Boloka 2011 jan. 15. - 17:53:53 Előzmény Snowwhite
(131/151)
Láttad volna az 1995-ös verziót..
Anditos 2011 jan. 09. - 22:53:26 Előzmény Renaissance89
(130/151)
Nekem azért volt furcsa a csókjelenet, mert abban a korban szerintem nem csókolóztak az emberek az utcán, mindenki szeme láttára, fényes nappal.
9/10
babolat 2011 jan. 09. - 22:50:15 9/10
(129/151)
Szép film, nagyon finoman érzékelteti az alapszituációt, az érzelmek hullámzását. (bûntudat, remény, elhagyatottság)A lopott pillantásokat, a kétértelmû célzásokat, a társadalmi szabályok merevségét.

Másodsorban a zenéje is kiváló.
:)

A fanyalgóknak soha se lesz megfelelõ egyetlen adaptáció se, ha pusztán a külsõségek alapján ítélkeznek róla. Szerintem Sally H. nagyon is bájos, kedves vonású nõ, Rupert PJ. sem jobb képûbb az átlagnál.

Lehet, hogy a végkifejlet nem hû a könyvhöz, de számomra nem volt zavaró. Inkább azt jelképezte, hogy Anne túllép az elvárásokon, és a szerelmet választja. Másfelõl ki az, aki egy ilyen vallomásra ne kezdené el szedni a lábait? :)
1/10
Snowwhite 2010 aug. 17. - 00:37:29 1/10
(128/151)
Nohát, lemaradásom pótolandó, épp most olvasom a regényt, és brr, egyre jobban fújok, hogy miért az a csúf Sally játszotta Anne-t!! Most nem tudok elvonatkoztatni a látványától :S Képtelenség így odaképzelnem a saját rendes, ápolt fõszereplõmet :'((
Renaissance89 2010 júl. 04. - 21:44:53
(127/151)
jah és írtátok, hogy nagyon rossz Anne szinkronhangja. én angolul néztem, megírnátok, hogy ki lett a magyar hangja? nagyon kíváncsi vagyok!
Renaissance89 2010 júl. 04. - 21:44:05
(126/151)
Nekem is kicsit csalódás volt a film, habár szerintem a fõszereplõ színésznõ csodásan játszott - azt leszámítva, hogy nem volt túl szép szegényke. De nagyon jó elõadta Anne érzéseit, pl. mikor elõször találkozik Wentworth kapitánnyal - látni az arcán, mennyire rossz és kellemetlen neki. Nagyon tetszett. A vége szerintem is eléggé elrontott. A szaladgálós rész tényleg nem illik be, az ember alig gyõzi kivárni, hogy mikor lesz vége a futásnak. És a csókjelenet sem a legjobb, tényleg olyan, mintha a kapitány nem akarná megcsókolni Anne-t, akinek mellesleg nem túl szépek a fogai, tehát az sem volt túl jó, hogy csak az õ arcát mutatták, mellesleg olyan nagyon közelrõl. Az meg, hogy Anne mindig szalad Wentworth után megint csak olyan, hogy a kapitány ebbõl már simán levághatná, hogy fontos Anne-nek. És a könyvben Anne nemhogy nem szaladgál, hanem nagyon sokáig töri a fejét azon, hogy mégis hogyan kellene a valódi érzéseit a kapitány tudtára hozni.
Alapjában nem rossz film. De a könyv ezerszer jobb! :)
Smonika 2010 jún. 10. - 14:57:01
(125/151)
Jajaj, bocsánat, nem írtam bele, hogy SPOILER!!! Mit fogok én kapni...:((
Smonika 2010 jún. 10. - 14:48:20
(124/151)
Még nem láttam a filmet, csak a könyvet olvastam. Az nagyon nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom, aki nem olvasta!!!
***SPOILER***
A youtube-on megnéztem a végét, mert az írtátok, hogy azt elrontották...Hát tényleg! Nagyon kíváncsi vagyok a filmre, de az a szörnyû csókjelenet, ahol Wentworth alig akarja megcsókolni Anne-t....nem értem eleve, miért csak a nõt mutatják percekig! Meg az a rohangálás...
Hát tényleg nem értem, hogy tudtak így belerondítani pont a végébe, ahol kiteljesedik a történet...jajjj :((
Mindegy, azért valahol valamikor megnézem, hátha adják még a tv-ben.
Addig nem pontozok.
offtopic
Anditos 2010 máj. 10. - 13:43:18
(123/151)
Nem olvastam a könyvet, a film nagyon tetszett, bár a történések, szerelmi szálak nagyon ismerõsek voltak más, ez idõ tájt íródott regényekbõl. De mivel nagyon szeretem ezt a korszakot, ez nem volt baj. :-)
A fõszereplõ színésznõ nagyon tetszett, kedves, értelmes arca van, csak a haja nézett úgy ki mindig, mintha két hónapja nem mosta volna meg.
A Frederick-et alakító Penry-Jonesról pedig nem kezdek el írni, mert nincs elég hely... Csodálatos férfi, csodálatos színész.
Desdemona0 2010 jan. 12. - 10:17:01
(122/151)
Hát a film és a könyv tartalma nem egészen kompatibilis, de ha ettõl eltekintünk akkor egészen élvezhetõ volt.

Nekem a nõi szereplõ, és a szinkronhangja volt megrázó, viszont a film vége SPOILER(talán valakinek) a szaladgálós részt leszámítva nagyon szép volt, /na igaz, ez sem Jane Austen álmai szerint játszódott/ ritkán látni olyan csókjelenetet, mint ott, nekem ez tette elfogadhatóvá a befejezést, SPOILER VÉGE meg nem utolsó sorban a férfi színés ;-)
Norkys 2009 dec. 18. - 01:22:20
(121/151)
Sziasztok!

Örömmel látom, hogy rajtam kívül még van jó pár Jane Austen könyveket kedvelõ és gyûjtõ ember.

Megvallom, számomra a film nagy csalódás volt. Nagyon kidolgozatlan sok jelenet (Pl. Louisa balesete, ami miatt Frederick majd magát is okolja vagy az, amikor Mrs. Smith elmondja az igazságot Mr. Elliot-ról, és még sorolhatnám..), nagyon kapkodó az egész film..és bár ez minden bizonnyal egyénfüggõ, de én nagyon sok szereplõt máshogy képzeltem el a könyv alapján. Mind külsõleg, mind belsõleg. Fõleg Mrs. Russel-t. Arról nem is beszélve, hogy olyan eltérések vannak a könyvtõl, amelyek szerintem elveszik az egész szerelmi történet hangulatát. S ahogy a filmben nem egyszer Anne rohan Frederick után...olyan visszatetszõ... Abban a korban, amikor a történet játszódik, a nõk nem rohangáltak csak úgy a férfiak után... Tudom, egy film nem adhat vissza mindent, mégis úgy láttam, hogy egy kis odafigyeléssel jobbat is összehozhattak volna, mint ahogy ez sikeredett.

Egyébként a könyv (Meggyõzõ érvek) nagyon jó, érdemes elolvasni, fõleg a film elõtt(!), bár megvallom, engem nagyon emlékeztetett a Büszkeség és balítéletre.:-)

Úgy olvastam, voltak, akik keresték a könyvet... Akik papírformában nem lelték még meg, azok - alternatív megoldásként - itt megtalálhatják, és elolvashatják:

http://mek.oszk.hu/05900/05962/05962.htm
betticsacskafan 2009 okt. 24. - 11:45:02
(120/151)
én tavaly karácsonykor láttam tök véletlenül a filmet - utánna megnéztem mégegyszer és mégegyszer. utánna vagy fél évig kerestem a könyv után. a film jó tetszik nagyon, de a könyv az nekem sokkal jobban bejön! nagyon jó kis sztori :) kedvenc ja könyvem! amugy láttam a 95ös feldolgozást is - nekem tetszik az is - az jobban hasonlít az eredeti sztorihoz és talán ott a kapitány érzései jobban el vannak játszva vagyis nekem ugy tünik! bár ha ennél a feldolgozásnál azt a jelenetet nézzük amikor anne és a kapitány beszélgetnek mielõbb megjön mr. eliott :)
yllegna 2009 okt. 03. - 22:03:11 Előzmény kishercegno
(119/151)
Sztem a vége egy katasztrófa.
Az lehet, hogy szemlélteti Anne érzelmeit,de a könyvbõl nekem egyátalán nem így jön le a jelleme. Sztem sosem csinált volna ilyet, é J.A. sem így írta meg. Miért nem lehetett az eredetihez ragaszkodni?! Úgysem tudhatnak jobbat Jane-nél!!!

Amúgy nekem tetszett az egész film, többször láttam már,az imét fejeztem be még 1x, de a végét sosem bírom végignézni.
Amúgy a '95 verzió sem rossz, bár ott nem szeretem a színészeket annyira.
kishercegno 2009 aug. 26. - 15:31:07 Előzmény yllegna
(118/151)
Sziasztok! Elõször nekem sem tetszett a vége, túlzónak találtam. Azután ha egy kicsit belegondol az ember Anne helyzetébe, már egészen más!
--------------Spoiler------------------------------------

Nem úgy történik, mint a könyvben, de szerintem jó lett! 8 évet várni, reményvesztetten, miután már egyszer kikosarazta szerelmét! Azt hitte, hogy Louisát akarja elvenni, utána a kapitány hiszi azt, hogy Anne el van elkötelezve Elliotnak! Akkoriban egy lány 27 évesen már vénlánynak számított! A félreértések tisztázása után, végre felcsillan a remény a boldogságra! 8 ÉV!!! Szerintem én is Így futnék!:))
A futás egyébként jól szemlélteti Anne kétségbeesését, mert nem akarja végleg elveszteni a kapitányt!
10/10
Vicaevi78 2009 aug. 17. - 11:18:44 10/10
(117/151)
Nekem nagyon tetszett a film.
Jane Austen filmeket szerintem nem lehet elrontani :)
Mykolnajt 2009 júl. 19. - 16:59:43
(116/151)
Borzasztó film, a könyv után ez trauma. Rossz szinészek, vágás, az egész.. Így elrontani egy Austen regényt...
yllegna 2009 márc. 01. - 17:06:06
(115/151)
Amúgy a storyhoz!

Nekem tetszett a film, ahogy összerakták, meg színészek is. De a végét sztem nagyon elszúrták!
Amikor ott fut végig az egész városon aztán meg ott bénáznak, sztem kataszrófa! Az egész film jó és pont a végét szúrják el.
Ez már csak ilyen!
cicelle74 2009 jan. 29. - 20:29:51 Előzmény Cilus11
(114/151)
Na majd egyszer megnézem, ha úgy adódik. :-)))
cicelle74 2009 jan. 29. - 20:27:54 Előzmény Cilus11
(113/151)
Nekem a színekkel sem volt bajom. Bár elég finnyás vagyok, azt hiszem. :-)
Cilus11 2009 jan. 26. - 21:32:19 Előzmény cicelle74
(112/151)
Én sem Paltrow miatt néztem meg, illetve nem miatta szeretem. Viszont Jeremy Northam játéka tetszett. Egyébként is szeretem mint színészt. :)))))))))))))