3/10
Péterrrrrr 2020 szept. 06. - 19:31:37 3/10
(1093/1173)
Ez a Mansonos produkció sokkal jobb volt az eddigi összesnél a mai napon. És tele szórták 8-assal.

Renault17 2020 szept. 05. - 13:50:45
(1092/1173)
Most jöttem rá, kicsoda a Pély Barna által megformálandó Lisa Ketaula. Ő a Bellrays énekesnője.
8/10
napraforgó 2020 aug. 31. - 16:20:10 8/10
(1091/1173)
Nekem az nem tetszik, hogy nem egyformán fajsúlyosak a számok, van, aki egyszerű feladatot kap, más meg szinte teljesithetetlent.
Csepregi Évát, vagy Szikora Robit sokkal könnyebb volt énekelni, mint Máté Pétert. Pechje volt Fésűs Nellynek, hogy nő létére ő kapta a feladatot, mert Máté Pétert egy férfinak is komoly feladat lett volna elénekelni.

Aztán ott van Fenyvesi Gabi száma, az Ádám hol vagy?-ot akárki el tudja nyávogni, de Adele-t, vagy Chert kevésbé. Na és Simándy Józsefet se lesz könnyű még csak megközeliteni sem.
10/10
marisál 2020 aug. 31. - 11:44:18 10/10 Előzmény Pszichoapu
(1090/1173)
Üdvözöllek kedves Pszichoapu! Akkor tudod, miről beszélek, mert Te is saját bőrödön tapasztaltad ezt az igazságtalan értékelési szisztémát, akárcsak én! Mindent tudtam, mégis négyest kaptam, és csak később tudtam meg, hogy ez a Prof. soha nem ad jelest az első felelőnek. Gondolhatod, soha többet nem mentem be hozzá elsőként! És mit ad Isten, ugyan arra az egyetemre kerültem oktatóként, és megfogadtam, hogy én nem leszek ilyen, ha jól felel a hallgató, simán megadom a jelest, mert nem a többi vizsgázóhoz kell mérni a feleletet, hanem ahhoz a tananyaghoz, amit én adtam elő. Ha előlről hátulra és visszafelé is tudja, és ha belekérdezek, látom, hogy érti az összefüggéseket, akkor jeles! Sajnos még mindig van ilyen oktató, aki szerint a statisztikai szórás alapján nem lehet mindenki jeles! Ez igaz is meg nem is, első nekifutásra valóban nem tudja mindenki jelesre, de addig kell tanítani, amíg meg nem érti! Persze, ez 5x annyi munka! Itt is azt kellene nézni, hogy mennyire tudta megközelíteni az eredeti előadót, hiszen ez a műsor lényege! Ha egy az egyben levette, akkor 10 pont, hiába elsőként lépett színpadra! Az egyiknek könnyebb, a másiknak nehezebb a dolga, a konkrét teljesítményt kellene értékelni! Jelenleg a kezdeti alul pontozást azzal kompenzálják, hogy a következő versenyzőknek érdemtelenül osztogatják a pontokat! Szeretem Curtist, de ő nem tud énekelni, ugyanakkor kiváló rapper, nem lehet összehasonlítani például Pély Barnával, aki kiváló énekes! A teljesítményt kellene nézni! Remélem, beindul a műsor! Legyél itt kedves Pszichoapu!
Renault17 2020 aug. 31. - 11:15:23
(1089/1173)
Itt van néhány a jövő heti feladatokból:
Horváth Boldi nagyon jó volt Szikora Robiként. Kíváncsi vagyok, hogy fogja jövő héten megformálni Chert.
Szabó Ádám Rag n Boneként tökéletes volt! Ő is nő lesz jövő héten, a '66-os Táncdalfesztivál felfedezettje, Fenyvesi Gabi.
Péter Szabó Szilvia a Nirvana énekese lesz, szerintem ezt el is fogja rontani úgy, ahogy van.
A gigahajú Opitz Barbi nagyon nagyot fog énekelni, ugyanis Adele lesz.
Curtis eldobhatja a magassarkút, ugyanis végre lehet férfi: egy Boney M. számmal készül.
Pálmai Anna, aki most laza rapper fiú volt, most Madonna lesz.
Tóth Andi Toni Watson lesz. Őróla életemben nem hallottam...
Pély Barna Lisa Ketaula lesz, akit legalább annyira ismerek, mint Toni Watsont.
Miss Mood, aki most Dua Lipa dalát rontotta el, műfajt vált, és az amerikai rapper Post Malone lesz.
10/10
marisál 2020 aug. 31. - 11:11:59 10/10 Előzmény napraforgó
(1088/1173)
Jó, hogy itt vagy kedves Napraforgó, üdv a fedélzeten! Teljesen egyetértek Veled, egy ismert számot jó újra hallgatni, van mihez hasonlítanunk, mert ismerjük, együtt énekelünk! Látjuk magunk előtt az eredeti előadót, és meg tudjuk ítélni, mennyire sikerült a versenyzőnek levenni a hangját, a mozdulatait, élvezettel nézzük az előadást. Sokkal jobb volt az elején, mostanában alig várom, hogy vége legyen egy-egy számnak , mert se füle-se farka, dallamtalan nóta. Jó lenne, ha elolvasnák ezeket a bejegyzéseket a szerkesztők, és elgondolkoznának! Örülök, hogy ismét velünk vagy kedves Napraforgó, nagyon várom a bejegyzéseid, és persze Pszichoapuét!
Pszichoapu 2020 aug. 31. - 09:20:17 Előzmény napraforgó
(1087/1173)
Hát biztosan nem az az idétlen forgó képsorsoló, ami állítólagosan Tilla nyomkodására áll le "véletlenszerűen", erre mérget vehetsz. :) Az első adásé meg pláne nem, mert annak feladatkiosztását gyakorlatilag mindig készen kapja a néző bármiféle sorosolás-imitáció nélkül. Ilyen erővel a gombnyomkodást is vidáman elhagyhatnánk, mert csak felesleges időhúzás.
8/10
napraforgó 2020 aug. 31. - 08:35:02 8/10 Előzmény Pszichoapu
(1086/1173)
Hello!
Akárhogy is változik az izlés, szerintem a közizlés azért annyira nem. Az emberek többsége valószinűleg szivesebben lát olyan "előadókat", akik valami világszámot adnak elő, fülbemászó, vagy kevésbé fülbemászó, de azért ismert számokat, de nem ilyen Billie Eilish-féle rettenetet.

Már a korábbi években is írtam, hogy ha ki akarnak tolni valakivel, akkor olyan szörnyű számokat adnak nekik, ami véletlenül sem illik hozzájuk. Mások meg pont olyasmit kapnak, ami nagyon is hozzájuk való.
De sajnálom azokat, akiket így megaláznak, tehetséges, jó énekesek és kapnak valami borzadályt. Vajon ki és hogy dönt el, hogy kinek mit kell énekelnie?
Pszichoapu 2020 aug. 31. - 08:18:57 Előzmény napraforgó
(1085/1173)
Nini, itt van Napraforgó is, szia! :)
Habár a 80-as és 90-es éveket szinte kivétel nélkül minden adásban kihozzák leminősítendő és gúnyolandó zenei korszaknak a maga stílusjegyeivel (és ide a fellépőruhákat, így lényegében magát a divatot is méltatlanul belekeverik), pedig a többiben is épp úgy könnyedén lehet találni alja zenéket.
Ezt szerintem nem a korszak határozza meg, egyszerűen most más az ízlés, hiszen az folyamatosan változik, hogy mi populáris és mi fülbemászó. De a zöld hajú lány (Billie Eilish) még csak nem is annak a korszaknak a szülötte, hanem nagyon is újnak számít, úgyhogy egy többség által idegesítőnek talált és csupán szűk réteg által favorizált zenét szinte bármelyik évben lehet találni, függetlenül attól, hogy a szerzője hány Grammy-t kapott érte. Ez a gyógyszerek hatását imitáló fetrengés mellé prezentált "éneklő suttogás" engem sem nyűgözött le, pedig eléggé mindenevőnek tartom magam a zenei világban.
Engem speciel az is picit kezd néha irritálni, hogy mindenáron a videoklippet akarják újból képernyőre vinni, mintha a látványelem lenne itt a legfontosabb. Nem állítom, hogy nem ad hozzá az előadáshoz, de inkább talán az énekhangra, a mozgásra, a manírokra, gesztusokra kéne rámenni, ami az eredeti előadóra jellemző. Megjegyzem ezért is szerencsésebb ismertebb előadót választani, mert ha annak a mozdulatait, énekstílusát ügyesen leveszi a versenyző, akkor sokkal több néző fog meglepetésében felkiáltani, hogy "Hú, ez tisztára olyan, mint az eredeti! Fontossági sorrendben tehát az előbb felsorolt utánzandó jegyek után következne véleményem szerint a külső, a smink és az öltözék és csak valahol nagyon a sor végén kéne kullognia a videoklippben látható elemeknek.
És akkor talán az általam nagyon is kedvelt énekhanggal megáldott Péter Szabó Szilvi sem nyújtott volna ilyen vacak Katy Perry-t, ha nem szorítják el a rekeszizmát a beülő hevederrel és nem kéne méterekre magasan, a plafonról függve énekelnie.
Pszichoapu 2020 aug. 31. - 07:46:25 Előzmény marisál
(1084/1173)
Hasonlóan szívélyes üdvözlet Neked is! :)
Igazad van, az iskolai osztályzás kiváló hasonlat az értékelés ilyen módon történő igazságtalan megközelítésére. De meg fogsz lepődni, nálunk az egyetemen anno pont ugyanez a "kifacsart" szemlélet dívott ZH-k értékelésénél, hogy úgy differenciálták a ponthatárokat, hogy mindenképp legyen köztük elégtelen és jeles is, mert az "milyen már", ha az egész évfolyam jó feletti minősítést kap. (Talán részrehajlással vagy nem elegendő szigorúsággal vádolták volna meg az előadót?) Nem tudom, hogy ez a mostani időkben is bevett gyakorlat-e, mert én már régen voltam egyetemista, mindenesetre ezt sosem tartottam korrektnek, mint ahogy most ebben a műsorban sem.
8/10
napraforgó 2020 aug. 31. - 04:12:52 8/10 Előzmény marisál
(1083/1173)
Egyetértek veled. Amikor ezt a műsort 7 éve elkezdték, akkor ismert énekesek más ismert énekesek legismertebb, legkedveltebb számait kapták előadni. És jó volt, vicces volt, hogy mennyire voltak képesek megközeliteni az eredeti előadót.

Aztán az évek során oda jutottak, hogy kevéssé ismert énekekesek, vagy épp ismeretlenek adnak elő olyan számokat, amiket sohasem hallottunk, amikről még a "szakértő" zsűri is azt mondta, hogy az X évek legalja száma, zenéje volt. Vajon miért kell nekünk egy ismertnek kikiáltott zöldhajú "lány" fetrengegő hörgését meghallgatnunk ének, zene cimén?

Komolyan nem értem, miért nem tudják tartani magukat az eredeti koncepcióhoz, és ismert számokat énekeltetni a versenyzőkkel?
Számomra ez a műsor akkor lenne élvezhető, ha az előadott számok valamikor benne voltak a TOP 10-ben.
10/10
marisál 2020 aug. 31. - 01:10:04 10/10 Előzmény Pszichoapu
(1082/1173)
Örülök, hogy itt vagy kedves Pszichoapu, és egyetértesz! Valóban övön aluli választás volt Nellinek Máté Pétert adni, egy férfinak is nehéz lett volna! Pély Barnát is sajnálom, nem hiszem, hogy törvényszerűnek kellene lenni, hogy az elsőt le kell pontozni, mert még nem tudják, hogy a többiek milyenek lesznek! Ez a szemlélet baromság! Éppen olyan, mintha én nem adnék egy hallgatómnak jelest csupán azért, mert ő az első felelő. Ha valaki tud, azt értékelni kell, és jár a jeles, én örömmel megadom! Itt is meg kellene adni a 10 pontot, ez annyira méltatlan! Remélem, jobb, ismertebb, és dallamosabb számok lesznek, kíváncsian várom a folytatást! Szeretettel üdvözöllek!
Pszichoapu 2020 aug. 30. - 23:49:17 Előzmény marisál
(1081/1173)
Szia Marisál, itt bizony és minden szavaddal egyetértek! Remélem, Napraforgó is jön majd az élvezetes hogyvolt-jaival. ;)
Sajnálom én is Nellit, nagyon jó színésznő, de szinte borítékolható volt, hogy Máté Péterbe beletörik a bicskája, ez övön aluli feladatválasztás volt első alkalomra. Az új évad ügyeletes bohóc-státuszát egyelőre valóban úgy tűnik, hogy Curtis fogja betölteni, de valójában magassarkú combcsizmában Csepregi Jojóját énekelni bármelyik férfi versenyző számára kihívás lett volna és garantálta volna ezt a "titulust". A dalok jelentős hányada számomra is teljesen ismeretlen volt vagy ha mégsem, lehet, hogy hallottam már azokat is, de akkor sem azok a tipikus fülbemászó fajták, amelyeket szívesen hallgatnék vissza többször és még azoknak az előadóknak is pont sikerült egy-egy gyengébb számát kiválasztani, akiket amúgy szeretek.
Pély Barnát szerintem most méltatlanul alulpontozták, de ez már lassan törvényszerű lesz, hogy a műsor első fellépőit mindig szigorúbban értékelik és általuk próbálnak belőni valamiféle közepes referenciapontot, amihez majd a későbbi fellépőket hasonlítanák, de aztán ez a "módszer" rendszeresen dugába dől és elkezdenek röpködni a 10-esek olyanokra is, akik ezt nem igazán érdemelték ki. Egyelőre még nagyon vegyesek az előadásmódok, nincsenek még kimondott kedvenceim, akikért szoríthatnék, majd meglátjuk 2.-3. adásra mennyire forrja ki magát a verseny. :)
10/10
marisál 2020 aug. 30. - 22:26:32 10/10
(1080/1173)
Sajnálom, hogy Fésűs Nelli kiesett, nagyon tehetséges, de nem volt jó a dalválasztás, amiről nem ő tehet, bár kinézetre jó volt, de szegény meg sem tudta közelíteni Máté Péter hangját. Egyébként a többi szám sem volt jó, nem tetszett, számomra teljesen ismeretlen, dallamtalan, semmi nóták voltak. Ilyenkor a kiválasztott énekes legismertebb számát kellene adni a versenyzőknek, amit élveznek a nézők is, volt, amit a zsűritagok sem ismertek! Miért nem kérdezik erről Bereczki Zolit! Ő igazi művész, ő ért hozzá! Már most látszik, hogy Curtist nyomják! Pszichoapu itt vagy?
szabo.kata53 2020 aug. 30. - 18:14:49 Előzmény Renault17
(1079/1173)
Teljes név: Horváth Boldizsár
Együttes: Kelemen Kabátban,
Hangszer, szerep: ének, rap
Szerző: Szövegíró, Zeneszerző
offtopic
Renault17 2020 aug. 27. - 11:02:56
(1078/1173)
Köszi!
Renault17 2020 aug. 27. - 10:37:08
(1077/1173)
Hamarosan visszatér a Sztárban Sztár (pontosabban 30.-án), a versenyzőket is bejelentették. Valaki tudja, hogy ki a túró az a Horváth Boldi?
10/10
marisál 2018 dec. 17. - 14:02:12 10/10
(1076/1173)
Igazad van!
10/10
marisál 2018 dec. 17. - 13:58:44 10/10 Előzmény Pszichoapu
(1075/1173)
Így igaz, nem mindenki írja le a véleményét! Én akkorát csalódtam, hogy muszáj volt! hihihi! Megint megállapítottam, hogy nincs igazság a földön!
8/10
napraforgó 2018 dec. 17. - 13:16:14 8/10
(1074/1173)
Teljesen egyetértek veled. Én végig Völgyesi Gabit láttam legjobbnak, Talán csak két alkalommal volt kicsit haloványabb, az egyik alkalommal a betegsége miatt. Én végig neki drukkoltam. Sári Évi nem volt annyira egyenletesen jó, de volt néhány igazán kiemelkedő alakítása, így azt is el tudtam volna fogadni, ha őt hozzák ki nyertesnek.
Freddi is tehetséges, nincs is vele bajom, de a 10 hétből csak az utolsónégyben nyújtott jó teljesítményt. Eleinte teljesen jellegtelen volt, aztán minimálisan javult a helyzet, de még mindig csak a futottak még kategóriában volt.
Aztán valaki nyilván adott neki egy lökést, nem kell annyira kényszeresen teljesíteni, játszani, mókázni kell, szórakoztatni a nagyérdeműt. Ekkor fölengedett és egyre jobb lett, de ha a 10 hét átlagát nézem, akkor minden tehetsége ellenére jócskán lemaradt a két csajtól. Meggyőződésem, hogy a nézők többsége, mondjuk a nők, a csinos arcra adta a voksát, nem a különböző karakterek megszemélyesítésére.
De hát még csak nem is reklamálhatunk, nem a zsűri döntött, így még csak szidni se lehet őket.