zszoltan 2007 jún. 22. - 18:29:28
(11/51)
Hogy annakidején én is miket meg tudtam nézni: Rémecskék (Critters). Meg pár folytatását is. De lehet, hogy én is csak azért ültem neki olyan lelkesen, mert a címe hasonló volt egy eléggé kellemes emlékeket hagyó Szörnyecskék (Gremlins) címû klasszikushoz.

Ez a film 'nagyon aranyos'-ként él az emlékezetemben. És most, hogy említitek, a zenéje is remek volt. A második rész már talán kicsit gyengébbre sikerült, de még az is szórakoztató. (Ugyanez nem mondható el a Rémecskék nevû 'utánzatról', ami még paródiának sem túl erõs.)
Redfield 2007 jún. 20. - 21:02:14
(10/51)
:) ari
Vikke 2007 jún. 20. - 20:47:43
(9/51)
Ez kellemetlen..
Velem is történt hasonló, melékszem még kicsi koroban unokatesóméknál nyaraltam és egyik este lefekvés elött bejöttek a szobámba és elmeséltek egy klasszikus farkasember történetet.Márnap meg találtam náluk egy képes farkasember könyvet. Utánna vagy egy hétig a WC-re se mertem egyedül kimenni és otthon a szüleimet arról faggattam, hogy ugye Magyarországon nem élnek farkasok.. :) Nagyon bevoltam ilyedve. Az egész család meg rajtam röhögött élen az unokatesókkal...
Redfield 2007 jún. 20. - 20:36:53 Előzmény Vikke
(8/51)
egy táborban történt, még kisgyerekkoromban. a Rémecskék címû filmeket adták a tévében, és fel akartam venni, de nem tudtam, mert nem voltam otthon. már akkor is nagy filmbuzi voltam, így kitaláltam, hogy haza akarok menni felvenni a rémecskék részeket videóra. felhasználtam ürügynek azt, hogy elcsúsztam a klozeton és bevertem az orrom az ajtó szélébe, hogy majdnem be is tört. (már az orrom) nem engedtek haza, és kitalálták, hogy mi áll a dolog hátterében. megszégyenítettek mindenki elõtt, hogy ilyen hülyegyerek vagyok, és a "szörnyecskék" miatt akarok hazamenni. Az a hülye qrva nevelõnõ még a film címét sem tudta helyesen, de azért neki állt feljebb. hát röviden ennyi :)
Vikke 2007 jún. 20. - 14:31:39 Előzmény Redfield
(7/51)
Megkérdezhetem mi ez a kellemetlen emlék ?
Vikke 2007 jún. 20. - 14:12:53
(6/51)
Emlékszem gyerekkoromban milyen jókat nevettünk rajta :), közben pedig valahol féltünk is tõle. Ami nagyon megmaradt bennem az a szörnyecskék nevetése és a film zenéje.
Brambilla 2007 ápr. 09. - 22:57:48
(5/51)
Vannak hasonló "témájú" filmek, de Szörnyecskékbõl csak kettõ van. Csak ez is megélte azt, amit a Cápa, bár nem olyan nagy mértékben
strigavadasz 2007 ápr. 09. - 22:33:58
(4/51)
Ó, hogy kiskoromban mennyire odavoltam érte (kb. 4-5 évesen)! Aztán mikor 10 évesen újra láttam, akkor ijesztõnek találtam... nem emlékeztem, hogy emberek is halnak meg benne! De most 17 évesen újra megnéztem, és sajna már nem annyira jó. De legalább eszembe juttatja a régi szép emlékeket. ...Én úgy hallottam egy haveromtól, hogy eredetileg 5 részes... ez elég furcsa, lévén csak két részrõl tudok, és sehol nem is találok rá jelet, hogy több epizódja lenne. Bár a barátom még a többi rész történetére is emlékszik...
Brambilla 2007 ápr. 08. - 19:50:09 Előzmény Redfield
(3/51)
Valamikor a 90-es évek közepén, mikor még nagyban általános iskolás voltam megkaptam életem elsõ "számítógépét", nagybátyám öreg Commodore 64-esét. Már akkor muzeális darab volt (hát még ma, fõleg, hogy tökéletesen mûködik), de nagyon büszke voltam rá és minden haver jött is játszani. Az egyik kedvencünk volt a Szörnyecskék. Az amúgy felejthetetlen zene a régi gépen dallamba megegyezett, de hangszínbe az orosz félautomata mosógépekéhez hasonló. Nekem inkább ez felejthetetlen élményem a szörnyecskékrõl, ma már csak nevetek rajta egy jót és felidézem "fiatalságom" boldogságát.
Redfield 2007 jan. 21. - 13:49:53
(2/51)
Nekem van egy régi, és nagyon fájdalmas, megaláztatásokkal teli emlékem a RÉMECSKÉK c. filmmel kapcsolatban. Volt néhány ember, akik összekeverték ezzel, a Szörnyecskékkel. Mind1. A lényeg, hogy már gyerekkoromban is hatalmas filmbuzi voltam, és a felnõttek már akkor is tudták: hogyan tiporják sárba valakinek az önérzetét, ha az nem követi az õ szabályaikat. Ez a film sem rossz egyébként, aranyos, horrorisztikus kis mese. :) De a zenéjét bírom a legjobban, az mindíg ott jár az ember agyában.
salem 2007 jan. 21. - 11:16:45
(1/51)
Ez jó csak régen láttam már.