bree-gee 2008 dec. 22. - 14:33:57
(36/216)
Végre megnéztem a filmet. Megmondom õszintén, mikor elõször akartam, elment a kedvem tõle, mert voltam olyan buta, hogy beleolvastam ebbe a topikba, és valaki kihagyott egy spoiler figyelmeztetést a film végével kapcsoltaban:////.De végre ráduráltam magam, és nem bántam meg!
Nagyon szép film, lenyûgözõ tájak, jó színészek, jó történet...mi kellene még?:)Érzékenyebbeknek talán egy csomag zsepi. :))))
myatom 2008 nov. 29. - 23:51:37
(35/216)
Remek lebilincselõ film, fantasztikus fényképezés, pompás színek és tájak.
Zseniális filmzene, Lang Lang nevû zongorista interpretációjában, ez eddigi egyetlen ázsiai származású zenész, akit kedvelek.
Jó sztori, finom kibontás, kiváló színészek, pazar rendezés.
eda29 2008 nov. 03. - 17:24:16
(34/216)
Az utolsó kis francia dal --- gyönyörû!!!
leves78 2008 szept. 27. - 18:20:21 Előzmény Zsozsyka
(33/216)
Kedves Zsozsyka! Ha az IQ-d kevés ahhoz, hogy tudd, hogy a kritika nem arra való, hogy leírd egy film végét AZOK SZÁMÁRA, AKIK MÉG NEM LÁTTÁK AZT!!, akkor most felvilágosítalak, hogy arra hivatott, hogy váleményezd a szóban forgó filmet, alkotást és esetleg kedvet csinálj másoknak a célból, hogy õk is megnézzék azt. Kössz.
10/10
zzoe 2008 szept. 27. - 15:50:04 10/10
(32/216)
Nagyon szép film, bár a kedvenc íróm Maugham, ez a könyve valóban kicsit halovány...a film hangulata, festõi képei, történet-vezetése ellenben tökéletes illúziót ad. E.Norton és Naomi Watts tökéletes színészi páros ebben a drámai "szerelem párbajban"!!
juditpanda 2008 szept. 06. - 19:54:13
(31/216)
Tegnap néztem meg.
A Naomi Watts nagyon jó választás volt: a könyvben úgy írták le a külsejét, hogy nem annyira szép, de valami miatt mégis tetszett a férfiaknak. Sztem ezt sikerült eltalálni, olyan szép is volt, meg nem is. Az Edward Norton is jól játszotta a nõk nyelvén nem értõ, zárkózott embert.
Amúgy a film klasszissal jobb, mint a könyv, amit még a film elõtt olvastam. Tulajdonképpen egyáltalán nem tetszett a könyv, lehet, hogy a fordítás volt borzasztó, nem tudom. Nagyon szájbarágós volt, unalmas, viszont a történet életszerûbb, mert...

Spoiler:

...szóval mert a való életben (és a könyv szerint is) két ennyire különbözõ ember legfeljebb tisztelni tanulja meg a másikat, de nem tud beleszeretni. A könyvben ugyanis a nõ nem szeretett bele a férjébe, csak felnézett rá, stb. és közben persze rájött, hogy õ maga milyen önzõ és sekélyes volt. Ja, és a könyv szerint (és szerintem is) a szeretõjétõl lett terhes, mivel a férjével ezer éve nem feküdt le.

Spoiler vége.

Persze nem baj, hogy a filmbeli történet úgy alakult, ahogy. Egész egyszerûen másról szólt, a könyv csak alapul szolgált.

Ui: én azt hittem, jobb lesz a film, túl sok dícséretet hallottam róla, azokhoz képest éreztem kicsit gyengébbnek.
bourne 2008 szept. 04. - 13:39:15
(30/216)
szerintem is nagyon jó volt a film ... a színészekkel együtt ... nem is beszélve a képekrõl ... lélegzet elállító ... csak ajánlani tudom mindenkinek ...
9/10
Sweet Angel 2008 aug. 29. - 19:05:37 9/10
(29/216)
Egyszerû gondolatok, csodás zene és gyönyörû tájak...Láttam moziban (többször is),otthon, feliratosan és szinkronizáltan is, de ez a film zseniális!
10/10
Zsozsyka 2008 aug. 04. - 20:49:57 10/10
(28/216)
***SPOILER PÓTOLVA***



Nekem nagyon tetszett a film. Akárhányszor megnézem, a végén mikor Walter meghal mindig könnyes lesz a szemem.
10/10
10/10
skillet 2008 júl. 27. - 09:36:48 10/10
(27/216)
kiváló színészi játék. minden szereplõtõl. edward norton meg amúgy is az egyik kedvencem. a film jó részénél nem tudtam hová is akar majd kilyukadni a végén a történet, de aztán megértettem. egy pont után már gondoltam, hogy ez lesz a vége. jól sejtettem. de nem volt ezzel így gond. a látvány kicsit az EGY GÉSA EMLÉKIRATAI-ra emlékeztetett. nagyon tetszett. csodás volt. ha egy kicsit hosszabb is lett volna a film, sem éreztem volna szerintem elalvósnak, unalmasnak. romantikus dráma kategóriában abszolút az elsõk között lehet említeni.
..::SPOILER::.. az alkotók a film végén, úgy érzem egyértelmûen akarták sugallni, hogy a kisfiúnak ki is az édesapja. az a gondolat pedig nekem is megfordult a fejemben, hogy a férfi halálát, mint egy büntetést értelmezzem. de azt hiszem ezen kár is gondolkodni. mert igazából ez egy zagyva gondolat.
..::SPOILER VÉGE::.. a film 10pont nálam. kétkedve ültem le megnézni, de egyre biztosabb voltam, hogy a végére minden kétségem elszáll, és jó véleményem lesz. így lett.
pecsilany 2008 júl. 14. - 13:47:11
(26/216)
Szerintem meg a vege pont ugy volt jo, ahogy volt. Vegre egy film (könyv), aminek nem az elöre sejthetö happy end a vege, hanem van benne valami fordulat is.
dark_angel 2008 júl. 04. - 14:33:02
(25/216)
a gondolataimat lényegében már megfogalmazták az elõttem hozzászólók,úgyhogy csak annyit fûznék hozzá h ez egy tényleg nagyszerû film,mindenkinek ajánlom aki szereti az ilyen típusú fimeket
10/10
xdorex 2008 máj. 22. - 17:17:45 10/10
(24/216)
Már ahogyan elkezdõdik a film, már akkor tudhatjuk hogy nagyon különleges élményben lesz részünk, csodálatos képek mégis ott rejtõzik mögötte a feszültség és ezt csak a szerelem oldja (lásd: állandó virágmotívumok). Na de nem szeretnék ódákat írni a film elejérõl.
Azt kell hogy mondjam, ebben a kategóriában (romantikus dráma) az egyik legnagyszerûbb alkotás lett ez a film. Nemcsak a színészi játék, a gyönyüû egzotikus tájak, a lassu szerelmi oldódás és az egészet körülvevõ különös hangulat miatt, de még a zenéje is zseniális.
2 napja láttam a filmet és még mindig a hatása alatt állok, elég csak meghallgatnom a zenéjét máris elém tárul az egész film. Ritka az ilyen, legalábbis számomra. Köszönöm az élményt az alkotóknak.
nofrit 2008 ápr. 26. - 16:42:38
(23/216)
Spoiler:
Egyetértek, a vége nem jött be. Persze, tudom, így kellett lennie, de azért ez akkor is szomorú, és ez úgy hatott, hogy a végén a bocsánatkérésnek sem volt semmi értelme: ezzel a halállal, mintha maga az élet nem bocsánatotta volna meg a nõ félrelépését.

Egyébként a könyvben kiderül, ki a gyerek igazi apja?
verdeleth 2008 márc. 21. - 10:49:23
(22/216)
Szép operatõri munka, nagyon beleérzõ játék, szép tanulság, de nekem valami hiányzott. Õszinte film, nem giccses és nem izzadságszagú, de hinném, hogy beirja magát a történelemkönyvbe
7/10
Csacsa88 2008 márc. 12. - 02:08:26 7/10
(21/216)
SPOILER is...

Ilyen történettel még nem találkoztam eddig, nagyon érdekes volt. Nagyon valóságos. Ahogy indul a kapcsolatuk, a férfi elsõ látásra beleszeret a nõbe, pedig csak beleképzeli a szerelmét, a nõ meg csak menekülni akar otthonról, aztán megtalálja az izgalmat egy másik férfiban, egészen életszerû. A folytatás igazán különleges: belekerülnek egy helyzetbe, ami lassan összekovácsolja õket. Megismerik egymást, meglátják egymásban a jót, ettõl ihazán megszeretik egymást és képesek megbocsátani. Szerintem ez nagyon szép. Sajnáltam h mindkettejüknek sokat kellett szenvedni, és nem lett jó a vége, de csak így tanulhatták meg, mi a szeretet, és hogy milyen jó emberek is õk valójában.
7/10
zee944 2008 márc. 08. - 15:20:24 7/10
(20/216)
Korrekt film, de nekem "csak" ennyi. Watts és Norton tökéletesen hiteles játéka a legnagyobb erénye, a hátránya pedig az, hogy túl visszafogott, túl mértéktartó. Tényleg nem kasszasikert, hanem idõtálló értéket akartak létrehozni, és ezért jár is a dícséret, de a drámai csúcspontokat nyugodtan hangsúlyozhatták volna jobban, nem estek volna a hatásvadászat csapdájába.
10/10
Noncsa 2008 márc. 07. - 17:27:02 10/10
(19/216)
Ezt hogy érted a korommal kapcsolatban?:)) Még fejletlen vagyok egy ilyen könyv megértéséhez? :P
lehet h. azért nem tetszett a könyv, mert a filmet elõbb láttam...
10/10
Noncsa 2008 márc. 06. - 20:14:11 10/10
(18/216)
Azóta kivettem a könyvtárból a könyvet, és a filmhez képest nagy csalódás volt nekem... A fordítás is elég fura volt, és a történet sem volt annyira kidolgozott, mint a filmben, de lehet csak én vagyok ilyen romantikus alkat :)
Zempy 2008 márc. 04. - 16:49:30
(17/216)
Az Örök szolgaság nekem is nagy kedvencem, az tényleg hihetetlenül jó. De ez a könyv szerintem nincs benne mondjuk a legjobb 10 mûve között sem, a film pedig végképp felejthetõ. Ez persze csak az én véleményem. Nem lenne rossz az sem, ha az Örök szolgaság-ot is újra megcsinálnák, jó régen már abból is készült film.