szookedorina 2017 dec. 06. - 10:34:11 Előzmény mrlujoak
(18/38)
"Miért megy át a tyúk a másik oldalra?"
Kegyetlen a sors, avagy a törvény szabályozza?
Nehéz kérdés

A kompatibilis szóból származik a kompatibilitás, amely valaminek egy másik meghatározott dologgal vagy jelenséggel összeférhetõ, társítható voltát jelenti.
Ez nem feltétlen a számítástechnikában van így, hanem a nyelvtanban is létezik kompatibilitás. A nyelvtani kompatibilitás az, amikor nyelvtanilag és jelentéstanilag is helyes szószerkezetet alkotunk. Pl. a színek nem kompatibilisek a hang szóval. Ugyanis olyan, hogy "lila hang" nem létezik. Azonban kompatibilizálható a lila a hang szóval, hiszen a szinesztézia fogalma a költészetben jelen van, sõt alkalmazott is. De alapértelmezetten "nem kompatibilis". De pl. nem kompatibilis az "Én olvasnák" kifejezés sem, hiszen az ige személye és az ige személyét kifejezõ rag nem "passzol", azaz nem egyeztethetõ össze a "-nák" rag az "én" személyes névmással.
De ha a számítástechnikából akarunk példát venni, egy Linux operációs rendszer alá írt meghajtóprogram nem egyeztethetõ össze és nem használható a Windows rendszerben. De pl. a Windows operációs rendszer alatt használt Microsoft Wordben írt szöveg a Linux operációs rendszer alatt használt OpenOffice programban kompatibilis, mert az Openoffice tudja kezelni a "doc" formátumot. De pl. a kompatibilitás ebben az esetben "korlátozott", mert csak bizonyos feltételek teljesülése esetén összeférhetõ a kép program. (Meghatározott verziószámok meghatározott verziószámban tudnak olvasni.)
De pl. egy AMD-architektúrára készült alaplapba az Intel processzorok nem illeszthetõk bele, az az AMD-alaplapokba csak a meghatározott processzorok a "kompatibilisek".

Ha a kompatibilitás nem teljesül, az mûködési (vagy nyelvtannál értelmezési) zavart okozhat, hibás mûködést eredményez.
mamahotel 2017 máj. 21. - 07:06:42
(17/38)
Szeretném megnézni, érdekel a témája. Két választásom van egyelõre: vagy a vasárnapi ebéd, vagy a film, illetve vagy alszom, vagy filmet nézek. és akkor a holnap??? Reménykedem, vetítik még - nézhetõ idõben.
mrlujoak 2017 márc. 05. - 15:36:44
(16/38)
Most láttam a filmet.
Bevallom többször is elbõgtem magam, hogy mennyire kegyetlen a sors emberekkel.
Csak hálát adhatok, hogy nekem, nekünk nem ilyen nehéz az élet.

Érdemes megnéznie a filmet mindenkinek!
gigi7 2016 okt. 17. - 02:20:58
(15/38)
Engem az bosszant, hogy ilyen lehetetlen idõpontban vetítik, amikor a TV nézõk 90 % alszik. Mindenkinek látni kellene.
igalamb44@gmail.com 2016 okt. 16. - 19:49:26 Előzmény Evicadra
(14/38)
Ahogy a hozzászólásokat nézem, valóban nem. De ez siker, hát ezért készült a film.
10/10
barnak 2016 aug. 31. - 11:00:36 10/10
(13/38)
Aki át tudja érezni mások szenvedéseit, két szóval - van szíve - ,azoknak ajánlom ezt a fantasztikus filmet.
Evicadra 2016 aug. 30. - 11:19:02 Előzmény Baumag1
(12/38)
teljesen igazad van 10 pont (neked)! (csak biztosra veszem hogy szinte senki nem fogja érteni hogy ezzel mit akartál mondani)
ferinyul 2016 máj. 28. - 22:57:28 Előzmény Edmond Dantes
(11/38)
Nap mint nap egyutt vagyok ezekkel az emberekkel egy svedorszagi nyelviskolaban...tudom a nevuket, ismerem a tortenetuket, tudom, hogy barmelyikuk jobb ember mint bameilyik politikosunk...
tortura 2016 máj. 21. - 16:15:07 Előzmény Edmond Dantes
(10/38)
Tökéletesen egyetértünk.
1/10
Baumag1 2016 máj. 21. - 15:14:09 1/10
(9/38)
Gondolom nem véletlen, hogy amikor Európába özönlenek be a más kultúrájú emberek, akkor már Amerikában készül a mintafilm a nézõk megsíratatására, hogy hogy kell ezeket az embereket fogadni.
A szervezés tökéletes. Sok hazánkfia megkönnyezi ezeket az embereket, akik példát mutatnak emberségbõl, és munkából, mi meg szégyellhetjük magunkat.
8/10
Xxy92 2016 máj. 19. - 22:24:30 8/10
(8/38)
Szép, és emberi film magvas üzenettel. Ráadásul napjainkra még inkább idõszerûvé vált: Nem mindenki terrorista, akinek nem fehér a bõre. Ezt kellene sok embernek megérteni, de hát, akinek nincs agya, azzal nehéz bármit is felfogatni.
Visszatérve a filmre, egyetlen jelenetben adnék hangot a nem tetszésemnek:

SPOILER

mikor a fiúk találkoznak a testvérükkel, azt én valahogy sokkal meghatóbbra csináltam volna.

10/9 (a vége önmagában is csodálatos, és az is tetszik, hogy több, mint fél órát igazi afrikai terepen forgattak.)
Edmond Dantes 2016 márc. 16. - 11:49:59
(7/38)
Háttérinfó: a filmet Kegyes hazugság címen adták le a tévében, de azon a címen van már másik film is. Ezt láttam, azt nem.
A szerény, kétsoros tartalomismertetõ egy szerethetõ, szomorúan élvezetes és ma nagyon idõszerû filmet takar.

Jó tudni, hogy van(nak) - (volt/ak?) még ország(ok), amely "kockázatoktól és mellékhatásoktól" sem visszariadva fogad(tak?) be, "integráltak" világ végérõl, más kultúrákból érkezõket.

Mindenesetre jó érzés tudni: a remény hal meg utoljára, a demagóg téboly nem örök és nem egyetemes.
8/10
Makk Marci 2016 márc. 13. - 22:09:45 8/10
(6/38)
Na végre a sok gagyi után sikerûlt egy jó filmet kifognom,nálam 8/10.
8/10
offtopic
Makk Marci 2016 márc. 13. - 22:07:07 8/10
(5/38)
Na végre a sok gagyi ut
10/10
Zsuzsi68 2016 márc. 13. - 11:37:26 10/10
(4/38)
Szomorúan aktuális és szerintem nagyon jó film, a végére szépen lassan mindenki bevonódik, és ami különösen fontos...három fõszerepló szudáni származású, ketten konkréten gyerekkatonák voltak, maguk is menekültek, a filmben ábrázoltakat õk maguk át - és megélték, IMDB-n olvasható. Arról is el lehet gondolkodni aztán, hogy milyen sok mindent veszünk teljesen alapnak az életünkben, ami egyáltalán nem az.
zummmi 2016 márc. 12. - 21:27:37
(3/38)
Én ezt könyvben olvastam valamikor nagyon régen. Az a címe, hogy "Az elveszett fiú"
Tibag05 2016 márc. 12. - 14:41:42
(2/38)
NA! pont aktuális!
csozolee 2016 febr. 04. - 10:19:45
(1/38)
teljesen rendben van a film,ajánlom mindenkinek