsit hosszabban róla most.
Az alap story jó,bár gyengén indul be az egész,semmi gond nincs ezzel igaz én azt szeretem,amikor már 10 perc után megy a borzongás,persze ez ember függõ.
De amikor már a 20000.-k ütésnél sem hal meg az adott 'kannibál'.. Na ott már nekem elvesztette a varázsát az egész,a halálos kitérõben is utáltam ezt,de annál a filmnél legalább meg is lehetett ijedni.
*Spoiler*
A srác a végén mégis,hogy éli túl az egészet?Amikor az egész inge tiszta vér és az emlékeim szerint még az ujját is elveszíti,szétverik a fejét stb. És akkor még vígan puffant a shotival a végén. Oké lenyelem,hogy mutáns emberek meg minden de legalább a rendes emberek ne éljenek túl ennyit.
*Spoiler vége*
Mert ezt már azzal sem lehet magyarázni,hogy 'jó na film tudd be annak'.Ez inkább már hülyének nézés.
Ez egy beteg film,amit egyszer érdemes megnézni.Horror szeretõknek NEM ajánlom,ha meg is nézik ne sokat várjanak tõle.
Mozikritikus 2014 jún. 29. - 11:23:27 Előzmény Sárkányölõ
(250/276)
Hm..jó kis horror! A legjobb amikor erõszakolják a csajokat a lakókocsiban! :)
Sárkányölõ 2014 jan. 15. - 00:48:02
(249/276)
Egyszer nézhetõ könnyedebb horrorfilm.
zsoltix 2013 nov. 19. - 00:10:41
(248/276)
Na jó, nem olyan. Ehhez képest azok az eltévedõs mutánstréhorror nagyjai. :)
zsoltix 2013 nov. 18. - 23:36:21
(247/276)
Ez olyan, mint a Halálos kitérõ filmek, csak zöldövezet nélkül.
kissmarta73 2013 nov. 18. - 19:02:46
(246/276)
Nem egy nagy szám film, de imádom Ted Levine-t, fantasztikusan jó színész :) Már csak az lesz kihívás, hogy fenn tudjak maradni a kezdetéig.
9/10
5i 2013 nov. 18. - 18:17:09 9/10
(245/276)
Egész jó film.Nem egy világbajnok, de érdemes megnézni.
offtopic
HáziSárki 2013 máj. 15. - 09:36:03
(244/276)
Én is jobban sajnálnám a kutyust, mint az embereket (ha hajlandó lennék megnézni a filmet, de nem így lesz). :))
8/10
Gilron 2013 máj. 14. - 23:46:42 8/10 Előzmény gabcsi02
(243/276)
:DD Embereket gyilkolásznak a filmben de te azért sírsz mert szegény kutyulit bántják...hát lol
8/10
gabcsi02 2013 márc. 02. - 21:20:50 8/10
(242/276)
Hát én nem tudom mért fikázzátok le. Én egyszer láttam és végig ugráltam az izgalomtól édesapám alig bírt elvonszolni a tv-é elõl mert õ nem látott semmit. Sikoltoztam befelé fordultam, hogy én ezt nem akarom nézni annyira ijesztõ. Egyetlen egy baj volt vele, hogy állatkínzás van benne azon majdnem elsírtam magam meg a végén is hogy mi lesz a pici babával
én 10-bõl/8-at adok :)
Túrin 2013 márc. 01. - 01:40:22 Előzmény bogi414
(241/276)
" de ha ez nem Jó, akkor mondjatok már egy istenigazából perfekt horrofilmet, ami történetbõl, és félõs jelenetekbõl is ottvan! ;)"

Psycho.

Na, ez nagyon gyenge volt, szeretem a horrorfilmeket, vágytam egy kis borzongásra, de ez esetben csak a -2 óra alvásidõt sajnálom, és itt bosszankodok, miután kiment az álom a szemembõl... :(
bogi414 2013 febr. 10. - 12:57:42
(240/276)
Nem tudom, de kicsit ki fogok tûnni a tömegbõl. Én perfekt mindenen fosok. Volt pár rész ahol a szememt kellet takarnom. És a hirtelen jelenetek... Nem vagyok valami nagy 'Horrorfan' aki rezzenéstelen arcal végig tudja ülni az átok összes részét. *SPOILER* Az állatokkal való bántalmazások, meg mikor ott zabálta szegény kutya combját pfhúj. :D De nagyon tetszett hogy az elején a kis 'kabbef*aszom' apa hogy megváltozott mikor a lányárol volt szó. Élohalottként, már komoyan a szentlélek tartotta benne az erõt a végégn , de akkor is ment. istentudja hány újját levágták, meg midnen baja volt már tényleg! :D Mikor bezérták abb a nemtom' mibe , ott elgondolkoztam hogy milyen lehet, a hideg futkosott át rajtam. Meg mikor a csajt megerõszakjolták.. A génmanipulált emebrkék, vagy kik ezek, hogy a istenbe tudták.. *O* szóval voltak rejtéjek.. nem mondom hogy 10/10-es horror film, de ha ez nem Jó, akkor mondjatok már egy istenigazából perfekt horrofilmet, ami történetbõl, és félõs jelenetekbõl is ottvan! ;)
6/10
mrhun2 2013 jan. 19. - 21:29:07 6/10
(239/276)
Rettentõen túlértékelt film. Anno láttam a film+-on kétszer is és, hogy másodszorra miért néztem meg azt én sem tudom. Ráadásul anno nem is tudtam ,hogy ez a sziklák szeme c. film. Most néztem meg DVD-n és hatalmas csalódás volt rájönni, hogy ez az a film ennyi pozitív értékelés után... Egy gyenge 6 pont-ra értékelem!
4/10
OranjiRanger 2012 júl. 16. - 15:02:53 4/10
(238/276)
Kétszer néztem meg. Igen, számomra is hihetetlen, hogy egyáltalán felvállalom - persze ehhez hozzátartozik, hogy nem azért dupláztam, mert oly' annyira tetszett volna.
Elõször egyedül ültem neki. Jól kezdõdött. Kifejezetten tetszett a bevezetõ, a felvillanó képek. Az alapsztorit is jónak tartottam, de azóta is próbálom megfejteni az egészet. Nem a történetet. A miérteket. *SPOILER* Az állatkínzások miatt hagytam abba - rosszul érintette abban a pillanatban drágalátos lelkemet.

Aztán, láss csodát, leadta a Film+. Ez az. Mondom, remek alkalom, hogy pontot tegyek az i-re, és végignézzem, maximum röhögök rajta. Másodszor se sikerült megfejtenem a felhalmozott miértjeimre a választ.

*SPOILER*
Oké, a katonai kísérlet következtében csúnyácskák, deformálódottak lettek a bányában dolgozók. Oké, hogy kihalt az esetleges állatállomány sivatagban, és hát ja, a semmi közepén bizony nincs Walmart, embereket esznek. Még ezen is túlteszem magam. De... miért lesz 180-as IQ-juk fõszereplõ buckalakóinknak? És ha már ekkora ésszel áldja meg õket a katonaság maga, akkor miért nem alakítanak ki egy virágzó ültetvényt, vagy hasonlót? Jó, persze, ne komplikáljam már az egészet, de számomra ezek akkora ellentmondások - és a szuper-erõ, halhatatlanság kombóról még nem is beszéltem... Ezekre valaki magyarázatot adhatna, mert engem csak az átlagember fejével áldottak meg. Harr.

Összegezvén: Jó alaptörténet, közepes maszkolás, idegesítõen buta szereplõk. (*SPOILER* Igen, 'csém, ha van egy stukkered, és vadásznak rád, akkor bizony vaktában kell lövöldözni a semmire. De legalább nem végtelen tölténye volt...)
Az eleje lehetõségekkel teli, aztán lapossá válik, végül az utolsó fél óra még esetlegesen izgalmasnak mondható.
4/10.
olahmiki1959 2012 júl. 04. - 21:36:50
(237/276)
Nem tudom, miért cikizitek annyira ezt a filmet. Elég jó az alaptörténet, arra mindenesetre jó, hogy el lehessen indítani a filmet. Atomrobbantások következtében eltorzult testû, iszonyatos ábrázatú mutánsok arrafelé vetõdõ embereket gyilkolnak az amerikai sivatagban.
A család hozza a "tipikus amerikai idióta család" kliséket, nyafogó, sikoltozó lánnyal, buta, hitetlenkedõ családtagokkal, semmire fel nem készülõ, minden történésen baromira meglepõdõ figurákkal.
Egy ilyen filmben, - legyünk õszinték, legalább magunkat ne csapjuk be, - a horrorjelenetek az érdekesek, borzongani akarunk, elszörnyedni, összerezzenni, és ilyen jelenetekben ez a film bõvelkedik.
A mutánsfigurák maszkja elképesztõen sikerült, - nem tudom, mindenki maszkot viselt-e, vagy a filmesek felkértek néhány valóban eltorzult arcú, sérült embert, hogy szerepeljen a filmben, - és az "akciójelenetek", a mészárlások teljesen élethûek, olyannyira, hogy a nézõ végig azon gondolkodik, hogy hogyan sikerült ezeket így megcsinálni.
A film nem akar más lenni, mint ami. Nem hazudja másnak magát, mint egy kemény horrorfilmnek. És annak teljesen meg is felel.
Aki kedveli a horrorfilm mûfaját, annak ezt látnia kell. Aki meg eleve ódzkodik a mûfajtól, az meg ne nézze meg, mert nem fog neki tetszeni.
Ennyi.