Téma: Szomszédok

lilalibaláb 2014 júl. 16. - 18:10:03
(6788/6908)
Valamelyik részben, amikor Lenke néni irigykedett Vágásiék tapétázására azt mondta, hogy nekik kétszer akkora a lakásuk és fele annyi a jövedelmük. Mennyit kereshetett akkoriban egy pedagógus-nyomdász házaspár, ha két nyugdíj + két fizetés ennek a fele?
lilalibaláb 2014 júl. 16. - 18:00:42 Előzmény Anditos
(6787/6908)
Etus tudja a frankót, nézd meg a gyerekeit. A lánya egy buta, sznob ribanc, a doktor meg a diplomája, többszörös nyelvtudása ellenére is egy örök vesztes lúzer. Etus dobásai közül nekem az volt a "legszebb", amikor részletre vett nekik egy autót. Nem biztos, hogy én boldog lennék attól, ha valaki eladósít egy olyan kocsi miatt az elkövetkezõ évekre, aminek sem a színébe, sem a tipusába bele sem szólhattam. :-)
offtopic
Anditos 2014 júl. 16. - 08:51:25
(6786/6908)
Ha jól emlékszem, akkor ez kéthetente ment a tévében. Vagy hetente. Mivel már akkor is mindig történt valami az országban amin lehetett sopánkodni, bosszankodni, aggódni, minden epizódban ez benne is van. Hetente/kéthetente ez nem tûnt fel, de most hogy napi két részt látok, már gyakran nagyon unalmasnak találom a sok panaszkodást.
10/10
nikato 2014 júl. 15. - 20:48:06 10/10
(6785/6908)
Észrevettem, hogy már 2 részben is alkoholistának vélték a cukorbeteget, meg többször volt szó a vakbélrõl is.. ennyire elfelejtették, hogy ezek már voltak, vagy ennyire felakarták rá hívni a figyelmet?! Nekem nem tetszik, hogy a Doktor állandóan nõzik, jó meginoghat, de már tök idegesítõ, fõleg ez a Schell Judit által játszott ügyvédnõ. De a medika is idegesítõ volt, akit a Malek Andrea játszott. Julcsinak nagyon rosszul állnak az új festett frizurái, szerintem a legjobb haja a hosszú barna volt. Liptai most jobban néz ki, mint akkor. Elég kövér volt, nem képernyõre való. Meg jóval idõsebbnek látszott a koránál. Vagyis amit játszott. Még annyit, hogy a presszóban mindig van akció, de, hogy egybõl mennek a rendõr autók, meg a motoros rendõrök is, meg a Feri megveréséhez is kiment egy kocsi, meg 2 rendõr motoros... hm... :D A '90-es években aztán tényleg figyeltek a biztonságra. XDD
A mai részben a Gábor babás jelenet az vicces volt. :D Amúgy szeretem nézni, csak sokszor olyan hihetetlen dolgok vannak benne. :D
cellasto 2014 júl. 15. - 18:46:10
(6784/6908)
liptay régen is olyan trampli volt,mint most :D
majd árvalányhaj megvigasztalja hetihetes julcsit :)
talpfaszamlalo 2014 júl. 14. - 23:22:59
(6783/6908)
Delfin(g) aztán nagyon tud ha épp Gránát Almát szolgálnak fel Laci kocsmájában akkor is másodpercek alatt a helyszínre ér. Meg mikor egy rendõrjelvény lobogtatással szereli le a rosszfiúkat.
Denisam 2014 júl. 14. - 22:11:43 Előzmény talpfaszamlalo
(6782/6908)
Leírtam korábban: János az összes valódi, spórolt, valamint kölcsönkért pénzüket házra költi. Utóbb, amikor felépül és eladja, kiderül, hogy átvágták, és az alapja nem jó, veszélyes, vissza kell fizetnie a pénzt, hogy elhárítsák a balesetveszélyt, és elfogadják a házat. Egyébként mennek õk albérletbe, de már akkor sem a megfizethetõ kategória volt. Az egyik részben szóba is kerül, hogy a fizetésük nagy része rámegy, a másik a kölcsönök visszafizetésére. Mibõl takarékoskodnának?! Persze ha János marad a szolgálati lakásnál... de Horváth Ádám nem így álmodta meg.
Alma meg érthetõ módon, mikor elveszti a szüleit abba kapaszkodik, aki van, ergó a nagyszülõkbe. Egyébként többször is szóba kerül, valahányszor megoldást keresnek, (eltartási szerzõdés, stb) a nagyszülõk sem igazán tudják egyedül fenntartani a nagy lakást, meg Alma is úgy gondolja, legalább azon ne legyen teher.
Valahol tök logikusan van felépítve, sokkal inkább, mint az Életképek.
offtopic
Anditos 2014 júl. 14. - 21:46:36 Előzmény lilalibaláb
(6781/6908)
Én Etust régen sem szerettem, pont azért amit te is írtál, Janka néni pedig kedvenc volt akkor is, most is. Õt nem akarják ránk erõszakolni nagy komolyan, mint Etust, Janka néni valószínûtlen figura és szerintem nem idegesítõ, hanem vicces. :) Etus karakterétõl falra mászom én is, fõleg a gazdag-gyûlölete miatt, mintha az akinek pénze van, az csak korrupt bûnözõ lehet, akit meg kell vetni.
offtopic
Anditos 2014 júl. 14. - 21:41:03
(6780/6908)
"árvalányhajú":-)))
cellasto 2014 júl. 14. - 19:34:48
(6779/6908)
a mai vágási verés baromi jó volt :D
jött az árvalány hajú rendõrfiu és elõkapta a pa-63-ast és sakkban tartott mindenkit :D
talpfaszamlalo 2014 júl. 05. - 19:05:51 Előzmény Denisam
(6778/6908)
Oké válogatós meg pénzért se csinál "szart", de akkor ne is sírjon nonstop, hogy micsoda világ, hogy nincs pénz semmire.

Mágen is pozitív szereplõ, így neki mindig igaza van bármit is csinál, pedig ahogy néha a betegekkel beszél az erõsen bicskanyitogató, pláne mikor (mint nagy részben) ok nélkül ordítja le a fejét mindenkinek, mint pl. medikát, akinek a barátnõje beleugrik a hideg vízbe és görcsöt kap ,de azért vele üvöltözik, pedig egyrészt nem õ ugrott be másrészt meg is mentette a hülye barátnõje életét. Dr. House Mágenhez képest az empátia szobra.

Jutka is ellenzi a rakodást meg kb. mindent, mert csak, de foylton csak a sírás megy, hogy nincs pénz semmire. Mopst akkor vagy dolgozzanak többet és akkor lesz, vagy ne sírjanak, hogy nincs pénz. Takiéknál továbbra se értem a pénztelenséget ,de Mágenéknél sem, Takiéknál ugye ott van Alma meg János, akiknek szintén lételemük ,hogy egy félszobában élik le a nagyszülõkkel az életüket, mert Alma nagyapótól és Nagyanyótól nem költözik el, mert csak. Két keresõ, plusz két nyugdíjas, akik nyugdíj mellett még dolgoznak is.
Denisam 2014 jún. 29. - 21:27:02 Előzmény talpfaszamlalo
(6777/6908)
Na ja, csak hogy anno Janka néni fogadta be õket a házasságkötés után. Ergó, annyira könnyen nem lehet lekoppintani.
Zsuzsa hozzászokott, hogy két orvos két rendelõvel mennyit kap. Ehhez képest az utolsó pillanatban a halála elõtt a Szõllõsi doktor bemarianozik, és lelép vele, aztán megtépázott idegekkel és csórón kerül elõ. Akkor már se pénz, se egyéb, Zsuzsa mondja is, hogy túl nagy a ház neki egyedül, még a kétféle praxissal sem tudja fenntartani. Teljesen életszerû.
Feri azért nem vállalhat keccsölést orrba-szájba, mert ha bármi gond van, akkor meg nézhet mint a moziban. A vagon rakodásnak akkor van vége, amikor Bence nem figyel, és telibe nyomja a vállát. Nem véletlen, hogy Jutka ellenzi. Arról nem is beszélve, hogy Jutka a gyerekig igazgatóhelyettes, de mondja is, hogy amennyit ráfizet idõben, azt nem kapja meg pénzben. Késõbb Bujákin látszik, hogy állandóan pályázik, kuncsorog, ilyen ûrlap, olyan ûrlap, szóval nem egyszerû.
Mágen egyértelmû, Julinak is mondja, neki a mentõzés az élete, ez a hobbija, a szakmája, és szerelmes bele. Naná, hogy nem adja fel, ha nem muszáj.
Etus mûvész. És mint ilyen válogatós.
Almának valódi szakmája nincs, csak azt tudja, hogy egy irodában ülni nem az õ világa, pedig próbálja. (újságírás, reklámcég)
Julcsi gyakornok.
Porker 2014 jún. 28. - 00:11:15 Előzmény talpfaszamlalo
(6776/6908)
Ez nem kettõs mérce. Szeretek a következetességen és a kettõs mércén lovagolni, de az ErnõJenõBenõ vs. Etus vonal alkoholproblémája a sorozat "valóságának" szintjén következetes és korrekt. Etus évek óta iszik (56-ban eltûnt a férje, valójában talán ennél rosszabbul kellene kinéznie, és akkor már volt anyuka, meg Nagy Fehér is épp ott játszott), ehhez képest elismert mûvésznõ (Puzsér szerint okádék kerámiákat gyárt, de az öregek veszik, mert szeretkezni akarnak Etussal), szép házzal (itt lakok nem messze attól a háztól, sajnos még sose mentem el oda, pedig Sasad nagyon szép hely, esküszöm hétvégén megejtem a túrát, most jut eszembe), Tyúkanyó támogatja a Kiscsibét, olykor a lányát is, tehát pénze van. Mindezt alkohol mellett. Ezzel szemben JenõBenõErnõ egy (ex)alkoholista hajléktalan, akit Etus óvá int az alkoholfogyasztástól, mert tudja, hogy ErnõBenõJenõnél nincs határ és megállás. Ezért neki legyen alkoholstop, legalább összeszedi magát. Leginkább egy anya-gyerek kapcsolathoz tudnám hasonlítani. Ha a gyerekednek azt mondod, ne igyon alkoholt, de te iszol, akkor az is kettõs mérce? Nyilván költõi kérdés, de ez van a sorozatban. Ahány rész, annyiszor látszik a séma. Etus tiltja a visszaesõ alkesztõl a piát, mert szeretné, ha a társadalom hasznos tagja lenne. A sorozatban az alkoholhoz való hozzáállás afelõl következetes, hogy ki hogyan él az alkohol mellett. Vannak a kocsmai verekedõk, akik belekötnek Feribe, meg Delfinbe a diszkóban, vagy a vodkás gyerek, aki összeesik a házibuliban, és velük szemben vannak az ivók, akik bár isznak, néha (tényleg néha) részegek, de tisztességesen nevelik a gyereküket, környezetük rendezett, dolgoznak, stb. A sorozat nyíltan nem mondja ki a különbséget az alkoholista és az inni szeretõ között, a nézõre van bízva, hogy észrevegye ezt a két szerepet. De miért is magyarázom, ez a való életben is így van. :)
10/10
DarkGirl 2014 jún. 27. - 11:07:03 10/10
(6775/6908)
Egy több mint 45 perces BULI-válogatás. :D
https://www.youtube.com/watch?v=j8JINs_hVRs
talpfaszamlalo 2014 jún. 27. - 09:07:50 Előzmény lilalibaláb
(6774/6908)
Jankát tényleg nem lehet igazából utálni. Õ csak kihasználja a lehetõségeket. Ha egyszer Feriék olyan mulyák ,hogy hagyják neki, hogy megszlopálja a dugipiákat hát kihasználja. Feljár hozzájuk "zabáni", meg inni és hát nem bézbózütõkkel fogadják soha, tehát mindig visszamegy. Bankautomatának is használja Feriéket, õk meg vannak olyan pancserok, hogy adnak is neki mindig, hülye lenne nem visszamenni újra és újra.
lilalibaláb 2014 jún. 26. - 16:51:46 Előzmény talpfaszamlalo
(6773/6908)
Jó nagyot változott a világ azóta. Vagy az én felfogásom változott jó nagyot. Régen Etus szimpi volt, ma falra mászom tõle. Az örökös sunyi nézésétõl, az álságos tökéleteskedésétõl, a szónoklataitól.
Jankát régen utáltam, most meg az egyik kedvencem. Jól szórakozom a hülyeségein, meg az önérvényesítõ képességén. :-)
talpfaszamlalo 2014 jún. 25. - 21:02:22
(6772/6908)
A kettõs mérce remekül mûködik a Szomszában. Minden szereplõ be van skatulyázva vagy pozitív vagy negatív szereplõnek.

Aztán ha valaki már negatív akkor mindig kiközösítik meg kinevetik, megvetik a többiek, akkor is ha épp igaza van.

Jó példa erre pl. Pattogi, a sorbanálló, aki mindig kötekedik, de 90%-ban igaza van, mégis úgy néznek rá mint a véres húsra és mindenki rajta röhög. De még Kereinek is van mikor igaza van.

Etus meg a másik, aki néha igazán tenyérbemászóan viselkedik, de mégis mindig neki adnak igazat. Az nem elítélendõ, sõt erény mikor úgy dönti magába a pálinkát mint a vizet, bezzeg mikor Juli a Stúdió megnyitóján kicsit becsíp akkor úgy néz rá Etus (miközben Gábor Gábor nevével gúnyolódik gúnyosan Etus Etus-ként bemutatkozva) mintha min. hetedíiglen visszaesõ anyagyilkos lenne. Meg ugye ott van ErnõBenõJenõ is, akinek szigorúan tilos innia, Etus naponta többször miközben demostratíve elõtte isznak elmondja ,hogy neki nem lehet inni, mert csak, mert ha egyszer is iváson kapja akkor nem lakhat ott többé.

Még Böhöm is mikor egyszer berúg úgy adják elõ mint fõbenjáró bûnt.
És akkor még errõl nem is beszéltem, ez sokszorosan péklapátdíjas alakítás:
https://www.youtube.com/watch?v=usLwDEGx_Cs

De itt Julcsi is hülye, hogy ennyire szívére veszi, mondta volna, hogy oké akkor mossál te, nem erõszak a disznótor. Eleve annak örülhetne, hogy olvas a gyerek és nem csak tévét bámulja, másrészt meg 5 percen belül ment is csak még elolvasta azt a két oldalt, ami hátravolt.
Porker 2014 jún. 25. - 01:47:03 Előzmény talpfaszamlalo
(6771/6908)
Korábbi kommentjeiddel és e legutolsó utóbbi bekezdéseivel nem tudok, és nem is akarok kötözködni, mert hihetetlen, hogy ennyi év után is ilyen "új megvilágításból" képes látni a sorozatot, úgyhogy csak az elsõ bekezdéshez tennék hozzá egy keveset. Feri és Jutka azért nem küldték el melegebb éghajlatra Jankát, mert ugye õk az "álompár", akik mindig becsületesek, tisztességesen nevelik a gyereket, és az számít a legnagyobb bajnak, amikor Feri részegen bele mer dõlni a vetetlen ágyba. Emellett Janka is gyakran céloz rá, hogy neki ez és ez jár, mert ápolta Jutka anyját, amiben igaza is van, ezért nem lenne szép dolog, ha úgy bánnának vele, ahogy te írtad. Nyilván idegesítõ Janka, de lenyelik, ahogy tudják, mert valahol hálával tartoznak neki.
talpfaszamlalo 2014 jún. 23. - 22:40:17 Előzmény Denisam
(6770/6908)
Janka nénit meg állandóan tömik pénzzel meg hagyják ,hogy a potyapiákért felugorjon, pedig csak egyszer kéne elküldeni melegebb éghajlatra és sosem jönne többet.

Azért az sem életszerû, hogy egy fogorvos-szemorvos ráadásul mindkettõ kiváló szakember nem tud a nyugdíjából megélni. Eleve a Szomszában sokszor be van mutatva, hogy minden nyugdíjas csóró, van ,aki kénytelen kiflit meg tejet lopni boltból, pedig a kései Kádár rendszerben meg a rendszerváltás után ez nagyon nem így volt, ha nem is fényesen ,de azért ki lehetett jönni nyugdíjból, a mi családunkban is nemhogy a keresõ gyereknek kellett a nyugdíjas szülõket támogatni ,hanem épp ellenkezõleg a nyugdíjból támogatták a szülõk az ifjakat, mindig tudtak kölcsön adni nyaralásra meg ajándékokra meg sok minden másra is.

a Szomszában meg nem csak, hogy mindenki csóró, de szinte senki még csak nem is akar tenni azért, hogy ez megváltozzon. Feri pl. nem vállalja el Góliát jól fizetõ fuvarját, Jutka nem fogadja el az elõléptetést, van mikor jutka tiltja meg Ferinek ,hogy elmenjen keccsölni, mert csak. Mágen csak akkor megy el elismert sebész létére magánklinikára jó pénzért dolgozni mikor már éhezik a család és akkor is mintha a fogát húznák, és mintha õ tenne szivességet nekik. Alma sem megy se légi utaskídérõnek vissza, se idegenvezetõnek, pedig megvan hozzá minden képzettsége, és Deziré is szinte minden részben bombázza jobbnál jobb ajánlatokkal.
Etus meg nem csinál jó pénzért sem "ilyen szart", mert csak. Akkor sem ha megfizetnék, de 5 perccel késõbb már õ rinyál a leghangosabban, hogy micsoda világ, hogy nincs egy fillérje sem.

Talán csak GG és Juli az, aki képes legalább a kisujját mozdítani azért, hogy elõrébb jusson. Juli ugye kilép a szövetkezetbõl és elmegy GG stúdiójába GG-nek pedig mindig van valami hol jó hol rossz ötlete, de õ legalább próbálkozik. Mindenki más még a szájukba repült sültgalambot is kiköpik.
10/10
DarkGirl 2014 jún. 20. - 18:54:37 10/10
(6769/6908)
Jó volt kicsit benézni a topicba és a régi hozzászólásokat olvasgatni. :)
Jól szórakoztam,jó lenne ha megint adnák a Szomszát az M1-en így hétköznap délelõttönként mert sajnos M3-am az nincs. Jó lenne kicsit nosztalgiázni és újra jó kis hozzászólásokkal színesíteni a topicot. :D