ginacska 2006 jún. 03. - 20:19:30
(16/276)
Huhh...hát nem is tudom...nagyon, nagyon érdekes film volt...szerintem az egész mozi félt, de mi csak röhögtünk....még a marha nem vicces dolgokon is....bár mondjuk az a lakókocsis jelenet nagyon durva volt, szal annál kussban ültünk, ami nem csoda...Elég morbid azért...
Szerintem annyira nem volt rossz film, bár A Barlang-nál nem volt jobb...
bloffke 2006 jún. 03. - 15:51:51
(15/276)
Az egyik bnõmmel együtt láttuk a Motelt, az nem tetszett neki. Ezt a filmet megnézte, és nemtom mér szinte küld, hogy milyen k**va jó, hogy mennyire tetszett nekik.... Na, ezt fejtse meg az ember....Bár én még nem láttam (legutóbb a silent hill-re ültünk be-bár ne tettem volna), lehet, h megnézem.
LoMpY 2006 jún. 02. - 22:58:12
(14/276)
mellesleg...a tortenet kitalalojat gyrekkoraban valami sulyos trauma erhette...pl megnzehetett egy hasonlo filmet...mert aki ilyet kitalal az biztos h lelkileg serult...agyilag is visszamradott vagy egesz egyszeruen beteg:) lehet nem volt gyerekszobaja:) aki meg elvezi nezni a lakokocsis reszt...le a kalappal elotte
LoMpY 2006 jún. 02. - 22:50:36
(13/276)
Nos:)Megneztem a filmet:)Baratommal mentunk ra el :) ugy kezdtuk h kurva nagyotkat fogunk rohogni:) a film 9kor kezdodott mi kilenckor szalltunk ki a kocsibol:D nah gyorsan kaja pia aztan go be.Ott meg ules es rohogesek aztan kezdtuk sejteni h mi lesz ebbol:DPar reklam hangos nevetesek mellolem el is ultek:D ok megettem a sajtburgim johet a nacsoz:Dennyi a bevezetes
a film eleje kezdett egy kis izelitovel nem baj ezen meg nevetes....aztan hirtelen a kozepebe csapva ezek a modosult fajok mar a lakokocsiban vannak...anyad mondom kaja le ...szolok Padrenak h bazze itt para lesz...aztan a kiscsajjal elbannak...roviden az tortenik amit watt leirt...nagyon durva volt nezni...meg nyelni is alig tudott az ember nem tom ti higy vagytok ezzel de nagyon flash volt...erdekes...mi haverokkal az iylen filmekre azer megyunk h rohogjunk...de itt csak neha jott ossze...a lakokocsis resznel nekem is megfordult a fejemben h kimegyek..de gondoltam ha amr fizettem...meg amugy is..foleg h mellettem kiiurult a terem:D
a masik....egyesek itt fecsegnek a mondanivalorol...kerdem en mit tudsz te a mondanivalorol ha nem nezted vegig? szrintem a filmnek van mondanivaloja...nem csak a verengzest kell nezni...szakadjunk mar el tole...aki nem birja ne mennyen ilyen filmre...a brutalitas korul egy elgondolkodtato teny all, amit csak az es csak akkor ert meg aki kepes elgondolkodni a filmrol ...en leszurtem belole azt ami szerintem a filmnek a lenyege es amiert tenyleg erdekes belemerulni...ez nem mas mint az hogy az ember a legnagyobb allat...msot nem fejtem ki bovebben aki nezte tudja(nem wattra gondolok)
azt meg kell hagyni hogy tenyleg nem gyerekeknek valo...nagyon erdekesen volt talalva a tortenet, a rendezok nem valogattak a brutalitasban...kemeny film volt de nem rossz...megegyszer nem fogom megnezni mivel nincs hozza idegzetem de annyira lehuzni sem szabad....gyerekek semmikepp se nezzek meg mert nagyon nagyon durva
ennyi az en velemenyem skacok...amiert mentunk haverral arra jo volt GG bb LoMpY ?!
Jason 2006 jún. 02. - 15:11:22
(12/276)
Én egyszerüen nem is értem h miért szóljátok le ezt a filmet..Nem ugyanazt néztük volna meg? Szerintem ez egy hatalmas film ha vki szereti a horrort..Egybõl magával ragadja az embert a film hangulata! És ha nem jöttetek volna ki a film elején, még talán értenétek is a filmet, a történetét, a mondanivalóját...
Facing.the.Plastic 2006 máj. 28. - 21:10:18 Előzmény afiaf
(11/276)
mi a mondandója?? csak úgy kérdem, mert említetted, hogy komoly ma is aktuális...

én nem láttam, nem is akarom megnézni..én lemaradtam Kubrick Ragyogásánál és nekem ennyi...nálam AZ a Film a csúcs...meg Hitchcock...a mai horrorfilmek nekem túl gusztustalanok...öncélú és felesleges vérengzés, és gyomorforgatás. A félelem kulcsa igazából nem a csúnya, ocsmány zombik....legalábbis nálam, hanem Jack Nicholson örült feje :))) j/k
Faludi Gábor 2006 máj. 28. - 20:23:48
(10/276)
Akik szeretik a gusztustalan, már szinte perverzen undortkeltõ förmedvényeket, azoknak bátran ajánlom ezt a filmet. A normális lelkületû és megszokott horrort kedvelõknek nem ajánlanám ezt a hatásvadász baromságot, mert e film a rendezési a perverzitás csúcspontja. Nem lehet normális egy olyan ember, aki ilyen filmet egyáltalán elkészít. Lelke rajta, aki végig tudja ülni.
nagash 2006 máj. 21. - 00:48:58
(9/276)
Nekem ma este volt (bal)szerencsém megtekinteni a mûalkotást. A film közben Watt kollegáéhoz hasonló emóciók kerítettek hatalmukba engem is.
Az esetleges társadalmi mondanivalót azt hiszem a port.hu-s filmkritikák teljes egészében leírják, (pl: a papagáj leharapott feje) más csodára nem kell számítani.
Mégis, ami a legjobban dühített a filmben az a sok következetlenség és bénázás volt, amiket most nem fogok felsorolni, mert nem akarom azon mazochistáknak elmondani a film tartalmát, akik mindenképp e remekmû által akarnak közel két órát elveszíteni az életükbõl.
peter44 2006 máj. 17. - 17:24:39
(8/276)
Sziasztok. Meglepõ hogy ,sokan kijöttek a filmrõl ,szerintem nem túl félelmetes(Barlang az az).Furcsa egy film az biztos. A jelenetek nagy része nappal játszódik, a zenék nem illenek a horror mûfajhoz.Sok benne a klisé és a furcsaság, pl:túl erõs mutánsok.A vége pedig egyszerüen vacak.Ennek ellenére meg lehet nézni,érdekesen különc kategória, igazi inyenceknek való darab.
Watt 2006 máj. 15. - 15:07:17
(7/276)
Jó, az való igaz, hogy meggondolatlanság volt rõszemrõl azt írni, hogy a filmnek nincsen mondanivalója. Na nem azért, mert tudom, hogy mi az, hanem mert nem néztem végig.
Csak éppen én a film nézése közben mérlegre tettem, hogy mi az, amit eddig láttam és mi az, amit még láthatok. Valahogy ebbõl a mérlegelsébõl nekem az jött ki, hogy köszönöm, de ebbõl nem kérek, bármi is lesz ezután.
Éppen ezért én fenntartom a véleményem. Valószínûleg nem véletlen, hogy ahogy olvasom, hetesbmw-vel szinte egy pillanatban jöhettünk ki a moziból! Ez az, ami szerintem elgondolkoztató!
afiaf 2006 máj. 15. - 13:24:05
(6/276)
Igazából csak arra céloztam, hogy a horrorfilmeknek is van olyan fajtája, amely fajsúlyos mondanivalóval bír (pl.: Romero zombiklasszikusai, Cannibal Holocaust), mégis a tálalás elég extrém. Persze rengeteg olyan horror is van, ami nem mutat többet annál, mint ami. Valószinûleg ez utóbbit sikerült kifognod.
afiaf 2006 máj. 15. - 13:20:28
(5/276)
A filmmel kapcsolatban azért nem formáltam még véleményt, mivel csak szerdán fogom megnézni, de az eredeti Wes Craven mûnek volt mondanivalója, méghozzá elég komoly & jelenleg is aktuális témával kapcsolatban. Látatlanban azt mondom, hogy ez a remake-ben is szerepet kap, persze más hangsúllyal, hiszen Alexandre Aja interpretálásában teljesen másképp nézhet ki a film. Gondolom kellõen erõszakos. Én nagyon szeretem a horrorfilmeket, az összes fajtáját, és slasher filmek tucatjait néztem meg már, ahol általában eléggé öncélú és durva az erõszak, de kérdem én melyik filmben halnak meg többen a Sziklák szemében v. a Mission impossible 3-ban? Mondandó terén ugyanott tartunk.
Watt 2006 máj. 15. - 13:00:43
(4/276)
A felvetés elejével teljes mértékig egyet értek. Nincsenek jó filmek mostanában és tényleg úgy ültünk be, hogy "mindenképpen mozizni akarunk, most ez megy, akkor ide ülünk."
Személy szerint mondandód végén felvetett dologgal viszont ellenkezem. Nekem nem az volt a bajom, hogy nem bírtam, valahogy túl vagyok én már azon, hogy néhány széttrancsírozott hullától rosszul leszek. A bajom az volt, hogy a filmnek semmi extra mondanivalója nem volt, a gyilkolászás, illetve annak bemutatása teljesen öncélú volt. Nem attól horror film egy horror film, hogy részletesen mutatják, hogyan folyik ki az illetõ vére. A horrofilmnek szerintem inkább a félelemkeltés a célja, de én nem féltem, csak mérges voltam.
afiaf 2006 máj. 15. - 10:12:44
(3/276)
Nem szeretnék senkit sem felelõsségre vonni, de ilyen mozifilm kínálat mellett nem hiszem, hogy a film lenne a hibás, azért mert jegyet váltottak rá. Én általában utánanézek egy filmnek mielött megtekintem, így ritkán ér meglepetés. A Sziklák szeme egy 1977-es Wes Craven film újrája, aki látta az eredeti az tudja mire számíthat. Akkor még fénykorában járt a Mester, és sikerült maradandót alkotnia. A 2006-os remake-et a francia Alexandre Aja jegyzi, aki a szvsz a modern horrorfilmek egyik nagy tehetsége, olyan stílust képvisel, amit sajnos csak kevesen. Aki látta a Magasfeszültség-et, az szintén tudja, hogy mire számíthat, hiszen az a film a majdnem 10 perces cenzori vágás után is húz. Így én azt mondom, hogy aki ezek után beült erre a mozira, és nem bírja, az csak magában keresse a hibát, hiszen ez egy horrorfilm, aki nem szereti, ne nézze. Egyetlen hasznos funkciója van csak a korhatárbesorolásnak, az pedig ez.
hetesbmw 2006 máj. 14. - 15:40:19
(2/276)
Én is kijöttem a csajommal ,miután a filmben a családapát elevenen elégették, a kissebik lányt megerõszakolták, a kutyákat kibelezték, az Anyát hasba lõtték. A folytatásra nem voltunk kiváncsiak.
Watt 2006 máj. 14. - 10:54:21
(1/276)
Na, hát mi tegnap mindenképpen moziba akartunk menni, és úgy esett, hogy ezt a filmet választottuk. Régen volt ennyire rossz választás! Istenem, ez a film rendesen perverz! Soha nem gondoltam volna, hogy én bármire, vagy bárkire ezt mondom, mert eddig úgy gondoltam, hogy aki ilyet mond, az meg prûd. De azért mindennek van határa! Ez a film semmirõl sem szól (történet természetesen egy nagy nulla), csak egy család brutális kivégzésérõl. Illetve, nem tudom pontosan, mert aztán a film kb. közepén kijöttünk a moziból. Részemrõl ez a téma, így ebben a formában nem olyan dolog, amire az ember kiváncsi, és amit "szórakozás"-ként fel tud fogni. Semmliyen pozitív élményt nem tud egy normális ember számára nyújtani ez a film.
Hab a tortán, hogy a film elõtt két 17 éves lány megkért, hogy vegyek nekik jegyet, és bár megnéztem elõtte a film trailer-ét, erre én sem számítottam, szóval megvettem nekik a jegyet, amit szintén nagyon rossz döntésnek érzek.
A lényeg, hogy ezt a filmet normális ember ne nézze meg! Akinek ez tetszik, az beteg!
Én még sosem fájlaltam ennyire ablakon kidobott pénzt, mint amit erre filmre költöttem. Legszivesebben visszekértem volna, de hát a mozi nem tehet arról, hogy sz*r a film.