filmbarbár 2009 ápr. 04. - 10:02:12
(44/164)
Szinkronizálva még nem láttam, viszont angolul elég ütõs:
http://www.sofaschool.eu/gapfill.php?gappa_id=263
mave-E-rick 2009 ápr. 03. - 23:54:52
(43/164)
Sziasztok

Segítségeteket kérnék. Keresek "kézzel fogható bizonyítékot" ezen film szinkronizálására. A nyelv majdnem hogy mindegy, csak ne angolul beszéljen, de természetesen magyar a legjobb. Ha valaki rendelkezik ezen alkotással, esetleg egy kis részletet el tudna küldeni?

Elõre is köszönöm
Erik
wim 2009 márc. 19. - 20:47:07
(42/164)
***SPOILER***
A maszkot egyértelmûen a feleség tette oda -ki más?-vsz. kiesett a szatyorból, hiszen a kölcsönzõben már hiányzott. Nem tudni, Cruise milyen állapotban érkezett meg a szeánszról, a maszkot akár a kezében is tarthatta. Nem is az az érdekes, hanem az, amit azáltal sugall, hogy ott fekszik a párnán. "Kivel is alszom én együtt nap mint nap?..." Ennyire nem ismerjük, hogy mi lakozik a másikban?....
offtopic
eroberter 2009 márc. 19. - 15:57:21 Előzmény addy
(41/164)
Németben is szinkronnal láttam...
6/10
Bellavita 2009 márc. 10. - 20:06:10 6/10
(40/164)
Elég régi film, 10 éves, s csak most sikerült megnéznem. Valahogy mindig mást vettem le a polcról. A film egészen új nézõpontból mutatja meg egy házaspár életét, mint eddig megszokhattuk- Nicole és Tom akkor még mind férj és feleség hitelesen alakították a házasság nehézségeinek bonyolultságát és az érzelmek keszekuszaságát. Nicole már akkor is nagyon jó volt- és mindemellett gyönyörû nõ! Sajnos a sok mûtét és botox totál elvitte a természetes és ártatlan szépségét. Tom Cruise már itt is a külsõ hatásokra támaszkodik, számomra nem adta át úgy az érzéseket, mint ahogy Nicole. Összességében jó film, bár a vége felé már egy kicsit lassú és vontatott. Alig tudtam megállni, hogy el ne bólintsak...
leopard26 2009 jan. 18. - 22:28:30
(39/164)
akinek peppermint tetszik ,szavazzon rá ahol akar
critixx 2008 nov. 23. - 15:16:06
(38/164)
Kubrick számos filmjét szinkronizálták magyarra - Spartacus, A dicsõség ösvényei, Dr. Strangelove, 2001: Ûrodüsszeia, Lolita. Szerintem a Tágra zárt szemeknek is van szinkronja, de ebben nem vagyok biztos.
addy 2008 nov. 23. - 12:46:34
(37/164)
Magyarul beszélõnek van feltüntetve, de ez nem lehet igaz, tudniillik - ha jól emlékszem - Kubrick még jóval a halála elõtt megtiltotta, hogy a spanyol és angol verziót leszámítva bárhol is szinkronizálják a világon...
amani 2008 okt. 05. - 14:43:46
(36/164)
és még annyi, hogy amit itt leírnak a történetbõl a film leírásánál az sztem nem igazán állja meg a helyét..
amani 2008 okt. 05. - 14:42:41 Előzmény morzsa
(35/164)
nekem is hasonló, de tegyük hozzá, a Lolitát nehéz felülmúlni:)
Remélem, ha többször megnézem jobban átjön majd a lényeg. Viszont a többséggel ellentétben nekem nem tetszett Nicole ebben a filmben. Erõltetettnek tûnt az a sok elgondolkodás...
Redfield 2008 jún. 24. - 07:40:28
(34/164)
pontosabban "ami NEM nevezhetõ nevén". na, ezt a szót valahogy mindig kifelejtem. :)
Redfield 2008 jún. 24. - 07:39:38
(33/164)
Ami a házaspár kapcsolatát illeti a filmben, a legjobb, hogy Kubrick nem próbálta õket boldog-bolgogtalannak ábrázolni, nagy érzelmekkel nyílvánvalóvá tenni, de unalomba sem süppednek, tökéletesen bemutatja azt a megszokást, ami jellemez egy ilyen fényûzõ/dolgozó házaspárt, ahol már nincs meg a vad szerelem, de felvillant valami mást, ami a nagy dilemma is egyben: a szex tartaná össze õket? Nem, valami sokkal összetettebb érzelmi kötelék, ami nevezhetõ nevén, és amit a szexualitás vágya árnyékol be az utolsó pillanatig, mint egy sötétlõ álom.
Tenebra Mors 2008 jún. 11. - 02:23:41 Előzmény June87
(32/164)
Éjjel semmiképp nem szabad nézni, szerintem 8D. Én is elaludtam már rajta egyszer-kétszer. A vége érdekes... Annyit mondok, hogy ebben sem éppen a szokványosat hozza, s jórészt a nézõre bízza, mit is gondoljon a történtek után.
Már vagy 3 hónapja itt van a gép... khm. megvettem boltban ( 8D ), úgyhogy lassan illene már ismét megnézni. S talán így érettebb fejjel az értelme is jobban átjön majd számomra. (Kb. 5 éve, 17 évesen láttam elõször, akkor inkább csak röhögtem egyes jeleneteken.)
June87 2008 jún. 10. - 11:13:07 Előzmény Tenebra Mors
(31/164)
én nem tudom mi van, de már 3szor belekezdtem ebbe a filmbe, és mind3szor ugyanannál a résznél aludtam el(nem azért mert unalmas, csak nagyon késõn néztem), és már annyira idegesít, hogy nem tudom, mi a vége, hogy hihetetlen...de a kommentekbõl ítélve érdemes megnézni...
Humpy 2008 ápr. 14. - 17:41:38 Előzmény *Bátorszív*
(30/164)
Ez egy talányos, szürrealista film. Biztos, hogy nagyon sokféleképpen lehet nézni és értelmezni. Ajánlanám a film elején látható karácsonyi parti jelenet mint a legszórakoztatób része a filmnek. Ezután igencsak bizarr dolgok történnek a filmben... Közepes angoltudással már meg lehet próbálni elolvasni a parti jelenetet angolul itt: http://5mp.eu/web.php?a=angolmozi&o=0hgerHAz44 -
Ez a jelenet annak is élvezetes lehet, aki még nem látta a filmet.
Tenebra Mors 2008 jan. 22. - 18:07:12
(29/164)
Nagyon jó, nagyon beteg film.
Nicole Kidman és Tom Cruise egyik legjobb alkotása, szerintem. Megfelelõen komoly, és elvont, nagyon mélyreható. Egyik kedvencem a párostól. Kár, hogy szétmentek XD. Pedig összeillettek - filmben, legalábbis.
Nagy pozitívum, hogy Magyarországon szinkron nélkül adták le. Sokkal hatásosabb és jobb volt így.
Naseem 2008 jan. 16. - 20:00:36
(28/164)
Most megy a mozikban a Kubrick menet.Hogy merészelik !!
Naseem 2008 jan. 16. - 19:55:29 Előzmény *Bátorszív*
(27/164)
Szerintem a filmiparban (Tom Cruise) a legkimagaslóbb szinész.Azért mert más szinészek bármit elválalnak, de Cruise nem,ö egy igazi film kultusz.
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 12:19:48
(26/164)
(off.) I agree with You too... - of course - .;
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 11:17:02 Előzmény daliamesa
(25/164)
Tisztelettel javasolnám Neked, - minden tanári szigor nélkül- ;):)-, hogy hallgass az elõttem szóló (alicia´3) javaslatára, és ha nem veszed okvetetlenkedésnek egyúttal az enyémre is,!; amely ez'esetben ekvivalens az elõttem szólóéval, és ha lesz idõd, és lehetõséged rá, nézdd meg még egyszer, vagy akár többször is ezt a filmet..., Mert ez az alkotás tipikusan azok közé a látensen sejlõ, zegzugos, és mély rejtélyekkel telt labirintus-rendszerû mûvek közé tartozik, amelyek általában csak a többszöri,- vagy sokadik- megtekintés után tárják fel a titkaikat´´...,;