vitkovits 2012 jan. 26. - 22:53:41
(37/77)
Most megy épp' a fürdõkádas jelenet. Istenem, de ragyogóan szép Nõ a Dorottya!

És akkor még tudták a Nõk, hogy borotválni tilos!
offtopic
vistvan62 2012 jan. 26. - 12:29:33
(36/77)
-már bocsánat, de ez két gyakorlatilag értelmetlen gondolat (persze értem, hogy mit akarhattál kifejezni:)
vistvan62 2012 jan. 26. - 12:22:35 Előzmény greghouse
(35/77)
+egész jól énekel stb. megnézem ma este :)
vistvan62 2012 jan. 26. - 12:18:33 Előzmény kozmamonika
(34/77)
Teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál.
kozmamonika 2011 nov. 26. - 15:37:26 Előzmény Parafrázis
(33/77)
Nem, nem tartjuk meg magunknak a véleményünket. Ez egy fórum ugyanis, aminek pont az a lényege, hogy megbeszélhetjük a véleményünket. Kinek tetszett, kinek nem, miért, stb. Erre találták ki.
Egyébként miért is kéne szégyenkezni valakinek, hogy 57 évesen már nem úgy néz ki, mint húsz éves korában? Ajjaj, akkor én is most gyorsan jól összeszégyellem magam, sõt vissza is...
Szerintem meg nagyon csinos a korához képest. Az alakja remek, jól táncol. Nagyon bírom a hangját is. A színésznõk arca bizony gyorsan öregszik, hisz minden áldott nap sminkelniük kell. Ráadásul a színházi smink nagyon erõs, akár egy vakolat. Még leszedni sem egyszerû. Érthetõ, ha megöregíti a bõrt. És ha épp nem játszik, igaza van, hogy nem sminkeli ki magát. Hagyni kell pihenni a bõrt. Teniszezni meg pláne felesleges sminkben menni.
Szóval a korához képest õ nagyon is rendben van. Én láttam Szulák Andreát több mint tíz éve, ráadásul õ egyébként is fiatalabb Dorottyánál. Na õ már harminc pár évesen is kegyetlenül nézett ki smink nélkül. Igaz, nem ezért nem kedvelem, de ez nem tartozik ide. Uff, én beszéltem.
ennyi baromságot... 2011 nov. 25. - 08:23:13
(32/77)
57 éves és ha jól tudom, nem épp a szolid életvitelérõl volt ismert. Mégis mit vársz?
Húsz évesen szép volt. Bár nekem akkor sem tetszett igazán - azért mai fejjel másképp nézem a hasonló csajokat. ;-)
1/10
offtopic
Parafrázis 2011 nov. 24. - 22:53:11 1/10
(31/77)
Láttam Udvaros Dorottyát pár éve egy teniszpálya mellett smink nélkül... Az emberek nagy többségének fogalma sincs arról, hogy a való életben hogy néz ki... SZÉP??? Akkor neked egy kavicsbánya is szép... :o) De a színészi teljesítményén ez a tény nem befolyásol az "égegyadta" világon semmit sem. Ettõl függetlenül a film nem szórakoztató. Ezt csak azoknak írom le, akik még nem látták, és nem tudják, mire számítsanak... Hogy kinek tetszik, és kinek nem, engem nem érdekel. Vitát kezdeni kár... Mindenki döntse el magában, és tartsa meg magának...
dantonb 2011 nov. 24. - 22:41:49 Előzmény fredi60
(30/77)
Különben is komenyicsta a helyes .
dantonb 2011 nov. 24. - 22:39:42
(29/77)
olyan magyaros limonádé ,nem ütõs sztori és kínbemondások és kinszituációk, eladható de nem egy durranás.
9/10
greghouse 2011 nov. 24. - 21:52:37 9/10
(28/77)
Már sokszor láttam, és nem rossz. De nekem mindig az marad meg, hogy U.D. talán minden idõk egyik legszebb magyar szinésznõje. És akkor még gyönyörûbb volt. Ráadásul átkozottul tehetséges is, plusz okos. Õ mondta egyszer, hogy néha félve hallgatja a kollégáit, hogy dicsekszenek azzal, hogy milyen hülyék voltak matekból, õ meg szégyenkezik, szánja bánja, nem tehet róla, dehát mindenbõl ötös volt...
És ötvenhárom évesen nem botoxol, nem varrat, és így is szép. És tehetséges. És a film is jó. Az Üvegtigris a kertévén meg sokadszor is tehet ennek egy szivességet.
10/10
Folgore 2011 nov. 24. - 17:45:46 10/10
(27/77)
Kollégistaként, a pincében a berregõ vetítõgép mellett ácsorogva szerettem bele a filmbe és a mûvésznõbe. Azóta láttam jobb filmeket és szebb nõket, de az elsõ szerelem az elsõ szerelem :)
Ford Mustang 2011 nov. 24. - 17:00:53
(26/77)
Na ez egy igazi film, egy valódi jó film, nem úgy mint a kettesen az Üvegtigris 2 nevezetû szennyáradat. Duna csak kezd észhez térni.
kozmamonika 2011 nov. 24. - 15:30:46
(25/77)
Nálad a pont.
A film egyébként qrva jó. Mindig jót röhögök, ha eszembe jut egy-két beszólás belõle. "Milyen hangszert parancsol uraságod? Bármilyet. Olyat tudok." Vagy a Szacsvay mikor énekel a létrán: "megismerni a kulákot fekete házáról...."
Nem baj, ha Udvaros Dorottya irritál néhány embert. Sokunkat meg nem irritál. Szerintem még nõi szemmel is gyönyörû volt akkor. Mit is beszélek.... Még most is az. Én szeretnék így kinézni majd annyi idõsen. Nem véletlen, hogy nála jóval fiatalabb pasik is loholnak utána.
10/10
offtopic
fredi60 2011 nov. 24. - 15:03:05 10/10
(24/77)
Komenista..... totál zombi, agyhalott meghatározás.
10/10
fredi60 2011 nov. 24. - 15:00:04 10/10
(23/77)
Tudnám, mi a jó édes Isten köze van a filmnek a Kádár-rendszerhez? Igaz, akkor forgatták - ergo köszönjük Kádáréknak, hogy filmre vihették a történetet!! :) -, de a történet Rákosiék uralma idején zajlik.
Köszike, hogy ilyen "utólagos ellenállóként" harcolsz Kádárék ellen. Legalább lejáratod magad, miként annyi, tavaly tavasz óta ismét "potens" közszereplõ!!
vitkovits 2011 nov. 24. - 11:55:07 Előzmény sanderb
(22/77)
Majdnem mindennel egyetértek, amit írt! Ha mi, akik akkor (is) éltünk, nem mutatjuk meg a harmincöt évesnél fiatalabb magyaroknak, milyen undorító is volt a Kádár-rezsim, és milyen silány emberek(?), szóval létezõk voltak a komenisták, akkor sose' fogják megtudni, és valós alternatívaként fogják látni a szavazólapon a vagy a többféle formában újjáéledõ eszdéeszt.

Dorottya mûvésznõ, valóban, kivételes alkotása a Jóistennek, de azért kebleit "hibátlannak" nevezni... Persze miért ne adnánk teret a rajongóknak, magam is az vagyok?
10/10
sanderb 2011 nov. 12. - 19:31:42 10/10
(21/77)
A gyönyörû Udvaros Dorottya még 30 sem volt, amikor megkínálta az élet(?) egy ilyen jutalomszereppel. AZ ilyen nincs csak úgy véletlenbõl, mindenkit érdemei szerint: be is bizonyította, hogy a választás kiváló volt, amikor reá esett!
Bacsó újabb kiemelkedõt alkotott, amikor a kommunizmus legsötétebb, Bástya elvtárstól :) és még egy rakás lángeszûtõl terhelt idõszakából merített ihletet. Történelemórára is ajánlott, még akkor is, ha U D hibátlan keblei idõnként teret kapnak is(hál'Istennek) a vásznon. 10/10
perry 2011 szept. 14. - 19:05:47
(20/77)
Nekem sem tisztem megvédeni Udvaros Dorottyát, de azon mindig elcsodálkozom, hogy az elemzõ kritika hiányában hogyan veszik emberek azt a bátorságot, hogy intim Klotild szinten erkölcsi és morális szennybe mártogassanak embereket akiknek volt már szerencséjük mit letenniük a mûvészet "asztalára".
szevia 2011 szept. 13. - 23:23:27
(19/77)
bocsánat, ez vesszõ nélkül szól, tehát: életben tartó gúnyt
10/10
Roymans 2011 szept. 13. - 23:20:44 10/10
(18/77)
Jó kis film a 80-as évekbõl. Érdemes volt leülni és újranézni. Kitûnõ szereposztás és rendezés.