Téma: Szindbád

10/10
psytrance 2009 okt. 22. - 17:02:43 10/10
(21/101)
Most te valóban komolyan gondoltad, barátom, hogy ezt a hatalmas, szenzációs és nagyon érett véleményedet közzétegyed? Lehet nem szeretni ezt a filmet (nem ajánlott), de hogy az legyen az indok, hogy a tini köcsög haverjaidnak nem jött át tanórán a feeling, és ezért gagyi a film, ez elég tré. Meg hogy drámának nem elég jó? Talán mert nem dráma. Körülbelül még akkor tíz-tizenöt évig nézzetek g.i. dzsót meg transzformerszet, aztán nézd meg (persze nem elsõre teljes hosszában csak kis adagokban) Huszárik Zoltán filmjét, talán egy 10%-át átérzed ennek az univerzális szépségnek amit ez a gyönyörû szép film ad. 5/10 te vagy, vagy még annyi se, barátom, ilyen marha hozzádumálásokkal. Peace.
Coleman 2009 okt. 05. - 21:59:53 Előzmény Redfield
(20/101)
Hát a Szindbád általában tananyag és ilyenkor le szokták vetíteni Huszárik filmjét, ami egyébként egy jó dolog, már abból a szempontból, hogy nagyon jól illusztrálja a Krúdy novellákat (meg még ennél mérhetetlenül többet is tesz), ugyanakkor én sem gondolom, hogy ez feltétlen mûködik egy osztályteremben, ez nem a film hibája. Én annak idején így láttam elõször, korán reggel kellett megnéznünk, nem volt könnyû és szinte senki nem bírta. A tanárunk megrökönyödve azt mondta (miután jöttek a többnyire arcpirító stílusban elõvezetett fanyalgások), hogy hihetetlenül alacsonyan van az ingerküszöbe a mai fiataloknak és ebben döbbenetesen igaza volt.
Huszárik, és Krúdy sem a klasszikus történetmesélést tekintette feladatának. Inkább a létezésrõl akartak gondolkodni, ez Huszárik esetében többször el lett mondva. A dráma pedig nagy, gigászi, csak nem hagyományos módon van elmesélve, Szindbád létének értelmét keresi, ha úgy tetszik a lét egyetemes értelmét kutatja, közben magánya elõl is menekül, véget nem érõ sodródásban, az életet abszolút, korlátlanul akarja megélni, de pont e törekvés által képtelen rá. Ezernyi kérdést felvet a film, ami amellett, hogy egy lenyûgözõ adaptáció, teljesen önálló mû, Huszárik világlátásának összegzése.
Redfield 2009 szept. 26. - 22:05:59
(19/101)
Osztállyal nem szabad ilyet nézni, ilyenkor mindenki meghülyül, mert nem rajta van a figyelem középpontja, hanem egy filmen. Szólni kell a tanárnak, hogy ha van szabadideje, vagy megbízik valakiben annyira, akkor mehetnek a tanítás után filmes vetítések, oda úgyis csak az megy el, akit érdekel is. Egyébként nem kell úgy odalenni érte, tényleg nem hagyományosan meséli el a tragédiát, és az, hogy ezt mennyire legyen képes az ember kezelni, vagy hova tenni, már nincs belerendezve.
valamit 2009 szept. 26. - 20:41:35 Előzmény Segítõ Béka
(18/101)
Huszonkettõ! És legyen ez a huszonharmadik. :)
Segítõ Béka 2009 jún. 30. - 20:07:26
(17/101)
Jézusom a magyar filmtörténet egyik legnagyobb alkotása, és csak 20 hozzászóló?
nagi 2008 dec. 29. - 23:30:39
(16/101)
Csak most sikerült megnéznem elõször, de érzem, látnom kell újra. És moziban, nem kis képernyõn! Ja, és örülök, hogy ide születtem, mert ha nem, vajmi kevés esélyem lenne ezt valaha is látni. Sajnálhatja a nagyvilág...
wulfgar 2008 dec. 12. - 20:12:14 Előzmény vanekvan
(15/101)
Talán.. de én A tizedes meg a többieket, a Liliomfit, az Isten hozta õrnagyurat és a Pacsirtát elé sorolnám.. :)
10/10
vanekvan 2008 dec. 09. - 19:16:06 10/10
(14/101)
Talán a legjobb magyar film.
Küzdõ 2008 okt. 19. - 12:30:04 Előzmény tavirozsa
(13/101)
Engem is érdekel 007@vodafone.hu!!
10/10
Delphine 2008 okt. 19. - 11:32:15 10/10 Előzmény tavirozsa
(12/101)
Engem érdekelne a dvd!
tavirozsa 2008 okt. 18. - 20:45:53
(11/101)
Ha esetleg valakinek tetszik a film, akkor van egy eladó DVD-m!
10/10
fürmender 2008 okt. 18. - 15:11:44 10/10
(10/101)
Krúdy írásait mindig is kedveltem, de nem hittem volna, hogy "értékvesztés nélkül" filmre vihetõ. Huszárik Zoltánnak ez maradéktalanul éskompromisszumok nélkül sikerült. A szinészválasztás is parádés: Latinovits, Ruttkai, Dayka és a többiek, mind mind nagyszerûen oldották meg a nem kis beleérzést kívánó színészi feladatot. Sára Sándor képi világa nemcsak a színeket, de az ízeket és az illatokat is képes megjeleníteni. Varázslatos és lenyûgözõ. Szerintem ez a mozi, a XX. század legjobb magyar filmje. Szerencsére video gyüjteményemben megvan ez a film, így kedvtelve szoktam újra és újra gyönyörködni benne.
critixx 2008 okt. 15. - 14:02:44
(9/101)
Korábbi hozzászólásomhoz még hozzátenném: Huszárik-Latinovits-Krúdy-Sára. Így a tökéletes! :-))))
Dr.Genya 2008 okt. 15. - 01:23:04 Előzmény critixx
(8/101)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz.
Latinovits a legnagyobb színészeink egyike,ha nem a legnagyobb.Mûélvezet nézni minden filmjét.
Ahogy pl.eszik az étteremben és rendel(ettõl a jelenettõl nagyon meg tudok éhezni),maga a gasztronómia.nem hiába Gundel leszármazott.
critixx 2008 okt. 11. - 22:24:08
(7/101)
Huszárik Zoltán a magyar filmmûvészet egyik legnagyobb zsenije volt. Huszárik-Latinovits-Krúdy... Ennél jobb párosítás már nem is lehetne! :-) Szindbád az örök klasszikus.
Redfield 2008 okt. 11. - 17:07:23
(6/101)
A rendezés elismerésre méltó, sõt, nagyszerû. Talán Szindbád úrias karaktere miatt nem ragadott meg annyira a film. Olvasni jobb volt.

9/10
10/10
mérlegelõ 2008 máj. 12. - 03:56:07 10/10
(5/101)
Az az egyik, igazán ritka csodája ennek az alkotásnak, hogy teljességgel maga a FILM - még pozitív értelemben sem ötlik föl bennünk, hogy "szépirodalom képbe varázsolva" - az íve, idõkezeléése mind azt a dramaturgiát emelik a legmagasabb szintre, amitõl a filmmûvészet valóban egy önálló ág. Ugyanalkkor mindezt a költészettel rokon differenciált rezdülések révén, s festészet számba menõ vizualitással... (A színészekrõl, Latinovitscsal az élen már fölösleges is szólni...)
Nincs rá elég méltó jelzõ...
verdeleth 2008 ápr. 28. - 23:56:13
(4/101)
nem sok olyan adaptáció van, ami a zseniális mellé felnõ, de ze bizony az Önmagában is filmtörténet klasszikus, igazi film-költemény
Ha ez a film nincs, szegényebb lenne történelmünk
Sugovica 2007 okt. 20. - 16:13:20
(3/101)
Köszönöm a Duna TVt-nek, hogy újra át élhetem azt a csodát, amit ez a film jelent. A feledhetetlen Latinovits, Rutkai, Dajka játékát. Az oparatõr Sára Sándor gyönyörû képeit. Na és persze Krúdy tisztaságát!
Vajon hova lettek közülünk az ilyen emberek?????????
Annie92 2007 aug. 15. - 18:43:04
(2/101)
Nagyon szép és jó film, csak azt nem értem,hogy mindenhol azt olvastam, hogy Ruttkai és Latinovits így fõszereplõ, meg úgy fõszereplõ és sajnos elég nagy csalódás volt számomra, hogy alig volt benne(tudni kell,hogy nagy Ruttkai Éva rajongó vagyok)
de attól még tényleg egy nagyszerû film!