viol 2008 ápr. 26. - 15:23:32
(54/114)
sziasztok!
nincs meg egy filmrajongónak a film zenéje?Nem arra az egy szára gondolok,hanem az egész albumra!
További szép napot mindenkinek!
trillárom 2008 ápr. 20. - 20:14:37
(53/114)
Én láttam már a Duna tv-n,Filmmúzeumban és egyszer azt hiszem a tv2õn is adták már.A Duna elég sokszor leadja ugyanazt a filmet,szóval esélyes szerintem..
trillárom 2008 ápr. 17. - 16:24:30
(52/114)
Dvd-n szerintem már megjelent,de lehet le tudod tölteni valahonnan a zenét is.valamint érdemes böngészni a tv-újságot is,mert néhány havonta szerintem egyik-másik tv-csatorna mûsorára tûzi.
Blithe 2008 márc. 26. - 16:55:16
(51/114)
Jajj, ez gyönyörû film! A zene pedig... nincs rá szó! Szintén ajánlom mindenkinek :)
nagyzee 2008 márc. 01. - 17:44:00
(50/114)
Nagyon ajánlom a filmet. Amikor elõször láttam, teljesen megfogott a hangulata. Nem vagyok egy "filmbuzi", nagyon kevés olyan film van,ami engem el tud vonszolni a számítógép elõl. Kihagyhatatlan. És a befejezés! Az valami eltalált!
betti125 2008 márc. 01. - 10:00:12
(49/114)
Csodálatos film!!! Elolvastam a hozzászólásokat. Szerintem a fiataloknak igenis meg kellene nézniük! A 15 éves lányomnak a kedvenc filmje,már legalább háromszor látta, de ma is megfogja nézni. És jobb, ha nem az amerikai felszines filmeket nézni, mert ennek legalább van jelentése. Meg is lepõdöm néha, hogy mennyire megfogta ez a film, mert pár hetenként elmondja, hogy szivesen megnézné. Sajnos nincs meg dvd-n. :( Szoval fantasztikus film!!!Aki nem látta feltétlenül nézze meg!
9/10
SandroVM 2008 febr. 13. - 15:40:50 9/10
(48/114)
Gyönyörû film, nem utolsó sorban Marozsán Erika is gyönyörû, én még ilyen jó nõt nem láttam a filmvásznon. A film olyan csodás, mint maga a dal. Imádom. Kiráz a hideg, ha meghallom akár csak az elsõ néhány zongora hangot.
zsuzsanna.zoldi 2008 jan. 18. - 19:01:58
(47/114)
SZERINTEM A LEGJOBB FILM AMIT EDDIG LÁTTAM.AKÁRHÁNYSZOR LÁTTOM MINDIG SIROK..SZERELEM,SZENVEDÉLY,DÜH EGYÜTTESEN EBBEN E REMEK MÛBEN.SAJNOS MÉG NEM TUDTAM MEG SZEREZNI.EBBEN NEM TUD VALAKI SEGITENI HOGY HOL SZEREZHETNÉM MEG.KÖSZI SZÉPEN
renaldo 2008 jan. 10. - 21:35:44
(46/114)
Fantasztikusan jó film, ajánlom mindenkinek! Marozsán Erika igazán jól játszik benne..A történet szívbemarkoló...
3/10
alex4427 2007 dec. 22. - 23:06:30 3/10 Előzmény efes
(45/114)
Gryllus Dorka?
Õ is szerepel ebben a (nem túl jó) filmben?
efes 2007 nov. 14. - 10:33:34 Előzmény zinaida
(44/114)
gryllus dorka egy csinos, egzotikus arcú színésznõ, aki amúgy nem is teljesen tehetségtelen. ezt eszik rajta.

jelenleg elsõsorban németországban csinálja a karrierjét, a németek pedig nem szórják a "csekonitsként" pénzüket tehetségtelen színésznõcskékre...
efes 2007 nov. 14. - 10:29:09
(43/114)
idézlek: "Jobban tetszett a dal Marozsán Erika elõadásában, mint Póka Angéla emocionális (amerikaias) éneklése." - akkor úgy mondom, hogy félreérthetõ a zárójelezés.
zinaida 2007 okt. 23. - 15:49:29
(42/114)
Na végre, sikerült nem lecsúsznom róla!

Tényleg tetszett. Pedig voltak fenntartásaim. Tudom, hogy lényegtelen a kérdés, mert annyira pár mondatos volt a szerepe, de tényleg mit esznek ezen a Gryllus Dorkán??? Ez a nõ borzasztóan nem tud beszélni!!!!
prezli01 2007 okt. 23. - 15:24:23
(41/114)
Úgy látom, hogy õszinte véleményem óriási vihart kavart, de akinek egy kicsi embersége és lekiismeret is él, az õszintén valja be, ezt nem így kellene alakítani. Rengeteg magyar filmet megnéztem, és sajnos a jelenkorunk filmjeiben a trágárság, a meztelség,(mûvészet)egyeseknek, jellemzi a magyar filmeket napjainkban. Ám nézzünk vissza a régebbi magyar alkotásokhoz, ott ezek nélkül is alkottak maradandóan csodás és remek filmeket, amelyeket a mai szereplõk sajnos sohasem fognak tudni megalkotni. Minden elismerésem és ha tehetném, milliókkal jutalmaznám az olyan filmeket, amik az igazi és a valós filmjátszást hozná vissza. És mégegyszer kihangsúlyozni kivánom, hogy az éveim számától függetlenül, nagyon elvetem és megvetem a mai filmek túlnyomórészét a semmit mondó és tartalmatlan alakításokért. Egy mai film pénz, szeksz, fegyver, és vér mindenütt, nem lehetne ezt másképpen? Csak erre van igény? Nem unalmas ez egy kicsit?
perry 2007 okt. 22. - 15:31:35
(40/114)
Talán kissé többet olvastam ezek szerint a Sorstalanság sajtójáról , és nemzetközi hírérõl.
Bár nem tisztem védeni a filmet, meg kell jegyezzem, amit a magyar sajtó írt az egy dolog.
Bár, az sem olyan fekete-fehér mint írod.
Ajánlom figyelmedbe Baron György vagy Nánai István
kritikáját.
Amerikai viszonylatban pedig a New York Times film elemzését.
Húsz évesen bizonyára meg tudod ítélni , hogy mit jelent a kor " életérzése " embereknek. Kissé elfogultnak tûnsz és érzelmeidet jól tükrözi szóhasználatod is.
"Zsigerbõl" elemezni nem igazán vezet sehová, de természetesen tiszteletben tartom véleményed.
Vinogradov 2007 okt. 22. - 11:10:15
(39/114)
Gyönyörû film, tényleg gyönyörû: valóságos csoda...

Eleve nagyon szeretem a szerelmi háromszögeket boncolgató filmeket: ez pedig egy különösen fontos darab. Nagyon szép, érzelmes, megrendítõ, eredeti alkotás, az elmúlt évtized egyik legkiemelkedõbb magyar filmje és legszebb Közép-Európai koprodukciós vállalkozása.

Ami zavart, az az igazi dal története, és hogy nagyon kevesen ismerik, ezután a film után pedig talán még kevesebben fogják. Pedig Seress Rezsõ története legalább annyira érdekes, mint a filmé (készült is egy dokumentumfilm róla és nekem meg is van, ha valakit érdekel), habár talán nem ennyire színes, de annál életszagúbb.
Ahogy a bátyám mondta: "tényleg nagyon szép történet, kár, hogy nem igaz."

A filmnek nagy erénye, hogy emléket állít egy olyan idõszaknak és kultúrának, amely Közép-Európa történetének talán utolsó nagy idõszaka volt, s amely szörnyû véget ért.
Ezt a szörnyû véget a film is bemutatja a maga fájdalmas, de még az embertelenségben is mélyen és fájdalmasan humánus módján, s ezzel új, gazdagabb, mélyebb üzenetet ad a dalnak (hisz Seress is megjárta a táborok poklát). Ami tehát a holocaust-ábrázolását illeti miliárdszor megrendítõbb, mint a Sorstalanság címû összecsapott, igénytelen, szánalmas magyar amatõrizmustól nyögdécselõ film (ezt a nemzetközi filmes porondon való szánalmas szereplése is mutatja.)
Nem is értem, hogy lehet azt összehasonlítani ezzel a remekmûvel.
perry 2007 okt. 22. - 09:23:07 Előzmény henett
(38/114)
A dal méltán lett "világ szám " , hordoz magában valami egyedül állót, csak rá jellemzõt, azt pedig , hogy legendát , mítoszt tudott maga köré keríteni megint csak azt igazolja , hogy van benne valami.
A Szomorú vasárnap véleményem szerint is jó film , messze jobb volt mint azon évben készült "termés".
Csapat munka, rendezés, operatõr, színész közös alkotása.
Az meg , hogy mi a valóság és mi a fikció már régen nem fontos, a film meséje és hatása nem lesz hiteltelenebb attól , hogy mi az "igazság".
perry 2007 okt. 22. - 09:15:33
(37/114)
Kedves Szikszainé, ezt azért nem kellett volna.
Talán ne részletezzem miért.
indijoe 2007 okt. 16. - 20:45:17
(36/114)
Látom, sokan hisznek még abban a városi legendában, hogy a Szomorú vasárnap címû dal miatt annyian öngyilkosok lettek volna. A valóság az, hogy egyetlen esetben találtak egy öngyilkos férfi lakásában egy lemezt, vagy kottát, vagy dalszöveget, igazából már ezt sem tudni. A többi már az emberi fantázia szüleménye, és egyébként soha nem volt betiltva.
henett 2007 okt. 15. - 15:36:31
(35/114)
Én legalább ötféle feldolgozásban ismerem a Szomorú vasárnap c. nótát és olvastam a Müller Péter-féle drámát is. Mindegyik nagyon jó!!! Póka Angéla dala is nyagyon tetszett: olyan sallangmentes volt!