tombenko 2015 jan. 23. - 18:39:26 Előzmény Meklód fia
(42/82)
Az "ördögûzõkrõl".
offtopic
Meklód fia 2015 jan. 22. - 12:17:43 Előzmény tombenko
(41/82)
milyen rahedli félõrülttõl beszélsz?
wheeler146 2015 jan. 22. - 11:15:25
(40/82)
Én eleve rosszul indultam neki a filmnek. A munkahelyemen baromi unalmas nap volt, elõtte éjszaka keveset aludtam. A film elindítása elõtt már-már néha lebukott a fejem az álmosságtól. Nekifogtam a filmnek. Se szundikálás, se fejleborulás, semmi! Engem végig lekötött. Egészen végig érdekesnek találtam. Igaz a végére talán még valami befért volna az ördögûzés mellé, vagy helyett, de 7 pontot így is bõven megér. A fõszereplõ karaktere is életszagú volt.
Szóval nekem bejött. Nyugodt szívvel ajánlom bárkinek.
1/10
benvenuto1 2015 jan. 15. - 18:34:34 1/10
(39/82)
Ha folyton éjszaka van és zuhog az esõ, az unalom biztosítva. A nappali filmek költségesebbek. Látni itt még egy sor béna alakítást, ostoba ijesztgetést.
tombenko 2015 jan. 08. - 00:00:10
(38/82)
Nem tudom, miért lettem törölve, de mindegy. Itt van még egyszer, mi a probléma az ördögûzéssel: http://whatstheharm.net/exorcisms.html
A legtöbbjüknek pszichológus kellett volna, nem egy rahedli félörült.
2/10
zsolt100 2015 jan. 02. - 12:50:32 2/10
(37/82)
nagyon rossz!
többet nem nézek ilyen démonos filmet, mert mind egy kaptafára készülnek!
baromi unalmas! kínszenvedés!
kareshu 2014 dec. 31. - 22:32:13
(36/82)
Én nem unatkoztam, egész ébren tartós film volt. Persze a horror fanoknak kevés, de nem mindenki vevõ a szívmegállítós zombizabálós vérfürdõs alkotásokra. ("A rítus" is elég volt anno az átlagembernek egy kis esti borzongáshoz.) Egyszer nyugodtan választható besz@ratós filmként, nem bé kategóriás. Videóba be!
offtopic
tombenko 2014 dec. 23. - 11:12:07
(35/82)
"mindenki szabadon eldöntheti, miben hisz."
Amíg ezzel nem árt másoknak. Jelen esetben (ördögûzés) viszont pont errõl van szó. Másrészt nem érdekel, ki miben hisz, csak a valóság. Ilyen értelemben pedig elvárom, hogy aki azt állítja, hogy van ördögûzés, az adjon rá bizonyítékot is. Addig pedig a megszállottság pszichológiai problémaként kezelendõ.
offtopic
kmarci 2014 dec. 22. - 21:39:07 Előzmény tombenko
(34/82)
"
"megszállottság létezik"
Igen, mint pszichológiai fogalom, és ezzel pszichológusnak is kell foglalkoznia, nem holmi gyüttmentnek.
"

Szerinted...de nem kéne a világnézetedet ráerõltetni mindenkire. Igenis az egyház álláspontja szerint létezik megszállottság és ördögûzés. Nincs jogod ezt kétségbe vonni, mindenki szabadon eldöntheti, miben hisz.
k11zoltan 2014 dec. 14. - 22:24:14 Előzmény Sadenal
(33/82)
Semmi újat nem hozott ez a film. (2014-es)


Itt van egy, ugyanezzel a címmel:

http://www.imdb.com/title/tt0814075/
borkasztik 2014 dec. 09. - 16:00:13 Előzmény Senhora
(32/82)
Spoiler

Jó de olyan is láttunk már hogy valaki beengedte a démont és azon keresztül próbáld gyilkolni :D

Szerintem ez az a fajta film amit nagyon nehéz megrendezni mert mindenki azt nézi ki mit látott már más filmekben. Ilyen szempontból én mindig azt nézem fent tudja e tartani az érdeklõdésemet és hogy mennyire igényes a film.
Számomra ez nagyon érdekes volt, történeti is volt és a hangulata nagyon ott volt. Én féltem a csuklyás festõtõl :D Azért olyat még nem láttam hogy egy rendõrségi kihallgató szobában ûzték volna ki a démonokat :D

Szóval számomra a film abszolút szórakoztató volt és lekötött. Láttam sokkal rosszabbakat is. Szerintem is megérdemli a 7 pontot ez a film.
offtopic
tombenko 2014 dec. 08. - 14:45:34 Előzmény bias
(31/82)
"megszállottság létezik"
Igen, mint pszichológiai fogalom, és ezzel pszichológusnak is kell foglalkoznia, nem holmi gyüttmentnek.
bias 2014 dec. 07. - 23:11:40
(30/82)
Ez nem egy olyan téma, amirõl az egyházak olyan szívesen beszélnek. Manapság a valóságshow-k korát éljük: Megmutatják, hogyan boncolnak, megmutatják, hogyan tartóztatnak le valakit, megmutatják, hogy egyesek hogyan szeretkeznek, belepillanthatunk mások intim szférájába, mintha ez mi sem természetesebb volna, holott nem az. Az megtiszteltetés, ha valaki beenged a magánéletébe és megoszt veled bizonyos dolgokat.
Egyszóval megmutatnak mindent, amire bizonyos szellemileg szegényes emberek kiváncsiak.

Halottam ilyesmirõl egyházi berkeken belül, de ez nagyon kemény téma, nem fórumra való. A lényeg, hogy megszállottság létezik, ez nem ponyvaregények szüleményei. Az ördögûzés és ördögûzési szertartás, mint katolikus terminus egy más kérdés, arról nem tudok nyilatkozni.
7/10
Senhora 2014 dec. 07. - 08:23:42 7/10
(29/82)
Jól indult. Egy ideig képes fenntartani az izgalmat és az érdeklõdést. A végét szerintem ennek is elrontották.
Megint egy hosszú kiûzõs jelenet, amivel már alapból bajom szokott lenni.

SPOILER
Mennyivel érdekesebb lett volna ha "beengedi a démont" a fõhõs és úgy keresi meg a családját és próbálja legyõzni a gonoszt. Annyira akartam, hogy így legyen! De persze, nem én írtam....
SPOILER VÉGE
6/10
Sadenal 2014 dec. 07. - 02:08:20 6/10
(28/82)
Egynek elment, de egy ördögûzõs dokufilmnek jobban örülnék, ahol mindenféle embereket megkérdeznek hogy akkor hogy is van ez. Teológust, papot, pszichológust és a többit.


6/10
Querelle 2014 dec. 05. - 19:27:51
(27/82)
Azért vigyázzunk ezzel a " megtörtént események alapján" reklámmal.Ez a film ugyanis nem Ralph Sarchie élményeit mutatja be.Készült Sarchierõl egy könyv, amelyben a saját élményeit önti formába démoni megszállottságról, ördögûzésrõl, ennyiben megtörtént eseményekrõl van szó, de ez a film nem az õ elbeszélése, hanem egy teljesen fiktív történet.
10/10
xardarab 2014 dec. 04. - 22:31:35 10/10
(26/82)
Végre egy "sátános" film ami nem csak abban merül ki, hogy kézi kameráznak, s röpködnek a tárgyak egy házban. Jó volt látni új köntösben. Lendületes, ha kell ijesztõ, remek film a maga nemében. "Igazságalapja van"... ezzel kezdték... hát jól elferdítették... :-D

10-9
tombenko 2014 dec. 04. - 20:27:58 Előzmény fmaci38
(25/82)
Mert ott talán lesz esélyük meggyógyulni.
pihes 2014 dec. 04. - 16:00:22
(24/82)
Ez nem egy ócska horror film, a sok közûl, hanem, egy piszkosul izgalmas thriller.

8/10
Querelle 2014 dec. 04. - 09:50:27
(23/82)
Az a baj ezekkel az ördögûzõs filmekkel, hogy a klasszikus "Az ördögûzõ " óta, ami már 40 éve készült, új dolgokat nem lehet/tudnak ki/találni, csak a már meglévõket variálni.Ez az iraki barlangban talált felirat, is " Az ördögûzõ" kezdetét idézi, modernebb formában, a történetet és az ördögûzést is láttuk már egy párszor.Összességében persze nem rossz film, lehet, hogy, ha ez lenne az elsõ ilyen alkotás, jobb benyomást keltene ( bennem ).