Eszter Nagy 2021 júl. 15. - 22:36:49 Előzmény hbernadett
(135/135)
Most futottam bele éppen. El is ment tőle a kedvem.
10/10
szookedorina 2018 aug. 20. - 22:24:18 10/10 Előzmény vuvuvu
(134/135)
Az ember szava az "elérhetetlen". A rajongóról már nem is beszélve, olyan mint a kinevezés, "sablon". ;-)
Mert ugye királynak születni kell.
10/10
zetevar 2017 szept. 23. - 13:53:19 10/10
(133/135)
Sok-sok év után ma újra láttam a filmet. Most jöttem csak rá, ha a legkedvesebb filmjeimre gondolok, akkor az elsõk között jut eszembe ez a film; ha Afrikára gondolok, akkor a filmbõl ismert tájképek jutnak eszembe.
Azt hiszem számomra ez az egyik legnagyobb hatású film, amit valaha láttam.
vuvuvu 2017 szept. 22. - 20:37:12
(132/135)
Mostanában több csatorna is újra adja (épp most a Paramount-on megy) és a Filmbox-on is láttam, az eredeti szkinkronnal, szóval érdemes lesni a TV-mûsorban.

Más: Dániában, Rungstedlundon található Karen Blixen háza, amit a filmben is mutatnak. Sosem gondoltam hogy valaha eljutok oda, de sikerült. Belefér egy 1 napos kirándulásba vonattal Koppenhágából Helsingorbe (Kronborg/Hamlet "vára") és visszafele kb. félúton Rungstedlund. Az írónõ háza gyönyörû, nagy élmény, minden rajongónak ajánlom, nem elérhetetlen!
vuvuvu 2017 szept. 22. - 20:36:46
(131/135)
Mostanában több csatorna is újra adja (épp most a Paramount-on megy) és a Filmbox-on is láttam, az eredeti szkinkronnal, szóval érdemes lesni a TV-mûsorban.

Más: Dániában, Rungstedlundon található Karen Blixen háza, amit a filmben is mutatnak. Sosem gondoltam hogy valaha eljutok oda, de sikerült. Belefér egy 1 napos kirándulásba vonattal Koppenhágából Helsingorbe (Kronborg/Hamlet "vára") és visszafele kb. félúton Rungstedlund. Az írónõ háza gyönyörû, nagy élmény, minden rajongónak ajánlom, nem elérhetetlen!
Xxy92 2016 dec. 15. - 15:26:31
(130/135)
Íróként itt Karen Blixen és Isak Dinesen is fel van tüntetve, pedig az utóbbi Blixen álneve!
antibond 2016 ápr. 05. - 16:33:17
(129/135)
Örök klasszikus, s valahányszor megnézem újra, csak egyre jobban tetszik. Megunhatatlan.
Kár kiemelni bármit ebbõl a csodából, de nem állom meg, hogy a kedvencemet ne említsem; a végén, amikor meghívják a szigorúan és kizárólag férfiaknak fenntartott klubba, búcsúpohárra. A bárszolga még akkor sem hajlandó kitölteni neki a kért italt, amikor pontosan tudja, hogy az URAK invitálták be, egészen kivételesen.
Szóval, nem akármilyen elismerés ez, s pici vigaszt jelent a szomorú vég mellett.
hbernadett 2015 dec. 19. - 13:07:48
(128/135)
De bírom mikor az ajánló olyan spoileres, mint ez itt... A filmet már meg sem kell nézni...
orgyen 2015 dec. 18. - 17:05:48 Előzmény ceia
(127/135)
"Az elején valami eszméletlen idegesítõ nõi hang a narrátor, kínszenvedés hallgatni. Nem tudom ki lehet, de ezt nagyon eltolta."

A narráció és Meryl Streep magyar hangja Ráckevei Anna, az egyik legszebb hangú magyar színésznõ.
Ha idegesítõnek találtad akkor........ kit szerettél volna inkább?

Eredetiben hallgatva kiderül hogy Meryl Streep és Robert Redford saját hangja elég kiábrándító, Ráckevei Anna és Szakácsi Sándor szinkronja sokat dob a filmen. A többi eredeti szinkronhang és az eredeti fordítás is kiváló.
Jó rendezés, kiváló színési alakítások, gyönyörû fényképezés és magával ragadó filmzene teszik még élvezetesebbé ezt a filmet.
Mellesleg szerintem egyik fõ értéke még a filmnek a Denys szájába adott kritikai megjegyzések és a fekete szolga beszólásai.

Egyik ledvenc jelenetem amikor Denys elviszi Karent repülni.
A szép táj és a zene mellett az a jelenet amikor Karen hátranéz Denysre és az visszanéz.
Itt érhetõ tetten mennyire más a nõi és a férfi gondolkodás és hogy mennyire nincsennek és nem is lehetnek azonos hullámhosszon.
gladiolus 2015 nov. 07. - 20:35:57
(126/135)
Azért szólok hozzá, mert szólás szabadság van, egyébként nem a Brandauer témához szóltam hozzá, hanem eme nagybecsû filmhez, amit szeretek. Brandauer jelentõsége elég kis részét képezi a hozzászólásomnak.
Egyébként olvasgass bele itt ott a fórumba, és majd látni fogod, hogy már többször és sok ember kifejtette azt a nézõpontot, miszerint ez egy fórum, ahol mindenkinek szíve joga kifejteni rokon illetve ellenszenvét bárki iránt, kultúrált formában, ahogy én is tettem, és nem csupán pozitív meglátásokat lehet megfogalmazni egy-egy személlyel kapcsolatban.
Utálom Brandauert, és mindig is utálni is fogom. Ha ezt neked nehéz elviselni, akkor ugord át ezt a részt, tudhatnád, hogy ízléseken teljesen felesleges vitatkozni.
De jobb lenne, ha figyelmesebben és körültekintõbben olvasnál, mielõtt mások kultúráltságát és ízlését elemezgetnéd, mert akkor észrevennéd, hogy olyasmit írtál amit én nem. Sosem állítottam, hogy a Mephisto részletei miatt találom ellenszenvesnek Brandauert. Nem emiatt tartom ellenszenvesnek, mivel ahogy írtam, az említett mûvet csak igen kis százalékban láttam, hanem azt írtam, hogy helybõl unszimpatikus, akirõl ha lehet, elkapcsolok, amint meglátom. Sajnos eme filmben nem tudtam megkerülni, mert a film érdekelt, és õ is benne volt, mit tehetünk.

Ha mindezt átgondoljuk, a hozzászólásod alapján én is megkérdezhetném tõled, hogy koncentráció, értelem és lojalitás, hova tûntél?
offtopic
gyöngykuckó 2015 nov. 07. - 17:36:51 Előzmény gladiolus
(125/135)
Istenem, miért szól hozzá valaki, aki rögtön be is vallja, hogy nem látta a Mephistót, de annak részletei(??) alapján nem sokra tartja Brandauert. Kultúra, ízlés, hova tûntél?
gladiolus 2015 máj. 02. - 07:46:30
(124/135)
Brandauer színészi képességeit nem ismerem, így nem tudok róla nyilatkozni, habár láttam Mephisto-ként részleteket tõle, de nekem is beletartozik abba a kategóriába, akirõl szívesen elkapcsolok. Itt nem volt zavaró, egy egyszerû némileg negatív karaktert alakít, annak minden salakjával együtt.A narráció Ráckevei Anna volt, egyébként az elejét a fõszereplõ Karen Blixen-Finecke kezdi egy visszaemlékezéssel, hogy az egészet egy egyzser volt hol nem volt keretbe illessze. A "Volt egy farmom Afrikában, a Ngong hegység lábánál" kezdetû szöveg még több mint 20 év távlatából is megmaradt az emlékezetemben, szó szerint.A végét is õ zárja le, így kerek a történet, de az viszont nagyon kerek.

Ifjúkorom egyik kedvenc filmje volt, én nem hagynám ki, mert nagy film. Az egzotikus afrikai táj és az ott élõk mindennapjai hiteles mûvészi eszközökkel ábrázoltak, jók az alakítások, és az egyik legszebb romantikus szál ível át rajta, egy õszinte, pacsulimentes, valós, élethû romantika, amiben nincs semmi bántó, talán csak a szomorúsága.
10/10
ceia 2015 máj. 02. - 01:41:47
(123/135)
Az elején valami eszméletlen idegesítõ nõi hang a narrátor, kínszenvedés hallgatni. Nem tudom ki lehet, de ezt nagyon eltolta. De most látom, Brandauer is szereplõ, ahh.. Nem tudom, melyik a rosszabb. :(
offtopic
cellasto 2014 dec. 17. - 18:22:11
(122/135)
torrent oldalakon megtalálod!
neduddkivagyok 2014 dec. 17. - 18:10:02
(121/135)
Sziasztok!

Tud nekem segíteni valaki abban, hogy az eredeti szinkronnal hol lehet megtalálni a filmet?
A VHS is jó, szívesen bedigitalizáltatom. A tékákban, könyvtárakban vagy felirattal,
vagy az új szinkronnal van meg. A Tv-ben ment a régi szinkronnal, esetleg valaki rögzítette,
és megvan ez a változat?
Elõre is köszönöm!
sofi 72 2014 máj. 28. - 18:43:18
(120/135)
10/10
stenmore 2013 okt. 01. - 01:22:45 10/10 Előzmény nemarik
(119/135)
Netn egy részlet a Bibliából? De a végén a saját szavai is megrendítõek.
_goldie_ 2013 jún. 23. - 11:55:27
(118/135)
nemarik 2013 jún. 23. - 11:21:19
(117/135)
Tudja valaki, mi az a vers, amivel búcsúzik Denys-tõl a temetésén?
10/10
napraforgó 2013 ápr. 06. - 05:58:32 10/10
(116/135)
Igazad lehet, valóban visszaemlékezésként írta a filmet, ha így nézzük, akkor jó a cím.
De akárhogy is, a film nagyon jó sõt, kiváló!