10/10
EliPoison 2012 nov. 13. - 00:13:58 10/10
(124/164)
Mestermû!
csineva-xx 2012 nov. 04. - 16:38:33
(123/164)
Kiegészíteném az elõzõben hivatkozott HSZ-t egy szerintem igen lényeges gondolattal ill. összefüggéssel azok számára, akiknek sikerült túlbonyolítaniuk a filmet, akik megijedtek a kubrickos tálalástól, ne adj' Isten az innen-onnan elhangzó véleményektõl, az okoskodó kritikáktól... *** SPOILER *** :
Aminek mindenképpen érdemes átmennie, az egyrészt az, hogy a kettejük kapcsolata olyan, amilyen, de egy biztos: õszinte!(És egyébként kár is kifogásolni meg leripacsozni a két fõszereplõ játékát, nekem sem õk a kedvenceim, ezt a filmet mégis zseniálisan hozzák: õszintén nõ és férfi õk, minden modorosságtól mentesen...) A másik nagyon fontos és egyértelmû dolog: az a bizonyos titkos orgia(ha-ha)-szerû esemény nélkülöz mindent, aminek bármiféle köze lenne az érzékiséghez.
E két momentum elég kell legyen ahhoz, hogy az a bizonyos záró párbeszéd a helyére kerüljön: a dokinak kár mindenféle köröket futnia, sõt, mindannyiunknak totál felesleges valami baromira titokzatos tartalmat keresnie az életben, a kapcsolataiban, kár túlmagyarázni a házasság fogalmát, egyszerûen csinálni kell, haza kell menni, ott kell lenni, egymásra figyelni, a szó legegyszerûbb értelmében, ennyi. Az élet nem több, kár benne mindenféle titokzatos értelmet keresni. Rendet kell tenni az illúziók és a valóság között, és meg kell tanulni elégedettnek lenni. Meghozza a gyümölcsét! Egyáltalán nem beteg film ez, a kutyafáját, micsoda ostoba kommentek is ezek itt alább... Intimitás - mi ebben a beteg???
csineva-xx 2012 nov. 04. - 16:27:16 Előzmény Hannibal Lecter
(122/164)
Ez a megjegyzésed nagyon sokszor eszembe jut, amikor itt a port-on böngészek, filmek után olvasgatok... Néha szó szerint odakopiznám a fórum bejelentkezéshez, hogy hozzákotyogás elõtt mindenki jól fontolja meg, és csak aztán gagyarásszon a 10-es vagy 1-es filmekhez! De az önmagunkkal szembeni kritikátlanság sajna ezt is értelmetlenné teszi... Ez van!
(Nagyon jól leírtad, hogy hogyan is érdemes viszonyulni a doki ténfergéseihez, és az utolsó párbeszédben milyen egyszerûen és röviden hangzik is el, hogy mirõl szól ez az egész remekmû.)
9/10
marie1 2012 szept. 06. - 10:49:45 9/10
(121/164)
Jó a film. Valóban van egy olyan hangulata, ami leköti a figyelmet. Még akkor is, ha a fõhõseink játszmázásán hamar átlát az ember. Nicole Kidmant sosem tartottam valami nagyra, és ebben a filmben is semmitmondó.

(Spoiler lehet) Engem kifejezetten irritál az ilyen befüvezett röhögcsélés, talán ezért volt olyan nyögvenyelõsen antipatikus Alice. Na meg persze, ahogyan semmirekellõ életében manipulálja akaratlanul a férjét- szánalmas számomra.

Cruise sem tartozik a kedvenceim közé, de úgy gondolom, megfelelõ volt erre a figurára. Kellõen elegáns, közelítõ és távolságtartó egyszerre. Jó volt az alap ötlet, csavaros volt, izgalmas, kérdõjeleket hordozó.

Érdekes, hogy általánosságban az utolsó mondatot tartják a legütõsebbnek. Nos valóban nem rossz ötlet, de szerintem mindenképpen mélyebbre kellene ásni...
10/10
lampikari 2012 szept. 04. - 11:32:29 10/10 Előzmény M.Zs.F
(120/164)
Nagyon örülök,hogy Te is így látod!Csak azzal nem értek egyet,hogy ez volt a csúcsa!Az elkövetkezõ 10 évben a füves jelenethez hasonló alakítása még nagyon sok volt!Dogville,Szégyenfolt,Más világ,felsorolni is nehéz.Vagy az egyik legnagyobb alakítása a "Fur"!Vagy a legutoljára látott csoda,az Engedd el!És a nagy kedvenc,a Születésben a színházjelenet!Én a legnagyobb színésznek tartom,nagyon megérintett a mûvészete!
10/10
lampikari 2012 szept. 04. - 10:51:08 10/10
(119/164)
Alább írtam az ilyen egyszavas véleményekrõl,mindjárt kaptunk is egy élõ példát!Szomorú.Ha egy ilyen alkotásból valakihez csak ennyi jut el,talán elég lenne annyit írnia,hogy neki nem tetszik.Ha már mindenképpen írni akar.Bár talán jobb lenne,ha az "Amerikai pite" fórumában irkálna.
Area51 2012 szept. 04. - 10:19:27
(118/164)
Ha rossz, akkor megkérdezhetem miért?
zampano 2012 szept. 03. - 23:32:33
(117/164)
Álmodban láttál esetleg.
Egyébként a film rossz, nagyon rossz.
danton-b 2012 szept. 03. - 23:16:14
(116/164)
A filmnél a sztorit nem különösebben lehet értékelni hiszen egy adaptáció ,de Kubrick ért hozzá hogy hangulatot keltsen,másrészt láttam már jobb nõket is orgiázni ,mint csupa girnyó deszkákat.
Undercover 2012 szept. 03. - 19:44:46
(115/164)
Számomra egyértelmûen az a rész a csúcs, amikor Cruise elmegy a titkos társaság házába és megpróbál elvegyülni köztük, de persze rögtön kiszúrják a betolakodót.
Az a sok maszkos, fekete köpenyes (vagy épp meztelen) alak, látványukba valósággal beleborzong az ember... Félelmetesek, akiktõl menekülni kell, ám ugyanakkor kíváncsiságot és furcsa vonzalmat is ébresztenek: kik õk (maszkban és maszk nélkül is), mire képesek, és fõleg milyen lenne közéjük tartozni...
Ez a motívum nagyon hatásos tud lenni, és mindig is izgatni fogja az emberek fantáziáját.
Area51 2012 szept. 03. - 11:16:19
(114/164)
Engem szintén lenyûgöz a film, fõleg azért, mert a mondanivalóján is gondolkodtam egy napot. Szerintem az utolsó párbeszéd (fõleg az utolsó mondat) hihetetlen milyen jó zárása a film szellemiségének. Kubrick képi világa, és amit a film mögé rejt az hihetetlen. 10/10
8/10
M.Zs.F 2012 aug. 22. - 20:54:04 8/10
(113/164)
Az egyik legérdekesebb film a gyûjteményben amikkel volt dolgom életemben. Misztikus, a zene egyszerûen lenyûgöz, és megrémiszt, és Nicole Kidman mûvészetének azt hiszem a csúcsa. A jelenet amikor be vannak szívva az valami eszméletlen, és lenyûgözött. Fricska ez a film mindenkinek azt hiszem- a szex vezet mindenhová, és a szex vezérel bennünket.

10/8
10/10
lampikari 2012 ápr. 30. - 20:57:35 10/10
(112/164)
Mikor régen láttam ezt a filmet,nagyon nem érintett meg,és most 10 év után újra nézve már rajongok érte.Valószinûleg kell hozzá valamiféle érettség.Egészen különös hangulatú,semmihez nem hasonlitható film,nagy szinészi alakításokkal.Még Cruise is nagyon hiteles,amit pedig Kidman nyújt például a befüvezett hálószoba jelenetben,az szerintem a színmûvészet magasiskolája.Sajnos a film agyon van analizálva,feleslegesen,ezeket nem is szabadna elõtte elolvasni,csak hagyni,hogy elragadjon ez a különös,misztikus világ,és az érzékeinkre hasson.Mert akiben megvan az érzelmi intelligencia,az érzékenység,arra hatni fog alaposan.Valószinûleg ezért jutott el csak ilyen szûk réteghez,és ezért jöhetnek létre ilyen primitív,egyszavas vélemények ebben a fórumban.
A film mondanivalója is örök,a jómódú házaspár elhidegülésérõl,az elfojtott vágyainkról,amelyeket csak álmainkban élhetünk meg,a kérdéseinkre pedig Kidman a film utólsó szavával minden választ megad.Szinte látni vélem Kubrick mester kaján mosolyát,ahogy fentrõl e szó hatását fürkészi a nézõ arcán!
Örök értékû,nagyszerû alkotás!
artaany 2012 ápr. 04. - 16:33:07
(111/164)
Nem is szállodai portás, hanem tengerésztiszt, és nem is feküdt le vele, csak fantáziált róla, nagyon nem mindegy...
Lord Stephen 2012 márc. 04. - 16:34:55 Előzmény rege
(110/164)
Így van, s Ligeti nemcsak egyike volt a jeles kortárs magyar zeneszerzõknek, de a mértékadó kritika véleménye alapján az 1945 utáni idõszak egyik legnagyobb kortárs zeneszerzõje világviszonylatban. Mûvészetének zsenialitása többek között abban rejlik, hogy a legegyszerûbb eszközök felhasználásával tudott valami egészen újat és eredetit alkotni.
9/10
arcansas 2012 márc. 04. - 14:08:10 9/10
(109/164)
Na megnéztem újra,hihetetlen,hogy leadta a Duna tv.
SPOILER
Nagyon rég láttam.Úgy emlékeztem, hogy a házas-kosztümös jelenetek tették ki a film nagyrészét,és hogy mindketten bejutottak a házba.Bár most így újramegnézve mivel Nicole Kidman elmondja az álmát, ami egyezik pár ponton a házbantörténtekkel és még a maszk is mellette van a film végefelé, hát elgondolkodtató. Nyomasztó,mégis izgalmas,feszültségekkel teli film,ami a zongorajáték nélkül valószínûleg túl vontatott, unalmas lenne.Az eredeti hang miatt már megérte, ezt a filmet bûn lenne leszinkronizálni.
Nem tudom írta-e már valaki, de a fõmufti,aki Tomot felszólította, hogy vegye le a maszkját-nem lehet, hogy õ volt a Victor? Amikor átment hozzá Dr. Harford, csak az ugrott be, hogy vajon egyezik-e a hangjuk? És, hogy miért nem ismeri fel? Vgy már túlkombinálom...
rege 2012 márc. 04. - 11:35:35
(108/164)
Most fedeztem fel, hogy az a visszatérõ baljós zongorajáték, amely nagyban hozzá járul a film hangulatához Ligeti György mûve. http://www.youtube.com/watch?v=_1HbvjCurrQ&feature=related
buba66 2012 márc. 04. - 07:42:45 Előzmény Thomas Rattler
(107/164)
Ó, ez nagyon elgondolkodtató....
és, gondolom, nem "hosszan tartó betegség után", ugye...?
hiden 2012 márc. 04. - 03:33:12
(106/164)
Hát elég ciki,de így elsõ megnézés után,csak annyi maradt meg bennem,hogy Tom Cruise mennyire sexy pasi...
Nem is tudom a filmrõl mit gondoljak,nekem talán picit bizarr volt,de lehet,hogy mégsem ez a jó szó.
Össze vagyok zavarodva...:D Biztos meg kellene még néznem jó párszor,hogy megértsem Kubrick mit is akart elérni vele,ha egyáltalán elakart valamit.Bár nem biztos,hogy még egyszer rá tudom magamat venni a megnézésére,ahogy itt már mondták elõttem,szerintem is vontatott volt a film.Minden esetre én sokkal többet vártam tõle.:(
Segítõ Béka 2012 márc. 04. - 01:47:40 Előzmény Csonger
(105/164)
mert nagy címletet kapott, amit elfogadnak a boltok, és beválthatja a bankban is.
de elfogadják az összecikszalagozott pénzt a boltok
amúgy fõként azért tépte ketté, mert menõnek néz ki a vásznon