5/10
offtopic
sexykex 2021 jan. 02. - 17:53:21 5/10 Előzmény Yuliusz
(38/38)
Agybajos dolog, ami rasszizmus címszó alatt manapság történik. Nem mondhatom a cigányra, hogy cigány, mert ő roma és állampolgársága szerint magyar. Nem mondhatom a fekete emberre, hogy fekete, sem azt, hogy néger, mert ő afroamerikai vagy színesbőrű vagy szimplán csak ember. Legjobb, ha csak rámutatok. Ki tudja, hogy ki miért sértődik meg.
Nem tudom, hogy az europidok, vagy a negroidok a legkegyetlenebbek a világon. Lehet, hogy a sárgák lehet, hogy a feketék, lehet, hogy az albínók. Vagy az arabok, vagy a csecsenek, vagy a malájok, esetleg a filippínók, netán a magyarok? Ezen a rohadt Földön mióta ember él mindig öltek és kínoztak embereket. Igen, egyik a másikat. Azután cseréltek, hiszen a bosszú gondolata és szükségessége már a Bibliában is benne van. Bizony, bizony az ember egy nagyon mocskos teremtmény.
No és miért mondtam, amit mondtam? Íme: „Gyerekkatonák a világ minden régiójában léteznek, gyakorlatilag bárhol, ahol fegyveres konfliktus zajlik. Mégis, a legjobban érintett területek Afrika, Dél-Amerika, a Közel-Kelet illetve Dél-és Délkelet-Ázsia.” Továbbá: „Fekete-Afrika az a térség, amely a legjobban érintett a problémában. Habár már a törzsi időkben is alkalmaztak gyermekkatonákat, a dekolonizáció után kitörő polgárháborúk jellemzője lett a gyermekek alkalmazása fegyveres konfliktusokban.” Szerencsére ez az egy dolog fehérekre eddig nem volt jellemző. Ez nálam az aljasság legalja: gyerekeket ölni és gyerekekkel öletni szülőt, testvért, idegent. (Az idézett mondatok a Wikipédiában találhatók.)
Végül! Rólad is eszembe ötlött néhány keresetlen mondat kedves Yuliusz. Sajnos egytől egyig mindet elvetettem, mert kimoderálták volna. Sajnálom, de a burkolt gyanúsítgatás, ilyen-olyan megbélyegzés nálam nem nyerő.
Yuliusz 2021 jan. 01. - 12:08:44 Előzmény sexykex
(37/38)
„A fehér embert én nem mondanám különösebben kegyetlennek, hiszen akkor mit mondanék a fekete emberekről?”
Az emberiség történelmének ismeretében, ezzel a mondattal nehéz bármit is kezdeni.
Ez úgy rasszista, hogy az írója talán észre se vette.
Vagy mégis?
k11zoltan 2020 szept. 05. - 12:37:55
(36/38)
Tetszett a film, bár sem Witherspoont nem kedvelem, és a feketék is megosztanak.
Afrika szép hely.
5/10
sexykex 2020 szept. 01. - 18:08:04 5/10
(35/38)
A fehér embert én nem mondanám különösebben kegyetlennek, hiszen akkor mit mondanék a fekete emberekről? A törzsi villongások és a katonai puccsok mindmáig jellemzőek Afrikára. Lényegében ritkán akarja bárki is megmenteni őket, jobban szeretné a világ, ha maradnának a popójukon ott, ahol éppen vannak.
Az egyetlen esély, hogy józan paraszti esze nem csak a parasztoknak van, hanem a fekete embereknek is, akik egyszer még ráeszmélhetnek: helyben kell megteremteniük a jobb életet, ha nem akarnak újból a fehérek csicskásai lenni. Ezek az Amerikába keveredett fekete fiúk felnőtt fejjel már nem tudtak beilleszkedni, nem véletlen, hogy a legokosabb közülük haza is ment.
Ez a jó szándékú – nyíltan propaganda célokat szolgáló – adománygyűjtő film nekem nem igazán tetszett.
9/10
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 19. - 23:06:04 9/10
(34/38)
Úgy volt, ahogy írod, én nem emlékeztem pontosan.:) De tetszett!
9/10
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 19. - 15:07:54 9/10
(33/38)
Annak ellenére, hogy dráma, akadtak benne mókás pillanatok; (pl. már Amerikában, a legelő tehenek mellett: "Milyen állatoktól kell itt tartanunk? Mint például oroszlán? " :) )
9/10
offtopic
Midnight67 2020 ápr. 19. - 14:58:12 9/10
(32/38)
:-)
10/10
Péterrrrrr 2020 ápr. 19. - 13:36:13 10/10
(31/38)
Nagyon tetszik a film, mert szívvel és empatikusan közelít a témához. Csak ajánlani tudom.
10/10
Péterrrrrr 2020 ápr. 19. - 13:26:13 10/10 Előzmény ferinyul
(30/38)
Hiszek neked. Én nem ismerem őket, de így látatlanban is hiszek neked, mert a politikusainkat viszont ismerem. Ezeknél csak jobbak lehetnek.
10/10
Péterrrrrr 2020 ápr. 19. - 13:14:46 10/10 Előzmény Mad Max73
(29/38)
Hát, szerintem már a neved is sok mindent elárul rólad. Épp úgy, ahogy egy afrikairól a bőre színe, egy muszlimról a vallása. Van egy olyan érzésem, hogy ismerlek. Legalább annyira, mint te az afrikaiakat és muszlimokat.
9/10
Midnight67 2020 ápr. 13. - 23:11:06 9/10
(28/38)
Nem tudom, mennyi a valóságtartalma a filmnek, nem kívánok ez ügyben állást foglalni, de nagyon érdekes volt, nem sok hasonlót láthattunk eddig, így egyszeri megtekintésre mindenképp ajánlott. Sokáig halogattam, de végül kellemes csalódás volt.
furfang 2020 febr. 24. - 18:54:19 Előzmény ferinyul
(27/38)
Tényleg érdekelne , ott élsz még és ugyanazt csinálod? És ha igen akkor még mindig ez a véleményed?
Mad Max73 2018 nov. 04. - 11:50:52
(26/38)
Hát igen....van ami sose változik! :) ;)
Mad Max73 2018 nov. 04. - 09:49:18
(25/38)
Csak azért mellékeltem az infót, mert majd úgy is az jön, hogy nem ismerem a szitut...meg raszista vagyok...stb...:)
Mad Max73 2018 nov. 04. - 09:30:04
(24/38)
Azért majdnem elsírtam ezen a sok meghatódótt hozzászóláson! :D
Majd egyszer felébredtek de az nem lessz kellemes!
Mielőtt leszólnátok, voltam, éltem Afrikában, annak több országában is! ;) :)
Ez egy idealizált kép....nagyon kevés az ilyen....a muzulmán meg még rosszabb!

Jó áldozat lenne belőletek! :)
10/10
Kiss Lívia 2018 márc. 04. - 19:41:03 10/10
(23/38)
Megrázó dráma, tele emberséggel, bátorsággal, becsülettel, önfeláldozással, valódi segítséggel. Igazán szép film!
szookedorina 2017 dec. 06. - 23:09:33 Előzmény DT9216
(22/38)
"....valóságshow-k, vetélkedõk, szex-centrikus filmek, sorozatok helyett, talán kitalálnánk a rohanó világ útvesztõjébõlbõl és rátalálnánk egy empatikusabb, összetartóbb társadalmi rendszer felé vezetõ útra..."
Mindennemû verseny lényege, hogy amit csinálsz abban Te legyél a legjobb. Ez húzza a gyengébbet felfele.
fiókos milói Vénusz (1936). bronz, gipszszerû borítás, szõrpamaccsal díszített gombok (Museum Boymans-van Beuningen, Rotterdam)
szookedorina 2017 dec. 06. - 22:01:05 Előzmény szookedorina
(21/38)
A fegyveren a ravaszt az ember húzza meg. Az ember demokratikusan választ ki legyen a fõnök.
a tyúk megy a falkával, ha nincs falka össze-vissza amerre az életösztön viszi
szookedorina 2017 dec. 06. - 21:51:38 Előzmény DT9216
(20/38)
Társadalmi avagy civilizációs szemlélet nagyon nem mindegy. Ez az igen is és nem is. Az univerzális tudás szemléltetése a megoldás, a minden ajtó kulcsa az emberi társadalom, amikor az irány mind egy. De addig, hol az igazság?
"Van az én apámnak ezerszáz esztendõs sövénye, abból csináltasson nekem õfelsége arany­orsót, s akkor én megfonom az aranyfonalat!"
mert..., Ki látott már olyant, hogy elõbb nyúzzanak meg valamit, s aztán vegyék a vérét!
10/10
DT9216 2017 dec. 06. - 11:41:00 10/10
(19/38)
Teljesen más aspektusba helyezi a mai \"migráns\" helyzetet, rávilágít a fejlõdõ országok, és a menekültek igényei közti szakadékra. Szerintem kötelezõen látni kéne mindenkinek. Sokat lehet tanulni belõle anélkül is, hogy a mostani bevándorló-szituációt belekevernénk. Nem vagyok ugyan drámapárti, de elõször is ez nem az a típus amely után szó szerint depressziós az ember, hanem egyszerûen elgondolkodtat, nagyban befolyásolja a kissé hibás társadalmi szemléletünket. Voltak benne humoros, megrendítõ, elgondolkodtató, szívbe markoló pillanatok is. Másodszor pedig, ha a média több ilyen, ehhez hasonló mûremeket adna, a valóságshow-k, vetélkedõk, szex-centrikus filmek, sorozatok helyett, talán kitalálnánk a rohanó világ útvesztõjébõlbõl és rátalálnánk egy empatikusabb, összetartóbb társadalmi rendszer felé vezetõ útra. Örülök hogy láthattam.