Téma: Szomszédok

talpfaszamlalo 2015 máj. 18. - 09:00:33 Előzmény Veterano
(6828/6908)
Való igaz. Ráadásul pl. orvos és kozmetikus akkor is jó szakma volt.

Na meg ugye a Takács család ,ahol mindketten nyugdíjasok és emellett még dolgoznak is, plusz velük él a szntén keresõ unokájuk, de 10 deka párizsira sem futja.

Nagyon el volt túlozva, ekkora csóróság sehol sem volt. Lehet, hogy nem telt nyugati kocsira csak rozzant Ladára vagy Suzukira, meg nem telt külföldi nyaralásra egy átlag családnál, de azért beutalóval a Balatonra nem okozott gondot elmenni, ill. nem csak kéthetente telt zöldbabos virslire, egyébként csak hideget és párizsiból is csak 5 dekát. Akkor még a nyugdíjasoknak sem volt olyan rossz sora, mint ,ahogy bemutatják, hogy enni is csak akkor tud ha stikában zabál a boltban és Lenke néni félrenéz, ill. nem telik +1 tejfölre.

A sorozat végén Mágenék még részletre sem tudnak új autót venni, ami érthetetlen, hiszen akkor már a velük élõ Julcsi is keresõ, négybõl három keresõ, még ha Juli pályakezdõként csak minimálbért keres is ,de az is pénz.

Szomszában ráadásul senki még csak tenni sem akar azért ,hogy jobb legyen a sora, Vágási Feri nem megy el maszekban pakolni, mert Jutka nem engedi, de persze a sírás megy, hogy nincs pénz. Mágen nem fogadja el a jobb ajánlatokat, Alma marad Laci kocsmájában részegekkel kötözködni, pedig Deziré 2 hetente állít be hozzá jobbnál jobb ajánlatokkal, hiszen megvan a nyelvtudása is, simán mehetne utazási irodába hostessnek, vagy idegenvezetõnek is, de akár utaskísérõnek is légitársaságához ,ahol amúgy a sorozat elején dolgozott is.

Egyedül Gábor Gábor meg Mágenheim Juli az, aki képes legalább a kisujját mozdítani, azért, hogy jobban éljenek.
10/10
nikato 2015 máj. 14. - 21:45:59 10/10
(6827/6908)
Etus házába becsengetnek, a kaputelefonon beleszól, hogy jöjjön be az illetõ. Egyszer mutatták, hogy lépcsõ vezet fel. Ehhez képest akárhányszor csengetnek, majd beleszól a telefonba, hogy jöhetsz, egybõl nyílik is az ajtó. :D Kicsit zavaró gyorsasági rekordok vannak benne. :D Az nekem is fura, hogy Lenke néniék családja, 2 nyugdíjból, 2 nyugdíj melletti állásból, STEWARDESS fizetésbõl, és mérnöki fizetésbõl nem tudnak megélni!!!
De ezek mellékes problémák, mi nem tudhatjuk mi volt akkor. Mármint a fiatalabb korosztály. :) De azóta csak rosszabb lett az élet az fix.
A sorozatot megint nézem, megunhatatlan!! Jobb, mint a maiak! Szabad volt reklámozni, hordtak melegítõt (nem úgy, mint pl. a Barátok közt-ben, hogy még otthon is kosztüm, magassarkú, meg öltöny), igazi életeket mutattak be.
Úgy jó ahogy van! :)
_goldie_ 2015 máj. 14. - 19:59:00
(6826/6908)
május 7 - 28 éve ezen a napon mutatták be
http://www.nosalty.hu/ajanlo/fozz-egyel-szomszedokkal
ne csak nézd - fõzz és egyél - jóétvágyat! :)
dralizs78 2015 máj. 06. - 11:12:23
(6825/6908)
Véleményem szerint Ivancsics Ilonának volt egy rejtett erotikus kisugárzása a kezdeti pár részben!(1988-1991)
jollyjoker 2015 máj. 04. - 11:04:04
(6824/6908)
A közértes/nyugdíjas Lenke néni, a taxis/nyugdíjas Taki bácsi, a stewardess Alámácska -ez ha jól számolom 5 fizetés - nem tudnak megélni 5 fizuból. NAAAAAAAAAAAAAAA!
jollyjoker 2015 máj. 04. - 10:57:31 Előzmény cellasto
(6823/6908)
Amikor a véleményt írtam, még nem volt a Janka néni a képben.
10/10
Nanásnani 2015 máj. 03. - 19:55:46 10/10 Előzmény Veterano
(6822/6908)
Sajnos így volt, a történet igaz, sokan átéltük felnõtt fejjel. Én sem voltam csóró, beutaztam korábban és akkoriban szinte teljes Európát, de ez csak kevesünknek adatott meg. Elõkerültek az ügyeskedõk, jött a korrupció, a privatizáció(tûz közelieknek), a kárpótlási jegyek felvásárlása, illegális videó kazetta másolás, majd az olajszõkítés. Így jött létre az "újgazdagok" köre, akik jelentõs befolyással bírnak ma is a hatalomra, mind a gazdaságban, mind a politikában.
A pedagógusok, kétkezi munkások, a prevenciót nem elfogadó orvosok valóban nem dõzsöltek, nem is beszélve a nyugdíjasokról. A legszomorúbb, hogy mindez ma sincs másképpen, minden epizód aktuális és élõ problémát vet fel ma is. Tán annyival súlyosabb a helyzet, hogy ma sokkal nagyobb a bûnözés, megnõtt a rasszizmus, nagyobb a szegénység, sokkal több a nincstelen, jelentõs a munkanélküliség, a kiszolgáltatottság, felszámolták a magyar könnyû és nehézipart, tönkretették a mezõgazdaságot. Mert Magyarország jobban teljesít!
Akkoriban egyébként kéthetente jelentkezett a sorozat, és minden epizód az éppen aktuális heti eseményekre alapozott, tehát akkor tárgyszerû volt, amit így utólag már nehéz megérteni, követni.
Nekem 10/10 a sorozat. Rengeteg kiváló, sajnos már nem élõ színésszel, szereplõvel. Ha jól utána néztek, a szereplõk közül hárman is a Nemzet Színészei voltak. (Komlós Juci - Lenke néni, Raksányi Gellért - Kutya úr, és Zenthe Ferenc - Taki bácsi).
10/10
Nanásnani 2015 máj. 03. - 08:39:28 10/10 Előzmény Veterano
(6821/6908)
Sajnos így volt, a történet igaz, sokan átéltük felnõtt fejjel. Én sem voltam csóró, beutaztam korábban és akkoriban szinte teljes Európát, de ez csak kevesünknek adatott meg. Elõkerültek az ügyeskedõk, jött a korrupció, a privatizáció(tûz közelieknek), a kárpótlási jegyek felvásárlása, illegális videó kazetta másolás, majd az olajszõkítés. Így jött létre az "újgazdagok" köre, akik jelentõs befolyással bírnak ma is a hatalomra, mind a gazdaságban, mind a politikában.
A pedagógusok, kétkezi munkások, a prevenciót nem elfogadó orvosok valóban nem dõzsöltek, nem is beszélve a nyugdíjasokról. A legszomorúbb, hogy mindez ma sincs másképpen, minden epizód aktuális és élõ problémát vet fel ma is. Tán annyival súlyosabb a helyzet, hogy ma sokkal nagyobb a bûnözés, megnõtt a rasszizmus, nagyobb a szegénység, sokkal több a nincstelen, jelentõs a munkanélküliség, a kiszolgáltatottság, felszámolták a magyar könnyû és nehézipart, tönkretették a mezõgazdaságot. Mert Magyarország jobban teljesít!
Akkoriban egyébként két hetente jelentkezett a sorozat, és minden epizód az éppen aktuális heti eseményekre alapozott, tehát akkor tárgyszerû volt, amit így utólag már nehéz megérteni, követni.
Nekem 10/10 a sorozat. Rengeteg kiváló, sajnos már nem élõ színésszel, szereplõvel. Ha jól utána néztek, a szereplõk közül hárman is a Nemzet Színészei voltak. (Komlós Juci - Lenke néni, Raksányi Gellért - Kutya úr, és Zenthe Ferenc - Taki bácsi).
Veterano 2015 ápr. 29. - 08:17:19
(6820/6908)
Mikor elõször leadták a Szomszédokat még nem néztem, mert nem a tv meg a sorozatok kötöttek le gyerekként. Azért egy-két részt elkaptam akkor is, de nem emlékeztem rá, hogy ennyire szörnyû lett volna.
Most az m3 adja esténként és a feleségemmel nézzük.
Ssenkinek sincs pénze, se orvosnak, se vállalkozónak, se keramikus mûvésznek, mindenki sopánkodik és állandóan aggódik és mindenkivel csak negatív dolgok történnek. A rendszerváltáskor mindenkiben benne volt a félelem a változás miatt és akkor ennek tetejébe még egy ilyen sorozattal mérgezték a közhangulatot és demoralizálták az embereket.
Én akkor még csak 12 éves voltam, de emlékeim szerint nem volt ennyire rossz a helyzet. A szüleim egyszerû emberek voltak -tanár és mûvezetõ- de azért nem kellett azon aggódni állandóan, hogy mit fogunk enni és a környezetemben élõ többi gyerek családjánál is hasonló volt a helyzet. Nem voltunk éppen gazdagok, de azért napi megélhetési gondok nem voltak. A sorozat nem objektív, elferdíti a valóságot.
lilalibaláb 2015 ápr. 28. - 20:39:36
(6819/6908)
Ennek az Etusnak csoda, hogy nem marad úgy a feje a folyamatos szem-meresztgetéstõl. Brrr....
offtopic
cellasto 2015 ápr. 22. - 14:40:20
(6818/6908)
taki bácsi bunkó,janka néni pedig nem?
érdekes egy emberismereted lehet :D
jollyjoker 2015 ápr. 22. - 14:38:50
(6817/6908)
Én is nézem. Újra. De rohadtul idegesít, hogy csak nyafognak. NYAF, NYAF. Semmi más, ha valami jó történik, annak is a negatív oldalát látják. Ez valahogy annak idején nem tûnt fel. Taki bácsi meg egy bunkó Lenke nénivel egyetemben. Bunkó, a közértes, bunkó a hivatalban ülõ alkalmazott. Aki ér valamit a soriba, az Gábor Gábor, Oli és Janka néni.
10/10
nikato 2015 ápr. 01. - 20:53:44 10/10
(6816/6908)
Én szeretem. Mindig jó nézni. :) Csak ugye az m3 azért van, hogy ismételje a réig Mtv-s mûsorokat, de nem folyamatosan kéne ugyanazokat. Még rengeteg minden van amit adhatnának. Sajnálom, hogy a Disney délutánt nem engedélyezték nekik. :S
wowow 2015 márc. 25. - 16:42:10
(6815/6908)
És ha jól emlékszem, akkor a cigirõl a hamu le is esett a szõnyegre/padlóra. Persze nem direkt, csak gondolom, hogy a felvételkor már bazi hosszú lett a hamu rajta. Én a helyükben újra vettem volna a jelenetet. Megvan az új lakás, jaj de jó, gyorsan bele is hamuzik :-)
talpfaszamlalo 2015 márc. 25. - 10:36:24
(6814/6908)
Az elsõ részben, Vágási Feri cigivel a szájában viszi át Jutkát a küszöbön meg bagózik a lépcsõházban is ezerrel, úgy 100 résszel késõbb ezért már kérdés nélkül lecsapna valakit.
talpfaszamlalo 2015 márc. 25. - 10:30:54 Előzmény lilalibaláb
(6813/6908)
Sõt Ernõ Benõ Jenõ késõbb lesz taxishiéna is Góliáttal együtt.

Laci az elején még Sudár László, késõbb Bíró László lesz.
Tibag05 2015 márc. 24. - 15:08:09 Előzmény wowow
(6812/6908)
NEM UNJÁK MÉG?
lilalibaláb 2015 márc. 20. - 22:24:19
(6811/6908)
Milyen érdekes, mennyi ismerõs szereplõ van az elején. A Jutka régi igazgatónõje a késõbbi Mimike postáskisasszony, a Laci mostani fõnöke, Ernõ bácsi meg késõbb Etusnál csövezik. :-)
offtopic
wowow 2015 márc. 16. - 20:03:23
(6810/6908)
Nincsak! Adják elölrõl az m3-on.
offtopic
Teréz anyu 2014 szept. 23. - 22:49:23 Előzmény talpfaszamlalo
(6809/6908)
Hú ez jó:)