greeen 2013 júl. 12. - 10:12:48 Előzmény James Uram Benson Madame
(29/49)
SPOILER:

Lehet kicsit elaludtál vagy nem figyeltél mert errõl van szó a filmben. Christopher Walken a kocsiban mondja is, hogy azért nem lett a börtönben kicsinálva, mert azt akarták, hogy minden egyes évet töltsön csak le a börtönben. Szenvedje végig ott az életét és majd a szabadulásakor akarták kivégezni.
James Uram Benson Madame 2013 júl. 11. - 12:59:51
(28/49)
Nekem alapvetõen tetszett, bár nem az évszázad mozija, ez igaz. Az alapsztoriból többet kihozhattak volna.

SPOILER:
Igazából nem értem, miért ült 30 évet és hogy 30 év alatt az apa miért nem tudta a börtönben megszervezni Pacino kinyírását. Ha akkora nagy gengszter, akkor ez rutinmunka. Persze lehet, hogy ez inkább egy ilyen pitiáner periférikus maffia, mint ahogy a menõ autóval rendelkezõ tesókat is elég gyorsan lerendezték, holott Walken azt mondta, nem kéne piszkálni a kocsit.

Érdekesség, hogy a magyar változatban Végvári helyett Csuja Imre próbálja meg a lehetetlent, alapvetõen nem rosszul, de hallani, hogy szándékosan próbál rekedtesen beszélni. Szóval kicsit erõltetett.
greeen 2013 júl. 09. - 21:24:53
(27/49)
tulajdonképpen valóban...
goldmax 2013 júl. 09. - 21:08:50
(26/49)
Vigjáték..?Nem hogy nem nevettem,de ahogy néztem ezt a kinlódást kb 3 percenként azon járt az eszem,hogy mekkora sz.pás megöregedni.
Egészen az 53. percig,akkor kuka.
perry 2013 júl. 09. - 14:11:00
(25/49)
Más megfogalmazásban ua. beszélünk.
greeen 2013 júl. 09. - 13:23:10 Előzmény perry
(24/49)
Dicséretes , hogy te közvetlen tudsz azonosulni eme idõs gengszterek szociális beszûkülésével, és kissé gyermeteg viselkedésével de ehhez nem kell feltétlen ennyi idõsnek lenni hisz ezt egy fiatalabb ember is áttudja érezni. "unalmas mint a sz*r" írja lentebb valaki. Sajnos igazat kell adnom eme vulgáris epigrammának, de azért nem így fejezném ki.:) Idõsödõ kor, és annak gyermeteg árnyalatai, esetleg az azzal járó vívódások, szociális beszûkülések, lelki vívódások stb stb. Erre ott van Jack Nicholson-tól a Schmidt Története. Na az errõl szól, és zseniális. Ez a film nem errõl szól, maximum ezekhez nyúlva próbál humoros lenni. Hozzáteszem igen sikertelenül...Giccses, szürke, bárgyú, erõltetett. No nem a színészek játéka az, hanem az amit el kell játszaniuk. Egy vígjáték lehet fergeteges ennyi idõs színészekkel is hisz Jack Lemmon és Walter Matthau párosa ékes bizonyítéka volt ennek. Vicces akar lenni a film de mégsem lett az. Látszik a rendezõ erõlködése, illetve a forgatókönyvíróé, hogy na ezt aztán most nem bírja majd ki senki nevetés nélkül, de igazából max egy nagyon kis enyhe mosolyra futja. Oscar díjat a triónak már nem kell adni, mert birtokolja mindnyájuk. Kapja olyan idõsödõ színész aki nem kapta még meg és igencsak megérdemelné már...:) Sõt ha tovább mennék Christopher Walken- t egy jó karakterszínésznek tartok de igazából soha nem nyújtott elképesztõen nagy alakításokat, eltekintve attól , hogy 78-ban a Szarvasvadászért kapott egy Oscart.. Soha nem sikerült túlszárnyalnia ezt, sõt elment egészen a filmipar legalsóbb bugyraiba is, borzalmas zs kategóriás filmekben szerepelve... (hasonlónak tûnik jelenleg Cuba Gooding Jr. karrierje is). Ennek tükrében jó látni hogy idõs korára be-beteszik sokkal epikusabb szerepekbe is.

Összességében ez nem nevezhetõ vígjátéknak, inkább azt mondanám enyhe komikus elemeket tartalmaz... 5/10
perry 2013 júl. 08. - 17:29:57 Előzmény stomachh
(23/49)
Bocs, de hát mit diktáljon 60 valahány éves szerepekkel és szereplõkkel,mert hát ebben a korban is létezhetnek fitnesz ladyk és boyok de erre a korra sajna nem ez az igazán jellemzõ.
Tapasztalatból tudom a magam 63 évével, amit neked nem kell még tudnod 32 évesen, és ez így is van jól.
A te korodban a romlás virágai még nem bontanak szirmot és bizonyára nem szükséges a nemi vágy fokozás sem, ismeretlen a magas vérnyomás. Persze az is igaz hozzá vagyunk szokva , hogy a "dobozból" a filmvászonról csupa daliás 32 fogú kigyúrt jellemû hölgy és férfi sugározza azt az ideát, hogy az élet 40 évig tart, utána már csak roskatag pasik ténferegnek ájulnak és alig-alig mûködnek a életben.
Persze az a kérdés , hogy van -e bennünk empátia, mert akkor érezni tudjuk x évesen , hogy milyen lehet y évesen, vagy idõsen is megértjük egy 10 éves gyermek érzéseit, fájdalmát, örömeit és még folytathatnám a példákat.
De vissza a Született gengszterekhez ami inkább az amerikai szlengben a pasik akik vállalják a veszélyt vagy bátran szembeszállnak a veszélyel-t jelenti, bár tény hangzatosabb a Született gengszterek.
Mondjuk én személy szerint nem lelkesedek Fisher Stevens színészi munkásságért de az tény , hogy ez a film sem lett volna az ami a trió nélkül.
Mert ugye ha akarjuk legyen ez a film egy banális gengszter történet némi nyugdíjas felhanggal és mint tanult forumozó társunk volt szíves aposztrofálni:"unalmas mint a sz*r" amihez neki szíve joga.
Nekem inkább nyugdíjas gazfickók akik éppen olyan linkek egyesek mint Al bácsi vagy megfontolt mint Christopher bácsi Alan bácsiról meg aztán nem is beszélve.
Õk és a köréjük gyûlt színészek azt a teljesítményt hozzák ami arra jó, hogy ebbõl a nem igazán hibátlan forgatókönyvbõl és rendezésbõl is kihozzák a maximumot.
Az igazán mulatságos az lenne ha a film komótos pergése helyett Svarcenéger bácsi terminátora vagy Stallone k. kemény zsaruja formálódna a vásznon, könnyesre kacagtam volna magam amint dublõrök hada keményebbnél keményebb eksönöket nyomtak volna a filmben.
Kilencvenöt percben öleli fel másfél nap történését a Született gengszterek, ebben egy szabadulás némi hancúr, a trió összefogása és a végkifejlet található.
Na meg aztán , az a bravúr , hogy mindezt idõs bûnözõk produkálják, mert aztán veteránok õk a javából -igaz már nem "kõkemények" de a tudomány és tapasztalat csodákra képes.
Mert ugye azért van itt szép lány megmentés, fõnövér, rendõr lerázás, banda kiiktatás és leszámolás ami egy jól képzett gengszterfilm kötelessége.
A mi szerencsénk pedig az, hogy ezt zseniális színészek nyújtják nekünk, a filmnek ugyan nem adnék díjat de bizony bármelyiküknek szívesen adnám oda a kis arany kopaszt a kardjával.
perry 2013 júl. 08. - 16:42:22 Előzmény deadscott
(22/49)
Halott Scott akkor te nézzed a Bikicsunájtot.
9/10
csanyi82 2013 júl. 07. - 16:04:06 9/10
(21/49)
Nagyon jó film. Nem túl gyors, de a sztori nagyon jó, a színészek pedig zseniálisak, mint mindig.
6/10
stomachh 2013 júl. 07. - 13:19:20 6/10
(20/49)
Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin. Bármelyikük hívószó, ha filmet akarok nézni. Ebben a filmben mindhárman játszanak (bár Arkin keveset). Pacino közel 30 év után szabadul a börtönbõl és legjobb barátja Walken várja a börtönkapuban. Együtt elmennek "kiszabadítani" az idõsotthonból Arkint, hogy csináljanak egy görbe estét a régmúlt maffiaidõk emlékére. Ugye jól hangzik?
Ám mégis csalódott vagyok. A sztori nem pörög, hanem mint a fõszereplõk korához illik, csoszog. A karakterek nem igazán jók, hiába zseniális színészek mindhárman, ebben a filmben kibontakozásra nincs lehetõségük. Mintha mindenki csak alapjáraton menne, nyugdíjas tempót diktál a film. Vannak benne brilliáns pillanatok, mégsem áll össze egy jó filmmé. Egyszer nézõs, halványabb 6/10. Ja, és bármit ír a port.hu, ez nem vígjáték.
1/10
deadscott 2013 júl. 06. - 21:00:31 1/10
(19/49)
unalmas mint a szar
1/10
Z.e.n. 2013 júl. 06. - 16:14:08 Előzmény SpencerBarnes
(18/49)
Isteni jó film volt. Elsõsorban 30 felettieknek ajánlom, akik már tudnak azonosulni és mosolyogni a megöregedésen.
C.W. hatalmasat alakít.
SpencerBarnes 2013 máj. 16. - 12:05:08
(17/49)
Hatalmas színészek, jó játék, de sajnos majdnem 0 tartalom...
Fel kellene akasztani a forgatókönyvírót. Ha már valaki összehoz ilyen arcokat egy filmbe
legalább legyen egy jó story. De így? Ha nem Õk játszanák, akkor -10 pont...így jóindulattal 3
benkewood 2013 ápr. 18. - 20:04:13
(16/49)
SPOILER

Na akkor most mi is a vége pontosan? Vagy a fantáziánkra van bízva???
8/10
frufight 2013 ápr. 12. - 13:56:52 8/10 Előzmény mecsoka
(15/49)
Ez vígjáték?

"A komédia vagy vígjáték olyan drámai mûfaj, amelyben a világot komikusan ábrázolják, ezzel a nézõt nevetésre ösztönözve. Ellentétekre épül: valóság-látszat, értékes-értéktelen..." - bár kétségtelen, hogy van benne 1-2 poénosabb rész, ha számotokra ilyen a komikus ábrázolása a világnak, akkor azt nagyon sajnálom. :)

Ezt csak azért írtam le, hogy aki azt tervezi, hogy megnézi, semmiképp se egy gondtalan-röhögcsélõs-viccesmókás filmre számítson.

Sztem ez leginkább dráma, ami persze semmit nem von le a film értékébõl. Érdemes megnézni!
tomy88trance 2013 ápr. 09. - 22:32:48
(14/49)
Jó film volt! :) Egyébként csak nekem hasonlít Al Pacino Robert Downey Jr-re? :D
9/10
11messi87 2013 ápr. 01. - 15:26:33 9/10
(13/49)
Nekem nagyon tetszett, de fogalmam sincs miért :D Al az egyik kedvenc színészem, mellette CW-t is bírom, lehet ez miatt volt jó film :)
8/10
mecsoka 2013 márc. 18. - 22:17:23 8/10 Előzmény tesz-vesz
(12/49)
Ez egy abszolut aranyos vigjatek. Nem veszi nagyon komolyan magat, a nezönek sem kell es akkor garantalt szorakozas :) 8/10



SPOILER!

Val lötte le a fönök fiat, de veletlen. Kereszttüzbe keveredett a srac es a "barki lehetett volna" erre vonatkozott, de a fönököt ez nem erdekelte, csak az hogy bosszut alljon azon, akinek a lövese vegzett vele.
7/10
tomcsa4 2013 márc. 15. - 21:16:34 7/10
(11/49)
SPOILER! SPOILER!

SPOILER! SPOILER!

(Két lehetõség van. Tényleg nem õ volt, de a fõnök nem hinne neki, hisz Valt elítélték. Vagy kettõ: tényleg õ volt és csak úgy rá helyeselt a barátja, mivel a megbízást megkapta. De én azt mondom ,hogy tényleg õ nyírta ki a góré fiát. Hisz tagadni nem tagadta, csak annyit mondott, hogy sokan voltak ott, bárki lehetett. És amikor az étkezdébõl telefonál a vége felé, akkor egyértelmûen annyit mond, hogy minek nyírja ki, hisz elég öreg, nemsokára magától meghal. Tehát nem tagadta soha Doc.)
1/10
tesz-vesz 2013 márc. 15. - 20:49:14 1/10 Előzmény Trombi
(10/49)
nem pörgés kell egy jó filmbe, hanem tartalom.

(spoiler

amúgy c. walken miért mondja al pacinónak, hogy tudja, hogy igaza van alnak, mikor az azt mondja, nem õ ölte meg a fõnök gyerekét véletlenül, és miért nem mondja ugyanezt tovább a fõnökének walken? nagyon idegesítõ, borzalmasan zavaró, persze lehet magyarázata, hogy tényleg õ volt, ezért walken nem is említi ezt a fõnöknek, csak akkor is zavaró, hogy azt mondja alnak, hogy neki van igaza, mikor nem)