Téma: Szomszédok

LexH 2015 jún. 03. - 13:43:48
(6848/6908)
"Etus" szerepével kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy mind Horváth Ádám, mind Csûrös Karola többször elmondta: Sárközi Mártáról (Horváth Ádám anyjáról, Molnár Ferenc lányáról) mintázták a figurát.
talpfaszamlalo 2015 jún. 03. - 12:49:09
(6847/6908)
Etus mindig bicskanyitogató, pláne mikor hasztalan ajándékokat sóz rájuk, valamire majd jó lesz jelszóval ill. autót vesz megkérdezés nélkül aztán majd fizessék a részleteket. Ha már jót akar akkor pl. az elején miért nem mosógépet vesz házassági évfordulóra, az biztos jól jön és legalább (nagy) extra költségekbe sem veri õket, az áram azért annyira nem drága, de biztosítást, adót meg szerelõt nem kell rendszeresen fizetni.
lilalibaláb 2015 jún. 02. - 17:06:50 Előzmény talpfaszamlalo
(6846/6908)
Nem tudom miért, leírtam már sokszor, tudom, de engem ez a szerencsétlen Etus rettenetesen irritál. Ember nincs, aki állandóan így beszélne, mint aki mesét olvas, egyetlen tónusban nyomja, bármi történik, napsütés, jégesõ, tél, nyár, mindegy. Julcsi meg mintha tõle tanult volna, pont ugyanúgy beszél. Brrr...
Lenke néni meg ahogy valamelyik nap beszélgetett a gazdag barátnõjével, aki a belvárosban kávézgat, pont úgy beszélt, mint a Csengetett Mylordban Mabel szokott: "az biztos nagyon finom", "már nem is tudom, mikor kávéztam utoljára a belvárosban". :-)
talpfaszamlalo 2015 jún. 01. - 08:45:00 Előzmény dralizs78
(6845/6908)
Ráadásul satuzik a betontömb miatt, 9össze is mennek mögötte, az út meg tök üres ki is tudná kerülni.

Etus meg igen valóban néha bicskanyitogató stílusban nyomul. Az elején ugye egy roncs Trabantot vesz nekik házassági évfordulóra, azzal átadva, hogy keress egy szerelõt is hozzá, ha használni is akarod, mert nincs jó állapotban. sosem kérdezte meg ,hogy kell-e nekik autó, sosem mondták Mágenék, hogy jól jönne, Etus meg ugye rájuk sózta, ráadásul mellé még jó sok állandó költséget is a nyakukba vart, ugye szerelõ, adók, benzinköltség stb. Késõbb meg kiderül ,hogy érthetetlen módon nincs mosógépük sem, évek óta laknak lakótelepi lakásban, és nincs. Még a mindig csóró Vágásiéknak is volt már az elejérõl a sorozatnak, pedig õk kb. tényleg kis túlzással két kempingszékkel költöztek. A 80-as évek végén már bõven nem volt luxuscikk a mosógép, még az automata Hajdú Energomat sem, de ha valaki nagyon csóró volt egy keverõtárcsásra akkor is futotta, és még az is nagy könnyebbség a kézzel mosás helyett. De még ha nem is volt valakinek mosógépe, ki az a marha ,aki görnyedve a kádban mint Etus, egy nagyobb lavór azért szintén nem olyan hú ,de drága dolog, ill. akkor már miért nem a mosdókagylóban mosott? Az volt a másik péklapát díjas alakítása Etusnak mikor elõször leosztja Julcsit, hogy Rejtõ könyvet olvas, ahelyett, hogy mosna, Julcsi még ki is mosna, csak elolvas még két oldalt, de akkor már Etus elhajtja. Miértk éne egy 13 éves gyereknek magától kimosnia, miért jutna eszébe, ha eddig abban nõtt fel ,hogy ezt a szülõk csinálják (anyja) és sosem jött még csak szóba sem ,hogy õ is csinálhatná?

https://www.youtube.com/watch?v=usLwDEGx_Cs
LexH 2015 jún. 01. - 06:35:46
(6844/6908)
Annak idején nem néztem, mert zavart a tévéhez igazított Szabó család-stílus. Utólag azonban a rendszerváltás epizódjai dokumentumértékûek. A mindmáig szajkózott politikai szövegek szinte egyszerre jelentek meg a párbeszédekben, három fõ vonalon: a polgári világ és a háború elõtti értékrend nosztalgiája; Kádár-nosztalgia; a szabadság és a demokrácia megteremtésének illúziója.
lilalibaláb 2015 máj. 30. - 15:01:52 Előzmény dralizs78
(6843/6908)
Volt abban egy másik nagy jelenet is. Etus azt mondta valamelyik pasinak, amikor pakolták a csempét az autóra, hogy nagylány, és nem szereti, ha az anyagi ügyeirõl mások döntenek. Õ meg mást sem csinál, csak a családja háta mögött, feje fölött dönt el mindenfélét, autót vesz nekik, anélkül, hogy megkérdezné õket, ráadásul hitelre, persze a részleteket fizesse a család. Meg mikor mivel állít oda, már ha személyesen viszi, és nem éppen küldi valakivel. :-)
dralizs78 2015 máj. 29. - 17:28:55
(6842/6908)
A 108.részben volt egy hatalmas jelenet.Taki bácsi(Zenthe Ferenc)taxijával halad egy úton,amikor is egy hatalmas beton tömböt vesz észre az út közepén,ezért lefékez.Egy taxis haverjával megfogják a beton tömböt,hogy levigyék az útról,de csak a járdáig viszik,ott is a járdaszegélyre teszik le,úgy,hogy a beton darab félig vissza lóg az úttestre.Tehát,ha valaki úgy vezet,hogy szeret "szélezni" simán neki megy,mert nem fogja észre venni.Komolyan mondom rengeteg marhaság van ebben a sorozatban(amit egyébként gyerekként anno nem vettem észre),de azért mindig megnézem,mert jó nosztalgiázni és az ilyen hülyeségekre felfigyelni mindig élmény.
10/10
nikato 2015 máj. 29. - 15:57:36 10/10
(6841/6908)
Nagyon nagy a Matyis sztori!! :D Valóban Matyi kb., mint egy agyhalott. Nekem is elegem van, hogy folyton a pénztelenségrõl beszélnek. Jutka szülei is elég gazdagok voltak. Meg költözhettek volna hozzá is Jutkáék, az egérlyuk helyett, de akkor már nem lehetnének "szomszédok". :D Ezt már írtam, de Taki báéknál nem értem a pénztelenséget valóban, 2 nyugdíj, 2 nyugdíj melletti munka, +Alma +János fizetése. Nem tudom akkor mennyi volt a fizetés, mai értékben számolva össze-vissz kb. kereshettek majdnem fél milkát. :D (Mondom még egyszer, ha mai értékkel nézzük a 6 fizut.)
talpfaszamlalo 2015 máj. 29. - 09:19:25
(6840/6908)
Feriéknek lételemül életük végéig csórónak maradni, még a munkanélküli segélyt se fogadja el Feri mikor megszûnik a munkahelye mondván õt ne támogassa senki, nem kér õ az államtól semmit már. Na meg, ahogy Janka néni lehúzza õket mint egy bankkártyát állandóan azt a tutyimutyiságot, ahelyett ,hogy egyszer nyíltan megmondanák neki, hogy nem látjuk szívesen ide ne tolja a képét mégegyszer, mert se pénz se pia nem lesz itt már neki, magukban morognak csak ill. még a gyerekkel tagadtatják le magukat.


Az se teljesen világos hogyan lett csóró a Szöllõsy család, valami homályos utalás volt rá ,hogy mikor Jutka apja meghalt, hogy nem fizetett adót emiatt sok tartozása volt. Ami elég érdekes, mert a jövedelemadót ha nem fizeti be egybõl jön a bírság nem évekkel késõbb egybe. Egy szemész és egy fogorvos házaspárnak meg nehogy már ne legyen annyi nyugdíja, amibõl öregkorukra vígan megélnek. Hiszen Jutka anyja is elismert orvos volt.


Na meg Drágazsuzsám halálakor örököltek is, sõt ott maradt rájuk a lakás is, de az nem illik a csórósághoz ,hogy esetleg odaköltözzenek és egy másfélszobás lyukban szorongjanak életük végéig. Ha nem is bírnák anyagilag a budai elit helyen lévõ kertes házat, egy nagyobb lakótelepit biztosan tudnának venni vagy valami jobb társasházit egy külvárosi kerületben. Janka néni meg mehetett volna az övékébe had boldogítsa a Lantos utcát. :)
talpfaszamlalo 2015 máj. 29. - 09:10:21
(6839/6908)
Alma szemére veti Jánosnak ,hogy az építész csajjal (Kispolákos) látta õket együtt egy kávézóban. De kb. úgy, mintha nyílt színi szexen kapta volna õket. Ez már válóok. Az, hogy õ meg közben nyíltan nyomja Dezirével késõbb a nagyorrú Sándorral is, az nem számít. Na meg ez a mindenkinél jobban tudok mindent és mindenbe beleugatok féle stílusa, na meg egyetlen életcélom, hogy nagyiékkal lakjam örökkévalóságig a kisszobában, és elköltözni tõlük azt már nem.

Mágenéknál tényleg senki sem normális. Meg a rinya mindig, hogy nincs pénz, de pl. Etus mikor megrendelést kap nagy tételben kerámiára a pápa látogatásra, akkor közli ,hogy nem, mert õ "szart" nem csinál. Akkor se ha megfizetik érte, mert csak. Még a végén nem tudna sírni, hogy nincs pénze. Mágen nem vállalja el a magánklinikán a jól fizetõ munkát ,mert csak. ill. mikor már éheznek mégis, de nem is marad sokáig. Juli az egyetlen, aki néha talán úgy csinál, mintha akarna egyrõl a kettõre jutni, otthagyja a szövetkezeti munkáját és betársul Gábor Gáborhoz a jobban fizetõ munkára. Julcsi csak simán pasifaló, de ezt leszámítva tényleg neki van a legtöbb esze.
jessm 2015 máj. 28. - 22:44:05
(6838/6908)
Amugy a szomszédok irtó vicesége abból ered, hogy mindig alá mondunk , hogy kibír nagyobb hülyeséget kihozni, abból épp megy.
jessm 2015 máj. 28. - 22:38:22
(6837/6908)
Ez a sorozat arany emlékszem 6-8 évesen ez volt a sorazatok: Szomszédok , Dallas, Baverly Hills 90210 , Baywatch,Homok titkai .

A szomszédok irtó vicces, hogy mindig a pénzért panaszkodnak. Értem én , hogy sz** volt. De minden részben az egyik szereplõnek biztos nincs pénze, vagy valamire gyûjt. Fontos a pénz, de egy részt biztos tudtak volna írni ahol nem szerepel pénz.

Amughy megjegyzem elég valószinütlen , hogy Magenheim sebész , de mentõzik , és nem bír megélni, Plussz felesége kozmetikus, aki akinek múltkor látott rész tanulséga szerint büdös a munka, emert megjegyezte, hogy õ kurvát nem fogad. Ezt én nem értettem, õ is fizetni fog és nem székben fog sexelni...
Amugy szerintem Etus a legidegesítöbb, mindig mindenkinek beszól és sorban hülyíti a férfiakat.
Az egyetlen normális a családban Julcsi.

takiék is panaszkodnak pedig 6 fizetés álrendelkezésükre. Amugy Alma és férje miért válik el? Alma is tiszta hülye, nem csoda , hogy elválik tõle a mérnök , akkorákat tud hisztizni.

A legnormálsabb család az Feri meg Jutka, bár nekik is vannak hülyeségeik, de legalább õket értem, hogy nincs pénzük. Meg az õ történetükbe életszerü sztorik vannak , abból kifolyólag, hogy feri árvaházban nött fel. Az õ sztorijuk az egyetlen ami valósághü. Plusz Ferit hallgatni amint a számítógéprõl áradozik Gold, plusz amikor megver valakit LOLLLL.
talpfaszamlalo 2015 máj. 20. - 22:05:37
(6836/6908)
Meg az anyja ledér életmódját, Julcsi arról ismert a Szomszában ,hogy gyakrabban cserélt pasit mint zoknit. A végén meg már egyszerre egy "lovag" nem is volt elég, rögtön kellett a motorosrendõr szõke Delfin(g) és a Suzukis májergyerek. Nõs pasival is kavart egy idõben.
lilalibaláb 2015 máj. 20. - 20:14:32
(6835/6908)
Julcsi ritka jól sikerült gyerek. Örökölte az anyja eszét meg az apja életrevalóságát. :-)
talpfaszamlalo 2015 máj. 19. - 10:27:35
(6834/6908)
GG-nak már 1995 körül volt mobilja van is egy rész mikor arról beszél ,hogy ez a jövõ és mindenkinek a mobilt megadni, a vezetékest meg akkor se veszi fel ha ott eszi a fene a kozmetikában, adják meg a mobilt mindenkinek.

Horváth Ádám rendezõ szótárából hiányzott az "ezt vegyük fel újra" kifejezés, kb. mindent csak egyszer vettek fel, ezért is van tele bakival. Egyik jelentben pl. emlékezetes a "rádöntötte az asszonyt a felszolgálónõre" beszólás.


Matyi 1.0 hát igen, kb. mint egy agyhalott. Azon a részen röhögtem hangosan mikor 2 hét után megtalálták Matyit miután elveszett és Mágen közli Feriékkel, hogy ne lepõdjenek meg ha nem fog beszélni. Mintha addig mondott volna bármit is. :)

Nameg, ahogy elveszett. Feri hozza haza a bölcsibõl, már teljesen sötét van, vagyis már bõven este. Gondolom miután hazaértek eszükbe jutott kinyitni a szekrényt és észrevették, hogy nincs ott, hûvazze, akkora bölcsiben maradt gyerünk érte. Egy joggingos Mercis majdnem elüti õket, erre Feri leteszi a gyereket és nekimegy (hiszen lételeme, hogy minden részben verekedjen, valakit muszáj leütnie mindig), közben Matyi elszalad, gondolom rájött ,hogy itt a lehetõség ,hogy meglépjen Vágásiéktól, akik ha útban van beakasztják a szekrénybe miután kivették belõle az elemet. Valami retard nõci megtalálja, de két hét után otthagyja egy gyerekotthon elõtt, gondolom õ is rájött ,hogy agyhalott beszélni képtelen Matyi 1.0-val nem sokra megy. :)
10/10
nikato 2015 máj. 19. - 09:40:53 10/10 Előzmény talpfaszamlalo
(6833/6908)
Igen, ezeket már láttam. :D Meg wikipedián is jókat írnak. :) Az tényleg érdekes amikor az úszómester kimenti a hörgõ gyereket az is röhög, akit Feri ment ki az is. Nem hiszem el, hogy Mo.-n nem tudták betanítani a gyerekeket semmire! Matyi is egy rakás szerencsétlenség volt. Az amerikai sorozatokban miért vannak olyan tehetséges gyerekek? :D Sok bakit észre lehet venni. Volt egy rész amiben Jutka már rövid hajjal szerepelt (kár volt, a hosszú jobban állt neki), egy másik jelenetben pedig hosszú haja volt.
offtopic
cellasto 2015 máj. 19. - 08:13:28
(6832/6908)
szerintem volt már
99-ben lett vége,akkor már bõven a mobilos korszakot éltük :)
talpfaszamlalo 2015 máj. 18. - 16:13:08
(6831/6908)
Nem az volt mikor egy frissen lopott Kispók után mentek, mentek vagy 30-as tempóval max ?

A kedvencem a népnevelõs jelenetek voltak, pl. a ne telefonálj vezetés közben féle. vmax 5 km/h-val guruló kocsi, mobiltelefon kézben, villanypóznának neki és snitt, majd a hót véres képû áldozat, akihez persze Mágen jön, és azonnal kórházba kell vinni, meg súlyos sérülések.

Na meg a füves cigibe beleslukkoló és belehaló fiatal az erdõben, ill. a másik ,aki Julcsi buliján benyakalja húzóra az üveg vodkát és azonnal borul is el.
talpfaszamlalo 2015 máj. 18. - 09:10:45 Előzmény nikato
(6830/6908)
Voltak benne ilyen rekordok:
https://www.youtube.com/watch?v=oUa0n_Es94U

Ami még igazi Szomsza style az a statiszták megspórolása, vagyis közterületen forgatnak és simán az utca emberei a statiszták vagy pl. iskolában az odajáró tanulók, a lépcsõházban az ott lakók, strandon, piacon szintén az ott lévõk. Szép is mikor mindenki a háttérben a kamerába bámul. Van az rész mikor épp SuperHero Vágási a strandra megy Jutkához, és és egy fuldokló gyereket ment ki. Valójában a kb. térdig érõ vízbe ugrik be ruhástól a gyerekért, közben a háttérben a többi gyerek végig röhög , de még a fuldokló is, elég gyengére sikerült Baywatch féle Mitch Buckenen-es mentés volt, amolyan magyarosan, kicsit sárga kicsit savanyú, de a mienk.
talpfaszamlalo 2015 máj. 18. - 09:04:32 Előzmény jollyjoker
(6829/6908)
Na ja a sorozat közepén/végén kb. így nézett ki a Takács család:

Taki bá, aki taxizik, és még nyugdíjat is kap
Lenke néni, szintén nyugdíjas és mellette dolgozik a boltban eladóként
Alma, aki szintén dolgozik igazgondolom nem nagy dohányért Laci kocsmájában, de bármikor mehetne jobban keresõ munkába megvan hozzá a tudása és még hívják is hetente (na jó kéthetente és mindig csütörtökön :), de nem megy, mert csak.
János, az erdész, nem tudni mennyit hoz haza, de õ is dolgozik, keresõ, még spórolni is tudnának õk ketten, hiszen Alma valamiért betegesen ragaszkodik hozzá ,hogy a nagyanyóékkal lakjanak a kisszobában életük végéig, így albérletre nem kell költeniük, rezsire is alig, hiszen 5 felé oszlik. kajapénz szintén.