1/10
Atis88 2013 aug. 15. - 12:05:14 1/10
(67/167)
Nos, ez úgy szar ahogy van... Ismételten a nagy amerikát kellett volna sajnálni, meg persze a végén nagyon ügyik voltak. Csak kár hogy a valóságban ez véletlenül sem így zajlott volna. Nem tudom ilyen kaliberû színészek miért vállalnak be ehhez hasonló trágya filmeket. 1/10. De csak mert nem lehet rá 0-át adni.
Peppo 2013 aug. 13. - 21:57:07
(66/167)
Egyszer meg lehet nézni, de hogy ennyire ne legyen semmi ötlete Hollywoodnak, az tragikus. Nincs ott egy kreatív forgatókönyvíró? Egy sem? Mintha egy az egyben összeollózták volna régebben készült filmekbõl. Volt itt die hard, elnök különgépe, úszó erõd, és még sokan mások. Következetlenségek, logikai hibák is akadtak bõven, és szokás szerint életszerûtlen volt az egész. A 80-as évek agyatlan akciófilmjeire emlékeztetett. Butler volt egyedül értékelhetõ, õ vitte a filmet a hátán. Tetszett, hogy nem moralizált túl sokat, irtotta az ellenséget, nem szedett foglyokat. Ez volt talán egyedül hihetõ az egészben. A karakterek sablonosak, semmi meglepõt nem mutattak. A fõgeci szimplán geci, hogy még véletlenül se lehessen szimpatikus egy Amerikát éltetõ filmben. Mert a hazafias nyál is ömlött ám sugárban. Azért azon elgondolkodhatnának, hogy nem csak az amerikai piacra mennek ezek a filmek, de szerintem még ott is sokan tarthatják túlzásnak. Mert ez az volt, nem kicsit, nagyon.
A film tempójára nem lehet panasz. Üresjárat alig volt, az elején a támadás kifejezetten látványos volt, bár hihetõnek semmiképp nem nevezném. Mikor az AC 130-as (ha nem tévedek, az volt) lekapta a két vadászt, már téptem a hajam, de a helikopteres támadás is vicces volt. Vagy inkább kínos. A CGI sok helyen a kilencvenes éveket idézte.

Ahogy mondtam, egyszer meg lehet nézni. 10/5, de ezt is csak jóindulattal, mert nem volt unalmas.
kybuck 2013 aug. 04. - 04:35:53
(65/167)
Aaron Eckhart már a Csata Los Angeles c. fölösleges sci-fi/akcióban is bizonyította, hogy van helye a hatásvadász és röhejes amerikai patriotizmust bemutatgató filmekben.
Ennek a filmnek elég elolvasni a címét, a tartalmát, és ránézni a plakátjára, azonnal tudjuk, hogy egy sokszorosan újrahasznosított és mára totálisan sablontenger Die Hard dramaturgiával találkozunk, ha megnézzük. Ez tényleg csak akkor mûködött volna, ha "Die Hard 5: Drágán add az elnököt" címmel került volna a moziba, akkor két rossz film helyet talán egy jó lenne a mérleg.
6/10
Kulcskészítõ 2013 júl. 31. - 11:16:54 6/10
(64/167)
SPOILER
Talán többeknek is azért jutott eszébe, hogy ez a film jó lett volna Die Hard 5-nek (csak kevesebb hazafias nyállal), mert Bruce papa legutóbbi akciója olyan vérszegény lett, hogy ahhoz mérten minden csak jobb lehet. Plusz többé-kevésbé visszaköszön a Die Hard 1. hangulata is.
Ami a filmet illeti, Gerard Butlernek jól áll ez a szerepkör, így õ legalább elviszi a hátán a mozit, mert egyébként erõsen egyszer nézõs. Nyakig van zsúfolva klisékkel, úgy, mint a magánéleti válságban lévõ fõhõs (tragédia a háttérben), az operációs szobában izzadó nagyfejûek, az utolsó percig kitartó elnök (vajon az ifjabbik Bushnak meddig ment volna?), és persze a genya fõgonosz. (Tiszta 80-as évek feeling, semmi karakterárnyalás, szemétláda és kész).
Az akciók persze jók, és önmagában véve a film sem ül le egy percre sem, de ettõl a "f.sza csávók vagyunk mi amcsik" érzéstõl mindig elkap a röhögés... amikor a megtépázott amerikai lobogó lassított felvételen hull alá, amikor valakit már félholtra vertek, de õ csak azt nyöszörgi hogy "hûséget fogadtam az Egyesült Államoknak", és ahányszor elhangzik, hogy isten áldja Amerikát... nos, az már nekem kínos. Az meg külön arcpirító, hogy nyíltan ellenéget csinálnak a koreaiakból. Tudom, kell az ellenségkép, mindig is kellett, de ez olyan szinten átlátszó, ami felett nem lehet egy szó nélkül elmenni.
Carlo Abarth 2013 júl. 25. - 16:32:37 Előzmény jani-wan
(63/167)
100 %ig egyetértek,ez jó lett volna Die Hard 5-nek...!!
jani-wan 2013 júl. 23. - 18:55:11 Előzmény Sonic8
(62/167)
Érdekes nekem is egybõl a Die Hard jutott eszembe. Ez egy tökéletes folytatás lett volna John McClane-nek.
Inkább mint az a legújabb Drága az élet Csernobilban vagy mi a franc c. katasztrófálisan s.zar film.
jani-wan 2013 júl. 23. - 18:52:35 Előzmény SpencerBarnes
(61/167)
"... klisémentes akciófilmre..."

Klisémentes? Te melyik filmet nézted? Vagy ez az elsõ film amit láttál?
jani-wan 2013 júl. 23. - 18:51:50 Előzmény Bigpapa
(60/167)
Na igen az amerikaiak a zászlóval mindig agymosnak, de ennyit el lehet nézni szerintem cserébe egy akciófilmért.

"Amikor Buttler faggatja a két rosszcsont csávót, az nagyon tetszett."

Azért még simán beiratkozhatna Jack Bauer kérdezz-felelek tanfolyamára :)
szghost 2013 júl. 12. - 19:21:18
(59/167)
Én nagyon kedvelem Gerard Butler. Jó színésznek tartom, és jól formálja meg a rá kiszabott szerepeket! De ez a film egy hatalmas nagy tragédia volt. A végén az az ezerszer látott és jól megszokott 3mp-es hatástalanítás, azért csúcs! Hogy a fenében tudnak még mindig ilyeneket bele tenni egy filmbe? Szörnyû! 10/2
3/10
M.Zs.F 2013 júl. 12. - 00:39:31 3/10
(58/167)
Nekem ez nagyon C-kategória........ mintha a '80-as évekbõl szedték volna elõ....:(

10/3
8/10
Zoli9898 2013 júl. 10. - 12:44:35 8/10
(57/167)
SPOLIER!!!
Tegnap este volt alkalmam megtekinteni. Ninc rá más szó: ez a 21. század Die Hardja. Az elejétõl kezdve pörgõs akciódús. BÁr nem egészen egy ilen filmre (Drágánn add az életed: A fehérházan is/ Az élet a fehérházban is drága) számítottam, de teljesen kielégítõ élményt nyújtott.
Pozitívum:
-az a támadós jelenet jól volt megcsinálva (az eljén)
-a benti "egyszeméyes háború" is édees volt
-Aaron Eckhart és Morgan Freeman szerepük itt ott háttérbeszorló tulajdonságai ellenére is hozták
a tölük elvárt maximumot és fényponjai voltak a filmnek
-Gerard Buttler is egészen kitett magáért
-az a kis enyhe mondanivaló, elyet most ne lõnék le, azért elgondolkodtató volt
-összeségében atörténet is szellemes volt
-teszett, hoy az elejét és a égét leszámítv nem volt TÚL patriotista a film
Negtívum:
- volt benne néhány baki, illetve korábban már látott jelenet
- az Obeliszk ledõlésénél a CGI fertelmesre sikerült, pedig a film többi pontján mindíg a helyén volt
- A bizonyos "PLUSZ" hiányzott

Tehá végeredményben egy kiváló akciófilm, más ilm örülhetne, ha csak ennyi hibája lenne. Ráadásul ez a film megmutatta, hogy lett volna bõven potenciál a Die Hard 5-ben, csak egy normális (lásd. ez a film) forgatókönyvíró kellet volna a helyére. Tény, hogy a Die HArd 5 a régi stílusú (Rambo2-4; Ütközetben eltûnt 1-3;stb...) filmekre hajaz. De azoknk a fénykora már leáldozóban van. A Feláldozhatókban még elmegy nosztalgia gyanánt, de önnálló akciófilmként már nem igazán. Ha ma valaki azt mondja akicófilm, akkor egy olyat szeretnék látni, mnt a "Támadás a Fehéház ellen." 8/10
9/10
kypD 2013 júl. 09. - 20:36:18 9/10
(56/167)
Nekem nagyon tetszett, mostanában ritkaság az ilyen izgalmas film!
7/10
sz.david 2013 júl. 08. - 16:23:58 7/10
(55/167)
Nem volt rossz film :) bár elég egyszerûnek tûnt elfoglalni "a világon legjobban õrzött házat" és meglepõ mennyi ember életet ért egy elnöké még is tetszett mert akciódús volt :)
7/10
Viktor6665 2013 júl. 08. - 00:18:15 7/10
(54/167)
Az a gép tényleg érdekes volt. Sok százmillió dolláros(talán még milliárdos is) átszerelt gép és feláldozzák néhány tucat ember legyilkolásáért, nem épp logikus.
Összességében jó film, de voltak benne abszurd jelenetek, pl amikor 4-en elkezdték lõni a falat gépfegyverrel és se a gyereket, se Banninget nem találják el, de amikor õ lõ egyet pisztollyal hátrafordulva falon keresztül leterít egyet:D
8/10
Jagerus 2013 júl. 04. - 14:36:23 8/10
(53/167)
Szerintem semmi baj nem volt ezzel a filmmel. Csak azt nem értettem, hogy került oda az elején az a repülõ. Kinõtt a földbõl, vagy mi? Szerintem egy azonosítatlan gépet már az államhatárnál lelõnének és nem várnák meg amíg egy köpésre lesz a Fehér Háztól és ott kérik meg, hogy forduljon vissza. Ettõl eltekintve jó film volt.
suicide commando 2013 júl. 02. - 14:12:29 Előzmény castlereagh
(52/167)
én is most nézem harmadszorra kb a 20 perctõl azt a részt,amikor indul a támadás :-) az zseniális...a robot ágyukkal együtt :-)
9/10
castlereagh 2013 júl. 01. - 20:00:27 9/10
(51/167)
Na akkor jöjjön egy normálisabb hozzászólás:

szerintem az éve egyik legkirályabb akciófilmje, 10 pontból legalább 8-at megér nálam, de 7-et biztosan.
Aki csalódott a legújabb Die Hard-filmben, nyugodtan vigasztalódhat ebben, mert megadja azt, amit a DH 5 nem adott: BRUTÁLIS SODRÁST ÉS DÖNGÖLÉST!!!!

Amikor lerohanják a terroristák a Fehér Házat és kialakul egy hihetetlen reménytelen helyzet, az a látvány és durvaság... na az a film koronája. Zseniális, elképesztõen jól meg lett csinálva, aki finnyáskodik ilyen-olyan dolgokon, az menjen a k_rva p_csába!
A szereplõk teljesen jók voltak, a terroristák nagyon ridegek és céltudatosak, Morgan Freeman hozta a szokásos magas színvonalat, Aaron is ok volt, az elnök szerepét abszolút ráöntötték. Gerard Butler természetesen játszott, na viszont ennek ellenére õneki még egy kis beleélés kellett volna, igyekezett cool lenni, de egyelõre ez még jobban megy Bruce Willisnek. De mondom: Gerard is OK.

A látvány... hát az odavág kíméletlenül, valami hihetetlen élmény volt számomra az egész film akciórészei. Nem tudok hozzátenni egyebet: döngöl!!!

Forgatókönyv: igen! Ez egy picit pár résznél döcög, emiatt legalább 1 pontot le kell vonjak én is, de hangsúlyozandó: ettõl függetlenül is K_RVA JÓ A FILM!!!

Ennyi.
És most megyek megnézem mégegyszer, ahogy elfoglalják és szétzúzzák a Fehér Házat, mert az az év látványrésze!

Isten legyen a hazával!
Ámen
suicide commando 2013 júl. 01. - 15:10:04
(50/167)
Spoiler!!!

a 21. perctõl a fehér ház lerohanása,egyebek.... nagyon tetszett,jó volt a hang,de a filmbe sajnos nem kellett volna az sok nyálas amerikai maszlag....és szerintem ami a csávó mûvelt a Jack-nek(24) is sok lett volna....
stomachh 2013 jún. 30. - 19:01:17
(49/167)
Sok vér, akció, végig izgalmas, próbál elszakadni a kliséktõl, pozitív. De azért jó lett volna kicsit paraszti ésszel is gondolkodni a forgatókönyv megírása során. Nem akarok spoilerezni, de volt pár pillanat, amikor kórusban kiáltottuk, hogy "mostbzmg, most, most küljd embert", aztán jaaaa neeeem, mert akkor mi lesz a magányoshõssel. Szóval lehetett volna még erõsíteni a filmen, de összességében nézve jó volt! Igazi, vérbeli akciómozi, ajánlom! Erõs 7/10.
11messi87 2013 jún. 29. - 20:10:13
(48/167)
úristen de kész vagyok...1960... :D
soha többet...soha...soha...