10/10
Gabriella54 2011 jún. 07. - 00:05:51 10/10 Előzmény Yuliusz
(46/66)
Épp az általam igen kedvelt elõadókat soroltad fel - szerintem Zorán is ebbe a kategóriába tartozik. Szólóénekesként befutott pályája pedig valóban irigylésre méltó!
spinabifida79 2011 jún. 06. - 19:52:10
(45/66)
Ez mind igaz és már írtam, jó példa erre Leonard Cohen. De ezzel együtt miért nem lehetséges, hogy van akinek Zor(r)án mesterkélt és irritáló? Erre rögtön személyeskedés, a hozzászóló személyének minõsítgetése, törlés és kitiltás válasz.
Yuliusz 2011 jún. 06. - 18:13:02
(44/66)
Egyetértek.
Ebben a mûfajban nem az operaénekesi hang a lényeg, hanem a dal, a tartalom, a hitelesség, a hatás.
Lásd Bob Dylan, Leonard Cohen vagy éppen Cseh Tamás.
10/10
Gabriella54 2011 jún. 06. - 09:11:02 10/10 Előzmény fresia
(43/66)
Köszönöm a dalt!
Kíváncsivá tettél, Iiazán elküldhetnéd a törölt hozzászólásodat emilben :)
Nem mondom, hogy Zoránnak operaénekesi hangja van - nem is kell annak lennie -, de a dalait átéléssel, valódi érzelmekkel adja elõ, ami szerintem követendõ példa lehet mindenki számára!
És ezzel a Zorán-témát valóban lezárom!
fresia 2011 jún. 05. - 21:35:41
(42/66)
Ismét csak egyetérteni tudok. :))
Egy ritkábban hallott felvétel Zorántól:
http://www.youtube.com/watch?v=EMjrPCDVmKM

Zorán azon elõadók többségéhez tartozik, akik kivételes tehetséggel interpretálják egy-egy dal mondanivalóját - nem hiába írtak számára olyan sok értelmes, jó számot tehetséges, kiváló dal- és szövegírók...

Kovács Kati dalaiért nem rajongok egyébként különösebben, mégis, ha hallom, látom valahol, örülök neki, hiszen az "ifjúságom része" volt valamilyen szinten... :)
Sajnálom, hogy a tegnapi hozzászólásomat törölte a PORT. - talán mert Õket is érintette...? :S :(
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 jún. 05. - 19:45:48 10/10 Előzmény fresia
(41/66)
Köszönöm az egyetértést :)
Úgy döntöttem, hogy Zorán topicját nem olvasom többet - természetesen mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, de azt civilizált hangnemben is meg lehet tenni, anélkül, hogy a másikat rendre földbe döngölnénk.
Persze normálisan vitatkozni igazán kevesen tudnak kis hazánkban :( Arra pedig, hogy valaki a saját véleményét szajkózza unos-untalan, nem igazán vagyok kíváncsi...
negyedikbéla 2011 jún. 05. - 11:22:22
(40/66)
Szerintem Zorán az egyik legnagyobb ma élõ énekes. A múlt héten a Tosca-ban Cavaradossi áriáját úgy énekelte, mint
Benjamino Gigli. Aki mást állít azt egyszerûen ki kell innen tiltani és eljárást indítani ellen!
offtopic
spinabifida79 2011 jún. 04. - 22:28:14
(39/66)
Most gyorsan végigfutom az összes topicot. Hátha mindegyikben üzen valamit. Találkozunk a Kungfu Panda2 topicban.
fresia 2011 jún. 04. - 22:22:35
(38/66)
Osztom a véleményedet Zoránra vonatkozóan - legtöbb elõadónál nem csupán a hang az, ami dominál. ... és az, hogy kinek ki tetszik, kit kedvel, hallgat/néz szívesen, nem lehet(ne) vita téma - kinek a pap, kinek a papné... ezért nem értem, hogy a véleménynyilvánításon túl minek ezt még fokozni? :S
fresia 2011 jún. 04. - 22:17:02
(37/66)
Ez pl. egy normális véleménynyilvánítás volt véletlenül, leszámítva a végét - a személyeskedést zömmel nem mások szokták kezdeni...
Viszont már tudtuk eddig is, minek naponta megismételni más - más szavakkal??
spinabifida79 2011 jún. 04. - 21:34:44
(36/66)
Valóban jó példa Leonard Cohen arra, hogy a személyiség pótolja a bravúros énektechnikát. Neki azonban olyan hangszíne van, hogy beleborzong az ember és nem lényegtelen, hogy a gyönyörû dalait õ maga szerezte.
A legnagyobb merénylet volt ellene, hogy a kókler Fábry Péter magyarításban az eléneklésükre vetemedett Zorán.
Példa még erre Marianne Faithfull is. Õ sem énekvirtuóz és mégis megragadja az embert, ahogy elõadja pl. az "As tears go bye"-t.
Zoránból szerintem hiányzanak ezek a képességek. Nekem az a véleményem, hogy csak egy gyenge díszlet, parasztvakítás az egész imidzs. És szerintem jogom van ilyen véleményt hangoztatni, még, ha ez néhányatokat személyeskedésre sarkall, akkor is.
10/10
Gabriella54 2011 jún. 04. - 21:10:32 10/10
(35/66)
Természetesen nem az számít, hogy ki a híresebb, arról írtam, hogy ki az, akire még 20-30 év múlva is emlékezni fognak!
Takács Nikolas-nak és Janicsák Vecának hosszú és sikerekben gazdag karriert kívánok, nem is az õ hangjukkal van a bajom, hanem azzal, ahogyan Zoránt simán fikázod.
Ezek szerint Joe Cocker vagy Chris Rea (Leonard Cohen-rõl már nem is beszélve) szintén a szemétre valók? Hiszen õk sem kifejezetten szép hangú elõadók, egy tehetségkutató versenyen nem biztos, hogy akár a képernyõre is eljutottak volna.
A személyiség, az egyéniség az, ami Zoránt még ma is népszerûvé teszi, nem véletlen, hogy még ma is teltházas koncerteket ad.
Nem mellesleg pedig irigylésre méltón kezeli a médiát, kerüli a felhajtást, amit valljuk be, a ma népszerûvé vált elõadókról nem igazán lehet elmondani.

Ami Szabó Sándort illeti, õt volt szerencsém színpadon is látni :)
spinabifida79 2011 jún. 04. - 20:41:12
(34/66)
Lehet, hogy így lesz. Ha az a fokmérõ, hogy ki a híresebb, akkor Majka többet ér az ország lakosságának túlnyomó részénél. Te tényleg egészen komolyan hiszed, hogy ez az orrhangú, dünnyögõ álentellektüel jobban énekel, mint pl. Takács Nicholas, vagy Janicsák Veca? Hujber Ferenc jobb színész, mint Szabó Sándor (ha tudod ki volt õ) mert ma többen ismerik a nevét?
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 jún. 04. - 18:38:39 10/10
(33/66)
Nagy ötlet! Jól jegyezzük meg a dátumot: 2011. június 04! Mához 20 éc múlva nézzük meg, tudja-e még valaki, kicsoda Takács Nikolas, Janicsák Veca vagy valaki hasonló!
Egyet ne felejtsünk el: Zorán közel 50 éve van jelen a magyar könnyûzenei életben. Ha valaki ezt sokallja, tájékozódjon egy kicsit, mennyi ideig volt színpadon pl. Frank Sinatra vagy Sammy Davis Jr. - ja hogy õket a mai fiatalok nem ismerik? Elég sz@r lehet nekik :(
spinabifida79 2011 jún. 04. - 18:29:20
(32/66)
Szóval nem tetszem. Akkor megnövesztem a hajamat. Lefogyni sajnos nem tudok. Szerintem így is összeillünk azért.
Éljen Zorán Sztevanovity! Vak tyúk is talál szemet, azaz néha hangot, ami nem annyira hamis.
spinabifida79 2011 jún. 04. - 15:18:56
(31/66)
Hol láthattad Te a képeimet? Hogy ne keseredj el, küldök egyet. Szerintem szép pár lennénk.
Hogy ne térjünk el a topic témájától: a Guinness Rekordok Könyvében szerepel Zorán, mint a leglegleg orrhangúbb énekes.
spinabifida79 2011 jún. 04. - 15:10:19
(30/66)
Látom, már, egy polihisztort köszönthetünk a Fórumon. A foci mellett a zenében is otthon vagy. Ha szereted Zoránt, rossz ember nem lehetsz. A Kovács Katiról se feledkezz meg! Abba a topicba is írjál valami ilyen frappáns béka.eggest!
spinabifida79 2011 jún. 03. - 18:51:10
(29/66)
Nem venném egy kalap alá Cseh Tamást, Demjén Rózsit és Charlie-t Zoránnal. Az ötleted pedig rá vonatkozóan egészen konstruktív.
10/10
offtopic
Gabriella54 2011 jún. 03. - 14:57:42 10/10
(28/66)
Köszönöm, szívembõl szóltál! Szerintük le kéne húzni a wc-n Charlie-t, Zoránt, Cseh Tamást? Ugye hogy nem?! Majd nézzük meg akár 20 év múlva is,hogy hol lesznek a ma felkapott x-faktorosok!
10/10
Gabriella54 2011 jún. 03. - 14:39:00 10/10
(27/66)
Minden kommentár nélkül (szerintem jobb, mint az eredeti)

http://www.youtube.com/watch?v=s0uzIGd0pyg