Téma: Sztálingrád

cellasto 2013 szept. 04. - 20:31:38
(222/242)
a tengeralattjárót meg egy zsidó újságíró írta..és?
attól még mérföldkõ lett :))
pressing 2013 szept. 04. - 19:58:44 Előzmény cellasto
(221/242)
Olvastam a Plievier könyvet is,és Wilhelm Adam:Nehéz elhatározás-címû könyvét is.Nem rosszak,bár az utóbbit egy porosz tisztbõl lett kommunista írta,ami azért nem egy pozitívum.
pressing 2013 szept. 04. - 19:55:28 Előzmény cellasto
(220/242)
Olvasd el Antony Beevor:Sztálingrád-címû könyvét.2000-ben adták ki magyarul.Nem gyenge az sem.A film pedig szerintem kurva jó lett.
cellasto 2013 jún. 11. - 21:16:51
(219/242)
siralmas egy film.fõleg,hogy mindig eszembe jut plievier hasonló címû könyve,ami pedig egy MESTERMÛ
offtopic
Ivan Sidorenko 2013 jún. 11. - 17:21:55 Előzmény stanmore
(218/242)
Ne érts félre, én nem próbálom heroizálni, de kiváló szónok volt. Az is igaz, hogy a hadvezetési és diplomáciai érzéke az a béka egy bizonyos testrésze alatt helyezkedett el, és ezek a negatívumok többet nyomtak a latba, mint a szónoki tudása.
9/10
kettyo 2013 ápr. 28. - 13:59:52 9/10
(217/242)
A diplomáciához való érzéke (érzékük) volt a nulla. Az a legnagyobb hibája.
stanmore 2013 ápr. 28. - 10:26:44
(216/242)
Hitler egy barom volt,üzenem ezt azoknak ,akik még ma is próbálják heroizálni.a hadvezetéshez való szakértelme nulla volt ,a katonai tudása zérus volt,a dolgok jelentõségének felismerése tragikusan rossz volt.Egyedül üvölteni tudott és a népet fanatizálni ,ami nem nagy dolog, mert a népet nem lehet eléggé lebecsülni ,ahogy egy tudós fideszes potentát mondta napjainkban.
9/10
kettyo 2013 ápr. 28. - 01:54:47 9/10
(215/242)
Annyira nagy film!!!
Lehet, hogy haditechnikai szemszögbõl nem 100% pontos, de mint filmdráma hatalmas.

--- SPOILER ---

Külön szeretem benne, hogy mertek szembemenni a Hollywoodi sztenderddel. Nincs túlélõ, nincs aki utólag meséli el a történteket a boldog békeidõben, nincs levonandó tanulság sem. Az összes fõszereplõ meghal...

Egy tucat ember hihetetlen drámája, amiken mind keresztülmennek, és végül az a pár aki minden frontcselekményt túl is él, azok meg összeölelkezve fagynak meg a kibaszott hóviharban. Olyan igazi BAZDMEG hatás...

Ugyanez a szegény orosz lánnyal is, aki miután mimindenen átment a németek karmai közt, aztán csodára sikerül megszöknie, és a sajátjai lövik agyon...hihetetlen forgatókönyv.
webulon 2013 febr. 02. - 01:19:15
(214/242)
Most néztem meg sokadjára......
1943-02-02 éppen ma 70-éve ,hogy GUM áruházban letették a fegyvert ......
1942-11-19 ..elindult a katlan bezárása ....
.
miután megették a román hadsereg 4000 lovát ..... ( ami a katlanban maradt ) .
.
elveszett Gumrak s Pityomik ...
.
.
.
Strecker tábornok megadta magát az északi katlanban ...
A valaha készült legjobb mozi a II.vh-ról ...az 50. évfordulóra készült ......de még 20-évvel késõbb sem készült ennél megrázóbb "igazabb".. megelenvendik a történelem .. film igazából szeritem nem dráma hanem történelmi vádírat ,- megfilmesítve..semmi sallang idealizmus
(nem olyan mint pl a Schindler listája ...ott vastagon kapunk nyakunkba ideát...)

Megboldogult Boldog II. János Pál azt mondotta mikor megnézte a A Passiót " Így történt "

Ez a "vádirat " is pont olyan " Így történt "
offtopic
imrenyibalazs 2012 szept. 21. - 13:27:45
(213/242)
Még nem tudtam megnézni a filmet a betegségem miatt, de én is majd szeretném. Azt viszont írhatom sok embernek, hogy az amerikaiak még mindig képesek filmhez olyan forgatókönyvet írni, melybõl eléggé úgy jön ki, mintha minden a 2. világháborúban a németek oldalán harcoló ember szadista, amolyan DOOM3-as fenevad lenne... - ezt azért csinálják, hogy filmre produkálják magukat, van az a mondás, hogy a mûvészet az mûvészet, ez már csak így mûködik...
Azt sejthetem ("vágom a bunkó fejemmel"), hogy minden háború véres, a jelenlegi afrikai gerillaharcok, a Szíria körül történõ és az India és Pakisztán határán történõ villongások sem lehetnek semmik, ez kvantumfizikailag bizonyítható, az Univerzum nem kis Silent Hill egy hely...
Na, majd megnézem ezt a filmet, ez a mûvészettel (szórakoztatással) szemben biztos elõnyben részesíti a politika és a fronton történtek szétválasztását; itt is leírnám, ha valaki olyan filmet akar nézni, ami ha nem is a csata, de nem politika, az X-MEN First Class perfekt darab...
És a fekete leves, amiért még bajom lehet, (hogy leírom): 2012-t írunk, szeptember van, kormányunk sok kedvezményezettje isteníti az orbánista, matolcsista célirányt és azt mondják, hogy azért lájkolják, mert hogy ez szolgálná legjobban a magyar nép érdekeit, a népre hivatkoznak, pedig szóval nincs igazuk, eléggé nincs, pedig ezen réteg tanult emberekbõl áll (szóval nem teljesen hülyék), láttam, még nem leheltem ki teljesen a lelkem. Hallom, a nemrég Romániában hatalomra került kormány is rettentõ demagóg. Na jó, rendesen eljárt megint a szám.
10/10
DoctorMorreau 2012 szept. 15. - 20:30:38 10/10 Előzmény NADALFAN
(212/242)
Ezért is van nagy felelõsség abban, hogy kire szavazunk, melyik politikai csoportot támogatjuk.
10/10
DoctorMorreau 2012 szept. 15. - 20:24:01 10/10
(211/242)
A Wehrmacht, mint eszköz, éppen annyira volt "csak" gonosz, mint az a politikai vezetés, amely irányította. A leggonoszabb vezetés az emberi történelem során.
witya13 2012 márc. 16. - 14:04:11
(210/242)
azon gondolkodtam, hogy ha megadja magát a német sereg egybõl, amikor bekerítették õket, mert igazából onnantól esélytelen volt a gyõzelem, akkor mennyien tértek volna haza évekkel késõbb a háború után? nemv agyok benne biztos hogy többen, mint így...
9/10
NADALFAN 2012 febr. 27. - 16:47:26 9/10 Előzmény DoctorMorreau
(209/242)
most hogy a német szemszögbõl is láthatunk háborús filmeket ,azért rákell döbbennünk nem voltak õk mindnyájan fenevadak. õk is emberek aki csak kárvallottjai a politikának. nehezen hihetõ hogy önként dalolva mentek pusztítani,pedig a film így kezdödik:))
nagyon realisztikus az egész ezért is megrendítõ film.
10/10
DoctorMorreau 2012 febr. 13. - 02:57:05 10/10 Előzmény mrhun2
(208/242)
SPOILER

A másik sem élhette túl. Hiába indult volna el, nem volt hova. A nagy orosz kietlen sztyeppéken, -30-40 fokban semmi esélye nem volt a túlélésre.

Az igazság az, hogy a 95000 sztálingrádi hadifogolyból mindösszesen 5000 tért haza... 12 évvel késõbb, 1955-ben.


Itt lehet a fegyverletételrõl, Paulus tortúrájáról megrázó képsorokat látni

http://www.youtube.com/watch?v=hNK2KGRDUfo
10/10
DoctorMorreau 2012 febr. 13. - 02:50:27 10/10
(207/242)
Nagy film.

A magyar szinkron helyenként pontatlan, mintha nem tudna mit kezdeni egyes német kifejezésekkel. A filmben is vannak ilyen-olyan hibák, például a fegyvereket úgy tartják a katonák, mintha csak botokkal hadonásznának.

Ettõl függetlenül nagy film.

SPOILER

Szintén nem mutatja be egyébként a Sztálingrádi csata véres küzdelmeit igazán, amely a legkegyetlenebb éppen novembertõl volt január végéig (éppen amikor a fõszereplõk igazából nem harcoltak). Ettõl függetlenül átjön az embertelenítõ küzdelem, a kíméletlen viszonyok.
Nagyon jól elkapja azonban a dolgok igazi, emberi oldalát: ahogyan az emberek kínlódtak egy olyan életszituációban, amelybe maguk sem tudják, hogyan kerültek bele, sõt, hogy egyáltalán létezhet ilyen!

Ezek az emberek csak élni akartak: gyarló emberek voltak, hiányosságokkal, nem voltak Rambo-k - ahogyan senki sem az igazából.

Két igazán megrendítõ jelent van a filmben: az egyik, amikor ledobják az utánpótlás-csomagot ejtõernyõvel, s megdöbbenéssel látják, hogy félig kitüntetésekkel van tele élelem helyett. Akkor és ott még a lovagkereszt is csak egy játék "seriffjelvény" volt, semmi több. Kit érdekel az élet igazi értelméhez, értékéhez képest?

A másik pedig természetesen a zárójelent a nagyszerû zenével...

Nagy film, na.
10/10
mrhun2 2012 febr. 04. - 20:25:06 10/10
(206/242)
Nagyon szép, megható és tanulságos film!
Ötletesen mutatja be az egészet, hogyan hal meg a 400 fõs hadosztály. Természetesen azt is, hogy mindenkiben van emberiség, és szeretet.
*Spoiler*
A vége nagyon de nagyon szomorú, azt hittem, hogy legalább az egyik túl éli.. De nem Õ is ugyan úgy megfagy inkább a barátjával. Úgy gondolom ez így egy tökéletes és megható befejezés volt.
10/10 Le a kalappal. a Technikai megoldások nagyon jók 1993-hoz képest. :)
Aki szereti a háborús filmeket, annak ez egy kötelezõ darab!:)
mrlax 2011 nov. 30. - 22:13:47
(205/242)
Azért elég furcsa, hogy 10 embernek 100 véleménye van a filmmel kapcsolatban. Hitler, Sztálin, mi lett volna ha stb nekem tök min1 a film 10/10. Minden katona pont annyira durva mint amennyire a helyzet amiben van. Lehet hogy szovjet katonaként nekem is eldurran az agyam ha otthonról kapom a táviratot: lebombázta egy náci repülõ a házamat meghalt 3 gyermekem meg az asszony... Szerintem fordítva is igaz volt ez. Ilyen indulatokba aztán könnyû ideológiát magyarázni.. Pedig a wehrmacht és a vezetõsége sem volt náci. Sokkal inkább Porosz hagyományokon nevelkedett kiváló stratéga, akik lefektették a modern harcászat alapjait (páncélos hadviselés, villám há...stb) No és persze hadvezetés ideológiáját, ugyanis náluk jött a nagy ötlet, mi lenne ha egy baka is értene a feljebbvalója dolgaihoz? És ennek szellemében: a végrehajtás módját nem mondták el neki csak a célt. Míg amerikaiaknál vagy szovjeteknél egy hadnagy félistennek számított. Persze késõbb már a háború folyamán elkezdték ezt átvenni a többiek is. Szovjeteknek is vannak elévülhetetlen teljesítményük. Amerikaiaknak a hadviselés legfõbb erénye: hatalmas ipari kapacitás, mi kell a háborúhoz: Pénz, pénz és pénz.... nekik van :D A mai napig is évi 500 milliárd dollárral bõven bárkit a föld alá raknak.
conchita 2011 nov. 27. - 05:12:08 Előzmény csabi96
(204/242)
youtube on fent van a teljes film
Shanks 2011 jan. 02. - 14:15:30
(203/242)
Keress egy magyar torrent oldalt.
Többet nem mondhatok, mert akkor a rendõrök rám törnék az ajtót..