lobelt ledfold 2010 jún. 03. - 20:18:59
(83/183)
Ez kérem "A film"!
Tarantino nem normális, de ez a zsenik ismérve.
szibag 2010 máj. 19. - 10:24:27
(82/183)
Most láttam hogy a Peter és a David Paul is játszik egy kis ideig benne.
mozibuzi.com 2010 márc. 26. - 01:17:37
(81/183)
Beteg egy film!
Az egyik kedvencem.
Oliver Stone, Quentin Tarantino, Juliette Lewis, Woody Harrelson magáért beszél.
10/10
Christophe 2010 márc. 06. - 00:52:02 10/10
(80/183)
Ez egy baromi jó film. Minden a helyén van, minden tökéletesen kitalált, megszerkesztett. A kameramozgások, az animációk zseniálisak.

Megértem, ha valaki szerint szar és értékelthetetlen, hiszen minden ember más és más. Van ez a Crash (Ütközések) 2005-ös sokoszkáros fos... Mindenki dicséri, hogy mekkora jó, ehhez képest nekem meg az volt 2 óra szenvedés. Értékelhetetlen tákolmány.

Ízlések és pofonok. Nálam ez a film alap. 10 csillag.
10/10
sakit felut 2010 jan. 17. - 00:52:34 10/10
(79/183)
okes, gondoltam szólok, ha már van egy nem tipikus összekötõ elemünk a Holtak útjából :)

... Sizemore Jack- je még naggyobb szemét kéjenc mint ott, és még betegebb élete van ;)
egyebek 2010 jan. 16. - 23:41:12
(78/183)
Most néztem ezt a filmet, jo film!Julitte Lewis tetszet a legjoban.
10/10
sakit felut 2010 jan. 16. - 23:28:20 10/10
(77/183)
bazeg, most jövök haza az esti agyfelejtõ ivászatról, és mit látok... pont becsatlakozol a kis apró filmünkhöz .. elég elvont vagy elvetemült alkotás, mi ? ..

visszaszívom amugy azt hogy sok új technikát, talált volna ki Stone, mert persze mindent meg lahet találni önmagában itt ott 100 évnyi filmgyártás tuán ... de hogy kõbeszívottságában nagyon durván vegyítette ezeket, mint elõtte senki más, azóta meg a nagy gonzó mûvészfilmek, az biztos ? :D

szóval külön saját film ez egyéni technikával keh kehhh ! >:-)
ondok 2010 jan. 16. - 23:26:11
(76/183)
A Ponyvaregény meg a jackie Braun azért nem volt ennyire átlátszóan hülyeség ,azokban még volt valami.
ondok 2010 jan. 16. - 23:01:49
(75/183)
Annyira naccerû vót ez a film ,hogy már alig emlékszem rá.Lehet ,hogy megnézték a Coel fivérek is ezt ,mielõtt megcsinálták a Nem vénnek valót ,mert az is ilyen vérben tunkolós hülyeség.
10/10
sakit felut 2010 jan. 16. - 21:13:59 10/10 Előzmény Zempy
(74/183)
gratulálok bazdddmegg, nagyon megcsinálta nekem a fórum, arok 10 percig egy üzenetet és úgy viselkedik mint aki újrabejelentkezés után elküldi, aztán meg baszik rá ...

utána újra meg persze hogy elfelejtem bejelölni hogy erre az üzenetre értettem az elõzõt #D
10/10
sakit felut 2010 jan. 16. - 21:11:09 10/10
(73/183)
Ez a legjobb válasz a filmre a fórumban, de egy dolgot kivennék és vitába szállnék. Tommy Lee Jones nagy szinésze a filmeknek amielyekben játszik, de még ehhez képest is :) kiba***ott nagyot szerepelt amit kialakított az õ oldalával a filmben. Szerintem a szerepének hozzátett egy nagy darabot a film érdekességéhez, és valami nagyon eredetien eljátszotta. Tom Sizemore Scagnettije meg a szép "normális" emberi élet rossz beteg ragályának másik nagy szinésze, nagyon durva belegondolni hogy milyen fickó ... most fedeztem fel hogy nem véletlen zsaruként osztja a bûneit, mert itt még betegebb mint a Holtak útjába :D mentõsként Cage mellett >: D D D

" Certainly, Im not a massmurderer, I dont want to hurt anybody, but if I was, I would be like Mickey and Mallory ! .. " - a rajongó srácok :)

na abbahagyom az angolt, elfáradtam, meg ugyse biztos hogy jól írom :-` .. " Wayne, ne ferdítsd el az igazságot, nem vagyok én aberrált sorozatgyilkos ! ... hanem tömeggyilkos, nagyon sok embert ismerek aki megérdemli a halált .. csak az öreg indiánt sajnálom, aki csörgõkigyóival bennem találta meg a démont .. "

http://www.youtube.com/watch?v=QklnGPordAY

.. ha valaki nem tudná mit keressen a filmben, akkor nagyjából innét kell kivenni a lényeget, azért az már tud aki Woody kemény tájszólását megérti >?;-` ...

http://www.youtube.com/v/wP4r7shNRNk&hl bár ez jobban tetszik, kivárhatta volna ezt a végét az elõzõ :) csak ez meg olasz nyelvû ..

amúgy fent van az egész film a youtube- on, néha csodálkozom mit engednek meg és mit vesznek le a gyártók
10/10
sakit felut 2010 jan. 15. - 21:04:38 10/10 Előzmény Crazy Horse
(72/183)
.. idáig olvastam a rovattopikot, és azt akarom mondani a vitához, hogy ez a film azokról az idõkrõl szólt, a gyilkolásnak megvolt a maga értelme a legtöbbször, mégha ez nem volt jó is valamikor ... nem akarta eldönteni hogy ez jó vagy rossz csak Micky és Mallory történetéhez elmebajos gyerek gondolkodásmódjához igazította a történetet... és Stone sok megrázót, kiemelkedõt, elgondolkodtatót mutatott be a történéseken, akción kivül olyan mûvészi technikákkal, amiket sajátosan használva õ talált ki a filmiparnak .. szóval ez nagyon saját, nem egy valamiféle rendszerû sablonhoz hasonlít :-`
10/10
sakit felut 2010 jan. 15. - 19:14:33 10/10
(71/183)
Csak jó helyeken tudunk találkozni ;)

Ez olyan kevés filmek egyike, aminek a fóruma most úgy jutott eszembe hogy már nagyon régen láttam. Akkora irdatlan otromba legnagyobb kult beteg film a világon, hogy nem kérdéses a 10****es. Õrülten zseniális egy alkotás képileg, zeneileg, alakításilag, történetileg, rombolásilag és kirívásilag ;-` .. meg a mindezt összerendezõ alkotásilag.

Oliver Stone egy állatkirályistencézár volt ennél, kiskorom megrontója ! ... ideje lenne 10 év után harmadszor is megnéznem, csak egy kicsit veszélyes !! Micky és Mallory a legynagyob Sztáááárrr !!! :D amúgy ennek még nem volt olyan rossz a magyar szinkronja, de jobb ha valaki érti az eredetit szõrtenli >;-` ..
1/10
Dudlicsek 2009 dec. 14. - 14:31:34 1/10 Előzmény zee944
(70/183)
Nekem néhány részletében sem érdekes.
10/10
ate5z 2009 dec. 03. - 23:02:36 10/10 Előzmény zee944
(69/183)
Csak a magad nevében beszélj
5/10
zee944 2009 nov. 28. - 15:59:33 5/10
(68/183)
Újból megtekintve a filmet rájöttem, hogy csak egy semmitmondó, hatásvadász, csupán néhány részletében érdekes tákolmány az egész. De sokan szívesen összekeverik a tartalmat a formával, mert a saját butaságuk cáfolatát látják benne.

5/10
10/10
zetorka 2009 okt. 16. - 07:00:24 10/10
(67/183)
Visszaolvastam a hozzászólásokat és látom sok embernek nem tetszik ez a film, sokallják az erõszakot, a vágásokat. Pedig ennek a filmnek ez fontos része, egyszerûen kevesebb erõszakkal nem lehetett volna megoldani, akkor elveszne a lényeg.
Az erõszakos képeken túl az "esküvõi jelenet" például egyszerûen gyönyörû, lenyûgözõ, szebbet talán nem is láttam filmen.

Pont a videóklipp szerûsége a legütõsebb, az elbaszott emtiví generációról, amikor bemennek az indiánhoz aki látja a gondolataikat meg is jelenik a testükön a "Too much TV" felírat, és nem véletlenül az indián az egyetlen szereplõ akit sajnálnak, és akit én is sajnáltam.

Moziban láttam elõször és amikor a legelején átgázol a skorpión a kamion már akkor tudtam, hogy egy nagyon nekem való filmre váltottam jegyet.
Egyszerûen tökéletes, semmilyen rendezõ sem tudta volna ilyen jól megcsinálni. Még a heppiendes vége is bejött. A szereplõk is fantasztikusan lettek kiválasztva, Juliette Lewis szinte külön erre a szerepre született. Ezzel a filmmel megszerettem mindkét fõszereplõt is.

Ja és a zenéje is nagyon jó, fõleg a börtönös, lázadós részeknél. Többször megnéztem az évek alatt, utoljára pár éve, de szinte minden pillanatára emlékszem, a legnagyobb kedvencem. Lehet azért mert jómagam is TV-n nõttem fel.

A film hatására elkövetett gyilkosságokkal kapcsolatban pedig engem elégé felháborított az a vélemény, hogy Stone lehetett volna "felelõsségteljesebb" amikor forgatta. Ezek szerint semmilyen ironikus, vagy nehezebben emészthetõ alkotást nem lehet forgatni, mert mindig lesz egy-két kretén aki félreértheti? Az nem a mû hibája, hanem azoké a baromarcúaké. Amikor a Nirvana erõszakolás ellenes számát énekelve megerõszakoltak egy lányt akkor az a Nirvana hibája volt?!
9/10
stronco 2009 okt. 05. - 11:35:25 9/10
(66/183)
Meglepõdtem volna, ha Tarantinonak nem lett volna köze a filmhez. Durva, elgondolkodtató alkotás. Meg kell nézni.
HjR 2009 szept. 27. - 22:48:51
(65/183)
Alapmû.
10/10
Q.God 2009 szept. 18. - 13:40:27 10/10
(64/183)
Ekkora betegséget, meg ilyen képi "zûrzavart" eddig csak avantgard versekben éltem át! Nagyszerû film, és a VÁGÁS... duurva

a betegségi rátán abszolút 10