Téma: Szindbád

greghouse 2011 máj. 13. - 23:34:41
(41/101)
Lehet, igazad van, részben egyet is értek veled.
Mindezek ellenére engem annyira lenyûgözött (megint) a Huszárik-Sára-Latinovits-Dayka stb. szuperfilm,
hogy nem érdekelt semmi más, sem közben, sem utána.
Ha valaha csináltak mestermunkát, ez az.
Mégpedig olyan, amit semmiféle Wolf Kati nem tehet tönkre (én észre sem vettem).
far vik 2011 máj. 13. - 23:28:19
(40/101)
Amerikában
far vik 2011 máj. 13. - 23:26:55
(39/101)
Talán nem csak az én véleményem, más film kapcsán már biztosan leírták, hogy a közszolgálati televízió részérõl különösen BARBÁRSÁG, HOGY ILYEN FILMEKNÉL IS OTT VILLOG AZ ÜGYELETESEN REKLÁMOZOTT MÛSOR LOGÓJA ÉS A 12-ES KARIKA. Talán ilyenkor le kellene venni! A film után jól esne egy 2 másodperces fekete képernyõs csend, nem belevágni az arcunkba - jelen esetben Wolf Katit. A film részben épp arról, szól, hogy annak a világnak még más illata, íze, ritmusa, hangulata volt, ami jobb volt talán, emberibb, mint a mai nyüzsgés, teperés, bagzás, ahol amerikai az orális szex nem számít szexnek, és ahol a teherbe esett tini esetleg nem tudja a srác nevét se, akit aznap éjjel látott elõször.
greghouse 2011 máj. 13. - 23:19:11
(38/101)
Kövezzetek meg.
Én nem tudom, mi a világ legjobb filmje.
De azt tudom, hogy SZERINTEM a világ LEGSZEBB filmje a Huszárik-Sára féle Szindbád.
Mintha a világ legszebb képeit vetítenék le elõtted. Sára Sándor nagyszerû képeit nem lehet utánozni, nyilván ehhez azért kellett Huszárik Zoltán, no meg Latinovits, Dayka, stb. is.

Emlékszem, én rám ilyen vizuális hatást talán Andrzej Wajda Nyírfaligete gyakorolt, vagy a Tarkovszkij filmek, vagy néhány Fellini.

Most képtelen voltam ott hagyni, pedig nagyon kellett volna kimennem...(:-))

Ha valamit lehet vizuális költészetnek nevezni, akkor ez volt az: a Szindbád.
aki nem látta, sajnálom, és saját érdekében mondom, sürgõsen pótolja be.

Nem vagyok biztos benne, hogy még egy ilyen gyönyörû filmet fog látni ötven éven belül. És ide nem kellett sem három dimenzió, sem photoshop.

Ez a film - mestermunka. Semmi trükk.

greg house
zottyo534 2011 máj. 13. - 22:29:58
(37/101)
Ha nem szegezed rá a hülyegyerek szemét a képernyõre most, késõbb miért kapcsolna rá magától?
offtopic
sofi 72 2011 máj. 13. - 21:28:44
(36/101)
Nem hiába, a jó öreg 70'es években a születésemen kívül is történtek jó dolgok!! Lsd. Szindbád. Persze senki ne gondolja, hogy elfogult vagyok...:D
greghouse 2011 máj. 13. - 21:16:38
(35/101)
Nem igazán tudom, ha õszinte akarok lenni.
A film zseniális, szegény Huszárik fiatalon halt meg.
Az, hogy "minden idõk legjobb magyar filmjének" választották, én elismerem,
de ehhez azért tegyük hozzá, hogy bizonyos kritikusok bizonyos filmek közül
bizonyos szempontok alapján választották meg.
Szerintem is benne van mondjuk az elsõ 12-ben.
Hogy aztán pont melyik... nagyon ízlés dolga.
Azért még labdába rúghat Szõts István "Emberek a havason"-ja, Szabó István "Apá"-ja, vagy akár a "Bizalom" (Szerintem jobb, mint a Mephisto), vagy ha újakat is kellene mondanom, talán Sas Tamás Presszója, vagy Bereményi Tanítványokja, és még lehetne sorolni ízlés szerint.
Tény, hogy a Szindbád talán tényleg az egyik legjobb, amit valaha itthon készítettek (sõt, talán máshol is...)
Valaki írta korábban, hogy kell egy bizonyos kor, hogy lássuk a szépségét.

Igen, sajnos, kell.
Vagy szerencsére? Nem tudom.

Örülök, hogy sokadszor látom a Szindbádot.

és még valami.
Megint kedvet kapok hozzá, hogy Krúdy Gyulát is olvassak (És nem harry potter könyveket (sic!))

greg house
9/10
leho 2011 máj. 13. - 20:49:51 9/10
(34/101)
Nagyon nehéz Krúdyt filmre vinni véleményem szerint, de azért ez egy nagyszerû próbálkozás. A vendéglõs jelenet meg nagyon ott van, hogy egy mai szófordulattal éljek. Talán jobban nem is lehet megcsinálni ezt a részletet.
far vik 2011 máj. 13. - 19:37:04
(33/101)
+é emberekÉnek
far vik 2011 máj. 13. - 19:36:20
(32/101)
Ezt a filmet húsz éves kor alatt és egy bizonyos érettség és intelligenciaszint alatt nem kellene erõltetni. Szerintem Krúdy sem érezhetõ át egy kamasznak, mint középiskolai anyag, bármennyire is ott a helye az általános mûveltségben. Ínyenceknek való, és érett, az életet valamelyest már ismerõ, gondolkodó embereknek. De ide sorolható még sok alkotó az irodalom- és a filmtörténetbõl. Ha hozzávesszük azt, hogy a mai kamaszok nemi érettségi szintje magasabb, általános kulturáltsága, szocializáltsága töredéke a 60-70 évvel, vagy többel ezelõtt élt fiatal embereknek, ezt a filmet egy gimnáziumi szint alatti középiskolai osztály számára teljesen értelmetlen levetíteni.
greghouse 2011 máj. 13. - 18:22:55
(31/101)
Mint már írtam a "Bûvölet" c. ma esti film lapján, lehet, hogy Neve Campbell az egyik legerotikusabb csaj amarra Hollywood körül, de ....

...ahogy Latinovits szépen módszeresen megrendeli az ételt, konyharuhával kiütögeti a velõt, mivel is megkeni a pirítósát, ha csak rágondolok, már csorog a nyálam. És az elõtte levõ húslevesrõl már nem is beszélek.

Neve Campbell szexi.
Dayka Margit... õ meg zseni (volt, RIP).

Szerintem egyértelmû a mai választás.
gh
balta zoltán 2011 máj. 13. - 16:30:41
(30/101)
egyébként ki az az ákos? :D
balta zoltán 2011 máj. 13. - 15:53:25
(29/101)
ez a filmek filmje, minden idõk egyik legnagyobbika. talán csak Bódy Gábor PSYCHÉ-je múlja felül, de ez már csak kekeckedés a részemrõl. nézzétek, okuljatok!
10/10
screwface 2010 júl. 21. - 10:12:14 10/10
(28/101)
beteg. (a lehetõ legjobb értelemben)
dr.w 2010 júl. 21. - 01:28:38
(27/101)
Gyönyörûen festõi ez a film, és Latinovits Zoltán meg Dayka (Dajka) Margit nagyszerû színészek :)
offtopic
musicclown 2010 júl. 20. - 15:31:09
(26/101)
Én is nagyon szeretem ezt a klipet!Meg alapból Ákos zenéit:)
9/10
borfalu 2010 júl. 20. - 14:28:19 9/10 Előzmény ernesztin
(25/101)
A filmet érdemes, mondjuk félévente elõvenni és megnézni. Nekem sem elsõre ½jött át½ teljesen.

adalék: http://www.youtube.com/watch?v=rNjZmT2Y-sI
ernesztin 2009 dec. 27. - 23:04:45
(24/101)
Sajnos nem épültem belõle. Távolinak és felszínesnek tûnt, nem bírtam vele azonosulni, bár igyekeztem.
offtopic
Segítõ Béka 2009 dec. 27. - 18:28:54
(23/101)
a nem = hanem
offtopic
Segítõ Béka 2009 dec. 27. - 18:28:29
(22/101)
én a komoly filmeket mindig egyedül nézem.
és igen, nem a történet miatt zseniális, a nem a színészi játék és az operatõri munka miatt.
Latinovits vacsorája legendás jelenet.

mint film a 20 óra és az ötödik pecsét sokkal jobb.