pitbear 2020 júl. 13. - 23:15:12
(33/53)
Ezek a ruszkik tényleg ekkora barbárok?

A hadsereg háborús hős marsallja főbelő egy rögtönelítéltet, akit utána benzinnel lelocsolva elégétnek, majd a tüzet a teljes központi bizottság végignézi. Ezt követően pedig a hamuvá pörkölt disznót szétlapátolják a levegőbe.


Hát, nem egy demokratikus megoldás, a középkori inkvizíció tagjai kutyafaszák ehhez képest.
wolfat 2020 júl. 13. - 21:30:05
(32/53)
A maga nemében remek történelmi „nyersanyagból” még egy szatírának is gyengére sikeredett film. Feleslegesen színezték ki a valós történelmi eseményeket (pl., hogy Sztálin a zongorista nő levelének hatására kapott gutaütést, vagy Berija letartóztatása és kivégzése erősen lightosított változatban; egyáltalán a szereplők – talán éppen Beriját kivéve – rendkívül sematikus, leegyszerűsítő ábrázolása) -, ha a valós eseményeknél maradtak volna a szatirizálható elemekre helyezve a hangsúlyt, már akkor is jobb lett volna a film. Nagy tévedés, amikor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy mindaz, ami az egykori sztálini Szovjetunióban történt, valamiféle egyszervolt kuriózum, ami többé sohasem fordulhat elő. A konkrét megvalósult formájában nyilván nem, de a tartalmában annál inkább, és ha mégis hinni próbálunk abban, hogy többet nem lesz ilyen, akkor más adottságok, más díszletek között, de a lényeget tekintve ugyanazt tapasztalva újból és újból meglepődünk a hasonló, elrettentő példák bekövetkezésekor. Az emberiség nem képes tanulni a múltjából -, több jelentős gondolkodó állított ilyesmit az idők során. Emiatt is fontos lenne minél jobban feltárni a valóságot, megismerni a közelmúltnak akár az ilyen sötét bugyrait is, mint amik a sztálini Szovjetunióban történtek -, különösen az eljövendő generációk okulására.
10/10
offtopic
Nótárius 2020 júl. 13. - 12:29:14 10/10
(31/53)










A Népszava (50 fillér) 1953. március 6-ai számában megjelent betűcserés sajtóhiba:
megrendüléssel helyett "megrendeléssel"!
Blindmouse 2020 júl. 12. - 23:21:16
(30/53)
Kicsit katyvaszos volt a sok kavarás miatt, de amúgy vicces volt, mindenki paraszt, mindenki káromkodik, nem mondom hogy végigröhögtem, de azért párszor felkacagtam pár hülye szövegen. :)

A végefőcím alatt a tipikus szovjet mód retusált fotók, pedig egyenesen telitalálat. :)
10/10
SarlayKatalin 2020 júl. 12. - 11:37:11 10/10
(29/53)
Imádtuk a filmet, a történelmi hűség mellőzésével abszolút visszaadja az akkori közhangulatot. Így kell ezt csinálni, a diktátorokat ki kell nevetni! Monty Pythonos stílus, azért nem egy Brian élete, de többszörnézhetős, főleg Magyarországon. Azért van aki emlékszik az ötvenes évekre, esetleg olvasott 1-2 Rákosy Gergely könyvet.
9/10
tesz-vesz 2020 júl. 01. - 08:56:36 9/10
(28/53)
ez egy vígjáték filmszatíra, sajnálom hogy kiveszett ez a szó a mai világból.
a 80-as évek bizonyos magyar filmjeire még használták, amik gyakran kritikán aluliak voltak, ezért ez a műfaj már nem túl divatos, de ez a film kiváló példája a jó szatírának.
offtopic
elemes 2020 márc. 24. - 18:11:56 Előzmény acsbence
(27/53)
Jártam többször is és sikerült követnem ismerőseim gondolkodásmódjának változását az elmúlt 8-9 évben. Tanulságos volt. Az ottani társaságból egy ember nem tudott idomulni a hibrid rezsimhez, három évvel ezelőtt Csehországba költözött (nem tudom, miért épp oda), de a többiek fokozatosan átvették azt a narratívát, aminek egy nemzeti sajátosságokhoz igazított változatát itthon is építi a nemzet focistája. Érteni vélem még a logikáját is, csak azt nem értem, hogy a főmérnök miért nem látja a buktatóit.
offtopic
acsbence 2020 márc. 21. - 20:16:44 Előzmény elemes
(26/53)
Szia! Jártál az utóbbi 25 évben Oroszországban, hogy ilyen jól ismered az orosz társadalmat? :-)

Én 3-4 évente váltogatom a lakhelyem Oroszország és Magyarország között, de én nem pontosan látom, az új időszakot tekintcve miről beszélsz.
1/10
SatuFake14 2019 okt. 19. - 14:33:41 1/10
(25/53)
Nekem nem jött át a film:( Nem tudtam mire vélni, hogy ekkora poént csinálnak a Sztálin agyának szétvágásából. Vagy hogy egyáltalán miért kellett ezt beletenni a filmbe?
10/10
mojoking 2019 aug. 03. - 13:08:57 10/10 Előzmény yoolie06
(24/53)
A humornak rengeteg formaja van, nem csak az, amit te szeretsz. A tortenelemkonyveket meg lapozgasd legyszives, rengeteg dolog tortent kozel ugy, mint ahogy abrazoltak. Tudom, anno neked, aki a kommunizmusban szuletett (mint ahogy irtad magadrol) meg nem tanitottak, de azota jelent meg mar sok konyv a temaban, amiket nyugodtan atolvashatsz, csak hogy lass mas szemszogbol is.
elemes 2019 júl. 15. - 11:56:12 Előzmény NADAL14
(23/53)
pedig az oroszok nem fognak ilyen filmet csinálni, hiszen épp újjáépítik azt a korszakot -- persze modernenn eszközökkel, ma már tudják: nem kell fizikailag kivégezni az embereket ahhoz, hogy a többiek meghunyászkodjanak.

és hát nálunk is hasonló rendszer épül ismét.
9/10
tesz-vesz 2019 febr. 10. - 12:13:16 9/10 Előzmény elemes
(22/53)
én meg nem értem meg hogy betiltották, ez is csak a mostani orosz vezetők sötétségét bizonyítja.
9/10
offtopic
tesz-vesz 2019 febr. 10. - 12:10:22 9/10 Előzmény István Pityu Herczeg
(21/53)
mit sajnálod sztálint? nem a filmkészítők küldtek tankokat sztálinnak. az azért megvan?
9/10
tesz-vesz 2019 febr. 10. - 12:08:11 9/10
(20/53)
azt viszont nem értettem, hogy miért vágják ki Sztálin agyát :)
9/10
tesz-vesz 2019 febr. 10. - 12:06:46 9/10
(19/53)
nekem nagyon tetszett a film, annak ellenére hogy nem jól hoztak pár figurát. nem korhű a viselkedés, a poénkodás, sokkal primitívebbek voltak az oroszok, pl Robert Duvall sztálinja közelebb áll az igazsághoz, mint ebben a filmben https://port.hu/adatlap/film/tv/sztalin-stalin/movie-9587

az is jó film, de ez a film akkor is jobb valamivel, szórakoztatóbb, nézhetőbb, érdekes nézni a hatalmi harcokat, történelmileg hű a cselekmény a valósághoz. tényleg mindent bemutat, szó esik a nemi erőszakokról és a tömeges gyilkosságokról.
a magyar szinkron jobb lett mint az eredeti.
Edmond Dantes 2018 dec. 31. - 10:49:41
(18/53)
Nem annyira jó film, de két dolog biztos:
1) a humor ölni tud (még a rossz humor is)..ahogyan Sztálin is tudott ölni, humor nélkül
2) nem dokumentumfilm
Minden kifogást a fentiek figyelembevételével ajánlok megfogalmazni.
3/10
István Pityu Herczeg 2018 dec. 31. - 10:29:42 3/10
(17/53)
Ez egy celluloid hulladék, most kezdhetném azzal hogy a színészek nem is próbálták elrejteni az angol akcentusukat, vagy hogy a film mennyire erőltetetten viccesnek akart tűnni de mégse volt az, de vannak itt nagyobb bajok is. Kicsit hipokrata dolog az angoloktól ilyen filmet csinálni, ahol Sztálin halálán röhögnek. Annak a függvényében hogy amikor a második világháborúban küldték neki a komoly hadisegélyeket, a több ezer tankot meg lőszert, akkor valahogy nem érdekelte őket hogy egy tömeggyilkos diktátor. Akkor ez nem volt probléma. Ha talán harcoltak is volna a Szovjetunió ellen mint mi magyarok, vagy a németek, akkor meglenne a morális alapjuk egy ilyen filmhez. Remélem az oroszok is csinálnak majd egy filmet ahol az alkesz Churchill halálán gúnyolódnak.
10/10
Zumbae 2018 okt. 08. - 22:26:19 10/10
(16/53)
Szenzációs film
Tetszettek a karakterek, a helyszínek, a díszlet. Igazi tragikomédia volt, ahol néha felnevet az ember szinte kínjában és egyben elborzasztja az egész. A történelmi hűsége nem rossz, bár Berija halála még a mai napig nem pontosított (van aki szerint mint a filmben, van aki szerint decemberben). A filmbéli szereplőket valóságosnak mutatja be és nincsenek tabuk(Berija-ról simán el tudom képzelni, hogy ekkora féreg volt). Nekem Zsukov is tetszett, nem is értem a fanyalgást, nagyon tökös volt a filmben(Isaacot meg kedvelem nagyon). A film befejezése volt kicsit olyan, hogy a nézőt lerántotta a realitásba.
1/10
NADAL14 2018 szept. 06. - 21:55:01 1/10
(15/53)
Erről a sötét korszakról ilyen komédiát csinálni skandalum.. Főleg nem nyugati nemzeteknek ,ha maguk az oroszok csinálják még ok de így. Emiatt számorma egy 0 film.
8/10
grebel 2018 júl. 19. - 20:50:36 8/10
(14/53)
Szerintem meg jó film volt minden szempontból. Amennyire lehetett követte a valóságot, de nem dokumentumfilmnek készült. Sajnos néha az élet ilyen abszurd.