Edmond Dantes 2018 febr. 15. - 08:16:19
(17/137)
***spoiler***
Elio szomorúsága -szerintem- nem tanácstalanságából ered, hanem abból, hogy Oliver elutazott + Oliver telefonja, amiben bejelenti a házasságát. A film egyik fõ üzenete pont az, hogy ha egyszer felfedezted irányultságodat, márpedig Elio felfedezte és õ a kezdeményezõ fél!- akkor vállald is fel önmagadat és éld a neked tetszõ életet éspedig akkor és addig, ameddig fiatal vagy, miként az a papa nagy monológjából átsugárzik. Egyszer csak késõ lesz, ahogy a papa maga kihagyta fiatal korában a lehetõséget, hogy úgy éljen, ahogy szeretett volna = "másképpen" s nem úgy, ahogyan alakult.
***spoiler vége***
Edmond Dantes 2018 febr. 15. - 08:03:04
(16/137)
...és tervezik a folytatást a regény utolsó fejezeteibõl, ami arról a bizonyos következõ 20 évrõl szól.
9/10
TitusLivius 2018 febr. 15. - 00:40:58 9/10
(15/137)
"viszont amikor végleg tudatosult benne nemi orientáltsága....." - Én nem éreztem semmi ilyesféle utalást a filmben (a könyvet nem olvastam). Szerintem még az utolsó képsor is egy önmagával vívódó kamasz fiút akar láttatni a nézõvel, aki valamiféle melankóliába ágyazott tanácstalansággal mered a nyár nosztalgikus emlékeibe. Persze ez csak saját meglátás, ettõl még lehet másként.
10/10
Kallina8 2018 febr. 15. - 00:15:07 10/10
(14/137)
Teljesen jó a gondolatmeneted a regénnyel kapcsolatban. Legfõbb különbség (a kisebb-nagyobb eltéréseken túl), hogy a könyvbeli történet 20 évvel késõbb ér véget.

Egyébként én pont attól tartottam, hogy szinkronos verzió fut majd a mozikban, de megúsztuk szerencsére. :)
Kocsegar 2018 febr. 14. - 17:52:54
(13/137)
Valahogy pont a fõhõsök között kibontakozó kapcsolat drámaisága, érzelmessége nem jött át nekem, olyan steril volt az egész. Oliver nem is különösebben rokonszenves, ráadásul elég fontos dolgot hallgat el a srác elõl, ami csak a végén derül ki, szóval a kapcsolat õszintesége is nagyon kérdéses. Lassú, távolságtartó, maníros film szerintem.
Edmond Dantes 2018 febr. 14. - 17:48:06
(12/137)
Elv(ek) ide, elv(ek) oda, ezt a filmet ölég szerencsétlen és értelmetlen lenne szinkronizálni, tekintve, hogy négy (4) nyelven beszélnek benne éspedig folyamatosan váltogatva a társalgás nyelvét. Mindez teljesen eltûnne szinkronnal.


***spoiler?***
A film valszeg n e m azért "nem torkollott tragédiába, hogy részt vettek a készítésében amerikaiak is,.." hanem valszeg azért nem, mert a regény s e m (nem olvastam, de nem hiszem, hogy nagyon eltértek volna).. ti. ez a film regényadaptáció.
A lányt pedig szerintem Elio nem "kihasználta és eldobta", hanem egyrészt a lány nyomult rá a fiúkára és a fiúka nem ugrott el...viszont amikor végleg tudatosult benne nemi orientáltsága, akkor szépen elköszönt(ek) és a lány is a legnagyobb békében, barátságban távozott. Azaz ezen a vonalon is mellõzték a gyakori dráma-klisét.
***spoiler? vége***
9/10
TitusLivius 2018 febr. 14. - 14:17:05 9/10
(11/137)
\"Elveim ellenére, hogy nem nézek feliratos filmeket...\" - az igen.
Ezüstliliom 2018 febr. 13. - 22:50:12
(10/137)
Elveim ellenére, hogy nem nézek feliratos filmeket, ezt most mégis megnéztem, és nem bántam meg.:) Mondjuk nem moziban néztem, több okból is, de leginkább pont a felirat miatt, mert így legalább én szabtam meg a tempót, és nem maradtam le a dialógusok felérõl. Ami már csak azért is fontos, mert azok a mondatok, amikkel a film végén az apa terelgeti a fiát, szerintem megszívlelendõek és elgondolkodtatóak. Mostanában több film és az élet is egyre figyelmeztet egy nagy igazságra: carpe diem! Azt hiszem, ez jelent valamit. Hallottam egy történetet egy ifjú párról, akik a saját, vidéki kertes házukat azzal a felkiáltással cserélték fõvárosi albérletre, hogy így sokat járhatnak majd színházba, aztán évekig nem tették, valószínûleg, mert patópálkodtak. Én is hasonlóképp jártam kissé, mikor utólag bánom, hogy nem lovagoltam többször a lovamon, amelyik karácsonykor elpusztult. Ennek a filmnek is ez az egyik tanulsága szerintem. "Kezdjetek el élni!":) És irigylem a srácot, hogy ilyen apja, ilyen szülei vannak, és hogy egy ilyen férfival hozta össze a sors.

Kicsit spoiler:

Az, hogy egy ilyen történet nem torkollott tragédiába, szerintem egyrészt annak köszönhetõ, hogy részt vettek a készítésében amerikaiak is, másrészt, hogy szerencsére változik a világ. Régebben vagy ha magyar film lett volna, ennek csak szörnyû vége lehetett volna (ha a szülõk nem ilyen haladó szellemûek, és kiderül a kapcsolatuk... akár azért, mert Elio butább, és kikotyogja, akár, mert rajtakapják õket... vagy ha a férfiról kiderül, hogy csak egy pedofil...), és én nagyon drukkoltam, hogy ne így legyen. Persze nem nevezhetjük hepiendnek sem, de nem is a legrosszabb végkifejlet.

Spoiler vége.


A film felidézte bennem azt az idõt, mikor én voltam tizenéves, hogy milyen õrülten tud az ember abban a korban szeretni, rajongani, sóvárogni. (És itt most mindegy, hogy azonos vagy ellenkezõ nemûek kapcsolatáról beszélünk.)


Újabb SPOILER

Viszont ahogy Elio a lánnyal viselkedett, ahogy kihasználta és eldobta, az csúnya volt.
Ezüstliliom 2018 febr. 13. - 22:15:25 Előzmény sofi 72
(9/137)
"Amúgy tényleg ki az, aki a homokosokon, és a látenseken kívül beül egy ilyen filmre?"

Meglepõdnél, hogy mennyi mindenki.:)
Edmond Dantes 2018 febr. 13. - 16:50:11
(8/137)
Sofi fél év után benézett, hogy promót csináljon ennek a filmnek és hszokat (de)generáljon. Jól csinálja. Köszönjük...sofi! 1:58 percet beáldozott életébõl a trailer megtekintése kedvéért ':-( ennyivel kevesebb idõ jutott pl. József Attilára. Meg fogja neki bocsátani. Ahogy egy másik film címe mondja ez volt: https://port.hu/adatlap/film/tv/sophie-valasztasa-sophies-choice/movie-38776
A film mint annyi másik mostanában, kicsit túl hosszú. Regényt úgysem lehet 1/1 visszaadni filmen. Vágó?! És olyan idilli, amilyen nincs is. 35 éve = a történet idején még kevésbé volt. Érdekesség: Timothée Chalamet minden idõk 3. legfiatalabb Oscar-jelöltje.
9/10
TitusLivius 2018 febr. 13. - 12:55:53 9/10
(7/137)
Jó film. A téma nemigen áll hozzám közel, így nem tudtam átérezni a szereplõk lelki tusáját, cselekmény, mint olyan meg konkrétan nem volt, ez alapján gondolom adaptált a forgatókönyv. Õszintén megvallva én egy kicsit unatkoztam is rajta, ennek ellenére így utólag nagyon erõs alkotásnak érzem, a rendezõ alighanem kihozta a maximumot ebbõl az anyagból. Szép a fényképezés, jók a dialógusok, de ami végképp meggyõzõ volt, az az Eliót játszó színész alakítása. Simán Oscar esélyes, pedig brutálisan erõs az idei mezõny. 9/10
fizsuu 2018 febr. 12. - 11:48:38
(6/137)
? volt persze a vége, hiszen csak a homofóf ostoba emberek számára elképzelhetetlen.
Nézd meg még A cukrászt is, hátha fejlõdik az elméd. Figyelem! Malegtéma!
fizsuu 2018 febr. 12. - 11:46:49
(5/137)
Romantika.... megszakad a szívem :D Csak egy pasi és egy nõ között létezik, te kis ocstoba
fizsuu 2018 febr. 12. - 11:45:22
(4/137)
Hú, hát remélem nem tanár.... csak szimplán promitív... Nem szeretném, hogy a gyerekeimet "homározós" homofóbok vegyék körül!! Mindenki azt és úgy szeret, akit és ehogy akar. Addig, amíg nem árt vele másoknak. Elmebaj, hogy valaki a másik szexuális irányultságát kritizálhatja.
8/10
Zaku 2018 febr. 09. - 11:49:35 8/10
(3/137)
Pontosan...túl kellene már lendülni ezen a hozzáálláson. Akinek nem tetszik, nem kell megnéznie, de ettõl még ne várják el, hogy máglyán égessünk el egy ilyen remekmûvet. Igen, ez a film szép, a történet, a zene, az operatõri munka mind-mind dicséretre méltó.
dukyka 2018 febr. 08. - 19:57:18
(2/137)
Hova kéne nyíltan kiírni? A plakátból, a leírásból is teljesen egyértelmû, hogy ez egy meleg film. Én nõ vagyok és mégis megnéztem, mert érdekelt. Egyébként nagyon jó film. Nem tudom mért gondolják egyesek, hogy az õ személyes ízlésük a mérvadó és ami õket nem érdekli, az nyilván csak szemét lehet, meg okádék.
Steel Peter 2018 jan. 11. - 20:55:12
(1/137)
Igazi mûvészfilm. A cselekmény hiányából erõsen érzõdik hogy könyvadaptáció.
Szórakoztatónak nem mondanám mégis mély üzenete van a nyárról, szerelemrõl, és az élet tökéletes de múlandó pillanatairól.

Nálam egy 7/10-es de mozis megtekintésre nem ajánlom.