8/10
stupek2 2016 aug. 21. - 12:29:13 8/10
(147/167)
Régen az Orosz filmeknél háborodtam fel a nagy hõsöktõl, akik egyedül megmentik a Szovjetúniót, ma már az amerikai filmektõl viszolygok, mikor egy szem ember megmenti a világot. Sok amerikai filmben volt már így, miért lenne máshogy ebben a filmben is.
Spoiler
Kb ezer ember hal meg egyenként, horrorfilmbe illõ fejlövésben, szétrobbanásban, már majdnem komolyan is veszem, amikor:
-A Fehérház melletti toronyba beleütközik a repülõ, a darabjai függõlegesen esnek lefelé (nem eldõl a torony) és közben több tucat turistát nyomnak agyon a kövek. (De istenem! Ez csak akkor lehetséges, ha egy teljes osztályt a torony alá állítanak, hiszen nem dõlt el, ha jól megnézzük a filmkockákat, csak kb tíz méteres körben omlott le néhány tégla)
- Egyik minisztert felhívják az erre jogosult szervek, hogy megtámadták a Fehérházat, mire az õ válasza: Ez csak vicc?
-a kitûnõ biztonsági intézkedések ellenére rengeteg fegyver kerül be a fehér házba, még az akció elõtt.
-fõhõsünknek kifogyhatatlan tárú pisztolya van.
Szóval a film mondanivalója: Csak 1 ember menthet meg téged!

Akkor a többi katonát kár is volt kioktatni!
mehe3 2016 aug. 02. - 22:38:24
(146/167)
Kicsit jobban is figyelhetnétek a részletekre:
@Viharsziget
"Ami viszont érdekes, hogy hogyan tudták az elnöki kód nélkül elindítani????? Ezt nem értetem."

A katonai támaszponton még külön mondják is, hogy 3 kódot nem tudnának feltörni ennyi idõ alatt, de egyet igen. És ugye már csak egy hiányzott, az elnöké, azt meg egy program a háttérben feltörte.

@tmark14@freemail.hu
"A legelején a balesetnél komolyan nem volt pár millió forint(!!!) arra, hogy összetörjenek egy autót, muszáj volt ezt is ilyen ocsmányul meganimálni?"
Igazából ez áll a valósághoz a legközelebb. Leesik és kész. A nagy robbanós kocsileeséseket pont csak Hollywood hitette el az emberekkel, mint ahogy azt is hogyha lelõnek, mondjuk shotgunnal akkor métereket hátrarepülsz, pedig nem. És tegyük hozzá, ez az elnöki járgány volt, biztos jobban odafigyeltek hogyha felborul akkor se tudjon felrobbanni egyszerûen.

"A repülõgépes támadásnál több dolgon is fennakadtam... Elõször is... hogy a francba szedett le az a gép egybõl két (asszem) raptort? És eleve... könyörgöm, ez egy katonai repülõgép Washington felett és kiküldenek rá két vadászt (ennyit mi, magyarok küldünk ki a határon áttévedt vérszomjas Cessnák terelgetésére), akik még barátkoznak is vele, hogy miújság... "
Szerintem ez is elég egyértelmû volt, két oldalra egyszerre tüzelt és mindkettõt eltalálta. Az hogy "csak" két gépet küldtek, szerintem egységes protokoll a világon eltévedt gépek kísérésére. Itt inkább az volt fura nekem, hogy késõn vették észre, vagy nagyon fel voltak készülve és minden engedélyük megvolt hogy odáig beengedték õket.

"a világ "legkeresettebb terroristáját", senki nem ismeri fel, még a CIA-nál sem, csak ha fõhõsünk bemondja a nevét. Nincs róla kép, de mégis ott van az "aktájában"..."
Azt a képet abban a pillanatban társították oda, mivel addigra már videókonferenciáztak a terroristával. Ha megfigyeled ugyanaz a ruha a képen mint amiben van a fickó.

"India, Kína és Oroszország szükségállapotot hirdetett a koreai események miatt a sztori szerint. Valaki elmondaná nekem, hogy Indiának mi köze van az egészhez?"
Azért mert Indiának is van atomfegyvere, és körzeten belül van.
tmark14@freemail.hu 2016 júl. 11. - 13:36:25
(145/167)
Neharagudjatok, ha hosszú leszek, de ki kell adnom magamból...
Kezdjük a pozítivumokkal... a színészek rendben vannak, mindenki hozza az elvárhatót, bár azért több szerepben is mást tudtam volna elképzelni. A dumák is akciófilmhez illõek, egész jók. Jó még, hogy a közelharci -nem drága- koreográfiák jók, és jól is vannak bemutatva. Kb. ennyi is, jöhetnek a negativumok: Mi ez az animáció?? Te jó isten, szörnyû... ilyen szinészek, ilyen pénz, és ez a silány 20 éves szint minden kicsit is nagyobb jelenetnél? A másik a sztori... nagyon klisés, nagyon "amerikai" és kiszámítható, ilyen értelemben kicsit unalmas... A harmadik dolog pedig az eszméletlen mennyiségû hülyeség ebben a filmben, amikbõl alább szemezek is párat.

----------------------------SPOILER----------------------------------

A legelején a balesetnél komolyan nem volt pár millió forint(!!!) arra, hogy összetörjenek egy autót, muszáj volt ezt is ilyen ocsmányul meganimálni?
A repülõgépes támadásnál több dolgon is fennakadtam... Elõször is... hogy a francba szedett le az a gép egybõl két (asszem) raptort? És eleve... könyörgöm, ez egy katonai repülõgép Washington felett és kiküldenek rá két vadászt (ennyit mi, magyarok küldünk ki a határon áttévedt vérszomjas Cessnák terelgetésére), akik még barátkoznak is vele, hogy miújság...
A földi támadásnál az amerikai védelem minden tekintetbõl teljesen inkompetens.. kicsit úgyérzem magam, mintha ez egy FPS játék lenne, és easyben én lennék a koreaiakkal. Az amcsik legjobb fegyvere az a szegény kutya volt, meg persze Mr. Spartaaaa. A következõ filmjében bemutathatná a suicid kollégáknak, hogy mi is az a fedezék, vagy nem gépfegyvertûzbe rohanni véletlenszerûen.
Mikor bejutnak a házba, csak nekem tûnt fel, hogy a 3 koreaiból, aki felmegy az emeletre "megtísztítani a területet" kettõnél RPG van? :D És ezek tudtak így behatolni? Nyilván.
Következõ jelenet... fõhõsünk végigcammog a folyosókon, majd a "kameranézegetõs" szobában leszurkál egy ellenséget, aki a KAMERÁKAT NÉZTE EDDIG. Nem tûnt fel neki, hogy éppen jön hozzá valaki legyilkolászni?.. Mondjuk egy kamerában?
Lehet csak a szinkron hibája, de mikor a fõhõs bejelentkezik telefonon, az egyik csávó elmondja, hogy kirúgták mikor meghalt az elnök felesége, erre a nõ leszidja, hogy hanyatkozzon a tényekre, mikor pont azokat sorolta fel.
Nagy ugrás... a világ "legkeresettebb terroristáját", senki nem ismeri fel, még a CIA-nál sem, csak ha fõhõsünk bemondja a nevét. Nincs róla kép, de mégis ott van az "aktájában"...
A felsõvezetés klisés hozzá nem értése szokás szerint megvan... Szerencse, hogy ott van Morgan Freeman és megmondja a tutit.. de a helikopteres támadást miért nem ismétlik meg a légvédelem megszüntetése után?
India, Kína és Oroszország szükségállapotot hirdetett a koreai események miatt a sztori szerint. Valaki elmondaná nekem, hogy Indiának mi köze van az egészhez?
A végét kb. áttekertem, nem igazán tudtam azonosulni semelyik szereplõvel.
------------------------------------Spoiler vége-------------------------------

Végtére is egyszer nézhetõ, de nem egy nagy mû, 6/10 mondjuk.
8/10
Viharsziget 2016 jún. 03. - 00:25:46 8/10
(144/167)
Jó film volt! Egy filmben nem érdemes azon bosszankodni, vagy túl komolyan venni, hogy valóságos e, reális e vagy sem, hiszen csak egy film! Persze beszélni lehet róla, csak ezért ne legyen lehúzva egy film.

SPOILER:

Elég könnyedén bejutottak a terroristák, a valóságban ez nem menne ilyen könnyen. A valóságban egy ember nem tudna elbánni ennyi gonosztevõvel, de nem is kell ezt komolyan venni, hiszen csak egy film!

Ami viszont érdekes, hogy hogyan tudták az elnöki kód nélkül elindítani????? Ezt nem értetem.

Butler története, harca a terroristákkal szemben kicsit lassú volt, egy ilyen épületben talán hamar a bunkerhez kellett volna érnie, de nem ért, hanem a gonoszok jöttek elõ. spoiler vége!

Szóval meglátás szintjén lehet ezekrõl beszélni, de azért nem fogok lehúzni egy filmet, mert nem valóságos ez meg az....
8/10
palikg 2016 máj. 13. - 09:20:15 8/10
(143/167)
Gerard Butler a szuperhõs! Egyedül megmenti Amerikát! Pörgõs film, meg lehet nézni.
8/10.
offtopic
tothdoki 2016 márc. 09. - 07:14:56
(142/167)
Nyertem ennek filmnek a második részének a premier elõtti vetítésére páros jegyet szerda (március 9.) 20 órára Budapestre. Nem tudunk menni. Ha bárkit érdekel, akkor írjon nekem: tothdoki@totalcar.hu
Megegyezünk valami összegben és küldöm azonnal a tudnivalókat a bejutáshoz.
offtopic
jozsi0104 2015 aug. 30. - 21:55:53
(141/167)
Az idén hányszor támadták már a Fehér házat?
Jó sokszor,csak mindig más csatornán! :)
tik1 2015 máj. 08. - 15:52:02
(140/167)
ez a film teljesen olyan mint az Elnök végveszélyben

a párbeszédek a legnagyobbak itt:

áá honnan van Hidrájuk, a fenébe :))
Xbull 2015 márc. 07. - 21:49:06
(139/167)
RTL KLUB most adja ezt a filmet de fáj nézni annyi jelenet ki van vágva, el is kapcsoltam mert csak felidegesítem rajta magamat

Nem értem cenzúrázott film miért jó
abisztriczky 2015 jan. 06. - 20:22:31
(138/167)
Ez még mindig jobb, mint az "Elnök végveszélyben" címû mûremek!
örZSEH 2015 jan. 05. - 19:22:29
(137/167)
Mikor elõször moziban láttam, jót szórakoztam rajta. Tetszett Butler, elég vagány és lazán játszott, az akció is rendben volt. Amivel viszont tényleg nem vagyok kibékülve, ez az ezerszer lerágott mentsük meg Amerikát és ezzel együtt az egész világot sztori(az USA a világ közepe..), és hazafiasan hiszünk a hõsiességben, igazságban stb... ez óriási kamu és kliséhalmaz volt. Tegnap este megnéztem cool tv-n vagy hol másodszor, harmadszor már biztos nem fogom...

hollywood, legyetek már eredetibbek!
Gábor Deák 2015 jan. 05. - 19:21:22
(136/167)
Teljesen gagyi történet, tele logikai bukfencekkel, B kategóriás filmeffektekkel, de talán még azokban is jobbak vannak. Nem akartam hinni a szememnek. Milyen lehet HD-ban? Te jó ég!!! A "látványos"-nak szánt jeleneteknél végig makett, animáció, vetített hátteres feelingem volt. A belsõ akciójelenetek elég türhetõek, nekem a közelharc jelenetekkel nem volt problémám.
wowow 2015 jan. 04. - 21:37:03
(135/167)
Ez a védelmi rendszer mesébeillõen gyenge. Nem hiszem, hogy a valóságban is ilyen.

A repülõgépnek mi volt a szerepe a golyószórós bohóckodással? Miért nem rakétát lõtt ki a Fehér Házra?
P@nni 2014 okt. 12. - 13:14:49 Előzmény smartdrv
(134/167)
Hali!
Szerintem õ magára gondolt, mint fõparancsnokra. :(
smartdrv 2014 okt. 08. - 21:47:47
(133/167)
"itt van a fõparancsnokuk"

lol. máskor tessék tanulmányozni az amerikai alkotmányt. ilyenkor már az alelnök a fõparancsnok, vagy aki utána jön, satöbbi

itt el is kapcsoltam
7/10
Filmzabáló 2014 aug. 04. - 22:05:18 7/10
(132/167)
Sziasztok!
Újra itt a patriotizmus... kevés újdonsággal, de az akció részére nem lehet panaszunk!
Itt a bõvebb véleményem a filmrõl: http://filmzabalo.eu/movie/tamadas-a-feher-haz-ellen-kritika/
6/10
Ottofan1 2014 júl. 30. - 13:56:20 6/10
(131/167)
Hát jó volt, de Az Elnök Végveszélyben egy picivel jobb volt.
6/10
-greghouse- 2014 máj. 31. - 23:13:20
(130/167)
Nem pontozok, mert magát a mûfajt nem szeretem, tisztelet a kivételnek, melyek közé ez nem tartozik. Elegem van az "egy-magányos-hõs-megmenti-a-világot" filmekbõl (jelen esetben a világ Amerika, ami odaát csaknem természetes). Eddig bírtam. Szegény Morgan Freeman... ezt sem teszi a kirakatba. Ennyi klisét, közhelyet, olcsó megoldást, kiszámítható ostobaságot régen láttam, egy idõre elég. További jó szórakozást.
10/10
Mategm 2014 máj. 27. - 22:56:43 10/10
(129/167)
Szerintem marha jó volt, hogy egy teherszállító repülõre tettek pár cuccot és máris egy ilyen légi tank lett belõle, na meg a kukás autókat is így átalakítani...már-már kreatív!
Egyszer mindenképp!
Deecy 2014 máj. 25. - 00:43:12 Előzmény wrossi
(128/167)
Még csak 34 perce nézem a filmet, de már fogom a fejem, annyira amatõr a testõrség(?) hozzáállása. Lõnek az épület bejáratára nagy kaliberû fegyverrel, õk meg szépen kijönnek rajta...